کشمیر می سوزد....
#کشمیر#سکوت_رسانه#مسلمانی#امام_خمینی

کشمیر می سوزد....

نویسنده : r_majidi313

جنگ ما جنگ جنگ #عقیده است جغرافیا و مرز نمیشناسد تا کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم این فرموده جزو خطوط گفتمانی انقلاب اسلامی در مواجهه با وقایع پیرامونش است. انقلاب به عنوان یک موجود زنده و همه آنانی که انقلابی اند باید از این مسیر عبور کنند این سخن‌ها و گفتمان‌ها تنها منوط به داخل کشور نیست. امروزه این نوع از ایدئولوژی که شالوده فکری حضرت امام(ره)است در منطقه خاورمیانه و حتی سایر کشورها در حال گسترش است. مبارزه با کفر و تا آخرین نفس ماندن در این راه، و حال میشود دید که فرزندان روح الله چگونه  فعل‌های خواستن در این راه را صرف میکنند.

شیخ زکزاکی‌ها در نیجیریه، شیخ عیسی قاسم‌ها در بحرین و...نمونه‌ای از موارد جدید حوادث پیرامونی ما مربوط به #کشمیر است. می‌شود دید که کودکان و مادران بیگناه  را به چه روزی درآوردند و اختلاف بین شیعه و سنی را افزایش دادند و وهابیون را تقویت کردند. کشمیر منطقه‌ای است میان سه کشور هند، پاکستان و چین و اکثر ساکنین این منطقه هم مسلمان هستند و این درحالی است هندوها با زیر پا گذاشتن قوانین این مردم را در غل زنجیر کرده‌اند و به سرکوب این مردم می‌پردازند و افرادی همچون گیلانی و وانی کشمیری از افراد در صحنه حوادث هستند جمله امام در مورد کشمیر را هنوز به یاد داریم که فرمودند:

« اگر توحید کلمه کنید، چطور هندوى بدبخت می‏تواند کشمیر عزیز را از ما بگیرد و از مسلمین بگیرد و هیچ کارى از آنها نیاید...»

هرچند که برخی از تحلیل گران وقایع کشمیر و عکس های منتشر شده را مربوط حوادث اخیر نمیدانند و مدعی هستند که این حوادث ارتباط چندانی با عدالتخواهی مردم ندارد و افراد را فردی مسلح می‌دانند اما باید بیان کرد که اگر این افراد از مسلمانانی هستند که در حق آنان ظلم شده است باید صدای آن مظلومان را شنید و کاری برای آن ها انجام دهیم و الا از دایره مسلمانی خارج  هستیم و این مردم باید بتوانند از ابتدایی ترین حقوق برخوردار باشند و خودشان برای آینده خود تصمیم بگیرند.

جاهلیت در این عصر از هم از نمونه مواردی است که سلطه‌ی رسانه‌ای دنیا حاضر است ساعت‌ها فیلم‌های سینمایی و هالیوودی برای سرگرمی مردم بسازند اما این واقعیت‌هایی که شبیه فیلم است را نمی‌بیند و خود را جز متمدنین دنیا می‌داند نمونه‌ای از این سکوت‌ها بار اول نیست که در مجامع جهانی و بین المللی اتفاق افتاده؛ این بی عدالتی‌های جهان گستر بار اول نیست که دیده میشود و هنوز ملت ما وقایع فجیع و دلخراش مردم مظلوم یمن را از یاد ها نبرده است...با آرزوی عدالت جهانی...

