زمین از غیر ممکن‌ها پره، اما تو ممکن باش...

زمین از غیر ممکن‌ها پره، اما تو ممکن باش...

نویسنده : yekta_b

چرا هی خودمان را گول می‌زنیم؟ چرا هی منتظر یک روز خوب و یک اتفاق خوب و یک آدم خوب هستیم برای زنده زندگی کردن؟ رک و راستش این است که هیچ روز خوبی در راه نیست که برسد، روزگار به همین بی‌رحمی ادامه خواهد داشت و ما هی سنگینی ِافسوس این آرزو و آن رویا را با خودمان حمل می‌کنیم. این «یک روز خوبی» که روی خیالات‌مان چتر انداخته به درد تبلیغات تلویزیون می‌خورد که همیشه همه چیز سر جای خودش در بهترین حالت ممکن است. گول ِیک روز خوب ِآخر تمام داستان‌های کودکی را نخوریم. هیچ روز خوبی هیچ کجای این کائنات منتظرمان نیست که بعد از رسیدنش یک نفس عمیقِ بلندِ کشدار بکشیم و بگوییم آخیش تمام شد! از حالا به بعدش زندگی می‌کنم!

راست ِراستش این است که ما هیچ وقت نمی‌رسیم، مگر نه این‌که بارها بعد از فتح یک قله، قله‌ی بزرگتری سر راه‌مان سبز شده؟ روزگار پروانه‌ای بی‌غم و بی‌مشکل و بی‌سختی سراب است. ما باید هی جان بکنیم و با چنگ و دندان از این قله‌های نافرم بالا برویم و بی‌رحمانه هُلمان بدهند و سُر بخوریم و دوباره با نا امیدی بالا برویم که شاید روی قله امیدی را فتح کنیم و یک جور خوبی منتظرمان باشد، که نیست! شاید هم باشد، ولی انگار هر خوبی یک وجه بد دارد که همیشه غالب است، هر خوبی یک روی بد دارد که به محض دستیابی روی تمام ذوق و شوق‌های قبلی‌مان را خط می‌زند. در نهایت هم جز فتح قله‌ی بزرگتر بعدی چاره‌ای نیست.

زنده زندگی کردن را به فردای هیچ روز خوبی که نمی‌رسد حواله نکنیم، کسی چه ‌می‌داند، شاید مفهوم زندگی لا به لای همین نا امیدی‌ها و نرسیدن‌ها باشد. 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٦/٠٥
٠
٠
یعنی سرخوش باشیم و بگیم فقط امروز رو دریاب و فردا رو بیخیال؟ پس کلمه ی امید چی میشه این وسط؟
yekta_b
yekta_b
٩٥/٠٦/٠٧
٠
٠
اینکه آدم توی حال و در لحظه زندگی کنه که عالیه :) راسنش به نظرم "امید" همیشه هم کارساز نیست یه وقتا امید الکی می تونه آدم رو زمین بزنه :)
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٦/٠٥
٠
٠
شما از چندتا موضوع در قالب یک مطلب حرف زدید. اینکه گفتید انتظار بی فایدست؛ کسی قرار نیست بیاد همه چی رو درست کنه و اینکه باید خودمون دست به کار شیم. البته این ها برداشت من بود و خب نظری که میدم بر اساس همین برداشت. اولا که انتظار خوبه و خیلی وقتها لازم اما نه هر مدل انتظاری. همین که خودتون گفتید باید خودمون دست به کار شیم. انتظاری که با دست دست کردن و پا رو پا انداختن باشه قطعا به هیچ دردی نمیخوره. اما قطعا انتظار درست و حسابی و تلاش برای محیا شدن رسیدن به چیزی که انتظارش رو داشتیم هم بی مزد و پاداش نمی مونه. پس یک روز خوب میاد اگر ما بخوایم و آستین بالا بزنیم.
yekta_b
yekta_b
٩٥/٠٦/٠٧
٠
٠
اگه به یه روز خوب برسیم چی میشه ؟ دوباره بعدش منتظر یه روز خوب دیگه هستیم :) پس میشه گفت روز خوب مطلقی وجود نداره :) - خیلی ممنون از دقت شما :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٦/٠٦
٠
٠
احساس می کنم یکم منفی نوشتین، روزهای خوب همیشه هستن، اینکه گفتین نباید منتظر کسی بود که ما رو به رویاهامون برسونه درسته، اما می تونیم به خودمون و خدای خودمون ایمان داشته باشیم و به روزهای خوبی که ازش زیاد شنیدیم برسیم :) هیچ چیز، هیچ وقت مطلق و پایدار نیست ولی همراه هر دشواری و تلخی همیشه یک شیرینی و خوشی هست :)
yekta_b
yekta_b
٩٥/٠٦/٠٧
٠
٠
درسته :)
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٦/٠٦
٠
٠
سلآم؛ اینطوریام نیست ها... واقعن روزای خوب تو راهن :)
yekta_b
yekta_b
٩٥/٠٦/٠٧
٠
٠
سلام :) ایشالله بهتون برسن :)
پربازدیدتریـــن ها
ساده می گویم...

یک «من» وسط زندگی‌ام گم شده است

٩٦/١٠/٢٧
اندر احوالات تام کروز

تو چرا پیر نمیشی لعنتی؟

٩٦/١٠/٢٨
دارید کم کم پیر می شوید

شما حواس تان نبوده

٩٦/١٠/٢٥
می توانستم راه بهتری را انتخاب کنم

جنگ و درخت انجیر

٩٦/١٠/٢٤
برای سانچی

نفرین این سرزمین تمامی ندارد

٩٦/١٠/٢٧
عشق نفس زندگی‌ست

جوانی فدای عاشقی

٩٦/١٠/٢٦
کوچ پاییزی؛ از رستوران به دفتر مهندسی

دیگر گارسون نیستم!

٩٦/١٠/٢٥
اندازه‌اش؟ حجم‌اش؟

می‌شود آن داستان اصلی‌ات را بگویی؟

٩٦/١٠/٣٠
برای روز مبادا

همین یک لاخ موی مشکی!

٩٦/١٠/٢٧
عجیب غرق رویایت شدم

یک نفر هست که باید همیشه باشد

٩٦/١٠/٣٠
مراقب دل ها

یک استکان یاد خدا

٩٦/١١/٠١
روزمره هایم...

داستان کار در اسنپ

٩٦/١٠/٣٠
و چون می‌گذرد غمی نیست

به گذر ثانیه ها محتاجم

٩٦/١٠/٢٤
می‌پرسد ماجرا چه بود؟

مردان دریا

٩٦/١٠/٢٦
کمی پیدا شو...

گمشده

٩٦/١٠/٢٨
بهترین و بدترین اتفاق های زندگی

فراموشی

٩٦/١٠/٢٧
تظاهر کردن

ما مجبور نیستیم

٩٦/١٠/٣٠
پیر شدن...

از روزگار رفته حکایت

٩٦/١٠/٢٨
من مرده ام

لالایی هق هق ها

٩٦/١١/٠١
ادب و مهربانی را فراموش نکنیم

تو يا شما؟ مسئله اين است!

٩٦/١١/٠١