نسخه پیچی برای آرامش!
طنزیات

نسخه پیچی برای آرامش!

نویسنده : بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی

در اینجا قصد دارم راهکارهای خوب و مجرب برای کسب آرامش و دل‌آرامی و غیره به‌ شما بگویم تا در مواقع احتیاج به‌کار ببندید و شاد و شنگول شوید! 

راهکار اول: بفرمایید یک مشت آرامبخش!

با خوردن یک مشت تخمه که حالا نوعش فرق نمی‌کند و تمرکز بر انجام دقیق و پی در پی و ممتد آن و نگریستن همزمان به افق‌های دور آشفتگی‌های ذهنی‌تان را مرور کنید و سامان ببخشید و افکار و مشغله‌های ذهنی‌تان را هم مرتب کنید! ولی خوب نقل است که هنگام تخمه خوردن از مشت دوم به بعد این شما نیستید که تخمه می‌خورید، بلکه تخمه است که شما را می‌خورد پس زیاده‌روی نکنید در این کار! از ما گفتن بود.

راهکار دوم: آرامبخش نگاری!

با نقاشی کردن و کشیدن اشکال کج و معوج از فرا زمینی‌ها از روی هر تکه کاغذ گرفته تا حاشیه‌های جزوه و کتاب درسی و روی میز و دیوار و در موارد حادتر با تیزی روی درخت! و رسم خط خطی‌هایی در حد آثار پیکاسوی مرحوم! به یک حد اعلایی از تسکین روحی می‌رسید که نگو! اصلا نقل شده که آثار هنر پست مدرن نقاشی و نقاشی‌های دیواری از همین‌جا ابداع گردیده! در این مورد زیاده‌روی بلامانع است!

راهکار سوم: موسیقی با ولوم آرامبخش!

گوش دادن به آهنگ (با کلام و بی‌کلامش چندان فرقی نمی‌کند!) و موسیقی که اتفاقا مجاز و غیرمجازش هم توفیری ندارد! آن هم با صدای بلند و ولوم کر کننده در حد روی اعصاب اطرافیان بسیار فایده‌بخش است! بالاخره مهم این است که شما کسب آرامش کنید حتی به قیمت سلب آرامش از دیگران! در این مورد گرچه زیاده‌روی بلامانع است اما اگر در آخر منجر به برخورد فیزیکی شد یقه مرا نگیرید لطفا! مرسی اه!

راهکار چهارم: چند ریشتر آرامبخش می‌خواهی؟!

لرزاندن پا با فرکانس بالا و جلو و عقب بردنش بصورت ممتد و تولید لرزه‌های چند ریشتری اگر روی نیمکت یا میزی نشسته‌اید که امواج تولید شده به دیگران هم می‌رسد! اصلا دیده‌ها حاکی از آن است که این عمل اصلا به‌طور لحظه‌ای انگار مرفین تزریق می‌کند و تسکین می‌بخشد همه ی آلام روحی و روانی‌تان را یک‌جا!

حالا اینکه من در مدرسه از دست نفر بغلی و پشت سریم که از مریدان این راهکار بودند چه ها کشیده‌ام بماند!

علی ای حال ادامه دادن این حرکت تا جایی که پای مبارک‌تان در اثر تک ضربه‌های پی در پی آسیب ندیده بلا مانع است ولی خب یکمی هوای پایتان را داشته باشید به درد می‌خورد بیچاره! البته آن انگشت کوچک را نمی‌گویم که کلا بی‌فایده است و فقط به پایه مبل گیر می‌کند، آن انگشت‌های دیگر هم بالاخره آدمند!

راهکار پنجم: آرامبخش تق تقی!

یک دانه ازین خودکار فشاری‌ها بگیرید دستتان و هی آن دکمه مذکور بالایی را بزنید و سر خودکار را بالا و پایین کنید اگر کسی هم نگاه کرد وانمود کنید می‌خواستید چیزی بنویسید و منصرف شدید! این حرکت می‌تواند همراه با راهکار قبلی انجام شود و رفته رفته یک ریتمی هم به کارتان بدهید که دیگر کل مشکلات و مصائبتان را فراموش می‌کنید! ازین مورد بی‌ضررتر اصلا وجود ندارد فقط حواستان باشد خودکارتان گران قیمت و یادگاری پسر عمه کوچک از سوئیس نباشد که یک وقت فنر خودکارتان پرید و خراب شد متضرر نشوید!

راهکار ششم: سووووووووووت آرامبخش!

