یک لیوان قهوه تلخ مهمان من
بختک های سیاه لعنتی

یک لیوان قهوه تلخ مهمان من

نویسنده : n_dahji

یک لیوان قهوه‌ی تلخ میهمان من!

بی‌مقدمه شروع می‌کنم. هر آدمی توی این دنیا گیر و گرفتاری و ناراحتی‌های خودش را دارد و هر کدامشان به نحوی سعی می‌کنند که خودشان را آرام کنند. یکی دردودل می‌کند (اگر آدمش را پیدا کند) , آن یکی می‌نویسد, ورزش می‌کند, کتاب می‌خواند, موسیقی گوش می‌کند, پیاده‌روی می‌کند و ضعیف‌ترها هم گریه می‌کنند!

جای دوری نمی‌روم و اعتراف می‌کنم که به‌شخصه گریه می‌کنم ! ولی این اواخر خیلی کمتر (حدود شش ماهه)! بی‌فایده بود! فهمیدم که با گریه کردن چیزی درست نمی‌شود , کسی که رفته برنمی‌گردد! تازه چشم‌های پف کرده و قرمز... (رنگ رخساره نشان می‌دهد از سر درون) صبوری را تمرین کردم, توفیقی اجباری بود که نصیبم شد! حالا تقریبا هر روز یک لیوان (فنجان و حجم کوچیکش, حریف غصه‌های بزرگ نیست!) قهوه‌ی تلخ خودم را میهمان می‌کنم و آرام آرام غصه‌ها را قورت می‌دهم.

خوردن قهوه‌ی تلخ هیچ مزیتی هم نداشته باشد؛ لااقل چشم‌هایم را قرمز نمی‌کند و اطرافیانم را نگران. بعضی‌ها هم برای این که خود‌شون را آرام کنند(تلقین کذب) متاسفانه به سیگار و قلیان روی می‌آورند. کاش یاد بگیرند که بزرگ شوند و خودشان را با این چیز ها گول نزنند,که مرد شوند و غصه‌ها را قورت بدهند. مرد باش و غصه‌هایت را قورت بده! به زور قهوه‌ی"تلخ" هم که شده، قورت‌شان بدهد.

می‌دانی! غصه‌ها دود نمی‌شوند که بروند هوا و خبری از آن‌ها نباشد. همیشه هستند! مرد باش و نگذار اطرافیانت غصه‌ی نفس‌هایی که بوی سیگار می‌دهند و به رویت نمی‌آورند را  بخورند. بهتر از هر کسی می‌دانی غصه‌ها دود نمی‌شوند. به نظرم غصه‌ها شبیه بختک هستند. سیاه وسنگین. نشسته‌اند روی سینه آدم! دست‌هایشان را حلقه کرده‌اند دور گلویت, راه نفست را می‌گیرند. بختک‌های سیاه لعنتی! همیشه‌ی خدا هستند. نه فقط شب‌ها,حتی روزها. 

پی‌نوشت: می‌گویند دیدن دو نفر در این دنیا خیلی دردناک است، سیگار کشیدن دختری که گریه‌کردن آرام‌اش نکرده و گریه کردن پسری که سیگار کشیدن آرام‌اش نکرده...

خود نوشت:کار از گریه و سیگار گذشته. بیدار شو! باید تمام بختک‌های لعنتی را قورت بدهیم.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
آلاء
آلاء
٩٥/٠٨/٠٢
٠
٠
با پی نوشتت خیلی حال کردم...
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٨/٠٢
٠
٠
قابل شما رو نداشت ;) ممنون که خوندید:)
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٨/٠٢
٠
٠
لعنت به این بختک هایی که همیشه خدا هستند...قلمتون مستدام..موفق باشید :)
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٨/٠٢
٠
٠
لعنت...لطف کردید و تشکر عزیزم:)
mohsen_66627
mohsen_66627
٩٥/٠٨/٠٢
٠
٠
عالی بود
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٨/٠٢
٠
٠
شما لطف دارید وعالی خوندید , خیلی ممنونم.
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٨/٠٢
٠
٠
در مورد اصل ماجرا نظر خاصی ندارم جز اینکه تو اینجور موارد خداست که میتونه به داد آدم برسه به نظرم... | اما در مورد نوع نوشتار یکم بالا پایینی داشت، یعنی شما یک جاهایی رو کتابی و رسمی نوشتید باز یک سری جاها خودمونی شدید که باعث میشه من خواننده یکمی دچار دشواری بشم.
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٨/٠٣
٠
٠
دقیقا در مورد نوشتنشه که ناراضی ام ,نتونستم این بالا و پایینی رو رفع کنم متاسفانه,بسیار ممنون از این که وقت گذاشتید.
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٨/٠٣
٠
٠
بغض که کردی شاعر نباشی بهتر است //بغض اگر وا بشود خودکار میخواهد فقط:( (شعر از اقای صفری بود ومن وزن اش رو به هم ریختم چون درست حفظ نبودم)خیلی قشنگ بود یکی از قشنگ ترین مطالبی که تو این دو ماه تو جیم خوندم واقعا عالی ؛ موفق باشید
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٨/٠٣
٠
٠
لطف دارید اقای مهدیزاده,بسیار سپاسگزارم که خوندید و ارزوی موفقیت.
Cold
Cold
٩٥/٠٨/١٢
٠
٠
دوست دارم یه روزی بین مردم ایران جا بیفته که سیگار کشیدن فقط یه انتخابه....نه به غم و غصه ربط داره ، نه به بزرگ شدن ربط داره ، نه به رفیقای دورت...کسی که سیگار میکشه فقط دوست داره اینطوری زندگی کنه....دیگه وقتشه از خودمون شروع کنیم این نگاه بدی که دست به دست چرخیده رو بذاریم کنار...هرکسی سیگار میکشه آدم بدی نیست! سیگاری ها که همه معتاد و از همه بریده نیستن!....شما دوست داری قهوه بخوری ، اون دوست داره سیگار بکشه و هیچ فرقی هم ندارین باهم :) به همین سادگی!....خسته نباشین ، مرسی :))
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٨/١٣
٠
٠
البته که یه انتخابه,ولی به نظر من انتخاب اشتباهیه,خوبه که ادم با انتخابش اولا,به خودش فکر کنه,به سلامتیش,(خودمون مهمتریم)دوما اگه براش اطرافیانش مهم ان و دوست داشتنی,یکم هم به فکر اونا باشه,که مطمعنا اطرافیان هم همچین چیزی نمیخوان.قهوه خوردن منم کار اشتباهیه,ولی خب راهی بهتری پیدا نمیکنم!یه چیز دیگه این که من هیچوقت در مورد ادما قضاوت نمیکنم اونم از نظر این که سیگاریا ادمای بدی ان,نه,مطمعن باشید,اتفاقا سیگاری میشناسم که سیگار به سیگار روشن میکنه ,اخلاقش بیسته,مهربون,اقا,....البته اگه بهتر از شما نباشند:)هیچی دیگه ,یه دنیا ممنون.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١٦
٠
٠
خداوند به همه ی آدم ها در مقابل غم، درد و مصیبت ها صبر بده...
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٩/٠٥
٠
٠
انشالله,بسیار ممنون:)
پربازدیدتریـــن ها