گذشتگان حال ما را می‌سازند و حال ما آینده دیگران را

گذشتگان حال ما را می‌سازند و حال ما آینده دیگران را

نویسنده : r_majidi313

کشور ما در گذر زمان اتفاقات عظیمی را تجربه کرده است، اتفاقات تلخ و شیرین برای این مردم اتفاق افتاده و رنج‌های بسیار را دیده‌اند و مردانی بزرگی را در مقابل تفکرات دنیا داده‌اند، از امیر کبیرها، میرزاکوچک خان‌ها بگیر تا حضرت امام(ره). ما در قبل از انقلاب نبوده‌ایم و شاید تصمیم‌گیری‌های عجولانه را نتوانیم انجام دهیم ولی می‌شود به نوعی حتم داشت که تغییراتی بر این کشور ما یا همان قلب جهان فائق آمده است و شاید بتوان گفت که مهمترین آن هم نظام اسلامی است که برپا شده، براساس نوع اندیشه‌ی حضرت امام(ره) که هم اکنون هم مباهات و افتخار برای ماست.

ولی نکاتی که همچنان برای ما باقیست، این مورد است که مردم ما هنوز هم حافظه تاریخی چند ساله و کوتاهی دارند و این اتفاقات را به فراموشی و گذر زمان از یاد می‌برند و به تاریخ می‌سپارند و یا این‌که همچنان بعد از انقلاب عاشق نوشابه‌ای هستند که قبل از انقلاب می‌خورند. فساد در این کشور عاملی دیگری در دربار و باقی مکان‌ها بوده است، چه فساد مالی و چه فساد اخلاقی. بعضی از موارد که قابل دیدن است و بعضی خیر و شاید بتوان گفت که موارد پیشرو گواه بر این تکرارهاست و الانه شاید بتوان گفت که همین مسائل و مشکلات از گذشتگان ریشه می‌گیرند. مثالی قابل بیان همین فسادهای مالی یا حقوق‌های نجومی است که در قالب #فساد_اداری جای می‌گیرند و این موارد در حالی ست که این مسئول در نظام اسلامی این چنین حقوق‌هایی را می‌گیرد یا این‌که به خود هم پاداش می‌دهد و شاید حتی لحظه‌ای به این مورد فکر نکرده باشد که پدری در حاشیه شهر مشهد که عموما وضع مالی خوبی ندارند، شب دست خالی به خانه بر می‌گردد و شرمندگی را برای خانواده می‌برد، فقط همین شرمندگی.

باید از قدرت فضای مجازی و رسانه‌ها هم تشکر کرد که دست به افشای این موارد می‌زنند اما بعضی موارد هم هست که حتی رسانه‌ها نمی‌توانند آن‌ها را بازگو کنند، به طور مثال مسئولی است که چندین میلیارد پول را برای اجرای طرحی به او می‌سپارند و آن فرد پول را به حساب شخصی خود می‌ریزد و از مزایایی آن بهرمند می‌شود و این در حالی است که طرح مورد نظر هم با کم کیف خود به پایان می‌رسد، مورد دیگر استفاده از رانت‌های اطلاعاتی است که دیدن آن هم به نوعی سخت است و اگر شما به این اطلاعات دسترسی داشته باشید، می‌تواند حتی آینده را هم پیش‌بینی کنید و نام پیشگو را هم برای خود بگذارید.

