پیشنهاد امتیاز دهی به نوشته های سایت جیم
شما هم نظر بدهید!

پیشنهاد امتیاز دهی به نوشته های سایت جیم

نویسنده : محسن_قربانی

این شیوه‌ی امتیازدهی مخصوص فیلم سینمایی و سریال‌های تلویزیونی است (سایت فیلم imdb) که توسط یکی از عزیزان مترجم عاشق فیلم ترجمه شده است. من فقط سعی کردم جای دیدن را با خواندن و جای فیلم را با نوشته عوض کنم و موارد غیر مرتبط آن را حذف نمایم و تا حد امکان خلاصه شود تا بهتر درک شود. در حد یک پیشنهاد به مدیریت سایت جیم و اعضای سایت، امیدوارم این شیوه را فراگیر کنیم تا بر مبنای علاقه به نوشته و شیوه نویسندگی و شاعری به نوشته‌ی نوسندگان و شاعران عضو سایت امتیاز داده شود.

1.خیلی بد

بسیار بسیار افتضاح، شما را مجبور می‌کند که چشم‌هایتان را از حدقه درآورید. نوشته را تا پایان ادامه نمی‌دهید. هر جزئی از نوشته آنقدر بد است که حتی در بدی خود, خوب هم نیست. آرزو می‌کنید که کاش به جای خواندن آن نوشته، کار دیگری انجام می‌دادید!

2. افتضاح

هنوز افتضاح است ولی حداقل یک مورد دارد مثل یک جمله‌ی خوب  یا یک عبارت خنده‌دار در یک نوشته طنز بسیار بی‌مزه. به سختی نوشته را تا پایان ادامه می‌دهید.

3. بد

نوشته بدی است ولی شما می‌پذیرید چون نوشته دیگری در سایت وجود نداشت و شما حوصله خواندن یک نوشته بهتر را هم نداشتید، به اجبار این نوشته را خواندید. نیاز دارید تا خود را در مقابل یک نوشته آشغال قرار دهید تا قدر نوشته‌های دیگر را بدانید و بدون اینکه احساس کنید وقت‌تان تلف شده به شما یادآوری کند که چقدر یک نوشته می‌تواند بد باش.

4. سعی شده ولی هنوز نشده

هنوز بد است ولی تقریبا به مقصود رسیده است. یا بخش‌های خوبی دارد که با بخش‌های بد نوشته خراب شده است یا هنوز در مرحله "‌قرار بود که بشود ولی هرگز نشده" مانده است.

5. می‌توانست خوب باشد

خوب نیست و بد هم نیست, فقط قابل پذیرش است. نوشته‌ای است که باعث می‌شود احساس کنید که وقت تلف نکرده‌اید. این نوشته با ترکیبی از بخش‌های خوب و بد است .

6. بدک نیست

ویژگی‌هایی دارد که آن را از متوسط, به بالاتر می‌آورد و خواندن آن را لذت بخش می‌کند, اما یا هرگز خیلی خوب نمی‌شود یا اگر هم بشود, هنوز بخش‌هایی دارد که آن را به زیر می‌کشد.

7. خوب

این نوشته واقعا ارزش خواندن دارد.

8. خیلی خوب

نوشته‌ای است که آن را بیش از یک بار می‌خوانید، گرچه مشخصا هنوز کامل نیست و ضعف‌هایی دارد ولی باقی نوشته آنقدر خوب هست که بخش‌های ضعیف را فراموش می‌کنید. دوست دارید برای آن کامنت خوب بگذارید.

9. عالی

تقریبا نوشته کاملی است. شما می‌توانید به تعداد نامحدود نوشته را بخوانید. هنوز چیز مهمی دارد که شما دوست ندارید بنابراین به آن 10 نمی‌دهید. حتما برای نوشته کامنت می‌گذارید.

10. کامل

بعد از خواندن این نوشته احساس رضایت خاطر لذت بخشی به شما دست می‌دهد، بدون آنکه از آن خسته شوید. نکته جدیدی کشف می‌کنید. این نوشته هیچ جمله و عبارت کمتر از خوب ندارد. نوشته‌های دیگر نویسنده‌اش را دنبال می‌کنید و سعی می‌کنید نوشته‌های جدیدش را هم دنبال کنید. صد در صد کامنت می‌گذارید.

 

