ارتش بهنوشی چیست؟ با رسم شکل نشان دهید!
در مورد ارتش سازی این روزهای سلبرتی ها

ارتش بهنوشی چیست؟ با رسم شکل نشان دهید!

نویسنده : سینا واحدی

"5 میلیونی شدن ارتش بهنوشی مبارک!" مثل همیشه چند ساعت بیشتر دوام نیاورد! به زحمت به چند روز می‌رسد! این‌گونه پست‌ها را می‌گویم!

 

بهنوش بختیاری پر فالوئرترین فرد ایرانی در اینستاگرام، پس از رسیدن تعداد فالوئرها به 5 میلیون، پستی گذاشت که درآن جا به همه سربازان ارتش بهنوشی 5 میلیونی شدنشان را تبریک گفت! البته مثل همیشه با واکنش‌های فوق‌العاده مردم مواجه شد و بعد از چند ساعت مجبور به حذف این پست شد، اما با انعکاس خبر و تصویر این پست در رسانه‌ها هزاران نفر دیگر غیر از فالوئرهای ایشان توانستند، پست خانم بختیاری را ببینند!

بهنوش بختیاری بالاتر از مهناز افشار امیر تتلو و الناز شاکردوست بیشترین فالوئر را در صفحات اینستاگرامی ایرانی داراست. جالب توجه است که در ایران و دنیا صاحب اول تا سوم پرمخاطب‌ترین پیج‌های اینستاگرام خانم هستند. امروز بختیاری بالاتر از همه‌ی بازیگران و خواننده‌های ایرانی و حتی افراد مشهور دنیای سیاست بر فراز قله‌ی فالوئر اینستاگرام ایران ایستاده است! آن‌قدر تعداد 5 میلیون فالوئر برای هر کسی جذاب هست، که هر فکری با خودش بکند. بهنوش بختیاری هم خود را فرمانده یا شاید حتی صاحب این به اصطلاح ارتش 5 میلیون نفری می‌داند. اگرچه این 5 میلیون نفر چه کسانی و کجا هستند، خیلی برای ما واضح نیست!

 

اگر به عکس‌ها و پست‌های چندماه اخیر بختیاری نگاهی بیندازیم، تعداد لایک‌های هر پست چیزی در حدود 50 هزار تا 100هزار است. این یعنی در حدود 0.01 تا 0.02 درصد از فالوئرها! در پیج‌هایی با تعداد بالای فالوئر، طبیعی‌است که تعداد لایک هر عکس نزدیک به تعداد فالوئرهای کل پیج نباشد. با نگاه به پیج‌های خارجی مشابه، تعداد لایک به فالوئر، نسبتی در حدود 10 درصد است. البته این درصد لایک نسبت به تعداد فالوئر ممکن است در هر فردی متفاوت باشد، اما در پیج‌های افراد شاخص و فالوئرهای میلیونی این نسبت رعایت می‌شود. این که چگونه عدد 5 میلیون فالوئر به دست آمده و چه مقدار از فالوئرها پیگیر و حقیقی هستند، نمی‌توان به طور دقیق حرفی زد! اما تعداد بسیار پایین لایک و بازدید نسبت به کل مخاطبان پیج را نمی‌توان نادید گرفت! درصورتی که حتی در مقایسه با بازیگران ایرانی با تعداد میلیونی فالوئر شاهد نسبت بسیار بیشتری از لایک هستیم! اگرچه همه‌ی ما در صفحات مختلف اینستاگرام، نمونه‌های تبلیغی خرید فالوئر را شاهد بوده‌ایم! ولی باز هم چیزی مشخص نیست!

 

|| جوگیر نباشیم!

مساله‌ی مهم‌تری که شاید این ‌روزها در بین این‌گونه افراد – چهره‌های با فالوئر بالا- بیشتر دیده می‌شود، حس شهرت و جذابیت بسیار بالاست. هیچ‌گاه نمی‌توان بالا بودن عددهای میلیونی را در این میان نادیده گفت. اما واقعا این همه فالوئر در نرم‌افزار مجازی اینستاگرم بر فرض صحت تعداد، به چه معناست! واقعا 5 میلیون یوزری که حتی 1 درصد آن هم حاضر به لایک عکس‌های بهنوش بختیاری نیستند، سرباز صفر هم محسوب نمی‌شوند چه برسد به ارتش 5 میلیونی بهنوشی! اصلا ارتش بهنوشی شاید همان معنای کمتر از سرباز صفر را بدهد، ما که نمی‌دانیم منظور ایشان یا کسی که تصویر را طراحی کرده چیست. چیزی که شاید بتوان راحت فهمید این‌است که نه ارتش بهنوشی نه ارتش تتلیتی و حتی سحریا! هیچ نقطه قوت دندان‌گیری برای صاحبانشان نیستند. شاید با کنکاش بیشتر متخصصان امر در حوزه‌ی روان‌شناسی بتوان نکته دندان‌گیری پیدا کرد!

اگر هرکدام از ما نیز در این موقعیت قرار می‌گرفتیم، شاید رفتار و یا واکنشی بهتر ‌ازین نمی‌توانستیم داشته ‌باشیم و یا حتی خیلی جوگیرانه‌تر برخورد می‌کردیم. اما از آن جایی که رسانه‌ها در این شرایط به طور مستقیم بر رفتار و حرکات مجازی و غیرمجازی این افراد توجه بسیاری دارند، ضرورت دارد که کمی بیشتر از واکنش‌های احساسی و بعضا بچه‌گانه دوری کرد.

 

|| محبوبیت در سینما؟!!

