آخرین حجت خدا
چه هدیه ای به امام زمانت می دهی؟

آخرین حجت خدا

نویسنده : s_mostafa_b
سؤال این بود: چرا شيعه يا به‌نوعی تمامی عالم این‌همه سال بايد منتظر موعود باشد؟ چه شده كه خداي رحمان، خلیفه‌اش بر روي زمين را در پرده غيبت قرار داده؟
یک جوابش را تاریخ می‌دهد:
پيغمبر خاتم كه درود خدا بر او و خاندانش، كه امام تمام انبياست و اشرف تمام مخلوقات، پس از عمری تبلیغ و تشریع دین درست در لحظات آخر و در همان زمانی که مسلمين می‌بایست گوش به لبانش می‌دوختند و به وصایایش عمل می‌کردند با تهمتی زشت از سخن گفتن بازماند و كار آن‌چنان شد كه جنازه ايشان دو روز روي زمين ماند و سرانجام هم بدون آنکه بعضی از داعیه‌داران دین حضور پیدا کنند به خاک سپرده شد.
امیرالمؤمنین علیه‌السلام آن‌چنان تنها ماند كه با چاه درد و دل می‌کرد و مسلمين كار را به‌جایی كشاندند كه امامشان سكوت را بر سخن ترجيح داد با خار در چشم و استخوان در گلو، آن‌قدر بر عليه‌اش تبليغ كردند كه وقتي در محراب شهيد شد گفتند مگر نماز هم می‌خواند؟!
حضرت زهرا سلام‌الله عليها یگانه یادگار رسول را آن‌چنان مورد اعتراض قراردادند كه حضرت مجبور شدند برای سوگواری رسول‌الله خانه خود را ترك كنند و به بيت الاحزان بروند و در آنجا اشک بریزند و پس از آن هم ماجرا طوری بشود که این بانوی جوان نخستین کسی باشد که به پیامبر می‌پیوندد.
امام حسن علیه‌السلام آن‌چنان غریب شدند كه سرداران سپاهشان به ایشان پشت كردند و پیروانشان لقبی زشت را برایشان بستند و همسرشان با وعده‌ای کذب ایشان را به شهادت رساند و هنگامی‌که می‌خواستند ايشان را تدفين كنند باران نیزه‌ها بود كه بر تابوتشان می‌بارید!!
امام حسين علیه‌السلام و شدت ظلم‌هایی که به ایشان و اهل‌بیتشان شد آن‌قدر سنگین بود که شرق و غرب عالم از آن پر شد و نماند گوش شنوایی که آن را نشنیده باشد...
امام سجاد علیه‌السلام، معصومی که در حماسه كربلا، اسارت اهل‌بیت و جسارت‌هایی که به ایشان شد و در مجلس يزيد حضور داشتند و هم‌عصر مروان حكم و عبدالملك مروان و حجاج ابن يوسف و وليد بودند خلفای ملعونی که رکورددار جنایت در حق شیعه و اسلام بوده و هستند.
امام باقر علیه‌السلام همان امامی که مظلومیتشان همچنان استمرار دارد به‌طوری‌که وقتی از شیعه ایشان می‌پرسی از امام باقر علیه‌السلام چه میدانی؟ تمام اطلاعاتش خلاصه می‌شود در شناخت پدر و فرزند معصومش و معنی اسمش که شکافنده علم است!
امام صادق علیه‌السلام همان پیشوایی است كه وقتي سدير خطاب به ايشان گفت چرا قيام نمی‌کنید؟ فرمود سدير به خدا قسم اگر به‌اندازه اين بزغاله‌ها شيعه و ياور داشتم روا نبود كه قيام نكنم و در مقابل  حكومت ظلم بنشينم! و سدير می‌گوید وقتي آن‌ها را شمردم فقط هفده‌تا بودند...
امام كاظم علیه‌السلام، کسی که انیسش نه شیعه که غل و زنجير بود و همدمش زندانبان، معصومی که مسلمین او را رد کردند و اسماعيليه و افطحيه و ناووسيه برخاستند، كه تو امام ما نيستي!
امام رضا علیه‌السلام، همان كسی که صدها نفر «انا من شروطها»یش را ثبت کردند اما نفهمیدند، امامی که شيعيانش در مجالسي كه ايشان براي جد مظلومشان برپا می‌کردند نشستند، اما ندانستند كه امام زمانشان كيست و حالا بايد از چه مظلومی حمايت كنند، همان امامی که در مرکز تشیع به شهادت رسید و شیعه نفهمید و ندانست...
امام جواد علیه‌السلام همان امامي كه حتي نگذاشتند مدت امامتش به بيست؛ و مدت عمرش به سي برسد.
امام هادي علیه‌السلام، معصومی که وقتی متوکل او را حبس نمود قبری در همان اتاق محبس کند که یعنی تو زنده از این اتاق بیرون نخواهی آمد!
امام حسن علیه‌السلام، حجتی از حجج الله که تمام عمر شریفش را تحت نظر و در عسکر سپری کرد به‌طوری‌که لقبش عسکری شد!
این‌ها تنها خطی از تاریخ نیست نحوه برخورد با ۱۳حجت خداست[1]، نشانه‌هایی از آماده نبودن برای پذیرش آخرین منجی از این‌که شيعه بعد از اين همه سال هنوز مرد نشده، هنوز به بلوغ نرسيده...
آغاز امامت آخرين حجت خدا مبارك!
راستی چه هدیه‌ای به امام زمانت می‌دهی؟
 [1] این‌ها را کسی حمل بر ضعف تشیع نکند که خدا گواه است، لطیف‌ترین احبا الله پس از تحمل سخت‌ترین این بلایا در جواب پست‌ترین اشقیا که لب به مذمت باز کرده بود، فرمود به خدا قسم جز زیبایی ندیدم، آنچه براي ما اتفاق افتاد رسوايي نبود بلكه همه زيبا بود ... شهداي كربلا كساني بودند كه خداوند، شهادت را براي آن‌ها انتخاب كرده بود، و در روز قيامت، تو را به همراه آن‌ها در یکجا جمع كند تا هرکدام دليل خود را بياوريد، و آن‌وقت خواهي ديد كه چه كسي پيروز است.
برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٩/١٨
٠
٠
چه خوب ... :) اللهم عجل لولیک الفرج :))
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٥/٠٩/١٩
٠
٠
و اجعلنا من انصاره ... :)
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/٠٩/١٩
٠
٠
امام صادق علیه‌السلام همان پیشوایی است كه وقتي سدير خطاب به ايشان گفت چرا قيام نمی‌کنید؟ فرمود سدير به خدا قسم اگر به‌اندازه اين بزغاله‌ها شيعه و ياور داشتم روا نبود كه قيام نكنم و در مقابل حكومت ظلم بنشينم! و سدير می‌گوید وقتي آن‌ها را شمردم فقط هفده‌تا بودند... این اشکمو در اورد .. مطلبتون عالــی بود ممناااانم.
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٥/٠٩/١٩
٠
٠
خوش به حالتون...قلب رقیق نعمت بزرگیه :) دعا کنید برای فرجشون
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/٠٩/١٩
٠
٠
چشـــم :) الهم عجل لولیک الفرج .
پربازدیدتریـــن ها