اما باید گفت که قطار انقلاب چه ما باشیم و چه نباشیم راه خود را ادامه می‌دهد و هر روز هم قدرتمندتر از روز دیگر می‌شود و ما همچنان  منتظر #عمل_انقلابی از سوی مسئولان نظام هستیم.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٥/٠٩
٠
٠
مرسی از نوشته شما.اما با دو خط آخر مخالفم.قطار انقلاب یواش یواش داره از ریل خارج میشه و اگه به همبن منوال ادامه پیدا کنه دیگه انقلابی نمیمونه.یا شاید دوباره انقلابی شکل بگیره. به هر حال در هر دو صورت مردم بازنده هستند
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/١٠
٠
٠
بله کار هارو باید اصلاح کرد و به امور اندشید حتم داریم که مقام معظم رهبری این کشتی رو به سر منزلگاه خواهند رسوند :)
میرزا
میرزا
٩٥/٠٥/٠٩
٠
٠
سلام؛ با اصل حرف جنابعالی که در قالب کلمات بیان کردین موافقم، اما فکر می کنم در همین حالت تئوری باقی می مونه، از طرفی نمیشه سکوت کرد و باید گفت که شما وظیفه رو به خوبی ادا کردین.
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/١٠
٠
٠
سلام،ممنون ...این وظایف ب عهده همه اقشار جامعه هست :)
خاتون گیس گلابتون
خاتون گیس گلابتون
٩٥/٠٥/٠٩
٠
٠
ان شاء الله ...
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/١٢
٠
٠
:)
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٥/٠٩
٠
٠
من به عنوان یک ایرانی هم کشورم رو دوست دارم و هم دینم رو و هم حکومت رو. منتها همین مسائلی که شما گفتیم و یک سری مسائل دیگه باعث شده که یکمی دچار دشواری بشم در مورد دولت مردانمون! البته خیلی بیشتر از یکمی! امیدوارم درست بشه چون خیلی ها هست که سوئ استفاده میکنند و هر گندی که مسئولین میزنند رو ربط میدن به اسلام و اصل حکومت اسلامی! البته به دلیل اینکه حکومت حکومت اسلامی و این افرادی که فاسدن و مشکل دارن هم خیلی خوب جا نماز آب میکشن. بد جوری میتونه یک نفر رو که یکم ضعف و شک داره نبست به اعتقاداتش و کشورش؛ مورد حمله خانمان برنداز قرار بده که از همه محمتر دین و اعتقادش رو از دست بده.
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/١٠
٠
٠
انشاءالله بتونیم..برای کشور خوب کار کنیم و در شناسایی جریان نفاق دچار تردید نشیم:)
p_rahimii
p_rahimii
٩٥/٠٥/١١
٠
٠
اتفاقا ایرانیان حافظه تاریخی بسیار قوی دارند.
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/١٢
٠
٠
بعله...اما خیلی ها از یاد بردن..گناهی ک بر شیخ فضل الله ها روا داشتند:)
پربازدیدتریـــن ها
مقایسه دو کتاب کلیدر و بوف کور

ادبیات داستانی اجتماعی یا داستانی سیاه نمایی؟

٩٦/٠٦/٢٧
به امید روزهای بهتر

پایان تلخ استقلال علی منصور

٩٦/٠٦/٣٠
شعری سروده خودم

عاشقی پیشه خوبیست

٩٦/٠٦/٢٦
شعر واگیردار است!

شاعران در قرنطینه

٩٦/٠٦/٢٩
در سکوت مطلق

یک روز از همین امروز و فرداها

٩٦/٠٦/٢٦
ترانه ای سروده خودم

ناقوس تنهایی

٩٦/٠٦/٢٦
تا عاشق بمانیم

شاعر جماعت را دریابید!

٩٦/٠٧/٠١
ترانه ای سروده خودم

شاه قلبم

٩٦/٠٦/٢٨
به سختی خودم را از خاطرات بیرون کشیدم

پانسمان

٩٦/٠٦/٢٩
ملاقات غیرمنتظره با رئیس جیم

روزمرگی های گارسون جوان / قسمت نهم

٩٦/٠٦/٢٧
در راستای اظهارات وزیر بهداشت

روحانی؛ ضمانت خرید شماست

٩٦/٠٦/٢٦
صدای اعضای شورای شهر هم در آمد

نمایشگاه ایرانکام سال به سال افتضاح تر

٩٦/٠٦/٢٧
شعری سروده خودم

گاهی دلم برای خودم تنگ می شود

٩٦/٠٦/٣٠
از ایده هایی که باید ادامه دهیم

مقاله نویسی چطور است؟

٩٦/٠٦/٣٠
غار رنگی رنگی

دوست داشتن و دوست داشته شدن...

٩٦/٠٦/٢٨
می خواهم از زندگی ام بنویسم

پاییز توی راه با کلی بارون

٩٦/٠٦/٣٠
زندگی ات را مدیریت کن

از رابطه ها

٩٦/٠٦/٢٩
خسته شدم از کاغذ سیاه کردن

بی حوصله

٩٦/٠٧/٠١
گند همه چیز را در می آوریم

آموزنده های دوست داشتنی

٩٦/٠٧/٠١
من این گونه آرامم

سر مستی

٩٦/٠٦/٢٨
تبلیغات