گذشتگان حال ما را می‌سازند و حال ما آینده دیگران را

گذشتگان حال ما را می‌سازند و حال ما آینده دیگران را

نویسنده : r_majidi313

کشور ما در گذر زمان اتفاقات عظیمی را تجربه کرده است، اتفاقات تلخ و شیرین برای این مردم اتفاق افتاده و رنج‌های بسیار را دیده‌اند و مردانی بزرگی را در مقابل تفکرات دنیا داده‌اند، از امیر کبیرها، میرزاکوچک خان‌ها بگیر تا حضرت امام(ره). ما در قبل از انقلاب نبوده‌ایم و شاید تصمیم‌گیری‌های عجولانه را نتوانیم انجام دهیم ولی می‌شود به نوعی حتم داشت که تغییراتی بر این کشور ما یا همان قلب جهان فائق آمده است و شاید بتوان گفت که مهمترین آن هم نظام اسلامی است که برپا شده، براساس نوع اندیشه‌ی حضرت امام(ره) که هم اکنون هم مباهات و افتخار برای ماست.

ولی نکاتی که همچنان برای ما باقیست، این مورد است که مردم ما هنوز هم حافظه تاریخی چند ساله و کوتاهی دارند و این اتفاقات را به فراموشی و گذر زمان از یاد می‌برند و به تاریخ می‌سپارند و یا این‌که همچنان بعد از انقلاب عاشق نوشابه‌ای هستند که قبل از انقلاب می‌خورند. فساد در این کشور عاملی دیگری در دربار و باقی مکان‌ها بوده است، چه فساد مالی و چه فساد اخلاقی. بعضی از موارد که قابل دیدن است و بعضی خیر و شاید بتوان گفت که موارد پیشرو گواه بر این تکرارهاست و الانه شاید بتوان گفت که همین مسائل و مشکلات از گذشتگان ریشه می‌گیرند. مثالی قابل بیان همین فسادهای مالی یا حقوق‌های نجومی است که در قالب #فساد_اداری جای می‌گیرند و این موارد در حالی ست که این مسئول در نظام اسلامی این چنین حقوق‌هایی را می‌گیرد یا این‌که به خود هم پاداش می‌دهد و شاید حتی لحظه‌ای به این مورد فکر نکرده باشد که پدری در حاشیه شهر مشهد که عموما وضع مالی خوبی ندارند، شب دست خالی به خانه بر می‌گردد و شرمندگی را برای خانواده می‌برد، فقط همین شرمندگی.

باید از قدرت فضای مجازی و رسانه‌ها هم تشکر کرد که دست به افشای این موارد می‌زنند اما بعضی موارد هم هست که حتی رسانه‌ها نمی‌توانند آن‌ها را بازگو کنند، به طور مثال مسئولی است که چندین میلیارد پول را برای اجرای طرحی به او می‌سپارند و آن فرد پول را به حساب شخصی خود می‌ریزد و از مزایایی آن بهرمند می‌شود و این در حالی است که طرح مورد نظر هم با کم کیف خود به پایان می‌رسد، مورد دیگر استفاده از رانت‌های اطلاعاتی است که دیدن آن هم به نوعی سخت است و اگر شما به این اطلاعات دسترسی داشته باشید، می‌تواند حتی آینده را هم پیش‌بینی کنید و نام پیشگو را هم برای خود بگذارید.

