داشتم توی پیاده‌رو شلوغی قدم می‌زدم. یه آقا پسرِ به نسبت تپلی هم با یه شلوارِ بسیار تنگی داشت جلوم می‌رفت. به حدی هم تنگ بود که با هر قدمش، لرزشِ تک تکِ عضلات... ببخشید دمبه‌هاش، طوری حس می‌شد که پیشِ خودم فکر می‌کردم الآنه که پَرت بشه و بخوره تو سر و صورتم! به هرصورت یه مسافتی رو با هم هم‌مسیر شده بودیم تا این‌که یک اتفاقِ ناگواری افتاد. از قضا بندِ کفشِ ایشون باز شده بود و من هم اصلاً از این موضوع خبر نداشتم تا زمانی که خودش متوجه شد و یک لحظه وایستاد و برای بستنِ بندِ کفشش خم شد. و ای کاش که هیچوقت خم نمی‌شد. در همون لحظه‌ی اول بود که دلم می‌خواستم همون موقع، یه دیواری، دری، چیزی باشه که من با دماغ برم توش و شاهدِ چنین صحنه افتضاحی نباشم.

مطمئنم که بارها از این دست اتفاق‌ها برامون افتاده و ما هم هیچ کاری به غیر از بستنِ چشم‌ها و تغییرِ دادنِ مسیرمون نکردیم (یعنی امیدوارم که حداقل این کارو کرده باشیم!) ولی خب قطعاً این موضوع باید موشکافانه بررسی بشه بلکه راه حلی براش پیدا کنیم. به نظرِ من این داستان از مواردی مثلِ پایین آب می‌خوره:

1. محتمل‌ترین حالت اینه که این آقایونِ عزیز، به دلیلِ عجله‌ای که برای کارشون پیش امده، قبل بیرون اومدن از خونه، نرسیدن کامل شلوارشونو بالا بکشن و وقتی هم که از خونه بیرون زدن، دیگه یادشون رفته و خلاصه نتیجه‌ش چنین چیزی شده؛ به این عزیزان توصیه می‌کنم که به این جمله «عجله کارِ شیطونه» بیشتر توجه کنن.

2. شاید به دلیلِ عدمِ توجهِ کافی و لازم در موقعِ خرید، فروشنده گرامی، چنین شلواری بهشون انداخته و اصلاً این بنده‌های خدا روحشون هم از موضوع کوتاه بودنِ فاقِ جنسِ خریداری شده خبر نداشته؛ خب به این داداشای عزیز فقط این یه جمله رو عرض می‌کنم که «دقت» رو سرلوحه کارهاشون قرار بدن همیشه.

3. یا شاید اون دوزنده عزیز، به دلیلِ ضیقِ وقت یا یه حواس پرتیِ کوچک، خشتکِ شلوارِ موردنظر رو اینچنین پرچم نموده؛ خب به این دوستِ عزیزمون هم همون توصیه‌های بالا رو داریم ولی ناگفته نمونه که این ماجرا، توجیهی برای خریدِ شلوار توسط داداشای عزیزمون نمیشه‌ها...گفته باشم!

4. چهارمین حالتی که امکان داره این هستش که شاید این رفقامون، به دلیلِ اهمیتی که به برند پوشی و مارک میدن، میخوان که لباسِ زیرشون هم مارک باشه؛ خب این شاید بد نباشه ولی اولاً که حالا اگه اون لباسِ زیرتون مارک نبود هم نبود. قول میدم چیزِ خاصی نمیشه. دوماً خب اگه مارک بودنش واقعاً براتون مهمه، حتماً که نباید اونجوری نشونش بدین، میتونین مارکشو بچسبونین به سینه یا کمرتون؛ اینجوری تازه بیشتر هم میبینن! درضمن این رو هم باید بهشون گفت که آخه نشون دادن مارک به چه قیمت؟ شاید بعضی هاشون خبر ندارن که فقط این مارکِ اون لباسِ زیر نیست که روئیت میشه، چیزهای دیگه ای هم هست که از گفتنش معذوریم!

5. آخرین حالتی هم که به ذهنم میرسه و احتمالش هم نزدیک به صفر هستش، اینه که ممکنه این قضیه مُد شده باشه و این داداشای عزیزِ دل هم بدونِ هیچ فکری، ازش پیروی میکنن؛ خب همونطور که گفتم، این مورد احتمالش بسیار ضعیفه و میشه گفت که این وصله ها به این جوانانِ باهوش و روشن فکر و متمدن و آینده سازِ مملکتمون، اصلاً نمیچسبه!

خلاصه خدمتتون عرض کنم که این مشکل هم مثلِ خیلی دیگه از مشکلات، به زودی حل میشه و لازم نیست که مردم کارِ خاصی بکنن، خودِ مسئولین عزیزِ کشورمون، به فکرش هستند و همین امروز فرداست که این مشکل هم حل میشه. چند لحظه صبر کنین... بله... همین الآن به من خبر دادن مثل این که مشکل حل شد! بله به این پیامی هم که هم اکنون به دستِ من رسید، توجه بفرمایید: طیِ تحقیقاتی که مسئولین محترم انجام دادن، به این نتیجه رسیدن که از این به بعد، این داداشای عزیز که چنین لباس‌هایی میپوشن، حق ندارن که بندِ کفششونو در ملأ عام ببندن! بله دیدین که یکی دیگه از مشکلاتمون هم به همین راحتی حل شد رفت. بریم سراغِ کار و زندگیمون!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
Gisoo_E
Gisoo_E
٩٥/٠٦/٢٥
٠
٠
واقعا مشکل بزرگیه این فاق های کوتــــــــاه!!
shahrvand_che
shahrvand_che
٩٥/٠٦/٢٦
٠
٠
وااااااااااااقعاً...تشکر از نظرتون
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٦/٢٦
٠
٠
آقای فروزان حالا واجب بود عکسشم بزارین؟ خخخ
shahrvand_che
shahrvand_che
٩٥/٠٦/٢٦
٠
٠
عکسش که در مقایسه با اصلش خیلی خوبه بابا... :))
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٦/٢٦
٠
٠
فقط به یک هعییییِ بلند قناعت میکنم
shahrvand_che
shahrvand_che
٩٥/٠٦/٢٦
٠
٠
چخ ممنون
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٦/٢٦
٠
٠
این اقایون احتمالا توجه ندارند شخصیت ومتانت خیلی ارزشش بیشتر از یه تقلید کورکورانه ومارک پوشی
shahrvand_che
shahrvand_che
٩٥/٠٦/٢٦
٠
٠
دقیقاً متاسفانه، تشکر از نظرتون
مائده رئیس الساداتی
مائده رئیس الساداتی
٩٥/٠٦/٢٦
٠
٠
خیلیییییی بده:/ اینم جزوه حجاب لازم برای آقایون دیگه:/
shahrvand_che
shahrvand_che
٩٥/٠٦/٢٦
٠
٠
متاسفانه معمولا هروقت که حرف از حجاب زده میشه،فقط خانم هارو میگن درحالی که آقایونم دقیقا باید حجاب داشته باشن،حجاب مخصوص به خودشونو...تشکر
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١