مادر از جنس مخالف بگو!

مادر از جنس مخالف بگو!

نویسنده : k_koolak

نمی‌دانم ازدواج کرده‌اید یا مجردید، دختر هستید یا پسر، خواهر و برادر دارید یا نه. و همین طور نمی‌دانم در هر شرایطی که هستید چقدر از جنس مخالف خود می‌دانید یا اصلا می‌دانید که نمی‌دانید یا می‌دانید چرا باید بدانید. نمی‌خواهم به چرا دانستن پاسخ دهم. می‌خواهم بگویم که کجا و کی باید جنس مخالف را بشناسیم.

از کودکی. بله از کودکی و این دیگر با خانواده است که چقدر ما را تا حد لازم به شناخت برسانند و بعد از ان در مدرسه و جامعه. آیا در دبیرستان که کشش‌های عاطفی بین دانش آموزان شکل می‌گیرد، آیا هنگام بلوغ اندکی از جنس مخالف به ما آموخته‌اند؟ خیر. در هیچ جای سیستم آموزشی حتی در دانشگاه هم نمی‌آموزیم که جنسیت چیست و تفاوت و شباهت در چیست.

این‌که دخترها کی فکر می‌کنند و کی با احساس تصمیم می‌گیرند، این‌که پسرها چطور به بلوغ عاطفی می‌رسند، هیچ جای مدرسه آموزش داده نمی‌شود. در جامعه هم هیچ منبع مشخص و دوره مدونی نیست و این نقاب‌های رنگارنگ به فرد از جنس خودش هم شناخت نمی‌دهد چه رسد به دیگری.

نمی‌خواهم بگویم اهمیت آن در چیست همین بس که جامعه سالم نیازمند روابط سالم است و روابط سالم از شناخت به دست می‌آید. وقتی دختر و پسر ما هیچ از جنس خودش نمی‌داند و احساس نیاز به شناخت جنس مخالف هم حس نمی‌شود چطور انتظار دارید ازدواج کند و خانواده تشکیل دهد و زندگی بگرداند؟

وقتی پسر ما نمی‌داند چطور باید با دختری که از دنیای دیگری است رابطه برقرار کند، نمی‌داند نیازش چیست و نمی‌داند با ساده‌ترین راه‌ها می‌شود خوشحالش کرد، چطور انتظار دارید سال‌های سال زیر یک سقف زندگی کنند؟

مادرم امروز به من، به فرزندت از جنس مخالف بگو. تابو جنس مخالف را ما دختران و پسران امروز، ما والدین فردا بشکنیم. دخترم تو دختری و پسرم تو پسری، هیچ با هم یکی نیستید، شما مثل هم فکر نمی‌کنید.

برای بهتر شدن جامعه‌مان تلاش کنیم. بگذاریم فرزندان این سرزمین کمتر ضربه عاطفی ببینند. بشناسیم جنس خودمان و جنس مخالف را.

برای پیشرفت سرزمین‌ام.

