زمین از غیر ممکن‌ها پره، اما تو ممکن باش...

زمین از غیر ممکن‌ها پره، اما تو ممکن باش...

نویسنده : yekta_b

چرا هی خودمان را گول می‌زنیم؟ چرا هی منتظر یک روز خوب و یک اتفاق خوب و یک آدم خوب هستیم برای زنده زندگی کردن؟ رک و راستش این است که هیچ روز خوبی در راه نیست که برسد، روزگار به همین بی‌رحمی ادامه خواهد داشت و ما هی سنگینی ِافسوس این آرزو و آن رویا را با خودمان حمل می‌کنیم. این «یک روز خوبی» که روی خیالات‌مان چتر انداخته به درد تبلیغات تلویزیون می‌خورد که همیشه همه چیز سر جای خودش در بهترین حالت ممکن است. گول ِیک روز خوب ِآخر تمام داستان‌های کودکی را نخوریم. هیچ روز خوبی هیچ کجای این کائنات منتظرمان نیست که بعد از رسیدنش یک نفس عمیقِ بلندِ کشدار بکشیم و بگوییم آخیش تمام شد! از حالا به بعدش زندگی می‌کنم!

راست ِراستش این است که ما هیچ وقت نمی‌رسیم، مگر نه این‌که بارها بعد از فتح یک قله، قله‌ی بزرگتری سر راه‌مان سبز شده؟ روزگار پروانه‌ای بی‌غم و بی‌مشکل و بی‌سختی سراب است. ما باید هی جان بکنیم و با چنگ و دندان از این قله‌های نافرم بالا برویم و بی‌رحمانه هُلمان بدهند و سُر بخوریم و دوباره با نا امیدی بالا برویم که شاید روی قله امیدی را فتح کنیم و یک جور خوبی منتظرمان باشد، که نیست! شاید هم باشد، ولی انگار هر خوبی یک وجه بد دارد که همیشه غالب است، هر خوبی یک روی بد دارد که به محض دستیابی روی تمام ذوق و شوق‌های قبلی‌مان را خط می‌زند. در نهایت هم جز فتح قله‌ی بزرگتر بعدی چاره‌ای نیست.

زنده زندگی کردن را به فردای هیچ روز خوبی که نمی‌رسد حواله نکنیم، کسی چه ‌می‌داند، شاید مفهوم زندگی لا به لای همین نا امیدی‌ها و نرسیدن‌ها باشد. 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٦/٠٥
٠
٠
یعنی سرخوش باشیم و بگیم فقط امروز رو دریاب و فردا رو بیخیال؟ پس کلمه ی امید چی میشه این وسط؟
yekta_b
yekta_b
٩٥/٠٦/٠٧
٠
٠
اینکه آدم توی حال و در لحظه زندگی کنه که عالیه :) راسنش به نظرم "امید" همیشه هم کارساز نیست یه وقتا امید الکی می تونه آدم رو زمین بزنه :)
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٦/٠٥
٠
٠
شما از چندتا موضوع در قالب یک مطلب حرف زدید. اینکه گفتید انتظار بی فایدست؛ کسی قرار نیست بیاد همه چی رو درست کنه و اینکه باید خودمون دست به کار شیم. البته این ها برداشت من بود و خب نظری که میدم بر اساس همین برداشت. اولا که انتظار خوبه و خیلی وقتها لازم اما نه هر مدل انتظاری. همین که خودتون گفتید باید خودمون دست به کار شیم. انتظاری که با دست دست کردن و پا رو پا انداختن باشه قطعا به هیچ دردی نمیخوره. اما قطعا انتظار درست و حسابی و تلاش برای محیا شدن رسیدن به چیزی که انتظارش رو داشتیم هم بی مزد و پاداش نمی مونه. پس یک روز خوب میاد اگر ما بخوایم و آستین بالا بزنیم.
yekta_b
yekta_b
٩٥/٠٦/٠٧
٠
٠
اگه به یه روز خوب برسیم چی میشه ؟ دوباره بعدش منتظر یه روز خوب دیگه هستیم :) پس میشه گفت روز خوب مطلقی وجود نداره :) - خیلی ممنون از دقت شما :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٦/٠٦
٠
٠
احساس می کنم یکم منفی نوشتین، روزهای خوب همیشه هستن، اینکه گفتین نباید منتظر کسی بود که ما رو به رویاهامون برسونه درسته، اما می تونیم به خودمون و خدای خودمون ایمان داشته باشیم و به روزهای خوبی که ازش زیاد شنیدیم برسیم :) هیچ چیز، هیچ وقت مطلق و پایدار نیست ولی همراه هر دشواری و تلخی همیشه یک شیرینی و خوشی هست :)
yekta_b
yekta_b
٩٥/٠٦/٠٧
٠
٠
درسته :)
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٦/٠٦
٠
٠
سلآم؛ اینطوریام نیست ها... واقعن روزای خوب تو راهن :)
yekta_b
yekta_b
٩٥/٠٦/٠٧
٠
٠
سلام :) ایشالله بهتون برسن :)
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١