اما باید گفت که قطار انقلاب چه ما باشیم و چه نباشیم راه خود را ادامه می‌دهد و هر روز هم قدرتمندتر از روز دیگر می‌شود و ما همچنان  منتظر #عمل_انقلابی از سوی مسئولان نظام هستیم.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٥/٠٩
٠
٠
مرسی از نوشته شما.اما با دو خط آخر مخالفم.قطار انقلاب یواش یواش داره از ریل خارج میشه و اگه به همبن منوال ادامه پیدا کنه دیگه انقلابی نمیمونه.یا شاید دوباره انقلابی شکل بگیره. به هر حال در هر دو صورت مردم بازنده هستند
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/١٠
٠
٠
بله کار هارو باید اصلاح کرد و به امور اندشید حتم داریم که مقام معظم رهبری این کشتی رو به سر منزلگاه خواهند رسوند :)
میرزا
میرزا
٩٥/٠٥/٠٩
٠
٠
سلام؛ با اصل حرف جنابعالی که در قالب کلمات بیان کردین موافقم، اما فکر می کنم در همین حالت تئوری باقی می مونه، از طرفی نمیشه سکوت کرد و باید گفت که شما وظیفه رو به خوبی ادا کردین.
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/١٠
٠
٠
سلام،ممنون ...این وظایف ب عهده همه اقشار جامعه هست :)
خاتون گیس گلابتون
خاتون گیس گلابتون
٩٥/٠٥/٠٩
٠
٠
ان شاء الله ...
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/١٢
٠
٠
:)
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٥/٠٩
٠
٠
من به عنوان یک ایرانی هم کشورم رو دوست دارم و هم دینم رو و هم حکومت رو. منتها همین مسائلی که شما گفتیم و یک سری مسائل دیگه باعث شده که یکمی دچار دشواری بشم در مورد دولت مردانمون! البته خیلی بیشتر از یکمی! امیدوارم درست بشه چون خیلی ها هست که سوئ استفاده میکنند و هر گندی که مسئولین میزنند رو ربط میدن به اسلام و اصل حکومت اسلامی! البته به دلیل اینکه حکومت حکومت اسلامی و این افرادی که فاسدن و مشکل دارن هم خیلی خوب جا نماز آب میکشن. بد جوری میتونه یک نفر رو که یکم ضعف و شک داره نبست به اعتقاداتش و کشورش؛ مورد حمله خانمان برنداز قرار بده که از همه محمتر دین و اعتقادش رو از دست بده.
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/١٠
٠
٠
انشاءالله بتونیم..برای کشور خوب کار کنیم و در شناسایی جریان نفاق دچار تردید نشیم:)
p_rahimii
p_rahimii
٩٥/٠٥/١١
٠
٠
اتفاقا ایرانیان حافظه تاریخی بسیار قوی دارند.
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/١٢
٠
٠
بعله...اما خیلی ها از یاد بردن..گناهی ک بر شیخ فضل الله ها روا داشتند:)
پربازدیدتریـــن ها
خدا هیچکس را شرمنده نکند

من هیچوقت دوست نداشتم عید بیاید

٩٦/١٢/٢٣
این ها را می دانستی مامان؟

من خیلی زود بزرگ شدم / قسمت اول

٩٦/١٢/١٩
شعری سروده خودم

غیر تو راه ندارند به درون خانه دل

٩٦/١٢/٢٣
من آخرین بچه هستم

سین هفت نفره

٩٦/١٢/٢٣
پیش از آنکه مهلتت تمام شود

بدهکاران دوست داشتنی

٩٦/١٢/٢٢
پشت سرش اشک ریختم که برگردد

کاسه آب که نه...

٩٦/١٢/٢٠
شعری سروده خودم

در انتظار سال پیش

٩٦/١٢/١٩
خنده هایش بوی سیب می دهد

مهربانو

٩٦/١٢/٢١
گل همیشه بهار بوستان قلب من

تو نبودی

٩٦/١٢/١٩
یکتا معبودم...

راه نشانم ده

٩٦/١٢/٢١
راهنمای جامع سنگ های قیمتی

انواع عقیق و ویژگی های آن

٩٦/١٢/٢٠
فال حافظ

ناموسا جایی رسیدی دست ما رو هم بگیر!

٩٦/١٢/٢٤
شعری سروده خودم

پرواز حس قشنگی نیست

٩٦/١٢/١٩
به گمانم دچار ویروس شدی

مرض عشق!

٩٦/١٢/٢١
و یک پیش بینی درست

تاریخ جهان و کتاب های من

٩٦/١٢/٢١
غذا فقط غذا نیست

از فینگرفود تا اژدر زاپاتا

٩٦/١٢/٢٠
شعری سروده خودم

دروغ های من

٩٦/١٢/٢٢
نمی توانست حقیقت داشته باشد

به نام سارا / قسمت دوم

٩٦/١٢/٢٣
زندگی چیست؟

و شاید زندگی...

٩٦/١٢/٢٢
عیدی خاص بدهید

یک پیشنهاد عیدانه

٩٦/١٢/٢٤