من مقصرم
معدل 20

من مقصرم

نویسنده : Havva

سوم راهنمایی که بودم، می‌خواستم به خاطر شادی مادرم تمام تلاشم را به کار بگیرم تا معدلم ۲۰ شود! توی مدرسه‌ی ما به ندرت اتفاق می‌افتاد که کسی بتواند به این معدل برسد. یادم است آن سال خیلی تلاش کردم... خیلی درس خواندم! همه‌ی امتحانات نوبت اولم را خوب دادم به‌جز اجتماعی! همه را ۲۰ شدم، اجتماعی ۱۸.۷۵ :|

یک سوال را بلد نبودم چون از پاورقی طرح شده بود و از بخت بد بنده بارم بالایی داشت! بعد از اینکه دبیرمان برگه‌ها را داد، بچه‌ها شروع کردن به اعتراض کردن که چرا سوال از پاورقی طرح شده! دبیرمان اعتنایی نکرد و بعد از چند دقیقه به من که همه‌ی وجودم را توی برگه‌ی امتحانم مچاله کرده بودم نیم نگاهی انداخت و گفت: چرا خراب کردی؟!

گفتم به خاطر غفلت! باید با دقت کتاب را مطالعه می‌کردم و از پاورقی‌ها هم غافل نمی‌شدم. اشتباه از من بوده. همه سکوت کردند! بعد از چند روز که کارنامه‌ها را دادند، متوجه شدم معدلم ۲۰ شده! دبیرِ گرامی بخاطر پذیرفتن اشتباهم و همچنین آگاهی از اینکه تنها نمره‌ی غیر بیست من اجتماعی بوده، درخواست تغییر نمره‌ی من را داده بود!

از آن روز یاد گرفتم که به جای گرفتن انگشت اتهام سمت دیگران، با شهامت دستم را بالا بگیرم و بگویم من مقصرم! اعتراف می‌کنم... من مقصر همه‌ی اتفاقات کمی تا قسمتی تلخ زندگی‌ام هستم. من مقصر شکست‌های زندگی‌ام هستم! من با آغوش باز پذیرای اشتباهاتم هستم  :)

شما چطور؟!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
m_rahsepar
m_rahsepar
٩٥/١٢/١٢
١
٠
آره.منم همینو میگم.هرچند بقیه خیلی قبول نمی کنند
Havva
Havva
٩٥/١٢/١٢
٠
٠
کلاً عادت کردیم همیشه انگشتِ اتهام رو به سمتِ دیگران بگیریم
M_fakhrieh
M_fakhrieh
٩٥/١٢/١٢
٠
٠
چقدر جالب منم همین تجربه رو دارم منتها تنها نمره غیر بیستم تاریخ بود و اول راهنمایی... کانون کنترل درونی ام آرزوست...
Havva
Havva
٩٥/١٢/١٢
٠
٠
چقدر خوب و خوشحال کننده که شما هم چنین تجربه ای داشتید... من نیز هم!
(بانوی غم)A_B
(بانوی غم)A_B
٩٥/١٢/١٢
٠
٠
بعلههه:)
Havva
Havva
٩٥/١٢/١٢
٠
٠
:))
faezeh76
faezeh76
٩٥/١٢/١٢
٠
٠
بله من هم بديش اينكه ته اش به خودم مي رسم مخصوصا تو اشتباهات غير قابل جبران....
Havva
Havva
٩٥/١٢/١٢
٠
٠
همین که اشتباهات مون رو بپذیریم خودش می تونه جلوی اشتباهاتِ بعدی رو بگیره...
NA30M :)
NA30M :)
٩٥/١٢/١٢
٠
٠
الان میخواستی بگی معدلت بیست شده؟؟؟خخخخخخخخ خوب بود گلم ممنون
Havva
Havva
٩٥/١٢/١٢
٠
٠
آره دقیقاً می خواستم همین رو بگم :)))) خواهش می کنم نسیم بانوی مهربون...
Z shakeri
Z shakeri
٩٥/١٢/١٣
٠
٠
خیلی جالب بود....واقعا این بین هممون هست....😕
Havva
Havva
٩٥/١٢/١٣
٠
٠
جالب خوندید... بله هست ولی انکارش می کنیم...
z_saadi
z_saadi
٩٥/١٢/١٥
٠
٠
جرات میخواد این کار آفرین
Havva
Havva
٩٥/١٢/١٥
٠
٠
آره... ولی بهترین کاریه که میشه انجام داد... ممنونم :)
مائده رئیس الساداتی
مائده رئیس الساداتی
٩٥/١٢/١٨
٠
٠
من الان دقیقااااا یک همچین حسی دارم!!!!!!!! من مقصر تمام بدبختی های امسالمم و قبولش دارم نمیدونم میشه جبرانشون کرد یا نه!! خیلی خوب بود !! منم سال سوم راهنمایی پایین ترین نمرم اجتماعی بودو بقیه بیست :| با این تفاوت که دبیرم نه تنها دلشون به حالم نسوخت بلکه مستمر بیستمم کردن نوزده و نیم:| هعییییی اجتماعی:||
Havva
Havva
٩٥/١٢/٢٤
٠
٠
تا جایی که بشه باید جبران کرد... نشد هم مهم نیست... اون چیزی که مهمه پذیرفتنِ اشتباهات مونه :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٢٨
٠
٠
از پاورقی نباید سوال می داده اگرم قرار بوده بده باید قبلش می گفت. به نظرم اینجور آدما کسایی هستن که باید ازشون تعریف و تمجید کرد تا حقت رو بدن . اگر جای شما بودم و می دونستم با یک همچین آدمی روبه رو هستم و مجبورم برای خوشحال کردن مادرم حق رو بهش بدم" می دادم" در غیر این صورت" اعتراض می کردم" به نظرم این مسئله ارتباطی با مقصر دیدن خودمون و واقعیات نداره، اگر نه من همیشه هر وقت مقصر باشم همه جوره پای اشتباهم می ایستم و میگم که اشتباه از من بوده... اما اینجا اشتباه از شما نبوده :)
Havva
Havva
٩٥/١٢/٢٨
٠
٠
خب ایشون قبلاً گفته بودن باید کتاب رو کامل بخونید... و چون سخت گیر بودن میشد حدس زد از پاورقی هم سوال طرح کنند... ولی من اهمیت ندادم... پس من مقصر بودم... بودند کسانی که پاورقی رو خونده بودند و نمره ی کاملِ اون سوال رو گرفتند... شما کارِ بسیار خوبی می کنید :)
asal_sadeghi
asal_sadeghi
٩٦/٠٣/٢٢
٠
٠
اگه من دوست تو بودم ده بار اعتراض کرده بودم:)))انصافانه نبوده واقعا گاهی هم علاوه بر مقصر دونستن خودمون نتیجشو هم قبول کنیم.
Havva
Havva
٩٦/٠٣/٢٨
٠
٠
من هیچ اصراری نداشتم و اصلاً از دبیرمون نخواستم نمره‌ی من رو تغییر بدن! روزِ دادنِ کارنامه متوجه شدم! خواسته‌ی خودشون بود. اتفاقاً دوستانِ من خیلی خوشحال شدن که یک نفر از کلاسمون معدلش ۲۰ شد.
پربازدیدتریـــن ها