باب ددلو و جایزه جلال
طنزیات

باب ددلو و جایزه جلال

نویسنده : s_a_taheri

در سالی که جایزۀ نوبل هیچ بنی بشری را شگفت زده نکرد هیئت داوران جشنواره جلال آل محمود در اقدامی معمولی جایزه عمری خدمت به ادبیات خاور دور و منطقه قفقاز را به رابرت آلن زیمرمنلو ملقب به باب ددلو تقدیم کردند. گفتنی است این هنرمند ارزنده کشور با اشعار رپرمالیستی و حماسی خود انقلابی در زبان و ادبیات فارسی ایجاد کرده است که زبانزد خواص و عوام است. به گزارش خخخ (خبرنگار خبرگزاری خبر) دبیر جشنواره جلال خاطر نشان کرد: "منتقدان و نویسندگان و ادیبان و شاعران و استادان و کسبه و اهل محل از این انتخاب شایسته حمایت کنند تا روی سرمه‌ای جایزه سخیف نوبل را  سیاه کنیم."

این انتخاب در حالی صورت گرفته است که جمعی از فعالان فرهنگی و نیمه فرهنگی بر این باورند که این جایزه سال‌ها پیش باید به ایشان تقدیم می‌شد.

باب ددلو پس از شنیدن این خبر مسرت بخش دو هفته‌ای سکوت کرد تا با دریافت زیر لفظی در صفحه شخصی‌اش برای کسانی که از فرط نوشتن دست‌شان تاول زده است دعا بخواند. همه چیز مسالمت‌آمیز و دور از جنجال پیش می‌رفت که با خبر کاهش سکه‌های این جشنواره به چهار عدد خشم این ادیب اسطوره‌ای را برانگیخت.

او در طی مصاحبه‌ای جنجالی گفت: "من نمی‌دونم این جایزه جلاله یا رو به زواله؟! تا چند سال پیش 110 سکه می‌دادن. پارسال آب رفت شد 33 تا امسال هم شد چهارتا. اون امیر دیلن یه عمر Wiggle wiggle wiggleخوند نوبل بهش 4 میلیارد پول داد اونوقت من سال‌هاست  jigily jigily jigilyمی‌خونم چهار تا سکه! آخه این انصافه؟! بعد میگن چرا فرار مغزها اگه قرار بود چهار تا سکه بدین به گروه چارتار می‌دادین که چهار نفر بودن نفری یه سکه بهشون می‌رسید دعواشون هم نمی‌شد. من اگه صبح برم مزون لباس ممدینا تا غروب بیشتر از چهار سکه در میارم. من صد دفعه به عباس نوینی گفتم این جور جشنواره‌ها به‌درد من نمی‌خورن تو کت‌اش نرفت که نرفت. آقا من اصلا این جایزه رو نمی‌خوام مال خودتون."

پس از بازتاب گسترده این مصاحبه که خشم مسئولان برگزاری جایزه را به دنبال داشت و به موجب آن ددلو به علت بی‌ادبی از فهرست ادیبان خارج و راهی زندان شد تا برای آیندگان درسی از دروس عبرت باشد. وی افزود: "جایزه به رادیو ورامین موج اف ام ردیف 2 اِی تعلق می‌گیرد. ایشان هم شایسته این جایزه هستند و در عین حال زیاده‌خواه هم نیستند. البته انتخاب مابین ایشان و شاسی زومکن بسیار سخت بود اما به باور بیشتر منتقدان این انتخاب به‌جا و درست بود. امیدواریم مبارک‌شان باشد."

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
...♥...سمانه صالحی...♥...
...♥...سمانه صالحی...♥...
٩٥/١٠/٠٨
٠
٠
😆😆😆😆😆😆😆😆😆 باحال بود
s_a_taheri
s_a_taheri
٩٥/١٠/٠٨
٠
٠
لطف دارین شما ممنونم:)))
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/١٠/١٠
٠
٠
خخخ خبرنگار خبرگذاری خبر... خخخ(خیلی خیلی خوبه) ممنااانم :) راسی خودم میدونم چشام خوب میبینه خخخ
s_a_taheri
s_a_taheri
٩٥/١٠/١٠
٠
٠
چون خودتون می دونید هیچی دیگه فقط سپاس:)))
پربازدیدتریـــن ها