من پینوکیو نیستم...!
رویای میلیونر شدن

من پینوکیو نیستم...!

نویسنده : j_hoseinpoor

خدا نکند آدم دستش تنگ باشد و ویلایی در شمال و فراری برای رفتن به این ویلا نداشته باشد!

و هر سال با یک ماشین مدل پایین به مسافرت برود و در کنار خیابان چادر بزند و زندگی شیرینش را اجباری حساب کند و هی با خودش غر بزند که چرا عین بقیه پولدار نیست.

خدا نکند که آدم بلند بلند فکر کند طوری که افراد سودجو از فکرش باخبر شوند و عین روباه مکار و گربه نره روی سرش چنبره بزنند و بگویند، سکه‌هایت را بده تا برایت بکاریم و از میوه اش استفاده کنی.

ماهم که همه کارهارا ساده پنداشته‌ایم سریع در دام این افراد بی‌افتیم همان چندرغاز پس اندازمان را به آن‌ها بدهیم و مثلا سرمایه‌گذاری کنیم. غافل از این که هیچ سودی نسیب‌مان نمی‌شود جز اینکه فقط تعریف می‌شنویم. که مثلا آقای فلانی نانوایی داشته و ورشکست شده بود، ولی با همین خرید چند دستمال کاغذی و فروش آن‌ها بطور تساعدی در عرض یک سال به ثروتی هنگفت دست یافته است و صاحب چند ماشین میلیاردی و باغ ویلا است. دقیقا همان کاری که خدا نتوانسته در عرض چندسال و اندی از عمر گرانبهایمان برایمان بکند این افراد در عرض یکسال می‌خواهند بکنند و آدم را از هیچ به یک میلیونر تبدیل کنند.

اجبارت می‌کنند همانطور که دستمال توالت‌هایشان را می‌خری و می‌فروشی مجاب شوی افرادی هم به عنوان زیر گروه جذب کنی کما اینکه هیچ‌وقت آدم جذابی نبوده‌ای. هیچ‌کس هم به دنبال پیشینه افراد بالا دست نیست و همین‌که نام مهندس و دکتر روی هرکدام باشد کافیست. حالا هی کار کن و هی دستمال کاغذی و عطر و ادکلن بخر تا روزگارت سپری شود به امید ویلای شمال و فراری چند میلیاردی!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/١٠/٠٤
٠
٠
واااااااای دختر دایی مامانم دراین مورد باهاش حرف زده بود و حتی مجابش کرده بود مامانمم اومد به من گفت تو بیا زیر گروه من شو منم قبول نکردم و گفتم هیچ اعتمادی به اینها نیست مامانمم روحساب حرف من از دختر داییش عذرخواهی کرد و مشارکت نکرد..خداروشکر که اشتباه نکردم :))
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٥/١٠/٠٤
٠
٠
قدیم زنگ میزدن فلانی! بیا بریم بیرون برات یه پیشنهاد کار خوب دارم! ... جدیدا میگن دلمون تنگ شده و وقتی میری اونجا میبینی هدف دیدن تو نبوده اصن، دنبال زیر شاخه ست! :| تا حالا شاید ده نفر باهمین پیشنهاد اومدن سروقتم! مگه این کار چقد ظرفیت داره که این روزها همه توی نتورک ها مشغولن! :|
لیلی
لیلی
٩٥/١٠/٠٥
٠
٠
تازه الان فعالیت نتورک ها کم شده، به دلیل مشکلات مالی شرکت پنبه ریز/
لیلی
لیلی
٩٥/١٠/٠٥
٠
٠
متاسفانه نتورک شدن در ایران یعنی شتر در خواب بیند پنبه دانه، گهی لف لف خورد گه دانه دانه
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٥/١٠/٠٦
٠
٠
ما که بغل دست بادران زندگی میکنیم چی بگیم؟ روزی یه نفر میاد در میزنه میگه زیر گروهم میشی!!