* اگر این مطلب مفید بود حتما کامنت گذارید و امتیاز بدهید.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٥/١٠/٢٢
٠
٠
عزیز دل برادر، یه زمانی آقای فروزان به نوشته ها ستاره می دادند که کار بسیار غلطی بود و خوشبختانه کنار گذاشته شد. امتیازدهی کاربران له مطالب هم کار غلط اندر غلط است، چون عدالت رو رعایت نمی کنند و به جای اثر به صاحب اثر نگاه می کنند در ستاره دادن.
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/١٠/٢٤
٠
٠
موافقااااتم :|
mohamad_s
mohamad_s
٩٥/١٠/٢٢
١
١
خب پیشنهاد ت اقا محسن قابل تامل ئه ..اما دیدگاه اقا مرتضی هم خالی از لطف نیست ..خیلی ادما به نسبت شهرت شون دیده میشن ..مثلا تصور کنیم توی همین جیم خودمون یه شاعر معروف بیاد یه شعر ضعیف بزاره ..باور کن بازم با کلی به به و چه چه روبرو میشه ...اگه شرایط رعایت بشه پیشنهادت کاربردی ئه ...
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/١٠/٢٤
٠
٠
نه دیگه به هرکسی به به و چه چه نمیکنیم شعور که داریم خخخ من خودم همین چن وقت پیش بابت یکی از شعرای آقای مهدیزاده صادقانه نظراتمو گفتم ولی بقیه شعراشونو دوس دارم :|
...♥...سمانه صالحی...♥...
...♥...سمانه صالحی...♥...
٩٥/١٠/٢٢
٠
٠
من خودم به شخصه خیلی انتقادپذیرم ولی اگر مثلا طبق توصیف های شما امتیاز های ۱ تا ۴ به من داده بشه ، احساس میکنم افسردگی مزمن میگیرم..😔😔😔 اخه واقعا تمام اعتماد به نفس ادمو له میکنه ، دیگه بعد چه انگیزه ای میمونه برای نوشتن بعدی..
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/١٠/٢٤
٠
٠
دیگه حالی به آدم میمونه؟؟؟؟؟ نه والا !!! خخخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/١٠/٢٢
٠
٠
به نظر من بهتره بدون گفتن این کلمه ها، ایرادات متن رو بگیم و نقدهایی رو که داریم. اینطوری هم میدونه مشکل کجاست هم برای رفعش تلاش میکنه و هم اگه بقیه وارد مطلب بشن با دیدن کامنت مثلا "بد" ضربدر نمیزنن و برن :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٥/١٠/٢٣
٠
٠
راستش منم توی مدتی که داشتم مطلب رو میخوندم داشتم به این فکر میکردم که شاید اگه روزهای اول به صورت متوالی مطالب ضعیف می نوشتم و بچه ها امتیاز کمی میدادن، دیگه هیچوقت نوشتن رو ادامه نمی دادم.
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٥/١٠/٢٣
١
٠
خیلی خوبه از این جهت که نویسنده میفهمه مطلبش در چه سطحی بوده و به مرور متوجه سلیقه مخاطب هم میشه، خوب نیست از این جهت که خیلی ها از رو اسم امتیاز میدن و رفاقتی(که شاید بشه با ناشناس موندن رای دهنده خواهش کرد که به اسم نگاه نکنن) و خیلی اوقات اگه نفر اول رای ضعیف بده دیگه احتمال دیده شدن مطلب خیلی میاد پایین(که خوب این هم میشه با مشاهده ستاره ها بعد از رای دادن تصحیح کرد). به انضمام اینکه من ستاره هایی که آقای فروزان فر میدادند رو خیلی دوست داشتم و به نظرم خیلی خوب بود که آدم نظر با تجربه ها رو در مورد خودش بدونه در نتیجه نه تنها با شما در امتیاز دهی کاربرها موافقم که دوست دارم ستاره هایی که بچه های بالا میدادند هم دوباره احیا بشه :)
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/٢٣
٠
٠
فک میکنم اگه قرار عملی شه باید واسه کاربرایی باشه که واقعاً تازه کار نباشن یا کاربر های تازه کار از نسبتاً این کارِ جدا شن ٬ ۲) اصلاً بچه های جیم رویکرد روحیه دادن دارن و این خلاف اون رویکرد هست ۳) واسه همین فک کنم بهتر به مطالب بین ؛ خوب و خیلی خوب و عالی نمره داد ۴) در مجموع خیلی خوبه پشنهاد شما ٬ خیلی خوب ولی باید اشکالاتش رفع بشه و اینا
پربازدیدتریـــن ها
آقا کجایی؟

سربازانت منتظرند

٩٥/١٠/٢٣
مزاج خود را اماده کنید!

این یک نوشته تند است

٩٥/١٠/٢٦
شعری سروده خودم

تو خودت سجده شکری

٩٥/١٠/٢٢
شاید هل ام داده باشند

افتاده به آب هیچ نفهمد که چه گویی!

٩٥/١٠/٢٢
چرا آدم ها را از روی ظاهر قضاوت می کنیم؟

چادر سیاه

٩٥/١٠/٢٢
خیالبافی های عاشقانه

آغوش بی مثالت در ذهن من نشسته

٩٥/١٠/٢٧
ای کاش هر روز، روز آخر بود

روز آخر

٩٥/١٠/٢٦
لبخندت برای من قدیمی نمی شود

من و خاطره یک نیمکت رنگ و رو رفته

٩٥/١٠/٢٣
دلم اتفاقات خوب می خواهد

تولدم مبارک!

٩٥/١٠/٢٣
سوغاتی برای دل خسته ما

مادربزرگ

٩٥/١٠/٢٣
دین داری سخت شده است

شهر زیبا

٩٥/١٠/٢٨
با همان لبخند همیشگی

عقب‌ تر بایست!

٩٥/١٠/٢٦
داستان کوتاه

رز آبی

٩٥/١٠/٢٦
شعری سروده خودم

او می آید

٩٥/١٠/٢٧
از زجر بیشتر نجاتش داده بود

دست های مهربان؟!

٩٥/١٠/٢٥
آدم خوش قولی هستم

گل فروش

٩٥/١٠/٢٢
دست خالی و مشکلات مالی

فقر فرهنگی در سینمای آبغوره گیر

٩٥/١٠/٢٧
تا رسیدن پول بروز ندهید!

دندان های نا اهل

٩٥/١٠/٢٥
شعری سروده خودم

مثل تفنگ عاشقم که دست خودم نبود

٩٥/١٠/٢٨
شعری سروده خودم

گفتار در هم عشق

٩٥/١٠/٢٣
تبلیغات
تبلیغات