کشمیر ای همه جان تن من / باید چشید طعم خون رنگ تن من

یاد نام تو در تاریخ جاوید خواهد ماند / گر روند جوانانت باز تو خواهی در این ره ماند

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
h.naderi
h.naderi
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
من نسبت به مطلب نقد دارم. اول اینکه موضوع اونجا واقعا اینطور که بیان شده نیست و تحقیقات دقیقی نشون میده که گروهی جدایی طلب باعث هرج و مرج شدند.
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
ممنون که نظراتتون رو گفتید حتما لحاظ میشه.. در متن هم اشاره شده اگر مسلمان هستند باید به فریاد مسلمانان رسید و عکس های منتشر شده برای کشمیر صحیح هست ولی برای الان نیست...و ممنون از پیشنهادتون برای قسمت نویسندگی...:)
h.naderi
h.naderi
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
دوم اینکه البته قبول دارم دولت هند برخورد بدی داشته ولی حمایت از جدایی طلبی جزو برنامه سیاست خارجی ایران نیست./// در مورد قسمت اول مطلب هم تا جایی که من می دونم شیعیان کشمیر توی این ماجراها دخیل نیستند و لذا استفاده از عباراتی مثل فرزندان خمینی زیاد جالب نیست.
h.naderi
h.naderi
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
مطلب آخر اینکه شیوه پرداخت خیلی مستقیم و رو هست و هیچ گره داستانی یا کشش محتوایی نداره.... شبیه یک خبر هست که کمی آب و تاب پیدا کرده. در این مورد لطف بفرمایید و از صفحه اول به قسمت آموزش نویسندگی برید و جزوه آموزش روزنامه نگاری رو بخونید. قسمت یادداشتش برای شما نکات جدیدی خواهد داشت. به خصوص توی بخش نتیجه گیری.
h.naderi
h.naderi
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
و در آخر اینکه ممنون به خاطر ارسال مطلب؛ به جیم خوش اومدید :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
با تشکر بخاطر زحمتی که برای این مطلب کشیدید ... موفق باشید :)
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
:)همچنین...
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
سلامت باشید ...:)
میرزا
میرزا
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
سلام؛ خوش آمد میگم حضور شما رو در جمع جمیع جیمیون :)
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
ممنون...:)
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٥/٠٤
٠
٠
منم خوش آمد میگم حضور شما رو در بین جیمی ها. مطلب خوبی بود و البته که کشمیر واقعا در سکوت خبری (غیر ایرانی) داره درش جنایت اتفاق میفته... ان شاآلله که خدا نجاتشون بده.
r_majidi313
r_majidi313
٩٥/٠٥/٠٥
٠
٠
سپاس گذار از شما دوست عزیز ...انشاالله که دیگر جنگی در دنیا اتفاق نیفتد..
پربازدیدتریـــن ها
سند زدن چشم هایت به نام من

و چقدر این چشم‌ها با عینک خواستنی‌ترند

٩٧/٠٣/٢٧
آشنایی با تیم های گروه مرگ (گروه B) جام جهانی

بِکِش زیرش!

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

دلتنگی

٩٧/٠٣/٢٨
صفای وجود تو را عشق است

دست گل و شیرینی

٩٧/٠٣/٢٨
بر اساس واقعیت

اتاق؛ برترین رمان خواندنی امسال

٩٧/٠٣/٢٩
کاش به خودمان بیاییم

از روزه تا فطر ذهنی

٩٧/٠٣/٢٩
شده‌ام یک شهر از بوی تو

حتی دستم به خیالت هم نمی‌رسد

٩٧/٠٤/٠٢
شعری سروده خودم

عشق بادآورده

٩٧/٠٣/٣١
داستانی آشنا

منی که من باشم! / قسمت دوم

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

آمدم

٩٧/٠٣/٣٠
بوی تعفنش

کافی شاپ

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

انسان نبودن راهِ زیباییست

٩٧/٠٤/٠٢
به خودتان رحم کنید

فقیر نباشیم

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

خداحافظ رمضان

٩٧/٠٣/٢٧
روی موج مثبت

بن بست

٩٧/٠٣/٣١
بیایید در عرصه جهانی شاخ شویم

از کفش نایک تا رسول علفی

٩٧/٠٤/٠٣
نامه شماره یک

در جستجوی الی / قسمت اول

٩٧/٠٤/٠٣

هزار و یک داستان

٩٧/٠٣/٣١
معرفی فیلم

اوکجا را حتما ببینید

٩٧/٠٣/٢٧
ای آنکه هیچ یک از نامه‌هایم به دستت نرسید

تو را رقیبانی است

٩٧/٠٣/٣٠