داور ال کلاسیکو را در آورد!
طنزیات

داور ال کلاسیکو را در آورد!

نویسنده : s_a_taheri

باز هم ال‌کلاسیکو و بازهم تساوی نچسب دیگر. از همان سوت ابتدای بازی داور می‌شد فهمید از سوی مقامات بالا مامور شده تا بازی را در بیاورد. در خلال بازی دو تیم حملات نصفه نیمه‌ای را روی دروازۀ یکدیگر ترتیب دادند که به‌جز دو صحنۀ شانسی منجر به گل خطری جدی روی دروازه‌شان ایجاد نشد. اما این تساوی دلایل عمدۀ دیگری هم داشت که به بررسی این دلایل می‌پردازیم:

مرده و قولش

در حالی که زیدان قول داده بود حرفش را در زمین نیوکمپ بزند. در خلال مسابقه رفت و در گوش داور چهارم حرفش را زد اما نفهمیدیم حرفش چه بود. این در حالی است که مسی و سوارز و نیمار و اینیستا و دوستان هر کدام یک گل برای حریف کنار گذاشته بودند که یحتمل گل کنار گذاشته را گم کرده بودند. تا همه این اتفاقات رقم بخورد و منجر به چرت زدن تماشاگران و از آن بدتر منجر به خواب عمیق شیرینیوفسکی سرپرست تیم بارسلونا شود.

مشکلات مالی

در آستانۀ بازی بزرگ لالیگا درست چند روز مانده به بازی بازیکنان رئال مادرید که از ابتدای فصل تنها ده درصد از قرارداد خود را گرفته‌اند دست به اعتصاب زدند که این اتفاق با سکوت خبری مواجه شد. از سویی دیگر بازیکنان بارسلونا با مشکلات مالی شدید دست و پنجه نرم می‌کنند به گونه‌ای که در خبرها آمده است مسی برای پرداخت پول شارژ ساختمان از باجناقش پول دستی قرض کرده است.

ترس از در و همسایه

بازی به‌جز لحظات گل و تصاویر 360 درجه‌ای چنگی به دل نمی‌زد و دو تیم از سوت آغاز مسابقه به دنبال نباختن بودند تا بتوانند از فردای روز مسابقه زندگی عادی خود را داشته باشند. به همین منظور بازی با خطاهای پی در پی آغاز شد و تیم‌ها برای به گل رسیدن به اشتباهات حریف و اتفاقات دل بسته بودند که نتیجه این دلبستگی گل دندان‌گیر سوارز و کلۀ ناگهانی راموس شد.

کل فصل را بباز اما ال‌کلاسیکو را ببر

با وجود اینکه این بازی هم مثل بقیۀ بازی‌ها سه امتیاز دارد، اما بنا به اظهارات مدیران این دو باشگاه بزرگ قرار بود همۀ بازی‌های لالیگا را ببازند در ازایش ال کلاسیکو را ببرند حالا این دو تیم با این تساوی این فصل را به گند کشیدند که این مسئله قابل تأمل است. هر دو سرمربی هفته پیش از ال‌کلاسیکو را فدای این بازی حساس کردند و احتیاط را در دستور کار قرار دادند و در بازی جام حذفی بازیکنان کلیدی دو اخطاره خود را از ترس سه اخطاره شدن روی نیمکت نشاندند. با همۀ این وجود بازی همچون روال گذشته نچسب از آب در آمد.

رییس کمیته انضباطی

پیش از ال کلاسیکو رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اسپانیا در اردوی بارسلونا و رئال مادرید حاضر شد و با کشیدن خط و نشان دو تیم را به بازی محتاطانه تشویق کرد. که این امر منجر به توقف نمایش تحسین برانگیز بازیکنان متعصب در ارائه بازی زیبا شد. رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن تهدید فراوان به پایبندی بازیکنان به اصول اخلاقی و  تاکید بر رقابت سالم بازیکنان در زمین توصیه کرد تماشاگران فقط تیم خود را تشویق کنند و شعارهای کمیته انضباطی پسند سر دهند. در غیر این‌صورت با جریمه‌های سنگین روبرو خواهند شد.