===========

توصیه: هرگز در دبیرستان رابطه عاطفی برقرار نکنید، قبل از وارد شدن به دانشگاه حداقل مطالعه‌ای در مورد جنس مخالف و خودتان داشته باشید و بعد درگیر روابط شوید هنگامی که به حداقل بلوغ عاطفی رسیده‌اید.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
h_jeem
h_jeem
٩٥/٠٦/١٨
٠
٠
سلام ، كتاب بخوانيم و به خواهر و مادر خودمون نگاه كنيم ... اگر از دوران بلوغ با كتاب نه توى دانشگاه، رشد كنيم خيلى تفكر ها درست مى شه ! خدا قوت ، مطلبتون خوب بود!
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/١٨
٠
٠
متشکر از وقتی که گذاشتید. بله مطالعه خیلی تاثیر داره
احد آتشروان
احد آتشروان
٩٥/٠٦/١٨
٠
٠
ممنون از مطلب زیاد کار نشده شما در جیم و در همه جا
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/١٨
٠
٠
خواهش میکنم.امید که بیشتر بهش پرداخته بشه
مائده رئیس الساداتی
مائده رئیس الساداتی
٩٥/٠٦/١٨
٠
٠
در دبیرستان چه خبر ها ک نیست متاسفانه....:| البته از دبیرستان گذشته رسیده ب راهنمایی:|
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/١٨
٠
٠
بله متاسفانه
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٦/١٨
١
٠
من فکر می کنم خانواده ها هم زیاد علم این رو ندارن که جنس مخالف دقیقا چطور ادمی هست . حتی خود ادم ها از اینکه خودشون چطور هستن و جی می خوان ، خانواده ها همراه با نسل نوجوان هر دو با هم نیاز به اموزش و شناخت دارن ...
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/١٩
٠
٠
به هر شکل والدین در روابط خودشون به شناختی رسیدن که باید انتقال بدن.اما بله همه باید تغییر کنیم
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٦/١٨
٠
٠
وقتی دختر و پسر ما هیچ از جنس خودش نمی‌داند و احساس نیاز به شناخت جنس مخالف هم حس نمی‌شود چطور انتظار دارید ازدواج کند و خانواده تشکیل دهد و زندگی بگرداند؟ دقیقا من از این نوعم حالا چه خوب و چه بد ! واقعا حسی در موردشون ندارم ! ولی حالا که فکر میکنم میبینم دوستانم که همگی دوست پسر داشتند خیلی موفق ترند در مقایسه با خودم! حالا چه اونایی که با دوست پسرشون ازدواج کردن و چه اونایی که با پسری غیر از دوست پسرشون و چه اونایی که مجردن!
احد آتشروان
احد آتشروان
٩٥/٠٦/١٨
٠
٠
نظر جالب و قابل تاملی بود
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٦/١٩
٠
٠
هیچ وقت علاقه نداشتم با پسری دوست بشم ! شاید دلیلش این باشه که خودم سه تا داداش داشتم و هیچ وقت دوست نداشتم دخترا با داداشای خودم دوست بشن از این لحاظ دختر حسودیم و به قول اصفهانیا غیرتی و به اعتقاداتمم برمیگرده که شکر خدا یه کم قویه ولی هنوزم معتقدم که اونا موفق ترند این بحث رو یه بار با داداشمم داشتم که هنوز نتونسته قانعم کنه که اونا ضرر کردن نه من! دیگه همین بیشتر فکر کنید ببینید من ضرر کردم یا اونا؟
احد آتشروان
احد آتشروان
٩٥/٠٦/١٩
٠
٠
فقط اینو میگم که خودتونم گفتین و اون اینکه اونها ضرر نکردن
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/١٩
٠
٠
من بسیار از ضرر ها دیدم و شنیدم و مشاوره دادم به مردم. اما حق با شما است کسانی که روابط دارند هر چقدر هم ضرر کنند خود به خود با خصوصیات مختص جنس مخالف اشنا میشند از پسرهایی بپرسید که چند دوست دختر دارند و میگن هیچ کدوم از دخترا نمیدونن با چند نفر دیگه دوسته. روابط اگر مطالعه شده و هدف دار باشه و کنترل اعمال بشه می تونه مثبت باشه.
احد آتشروان
احد آتشروان
٩٥/٠٦/١٩
٠
٠
بله درسته
b_noori
b_noori
٩٥/٠٦/١٩
٠
٠
وقتی زن ومرد تفاوت هایشان را بشناسند وآنها را رعایت کنندعشق شکوفا میشود.
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/١٩
٠
٠
مهم شناخت و درک است. حق با شما است
خاتون گیس گلابتون
خاتون گیس گلابتون
٩٥/٠٦/١٩
٠
٠
ما همیشه سعی کردیم از گزینه پاک کردن صورت مسئله استفاده کنیم تا حل مسئله ...
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/١٩
٠
٠
بیاین این دفعه مسئله رو حل کنیم
mohamad_s
mohamad_s
٩٥/٠٦/٢٠
٠
٠
من منکر شناخت نیستم ...شناخت خوب ئه ....اما اینکه فک کنی داشتن دوست جنس مخالف یه پیش زمینه س برا زندگی اینده و ادم میتونه شناخت پیدا کنه یا تجربه کسب کنه ..بنظرم معقول نمیاد ...اخه ما ایرانیا زیاد اهل افراط و تفریطیم ...از کجا معلوم همین روابط خودش روحیه رو داغون نکرد ؟
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/٢٠
٠
٠
اصلا هدف بنده تشویق به هیچ امری نیست و بحثی در مورد ازدواج نکردم چون مقوله ازدواج هم بسیار پیچیده شده. البته که با دوستی بیشتر ضرر دید شده اما ارتباطات موجب شناخته
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٦/٢٠
٠
٠
هشتاد درصد داغون میکن روحیرو
ye_pesar
ye_pesar
٩٥/٠٦/٢٠
٢
٠
