شاهکار مردان فوتسال ایران
ایران و باز هم شگفتی...

شاهکار مردان فوتسال ایران

نویسنده : محمدصنعتیـ :)

جانم برایتان بگوید که یک تیم ملی فوتسال داریم که برایمان آبرو خریده است. قهرمان بلامنازع آسیا شده و چند باری هم سر گردنکشان را به زیر آورده.

چندی پیش رقابت های جام جهانی فوتسال کلمبیا آغاز شد و ایران در گروه بسیار سختی قرار گرفت. این سخت‌ترین کار برای هر تیمی بود که جام جهانی را با دشواری زیاد آغاز کند...همگروهان‌مان اسپانیا و آذربایجان و مراکش بودند و همین کافی بود تا هر کسی شانس ایران را در این گروه" بسیار بسیار کم "بداند... ایران ولی اگر چه شکست سختی در برابر اسپانیا خورد اما آذربایجان را متوقف کرد و مراکش را به قعر جدول فرستاد. تفاضل گل کمتر ایران نسبت به آذربایجان اما باعث شد که ایران سوم شود و به عنوان شانس آخر صعود کند. این برای همه ایرانی‌ها خوب بود که در این جام جهانی توانسته‌ایم از گروه بالا برویم. اما کسی به گروه مقابل توجه نکرده بود. برزیل قدرتمند ک قهرمان 6 دوره قبل جام جهانی بوده و در جهان حرف اول را می زند و افتخاراتش با انگشتان دست غیر قابل حساب کردن است در گروه خود با مجموع 29 گل اول شد و طبق قانون حریف ایران در مرحله یک هشتم شد.

و این گونه بود که تیتر یک اخبار ورزشی ایران فقط همین بود : بدتر از این نمیشد!

کمی بعد رسانه‌های برزیل شروع کردند به تعریف و تمجید از تیم‌شان و این که بهتر از این نمی شد. مردان فوتسال ایران اما هیچ واکنشی در برابر این بازی به ظاهر ترسناک نشان ندادند و فقط خود را برای بازی بعد آماده کردند. گویا امید و ایمانی داشتند که از همیشه درخشان تر بود.

مسابقه ای که بین تیم اول دهه اخیر جهان و تیم اول آسیا برگزار می شد...فقط و فقط تیم اول آسیا و ایران دیشب شگفتی را تکمیل کرد. با این که چند بار از این ابر قدرت جهانی عقب افتاد در نهایت پس از اتمام وقت قانونی و دو دقت اضافه معمول موفق شد برزیل مدعی را با نتیجه 4-4 متوقف کند :) و اینک ضربات پنالتی نشان دهنده پیروز بازی بود.

چه کسی باورش می‌شد؟! ایران تازه وارد برزیل ابرقهرمان را متوقف کرد و این شاید شگفت انگیز ترین اتفاق برای تاریخ هر دو تیم بود  :) و این امید و ایمان به خدای بزرگ کار خودش را کرد.

ضربات پنالتی را ایران برد ... ایران با شکوه ... ایران شگفت انگیز  :)))))

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
h.naderi
h.naderi
٩٥/٠٧/٠١
٠
٠
قسمت اول مطلب تقریبا به نظرم اشتباه بود. فوتسال ایران بسیار قدرتمند هست و اصلا و ابدا نباید با تیمی مثل آذربایجان مساوی می کرد. گروه ایران بسیار آسون بود و ما به راحتی باید دوم می شدیم توی گروهمون چون فقط اسپانیا حریف سختی بود که همین حریف رو هم چند بار برده بودیم.
محمدصنعتیـ
محمدصنعتیـ
٩٥/٠٧/٠١
٠
٠
جناب نادری آذربایجان تیم خیلی قدرتمندیه ... در ضمن هر جام یک گروه مرگ داره و در این جام گروه ما گروه مرگ بود... اگر تو هر گروه دیگه ای میافتادیم کارمون خیلی ساده تر از این بود
h.naderi
h.naderi
٩٥/٠٧/٠١
٠
٠
اما کاری که بچه های فوتسال جلوی برزیل انجام دادند واقعا شاهکار بود. چون این تیم وحشتناک قوی هست. البته در مرحله بعد هم کارمون سخت خواهد بود متأسفانه
Far!de
Far!de
٩٥/٠٧/٠١
٠
٠
همین امشب خبرشو شنیدم از اخبار :) خیلی خوشحال شدم !! حس خوبی داره برد :) اونم بردن اونایی ک خیلی خودشونومیگیرن و یاحتی قوی ان :))) خسته نباشید :))
Rada_1997
Rada_1997
٩٥/٠٧/٠٢
٠
٠
اخبار ورزشی ام که گفت باور نکردم فقط هتریک فالکائو حقیقت داشت خخخخ
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