جوسازی‌های رسانه‌ای سباستین ظیا

در آستانۀ برگزاری ال‌کلاسیکو در برنامه صبح‌بخیر اسپانیا سباستین ظیا مجری برنامه صحنه‌ای از مسابقۀ رئال مادرید و حریفش در سری رقابت‌های لیگ نشان داد که در ضربۀ ایستگاهی کریستیانو رونالدو پشت توپ ایستاده و داور نزدیک می‌شود و سوت را نشانش می‌دهد و به رونالدو چیزی می‌گوید. با لب‌خوانی این صحنه که به تعبیر ظیا داور گفته است: "این سوت می‌بینی؟ اگه توپ گل بشه این سوت می کنم تو حلقت شیر فهم شد؟!" تا رونالدو دستپاچه شود و ضربه را در آن مسابقه خراب کند. بدین ترتیب داور از ترس افشاگری ظیا بازی را ضمن درآوردن به نفع رئال بگیرد.

فرامین دپارتمان داوری

در حالی که بارها در محوطه جریمۀ هر دو تیم صحنه‌های مشکوکی به نظر رسید اما داور بنا به توصیۀ اخلاقی دپارتمان داوری مبنی بر رأفت و مهربانی هر چه بیشتر با بازیکنان خاطی از توقف‌های بی‌جا جلوگیری کرد تا بازی دنبال شود. این توصیۀ انسان دوستانه بسیاری را به این اشتباه انداخت که داور از بالا دستور گرفته تا بازی را در بیاورد که چنین چیزی تکذیب می‌شود.

اوت دستی و بزن زیرش

با استناد به آمار منتشر شده از بازی میزان غیرت 51 به 49 به نفع کاتالان‌ها بوده اما در مقابل شاگردان زیدان در اوت دستی گوی سبقت را از بازیکنان انریکه ربوده بودند. این در حالی است که آمار نشان می‌دهد هر دو تیم در میزان بزن زیرش به تساوی رضایت دادند.

بازی هوشمندانه

به عقیده کارشناسان ال کلاسیکو از آن بازی‌هایی است که چندان بار فنی ندارد و نتیجه‌اش هم به رتبه تیم‌ها در جدول ربطی ندارد و بیشتر بار روانی دارد. این کنترل بر احساسات و بازی هوشمندانه و شانس است که پیروز میدان را تعیین می‌کند.

درگیری فیزیکی مربیان

ساکت اونزوئه دستیار انریکه خطاب به کمک زیدان گفت: من بچه پائین شهر بارسلونم حالا واسه من نقش بازی می‌کنی بعد بازی دم در استادیوم وایستا اگه دل و جگر و قلوه داری. خرمهیرو هم ضمن امتناع از نام بردن از ساکت اونزوئه برای انریکه متاسف شد که چنین دستیارانی دارد و از بازی با غیرت تیم خود تمجید کرد.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
...♥...سمانه صالحی...♥...
...♥...سمانه صالحی...♥...
٩٥/٠٩/٢٤
٠
٠
جالب بوووود... ولی صد رحمت ب همون ال کلاسیکو ، نسبت ب دربی ما...
s_a_taheri
s_a_taheri
٩٥/٠٩/٢٥
٠
٠
ممنونم لطف دارین شما ؛) البته که ال کلاسیکو بهتره منتها اغراق کردم که به گوش خودی ها برسه به در گفتم دیوار گوش بسپاره:)))
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/٠٩/٢٥
٠
٠
:)
s_a_taheri
s_a_taheri
٩٥/٠٩/٢٥
٠
٠
سپاس؛)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٢٥
٠
٠
من که لذت بردم ^_^ حیف که راموس نذاشت کیفه کوک بمونه -_-
s_a_taheri
s_a_taheri
٩٥/٠٩/٢٥
٠
٠
من رئالی نیستم ولی از گل راموس بسی شاد شدم چون تقریبا مطلب تموم کرده بودم که بارسلون گل زد و بحث مساوی شدن منتفی و مطلبم نابود شد که راموس جان خیالم راحت کرد:)))
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