مردها و زنها آقایون و خانومها دختران و پسران (یا هر تعریف دیگه ای که میشه از دو جنس گذاشت ) در کنار هم و بوسیله ی هم پیشرفت می کنن و به انسان کامل شدن نزدیک میشن که متاسفانه امروز انسان کامل تبدیل به مرد کامل و زن کامل شده در صورتی که ما از اختلاط باهم و ارتباط با همه که شکوفا میشیم/ من دانشگاه های تک جنسیتی رو دیدم باور کنین بار علمی به مراتب پایین تری دارن و امروز بجایی رسیدیم که دوستان می نویسن که جنس مخالفمون رو باید مطالعه کنیم !!!! مگه یه گونه حیوون گیر آوردی دوست عزیز :/
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/٢٠
٠
٠
توضیح زیبایی بود. نظام افرینش بر اساس جفته و گر نه خداوند در قران به این امر که همه مخلوقات از نباتات و انسان جفت افریده شدند نمیکرد.من هم با داشنگاه تک جنسیتی مخالفم.بالاخره باید جایی باشه که دو جنس در کنار هم قرار بگیرند.
ye_pesar
ye_pesar
٩٥/٠٦/٢٠
٠
٠
بذارین یه داستانک بگم / پادشاهی اواخر عمرش پسر ناخلفی داشت ؛ و از ترس بر باد رفتن تاج و تخت چاره اندیشید ؛پسر را گفت ای پسر ؛ در همان صبح اولی که به سلطنت رسیدی مردان رو به یک طرف و زنان را به طرف دیگری به صف کن بخدا اگر بفهمند چه بلایی قرار است که از این پس به سرشان بیاوری و هیچ وقت متوجه اشتباهاتت و بی کفایتی هایت نمی شوند که شبانه روز حواسشان به صف کناریست / و من الله توفیق :)
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/٢٠
٠
٠
جالب بود
مریم سادات
مریم سادات
٩٥/٠٦/٢٠
٠
٠
دقیقا! کلا مدارس ما به ما جیزایی یا د میده که ی درصدشم به درد ادم نمیخوره! در عوض مطالب کاربردی اصلل آموزش نمیده!
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/٢٠
٠
٠
متاسفانه. من به عنوان والدین اینده تصمیم دارم بچه ام رو به مدرسه نفرستم:دی
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٦/٢٠
٠
١
چه داخل مدارس چه داخل دانشگاهها فقط معادله های سخت ذهنی شیمی ریاضی فیزیک و... بهمون آموزش داده میش. چرا معادله ی بزرگی مث زندگی به ما آموزش داده نميشه؟؟!! معادله ای که شامل تفاوتهاي ما آدماست شامل شناخت مجهولات جنس مخالفمون و.... نمیش از مادر پدر خواست که اينارو آموزش بدن چون به نظرم بیشتر مادر پدرا هم شناخت خوبی ندارن از مجهولات زندگيشون تنها چیزی که بیش از نسلهاي ما دارند صبرو از خود گذشتگي. اینها باید اصولی فهمونده بشه.
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/٢١
٠
٠
حق با شماست مدرسه فقط ذهن های پویا و خلاق بچه ها رو تنبل میکنه و جای خالی اصول زندگی حس میشه. حتی اصول اخلاقی و دینی هم اموزش داده نمیشه.نگاهی به دین و زندگی داشته باشید..... ولی خب بالاخره یه کسی باید یه کاری کنه و او همین من و شما هستیم.
سحر
سحر
٩٥/٠٦/٢١
٠
٠
چون مدرسه کلاس مهارتهای زندگی نیست!مگه ما قبل از این که مدرسه بریم نمی دونیم قراره چی بخونیم؟جدیدا همه فازشون اینه که تو مدرسه هیچی به ما یاد ندادن و این حرفا.خب دبستان نمی دونستین چه خبره،راهنمایی رو هم از سر جوزدگی رفتین اگه اینقدر مدرسه به دردنخور بود دبیرستان نمی رفتین!ما وقتی انتخاب رشته می کنیم بین "علوم" و هنر انتخاب می کنیم نه مهارت شناخت جنس مخالف و راههای عبور از بحران و...الان که خداروشکر کلاس برای این چیزا ریخته.مدرسه وظیفه ی آموزش چنین چیزایی رو نداره.
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٦/٢٢
٠
٠
در پاسخ به خانم سحر: من موضع شما رو متوجه نشدم ولی این واقعیته که هیچی در مدرسه یادنمیگیری و مدرسه محل اموزش و پرورش هست یعنی اموزش علم و پرورش روح و شخصیت برای خود و جامعه. که همه ی این ها + ازدواج موضوعات پیچیده ای اند و به امید خدا در فرصت های بعد بازگو خواهم کرد.
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٦/٢٣
٠
٠
منظور این که باید همچين اصولی گنجونده بش در مدارس هجده سال عمرتو داری میری تو مدرسه ها میگزرونی این خیلی خواسته ی زیادی چند ساعتم صرف اخلاق بش تو این مدارس!!؟؟ این خواسته ی زیادی تو دانشگاهها که شده مهد فساد بخوايم اخلاق و منش هم گنجونده بش!!؟؟
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٦/٢٣
٠
٠
فکر کن من نرم دبیرستان و ادامه ندم بت انگ بیسوادی میخوره پس من مجبورم که وقتمو صرف رفتن به اون جاها میکنم آیا جایی جز همون دبیرستان هست که بت دیپلم بده ولاغير وقتمو صرف رفتن به دبیرستان و.... نمیکردم و به جاش ميرفتم چندتا کلاس که به دردم بخوره. برا همین که مجبورابرن بهتره یکم از اصول زندگی هم در کنار معادله های ریاضی بهشون یاد داده بش مختص به سن خودشون
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٦/٢٣
٠
٠
و درضمن همین مدرسه با این نوع شیوه تدریس تو درس دادن معادله های فیزیکی و... هم موفق نیست و فقط آدمو مجبور میکن تا تو مخت چیزهایی و که نميفهمه بگنجونی و اصولی تفهیمت نمیکنم.
پربازدیدتریـــن ها
عوضی شده بود

من او را کشتم

٩٧/٠٢/٢٣
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٣
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
همیشه به آدم های احساسی می گویند

کمی منطقی باش

٩٧/٠٢/٢٣
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
این حجم ندانستن

خدایا تا کی؟

٩٧/٠٢/٢٣
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