Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - با فیلم دست و پنجه نرم کنید www.jeem.ir
با فیلم دست و پنجه نرم کنید
گزارش سایت جیم از سینما پنج بعدی پروما

با فیلم دست و پنجه نرم کنید

نویسنده : محمد حسین وکیلی

فیلم‌های ویدیویی را یادتان می‌آید که روزهای اول باید کاملا مخفیانه نگاه می‌کردید و چندی بعد توانستید آن را از کلوپ سر کوچه تان هم کرایه کنید؟!

تلویزیون‌های قرمز رنگ، سیاه سفید را چطور؟ با مجری‌گری خانم خامنه، که همیشه ما را دعوت به دور نشستن از تلوزیون می‌کرد و ما هم که بچه‌های خوبی بودیم حرفش را با جان و دل می‌پذیرفتیم! یا چند سال بعد که خانوم هاشمی با آن برنامه‌های زنده تلویزیونی پای جعبه جادو میخ کوبمان می‌کرد و گاهی برای رفع خش‌خش هم که شده مجبور بودیم از پای تلویزیون تکانی بخوریم و دستی به دو سیخ آنتن بکشیم تا بلکه صدا را حداقل واضح بشنویم.

یادتان می‌آید قطار سه بعدی سینما های پارک ها چقدر جذاب بود و برای چند لحظه هم که شده از ته دل می‌ترسیدید؟!

 

سینما پنج بعدی یعنی چه؟

شاید آن زمان هیچ‌گاه فکر نمی‌کردید روزی برسد که با فیلم روی پرده سینما باید دست و پنجه نرم کنید! و لحظاتی آن‌قدر در فیلم غرق شوید که با ترس بازیگران بترسید و با حواس پنج‌گانه تان این گونه بازی شود.

در این سینما صندلی ها در جهت های مختلف قابل تحرک هستند هم چنین افکت‌های محیطی مانند باد و باران و مه نیز به کمک صندلی می‌آیند و این‌ها همراه با تصاویر سه بعدی شرایط ویژه‌ای را رقم می‌زنند. تصور کنید فیلمی سه بعدی در حالت پخش است و تصویر سازی به قدری قوی وطبیعی انجام شده که شما خود را  به جای شخصیت فیلم می‌بینید و همان شخصیت در حال سقوط از کره ماه به زمین است و لحظه برخورد با زمین صندلی شما نیز پرشی کوچک از جای خود می‌کند و آب‌های روی زمین نیز به صورت شما پاشیده می‌شود!

در چند سال اخیر، سرعت رشد سینما 5 بعدی‌ها مشهد از سرعت حرکت قطار شهری هم جلو زده است به طوری که حتی در یک اتاقک حلبی شکل هم سینما 5 بعدی ساخته‌اند و این‌گونه توجه مخاطبین کثیری را جلب کرده و آنان را بر روی صندلی وحشت می‌نشانند.

به همین دلیل سری به سینما 5 بعدی پروما زدیم تا هم از چند و چون آن آگاه شده و هم اطلاعاتی در این زمینه کسب کنیم و خدمت خوانندگان جان بازگو کنیم:

 

پنج بعدی چقدر خرج دارد؟

مجموعه تفریحی پروما از سال 90 سینما را به امکانات خود افزود که در آن زمان برای 24 نفر هم زمان امکان نمایش فیلم را تدارک دیدند و همین امر بیش از 150 میلیون تومان خرج روی دست صاحبان سینما گذاشت.

البته اگر بخواهیم هم اکنون همچین امکاناتی را تهیه کنیم به گفته مسئول سینما بیش از 200 میلیون تومان هزینه دارد. تجهیزات این تیپ از سینما‌ها معمولاً از کشور تایلند و حتی خود ایران تهیه می‌شوند.

با وفور این نوع سینما آمار بازدیدکنندگان هم کاهش یافته به طوری که در روزهای اول به طور متوسط روزانه بیش از 200 نفر روی صندلی این سینما می‌نشستند ولی این روز ها انگار اوضاع کاسبی هم مثل اوضاع اقتصاد کساد است.

بلیط فیلم‌های سینما پنج بعدی پروما 4000 هزار تومان است. البته در برخی دیگر از سینما‌ها قیمت بلیط بین 3 تا 5 هزار تومان متغییر است. علاوه بر پروما در زیست‌خاور، الماس شرق و کوهسنگی نیز سینما پنج بعدی تأسیس شده است.

 

چه چیزهایی در سینما پنج بعدی نشان‌مان می‌دهند؟ 

موضوع اغلب فیلم‌ها به منظور ایجاد جذابیت و تفاوت ترسناک است و در این سینما خبری از فیلم‌های هندی یا فیلم‌فارسی نیست. همین موضوع دلیلی بر خاص بودن این گونه سینماها می‌باشد.