معرف حضورتان هست دیگر؟! نشسته و ایستاده ندارد ولی به‌طور معمول در یک مسیر رفت و برگشتی شروع می کنید به قدم زدن و دست‌های مبارک را هم در جیوب (همان جیب‌ها!) می‌گذارید و شروع می‌کنید به سوت زدن! بر اثر ممارست در این امر به یک سوت زن حرفه‌ای تبدیل می‌شوید! من یکی که اصلا بدجور از طرفداران این راهکارم و آنقدر این کار را ادامه می‌دهم که کسی پیدا می‌شود و آدامس یا شکلاتی تعارف که نه بزور در حلقم می‌کند تا از شنیدن نغمه سوت‌های زیبای من محروم شوند...! این مورد ضرر که ندارد هیچ تازه نفع هم دارد فقط یکمی بزاق دهانتان کم می‌آید!

پ.ن: بسیار خوب! راهکارهای بالا را اگر تجربه کردید چقدر آرام‌بخش بوده برایتان؟ راهکار دیگری هم بلدید ما را بی‌نصیب نگذارید! :)

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/١١
٠
٠
از اون راهکارِ خودکار قدیم استفاده میکردم اعصاب بقیه رو به هم میریختم :) جالب بود ٬ موفق باشید
آلاء
آلاء
٩٥/١٠/١٧
٠
٠
تچکرات:)) پاینده باشین:)
ایمانم:-)
ایمانم:-)
٩٥/١٠/١١
٠
٠
خوب بود ممنون!! الکی مثلا همشو خوندم!
ایمانم:-)
ایمانم:-)
٩٥/١٠/١١
٠
٠
راهکار؟؟بگیری بخابی اصن ی ارامشی میده ب ادم!
آلاء
آلاء
٩٥/١٠/١٧
٠
٠
خواب که اصن عالییییییییههههههه..... من با دید کنایی بیشتر به موضوع نگاه کردم در واقع
...♥...سمانه صالحی...♥...
...♥...سمانه صالحی...♥...
٩٥/١٠/١١
٠
٠
راهکار های خوبی بود:))) فکر کنم ادامس باد کردن هم میتونه باشه , مخصوصا اگر ترکوندنش صدادار باشه.😜😜
آلاء
آلاء
٩٥/١٠/١٧
٠
٠
اممممم.... آره شاید! فقط حیف که من بلد نیستم و نمیتونم یاد بگیرم!:\\
محمد گنجلو
محمد گنجلو
٩٥/١٠/١١
٠
٠
خیلیییم خوب بود.
آلاء
آلاء
٩٥/١٠/١٧
٠
٠
متشکرم:)
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/١٠/١٢
٠
٠
آخ عاشق راهکارِ دومم راهکارِ چهارمم همیشه بی اراده سمتم میاد خخخ حتی وقتی واسه نماز صبح بیدار میشم بعدش خوابم نمیبره هم این راهکار تو رختخواب جواب میده بهم حسِ نی نی لای لای میده خخخ خیلی ام دوسش دارم این راهکارو :)
آلاء
آلاء
٩٥/١٠/١٧
٠
٠
نسیم یعنی تو هم؟؟؟؟؟!!! راهکار دوم اگه بجا باشه خب آره خیلی خوبه من خودمم دوستش دارم ولی چهارمی رو واقعن نمیتونم درک کنم اصن!!!خخخخ
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٠/١٢
٠
٠
نقاشی خیلی خخخوووبه! تخمه واقعا آرامش بخش هم هست ؟ :ی
آلاء
آلاء
٩٥/١٠/١٧
٠
٠
الهام جان بیشتر با دید کنایی نوشتم اینا رو!! نقاشی رو آره خیلی خوبه بشرط اینکه روی میز و صندلی اتوبوس و حاشیه کتاب و غیره نباشه دیگه!! :))
Narges_V
Narges_V
٩٥/١٠/١٤
٠
٠
واییی اون خودکاره عالیهه سال اول دبیرستان همه بچه ها باهم زنگ زبان اینجوری دبیرمون رو آزار میدادیم چقد فاز میداد:دی
آلاء
آلاء
٩٥/١٠/١٧
٠
٠
کلا معلم آزاری به هر طریقی به هممون فاز میده!!:))))
مائده
مائده
٩٥/١٠/١٥
٠
٠
محض اطلاع من هم ازدست نفر بغل دستی ایم که از مریدان راهکار پنجم بود اسایش نداشتم!!اصلا راهکار پنجم به کنار لامصب مرید یه کارای عجیب غریبی بود که نگم بهتره....
آلاء
آلاء
٩٥/١٠/١٧
٠
٠
عه جدددددی؟؟؟؟! باز و بسته کردن بند ساعت مثلا حتی؟؟!!:دییییییییی
آلاء
آلاء
٩٥/١٠/١٧
٠
٠
حالا دیگه چکارایی میکرد مثلا؟؟!! بگو بدونیم!!خخخخخ
پربازدیدتریـــن ها