به اطرافمان خوب نگاه کنیم!

به اطرافمان خوب نگاه کنیم!

نویسنده : shahrvand_che

می‌دانم که می‌دانید؛ ولی گفتم شاید بد نباشد که حداقل یک یادی از انسان‌هایی که حق بزرگی بر گردن ما دارند شده باشد.

شاید تا همین چند وقت پیش، حرف از این که در کشورهایی مثل فرانسه، کشتارهای تروریستی اتفاق می‌افتد، خنده‌دار بود و کسی باور نمی‌کرد؛ ولی الآن فقط کافی ست که سرمان را بچرخانیم و نظری به دور و اطراف‌مان بیاندازیم. به هر کشوری که نگاه کنید، شاهد اتفاق‌های عجیبی خواهید بود که درحال وقوع است.

فلسطین که شاید از قدیمی‌ترین کشورهایی باشد که همیشه درگیر جنگی تمام عیار و ظالمانه بوده، هنوز هم دارد هر روز ده‌ها شهید و زخمی می‌دهد و انگاری که این جنگ، پایانی ندارد. البته که اگر مسلمانی به فریاد کودکان غزه، پاسخ ندهد، این جنگ، هیچ گاه پایانی نخواهد داشت.

عراق هم سال‌هاست که روی خوشی از زندگی ندیده و تمام نسل‌هایش، مزه ظلم را چشیده‌اند. اکنون هم که چند سالی ست با یک مشت حیوانِ (حیف حیوان) رذل و وحشی درگیر جنگ است و چاره‌ای جز مقابله با آن‌ها را ندارد و باید با تمام قوایش، به این مبارزه ادامه دهد.

اولین کشوری که با این حیوان‌ها وارد جنگ شد، سوریه بود که آن هم هنوز مشغول همان جنگ است؛ البته اوضاع این کشور، به مراتب از عراق بهتر است. با این حال، هر روز درحال خون دادن است تا بلکه روزی از شر این انسان نماهایی که هیچ بویی از اسلام نبرده‌اند، راحت شود.

افغانستان و پاکستان هم از آن موقعی که یادم می‌آید، همیشه پاسوز دخالت‌های ظالمانه کشورهای غربی بودند و هستند. درست است که نفوذ استکبار در حکومت آن‌ها، موضوعی انکارناپذیر و مشکل‌ساز است ولی هیچ گاه احساس نکردم که واقعا حرکتی انقلابی از خود نشان می‌دهند و نیت می‌کنند که از زیر یوق ظلم خارج شوند. نمی‌دانم، شاید هم من اشتباه احساس می‌کنم.

قره باغ هم که بهانه‌ای برای تنش بین ارمنستان و آذربایجان بود تا این دو کشور هم درگیر جنگ باشند.امثال مصر و لیبی هم که انقلاب‌هایی کردند؛ به نیت این‌که تحولی در حکومت ظالمانه خود دهند، تیرشان به سنگ خورد و با دادن کلی شهید، باز هم انقلاب‌های‌شان به نفع غربی‌ها مصادره و توقیف شد.

هنوز کار آسیا تمام نشده؛ یمن که به طرز وحشیانه‌ای مورد حمله ظالمانه سعودی‌ها قرار گرفته و هر روزه، هدف بمب و موشک و عملیات‌های انتحاری ست، خون‌های زیادی داده و دارد می‌دهد. انشالله که به زودی، پیروزمندانه از این میدان جنگ خارج می‌شوند.

کمی این طرف‌تر هم به تازگی، در کشمیرِ هند نیز اتفاقات وحشتناکی درحال وقوع است؛ کشتارهایی به غایت وحشیانه و ظالمانه. هیچ کسی هم صدایش درنمی‌آید.

در همان فرانسه هم که بالاتر گفته شد، یک روز درمیان، یک انفجار تروریستی ویا یک بُکش بُکش نژادپرستانه اتفاق می‌افتد. همان کشوری که نقشی موثر، در چیدن انواع و اقسام توطئه‌ها، در نصف کشورهای دنیا دارد و سهم زیادی در حمایت مالی داعش، اکنون مردم خودش دارند قربانی همان توطئه چینی‌ها می‌شوند. به قول باباطاهر نیمه عریان:

به صحرا بنگرُم، داعش ببینُم/ به دریا بنگرُم، داعش ببینُم

به هرجا بنگرُم، کوه و در و دشت/ نشان از قامتِ داعش ببینُم

شاید در این میان، بعضی بگویند که آمریکا امن است؛ البته اگر کشتارهایی که توسط افراد معمولی یا حتی برخی از دانش آموزان‌شان (در بعضی مدارس آمریکا) اتفاق می‌افتد و همینطور کشتارهای نژادپرستانه نیروهای پلیس‌شان علیه سیاه پوست‌ها و غیرآمریکایی‌ها به ویژه مسلمانان را درنظر نگیریم، بله!

بله... این دقیقا وضعیتی ست که شما اگر به هر سمتی نگاه کنید، شاهد خواهید بود. و این در شرایطی ست که ما در کشوری زندگی می‌کنیم که بعضی هیچ حرفی از امنیتی که در جامعه وجود دارد نمی‌زنند و به جایش دم از حقوق‌های میلیونیِ کاملاً کذبِ جوانانی می‌زنند که با گرفتن جان خود در کف دست‌شان و زدن به قلب یک مشت حیوان وحشی که نام دولت اسلامی به خود نهادند، از جان و مال و ناموس و شرفِ این مملکت و دین‌شان دفاع می‌کنند.