اگر تاکنون به این سینما‌ها سر نزدید پیشنهاد می‌کنیم یک بار بروید، ضرر نمی‌کنید!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
maryam
maryam
٩١/١١/٢٧
١
٠
نه من تاحالا نرفتم ولي تصميم دارم بادوستم بريم
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
١
٠
تصمیم خوبیه
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٢٧
٠
١
اطلاعات مفیدی بود.من که تاحالا نرفتم.
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
٠
٠
یک بارش ارزش داره
t.m
t.m
٩١/١١/٢٧
٠
٠
خعلی باحاله...من 3 بار رفتم...
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
١
٠
فک کنم دیگه زیادی بهتون چسبیده
t.m
t.m
٩١/١١/٢٧
١
٠
البته سینما سه بعدی تو خونه هم خعلی باحاله، فقط باید یکی مسئول باشه که صندلی ها رو تکون بده، یا مثلا آب بریزه روت...ولی کلا بازم خوفه
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
١
٠
یا مثلا با بیل بزنه تو سرت
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٢٧
٠
٠
بچه ها پایه هستین بریم سینما خعلی بعدی?
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
٠
٠
ما چهار پایتیم داداش
m-nik110
m-nik110
٩١/١١/٢٧
٠
٠
چه باکلاس!میگم قرار بود هویزه هم سالن سینما پنج بعدی داشته باشه!چی شد!؟
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٢٧
٠
٠
سالن شماره دو سه بعدیه!فکر کنم پنج بعدی نداره!
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
٠
٠
بعله یک سالن سه بعدیه وفکر نکنم 5 بعدی باشه/چون فیلم بلند پخش میکنه
mahshid
mahshid
٩١/١١/٢٧
٠
٠
چه جلب
t.m
t.m
٩١/١١/٢٧
١
٠
ادمین؟ چرا کامنتای منو تایید نکردی؟ :(
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
٠
٠
واقعا چرا ادمین ؟؟؟
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١١/٢٧
٠
٠
ای بابا!منکه همین تک بعدی رو 2-3بار بیشتر به عمرم نرفتم 5 بعدی به چه کارم میاد!میگن آب میریزن بالا آدم!!هااا/خب چه کاریه بریم خیسم بشیم!خونه خودمون آب بازی میکنیم!
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
١
٠
اصن میگگم بیا بریم دریا
bye
bye
٩١/١١/٢٧
٠
٠
من خاطره ها دارم توی سینما 5 بعدی ! واااااااااااااااای...
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
٠
٠
حتما زحمت یک بعدشو خودت میکشیدی!
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١١/٢٧
٠
٠
من الماس رفتم یه بار فیلمش وحشتناک بود در کل هیجانی بود !
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
٠
٠
الماس سالنش خوبه
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١١/٢٧
٠
٠
منم رفتم عالیه
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٢٧
٠
٠
نه منم رفتم.... ممنونم.... انشالله میرم میام تعریف می کنم..... :)))))
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
٠
٠
مارم اونجا یاد کنید
mr.majdator
mr.majdator
٩١/١١/٢٧
١
٠
منم به همه پیشنهاد میکنم زود تر برین چون خیلی باحاله....
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
١
٠
مرسی از همکاریتون در این مطلب:))))))
s.a
s.a
٩١/١١/٢٧
٠
١
منم دوست دارم برم :((((((( ولی دوستم میگه میترسه...... حاضر نیست بیاد! :(((((((((((((((((
mhv
mhv
٩١/١١/٢٧
١
٠
انقدرا هم ترسناک نیست دیگه!مگه دوست شما شهر بازی نمیره
s.a
s.a
٩١/١١/٢٧
١
٠
راستشو بخواین نههههههه...... میگه میترسه..... شهربازی که میره یا ازین ماشینا سوار میشه یا هم بازی کامپیوتری! :((((((((
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٢٧
١
٠
خب با یکی دیگه برو:)))
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١١/٢٨
٢
٠
با داداشت برو حتما خوش می گذره بهت:دی
mo_so
mo_so
٩١/١١/٢٧
٠
٢
تاکنون نرفته ام
hamid
hamid
٩١/١١/٢٧
١
٠
خیییییییییییییییلی باحاله
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٢٧
١
١
منم تا حالا نفتم.هعععععععییییییی!:(((
ArEzOo
ArEzOo
٩١/١١/٢٧
٢
٣
ما که تو این اوضاع دانشجویی اقتصادی پول نداریم بریم. خوش به حالتون
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٢٠
٠
٢
برو بابا نرین که پولتون رو ریختین دور سینما 5 بعدی ایران کجا و مال کشورای خارجی کجا مال ما که عین همون سینمای معمولیه فقط عینک میزنی هیچ فرقی هم نمیکنه
کیانا
کیانا
٩٤/٠٢/١١
٠
٠
پدر من تو انزلی یک سینما پنج بهدی زده پیشنهاد میکنم سر بزتید