 

به دنیای واقعی و حقیقی که بازگردیم، می‌توانیم نگاه درست‌تری به رویدادهای اطرافمان داشته‌باشیم. بختیاری با بازی در 34 فیلم سینمایی از بازیگران پرکار سینما محسوب می‌شود. در کارنامه ‌او فیلم‌های خوبی هم‌چون مهمان مامان و 5ستاره دیده‌ می‌شود. از طرف دیگر هم «تو» و «من» و چندین فیلم شبیه آن نیز خودنمایی می‌کند! مساله قابل توجه برای ما این‌است که بازیگری با 5 میلیون مخاطب و البته محبوبیتی این‌چنین، چرا مورد توجه تهیه کنندگان نبوده ‌است. بختیاری در سال گذشته در  3 فیلم نقش‌آفرینی کرده که تنها یک فیلم یعنی 50کیلو آلبالو به نمایش درآمده و البته فروش خوبی داشته‌است. اما 2 فیلم دیگر با توجه به موضوع و عوامل قطعا فروش بسیار بالایی نخواهند داشت. فراموش نکنیم، بهنوش بختیاری برای فیلم «من» سال گذشته نامزد سیمرغ بلورین نقش مکمل شد. در فیلم 50کیلو نیز او به عنوان بازیگر رده چندم فیلم حاضر است و نمی‌توان درصد بالای از رقم فروش را حاصل از بازی وی دانست.

 

|| واژه‌ی ارتش مقدس است!

ارتش سرمایه و اقتدار جاودانه‌ی یک ملت است. ارتش از روی آرمان و هدف بر روی هر اصلی ایستادگی می‌کند! ارتشی که حتی نداند، معنای تتلیتی!! چیست، یا نداند بهنوشی بودن چه طعمی دارد و برای چیست، همان بهتر که از دشمن فرضی شکست بخورد!

 

با افزایش روز به روز تعداد فالوئرها و توان دستیابی به شیوه‌های مختلف کسب فالوئر، تعداد بیشتری از چهره‌های مشهور کشورمان در معرض این جو رسانه‌ای قرار می‌گیرند. امیدواریم بعد از ارتش بهنوشی شاهد ناو و موشک و... 

بگذریم!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
Vania
Vania
٩٥/٠٥/٠٢
٠
٠
بنظرم دقیقا میشه واژه جوگیری رو براشون به کار برد..چه اونایی که فالو می کنن چه صاحب پیج..شاید خانم بختیاری دیدن تتلو و سحر قریشی اسم گذاشتن واسه خوودشون ایشونم جو گیر شدن دیدن موقعیت بهتر از این پیدا نمیشه اسم ارتش رو گذاشتن واسه فالوورهاشون.باید دید نفر بعدی کیه و اون چه اسمی میذاره رو فالووراش..
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
ممنون! ما البته امیدواریم نفر بعدی دیگه وجود نداشته باشه!!
h_rastegar
h_rastegar
٩٥/٠٥/٠٢
٠
٠
به جانم این بنده خدا عنوان چند روز پیش من رو دیده ارتش تاریکی چیست بعد از روش اینو ساخته خودش رو انداخته تو هچل :)
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
:)) اونم چه هچلی!!
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
الان فقط سکوت رو جایز میدونم و یک سر تکون دادن!! آخه ارتششششش؟! با این وجود خیلی ممنون از شما...خسته نباشید.
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
واقعا!!:) سپاس از لطف شما!
f_yazdi
f_yazdi
٩٥/٠٥/٠٦
٠
٠
منم فقط سکوت میکنم همین،چیزی نگم بهتره...ممنون از مقاله خوب شما :)
Cacoo
Cacoo
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
در اینکه این قضیه بیشتر جنبه سرگرمی داره شکی نیست ولی چراباید یک بازیگر دسته چندم اینجوری به خودش افتخار کنه؟بنده هم مثل نویسنده این مطلب معتقدم که ریشه یابی این مساله در روانشناسی شخصیت این افراد کمک به حل قضیه میکنه. به نظر من اگه این افراد در دنیای واقعی تمرکزشون رو روی کارشون میذاشتن قطعا آدمهای موفقی محسوب میشدند.
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
کاملا درسته! البته ازون منظری که شما فرمودید، ما خیلی مونده برسیم! :))
m_lahiji1
m_lahiji1
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
خیلی عالی است
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
سپاس:))
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
نظر خاصی ندارم
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
چرا اخه؟!
m_javidi
m_javidi
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
;-) ارادت
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
مخلص! :))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٥/٠٣
٠
٠
ولی خدایی جوگیر شدن هم داره! الان من یک بار مطلبم تو روزنامه چاپ بشه میرم ده تا نسخشو می خرم، دوستام برام کادو می خرن، کلی حس کشف آمریکا به آدم دست میده :)) اصن یه وضعی! شما فکر کنین آدم 5 میلیون فالوئر داشته باشه! همین که کافر نشه کار بزرگه :))
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٥/١٢
٠
٠
خدا رو شکر باز کافر نشده!:))
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٥/٠٤
٠
٠
سلآم؛ پس جوگیری به چی میگن؟!! بذارین خوش باشن :/
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٥/١٢
٠
٠
خوش باشن!:)
maede_sadati
maede_sadati
٩٥/٠٥/٠٤
٠
٠
الان میشه ب اين ارتش بگن برن جون چند نفر رو نجات بدن يک کشور رو حفظ.کنن تا قشنگ خودشون رو نشون بدن..!!! :| هعی...:|
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٥/١٢
٠
٠
نه تورو خدا! :)
نجمه عرفانیان
نجمه عرفانیان
٩٥/٠٥/٠٦
٠
٠
چه حرکت های لوسی..ارتش بهنوشی!خب که چی؟....با این ارتش میخوان کودتا کنن مثلا؟؟
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٥/١٢
٠
٠
کودتای نافرجام!!:)
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