درست است که در کشور ما نیز مشکلاتی وجود دارد، که بعضاً بسیار هم ناراحت کننده و تاسف بار است، ولی برای همین امنیت و آرامشی که داریم، باید هزاران بار خدا را شکر کنیم و همینطور دعا به جان کسانی که این آرامش و امنیت را برایمان فراهم کردند.

به راستی که امنیت و سلامت، دو نعمتی هستند که تا انسان آن‌ها را از دست ندهد، قدرشان را نمی داند.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
لیلی
لیلی
٩٥/٠٥/١٢
٠
٠
اون شعر داعشی خوب بود.
لیلی
لیلی
٩٥/٠٥/١٢
٠
٠
درسته که داعش هنوز به ایران نرسیده ولی اینجا مردم از خجالت هم در میان دیگه چه نیاز به غریبه! قتل خانوادگی طی سه سال اخیر8% زیاد شده، تصادفات رانندگی هم به زعم اشتباهات مهندسی تو ساخت جاده ها و بی احتیاطی راننده ها امار تاسف باری داره، مردم افسردن و میل به خودکشی طی 5سال اخیر زیاد شده،حدود1میلیون نفر در ایران بخاطر فقر و گرسنگی در سال گذشته فوت شدن،
shahrvand_che
shahrvand_che
٩٥/٠٥/١٢
٠
٠
سلام با این اوصاف، خودمون یه پا داعشیم خبر نداشتیم...اتفاقا ریش هم که برامون مد شده، دیگه شدیم خود خودشون! :) تشکر از نظرتون
h_rastegar
h_rastegar
٩٥/٠٥/١٣
٠
٠
حدود1میلیون نفر در ایران بخاطر فقر و گرسنگی در سال گذشته فوت شدن، این آمار رو از کجا آوردین شما پس ایرانی از کشور های قحطی زده آفریقا بدتر شده اوضاعش
لیلی
لیلی
٩٥/٠٥/١٣
٠
٠
حدود 1 میلیون نفر طی ده سال گذشته در ایران بخاطر فقر و خودکشی فوت شدن، یه عدد 10کم گذاشته بودم که اصلاح شد
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٥/١٣
٠
٠
امیدوارم که همیشه شاکر و قدر دان داشتن این دو نعمت باشیم.
shahrvand_che
shahrvand_che
٩٥/٠٥/١٣
٠
٠
انشاالله
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٥/١٤
٠
٠
سلآم؛ اتفاقا دیشب این مو زرده کاندیدای ریاست جمهوری اسمش چیه؟ میگفت داعشو خوده هیلاری و اوباما به وجود آوردن الانم نمیتونن جمعش کنن :/ آمریکا سرآمد استکبار ستیزی و خودخواهی های بی حد است.... حیف قامت رعنای یار که جاشو داعش بگیره :( ودرنهایت مام امیدواریم خدا این امنیت نصف ونیمه رو برامون حفظ کنه :)
shahrvand_che
shahrvand_che
٩٥/٠٥/١٦
٠
٠
سلام ؛ ترامپ :)
پربازدیدتریـــن ها
افشین یدالهی هم رفت

این سال کبیسه همچنان مسافر می گیرد

٩٥/١٢/٢٦
دردی که بزرگ تر می شود

هیس! اینجا گوش شنوایی... هست

٩٥/١٢/٢٦
این آخرین یادداشت زندگیم است

ذوب شدگی

٩٥/١٢/٢٥
دیگران را فراموش نکنیم

آن طرف چهره نوروز

٩٥/١٢/٢٦
کار بزرگ پرسپولیس

نگاهی متفاوت به لیگ برتر ۹۵_۹۶

٩٥/١٢/٢٨
احساس ناب یکی شدن

اگر روزی ازدواج کردم

٩٥/١٢/٢٦
ممنون از عشق...

انگار عاشقي

٩٥/١٢/٢٦
یادداشت / راه یافته به مرحله نهایی

همواره شک مهمان من است

٩٦/٠١/٠٢
داستان / راه یافته به مرحله نهایی

نمی دانستم!

٩٦/٠١/٠٢
داستان / راه یافته به مرحله نهایی

گوجه سبز

٩٦/٠١/٠٢
تو رفتی

کاش می شد...

٩٥/١٢/٢٥
یادداشت / راه یافته به مرحله نهایی

تردید، تصمیم و تغییر

٩٦/٠١/٠٢
شعر / راه یافته به مرحله نهایی

یک جهان مقابل من

٩٦/٠١/٠٢
شعر / راه یافته به مرحله نهایی

حجم نبودنت

٩٦/٠١/٠٢
شعر / راه یافته به مرحله نهایی

شاه بی سپاه

٩٦/٠١/٠٢
دلم به حالش می سوزد

اسفند سوخته!

٩٥/١٢/٢٨
مرا تا خورشید بالا ببر

احساس ترس می کنم

٩٥/١٢/٢٨
امان از حافظه های جانبی

حافظه مرا چه شده است؟

٩٥/١٢/٢٨
گمان کردم تویی

خیال

٩٥/١٢/٢٥
حواسمان باشد ظرف هایمان را چطور پر می کنیم

ظرف سال 96

٩٥/١٢/٢٩
تبلیغات
تبلیغات