تاریخ انتشار : 1395-07-27 (14:00)
اندر خم جناب گاو و معده اش

داستان کوتاه

اندر خم جناب گاو و معده اش

s_a_taheri :

مدتی می‌شود به کمپین صردرد (صرفه‌جویی در رفتن به دستشویی) پیوستم و در امر مصرف آب خساست می‌ورزم، زباله‌ی تر را از خشک جدا می‌کنم و مدت زمان استحمام را به پنج دقیقه کاهش داده‌ام. همین دو هفته پیش بود برای خدمت به محیط زیست ماشینم را برای فروش نزد ممد بنگاهی گذاشتم. تمام لامپ‌های خانه را به نوع کم مصرفش تغییر دادم، شیرهای آب را بررسی کردم که چکه نکند تا به این ترتیب خدمت بزرگی به محیط زیست کرده‌باشم. وجدانم را مرخص کرده و گوشه‌ای لم داده‌بودم و تلوزیون نگاه می‌کردم که وانگهی پژوهشگران کشف کردند میزان تخریب گاز متان ناشی از معده ی گاو تا صد برابر بیشتر از گاز دی اکسید کربن است.

عجب دنیایی شده! عمری نان و نمک‌مان را خوردی و آخرش نمکدان شکستی. عمری شیر و پنیر‌ات را خوردیم نمی‌دانستیم مار در آستین خود پرورش دادیم. چه کسی فکرش را می‌کرد گاو با آن همه وقار و چهره‌ی مصمم خود بنا دارد بزرگترین انقراض جانداران را رقم بزند. الهی معده‌ات سوراخ شود که با این ندانم کاری لایه‌ی اوزون را سوراخ و انسان را بدبخت کرده‌ای. بشکند این دست که نمک ندارد این همه خوبی کن برایش یونجه بیار، ذرت بکار خوب مزد آدم را گذاشتی کف دستمان، می‌دانی لایه ی اوزون سوراخ شود چه خاکی بر سرمان می‌شود!؟ از کجا بدانی گاو را چه به این حرف‌های قلمبه سلمبه، تو با آن همه متانت گاز متان‌ات را در طبیعت رها می‌کنی بی‌آنکه بدانی لایه‌ی اوزون سوراخ می‌شود و گرمای بیشتری از سوی خورشید می‌‌آید و بخشی از ذخایر آب آشامیدنی جهان یعنی یخچال‌های طبیعی آب شده و غیر آشامیدنی می‌شود. سطح دریا بالا می‌آید و شهرهای ساحلی زیر آب می‌روند. ساحل‌نشینان مهاجرت می‌کنند و روی سر بقیه مردم مهمان که چه عرض کنم آوار می‌شوند. نرخ مهاجرت و نرخ مهمانی بالا می‌رود. حیواناتی که از مجاورت باد خنک و حضور در محضر کولر محروم‌اند منقرض می‌شوند. خشکسالی‌ شیوع می‌یابد،  سیل‌ شال و کلاه کرده و راه می‌افتد، توفان‌های مهیب‌ از راه می‌رسند و  بادهای گرم می‌وزند و منجر به آتش سوزی جنگل‌ها می‌‌شوند. آتش جنگل جهان را گرم‌تر می‌کند و باقی مانده‌ی حیوانات را از بین می‌برد. گاز منتشر شده از لاشه‌ای این حیوانات لایه اوزون را به دالان اوزن تبدیل می‌کند. جنگل بیابان می‌شود غذای آن چند حیوان قسر در رفته هم نابود می‌شود و پس از نابود شدن حیوانات و پوشش گیاهی جهان نابود و کلک انسان کنده می‌شود. ده دوازده خانوار خوشبخت و پولدار باقی‌مانده به مریخ عزیمت کرده و آنجا سیب زمینی پرورش می‌دهند و چشم انتظار مرگ می‌شوند.

خجالت نمی‌کشی دو روز قیمت گوشت گران شد این همه پر فیس و افاده شده‌ای اگر جلوی شکمت را گرفته بودی الان جلوی زندگی ما را نمی‌گرفتی. حیوان بی‌وفایی هستی آن همه از خوبی‌هایت در کتاب‌های درسی تعریف کردیم آن همه برایت نوشابه باز کردیم آن همه هندوانه زیر بغلت دادیم این بود جواب آن همه خوبی!؟ خجالت هم چیز خوبی است! حالا باز می‌گفتند سگی خوکی می‌گفتیم نجس است از آنها بعید نیست تو دیگر چرا!؟ آنگونه که تو با گاز معده‌ات جهان را به نابودی کشانده‌ای از دست موشک بالستیک بر نمی‌آمد. تنها راه حلی که پیش روی ما مانده تحریم است. چنان بخوریمتان که حتی یک رأس گوساله هم از شما نماند که معده داشته‌باشد، که معده‌اش گاز متان تولید کند. تا منقرض شوی، بلکه دنیا نجات پیدا کند.

تعداد بازدید : 198
تعداد نظرات : 6
1395-07-27 (15:17) ساده
0
سن جیمی : 2 سال
0
خدا خیرت بده یه دل سیر خندیدم:-)
امتیـــــاز
18620
 
1395-07-27 (20:47) m.shiezadeh
0
سن جیمی : 3 سال
0
عااالی :) قلمتون پایدار
امتیـــــاز
23025
 
1395-07-27 (22:16) N_PAHLAVAN
0
سن جیمی : 6 روز
0
گــــــــــــــاوست دیگــــــــــر :)))) منم حاضــــرم تو این کار خیــــــر سهیـــــــم شم نســـلشونو منقرض کنیـــــــــــم :))))))))))
امتیـــــاز
22
 
1395-07-27 (23:47) f.farzad
0
سن جیمی : 24 روز
0
گاو را چه به این حرفا ی قلمبه سلمبه....خخخخخخخ عالییییییی بود ..سپـــــــــــــــاس
امتیـــــاز
706
 
1395-07-28 (01:18) mhn
0
کاربر ناشناس
0
افرین به این خلاقیت!!!!عالی بود روحیه مون باز شد
 
1395-07-28 (11:35) s_mostafa_b
0
سن جیمی : 1 سال
0
بح بح به این قلم طناز :) موفق باشید
امتیـــــاز
8550
 
: وب سایت : نام
بروزرسانی کد امنیتی کد امنیتی
کدامنیتی : ایمیل

Valid CSS!