Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - پنیر تو را من جا به جا کردم www.jeem.ir
پنیر تو را من جا به جا کردم
معرفی کتاب

پنیر تو را من جا به جا کردم

نویسنده : a_roshana

پنیر تو را من جا به جا کردم 

درل بریستو- بووی 

مترجم: نسرین ترسلی

این کتاب خودیار برای آن‌هایی است که به هیچ وجه نمی‌خواهند قدمی بردارند.  این کتاب خودیار برای آنهایی است که روی کاناپه لم می‌دهند.

راستش دلیلی که باعث شد جذب این کتاب بشوم شهرت کتاب دیگری بود. شاید نام کتاب «چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد؟» به گوش شما هم خورده باشد. برایم جالب شد بدانم چه ارتباطی بین این دو کتاب وجود دارد. مخصوصا توضیح زیر عنوان که کنجکاوی‌ام را بیشتر کرد: «برای آن‌هایی که نمی‌خواهند قدمی بردارند»! حتی مقدمه کتاب هم کاملا جذاب نوشته شده بود. در واقع کاملا با کتاب‌های دیگری که در این زمینه خواندم فرق داشت. جالب این‌جاست که حتی در مقدمه نویسنده قید کرده که اصلا لازم نیست این کتاب را بخوانید همین که آن را در قفسه کتاب‌تان هم بگذارید تاثیرش را خواهید دید! کتاب با نثر طنزی نوشته شده (و البته به خوبی هم به فارسی برگردان شده) که مخاطب را از روی جلد به دنبال خود می‌کشاند. در تمام کتاب شعار «هر چیزی می‌تواند دروغین باشد» تکرار شده. در واقع یک‌جور جوابیه به همه کتاب‌های خود یاری است که می‌خواهند کمک کنند که به آدم بهتری تبدیل شوید، پولدارتر شوید، زیباتر شوید، با اعتماد به نفس‌تر شوید و خیلی ... تر شویدهای دیگر! 

اولین فصل کتاب جستجوکردن و یافتن است که داستان انبه مربوط به همین قسمت است (اگر کنجکاور شدید بهتر است این کتاب را به لیست خرید و خوانش‌تان اضافه کنید!) فصل دوم که مورد علاقه خودم هم هست درباره پیدا کردن تخم شترمرغ خود است و تا آخر نویسنده شما را با داستان‌های بلند و کوتاه خودش پیش می‌برد و منظورش را می‌رساند. در واقع این کتاب یک جور «آشتی با خود ِ ضعیف تر» است که به وضوح بیان می‌کند لازم نیست همیشه در پی بودن چیزی باشید که برای تبدیل شدن به آن حتما باید به سختی بیفتید. گاهی وقت‌ها هم بد نیست نگاهی به خودتان بیندازید و از همه جنبه‌‌های شخصیت‌تان برجسته یا غیر برجسته لذت ببرید. 

من که از خواندنش لذت بردم. شما هم امتحان کنید! 

 

این هم قسمت‌هایی از کتاب: 

- درون همه ما چیزی به نام حقیقت مرموز نهفته است - حقیقتی توخالی مثل پوسته تخم شترمرغی که آب از درونش نشت کرده باشد. تنها کاری که باید بکنیم این است که این تو خالی بودن را بپذیریم و این فرصت را به همه بدهیم که به خود بباورانند به راستی در آن چیزی وجود دارد. همه ما باید شترمرغ باطنی مان را پیدا کنیم. 

- اگر خود را از تب و تاب نیندازید و آب دهانتان راه نیفتد و یه شوخی‌های آنها و جوک‌هایی که برای خودشان هم خنده‌دار نیست نخندید کم‌کم عمق و ابعاد وجودی شما را که حتی برای خودتان هم باورکردنش مشکل است احساس می‌کنند و دیگر نیازی نیست به برنامه‌هایی گمراه کننده برای بهتر کردن خود متوسل شوید.

- زندگی راحت است . همین که زنده‌ای کفایت می‌کند. به خودت زیاد سخت نگیر. خرمندی را به آن‌هایی بسپار که فکر می‌کنند زندگی‌شان بدون آن پوچ است.

- زندگی مثل گفتگوهای سر میز شام است. فقط بی‌تربیت‌ها هر چه را در دل دارند به زبان می‌آورند و فقط آدم‌های کسل کننده هر چه را در دل دارند انجام می‌دهند.  

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٦/٠١
١
٠
مرسی از معرفی کتابت سادات خانوم:)
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٦/٠١
٠
٠
ببخشید با مطلب مائده سادات اشتباهی گرفتم اسم نویسنده رو:)) حاال خوبه شمام خانومین وگرنه پاک آبروم میرفت!
a_roshana
a_roshana
٩٥/٠٦/٠١
٠
٠
خواهش میکنم اولا ممنون از وقتی که برای خوندن مطلبم گذاشتین ! بعدشم آبرو که الکی نیست با این چیزا بره !!! سخت نگیرین ! از این اشتباهات برای همه پیش میاد. ^_^
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٦/٠١
١
٠
چرا من رو توی اینجور موقعیت ها قرار میدین؟ من الان هزار تا کتاب تو لیستم دارم ، آخه با کدوم پول همه این کتاب ها رو بخرم :((( مرسی بابت معرفی کتاب ^_^
a_roshana
a_roshana
٩٥/٠٦/٠١
٠
٠
ممنون که مطلب رو خوندین ! من خودم اینقدری که پول برای خریدن کتاب خرج کردم که ورشکست البته از نظر اقتصادی شدم !!! خودم الان بیشتر کتابها رو یا از کتابخونه ها میگیرم یا از دوستان دیگه به امانت. و فوایدی هم در این هست . هم کتابخونه ها رونق بیشتری میگیرند . هم با کلی آدم اهل کتاب دیگه توی کتابخونه آشنا شدم . هم با کتابدارها صمیمتی بهم زدم که خیلی هم تو بحث کتاب بهم کمک و راهنمایی کردند. پس شما هم بشتابید به سمت کتابخونه ها که بهشت آدمهای اهل کتاب اند:)
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٦/٠١
١
٠
چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد رو خوندم اونم چند بار /اگه وقت کنم اینم حتما میخونم /ممنون از معرفی کتاب :)
a_roshana
a_roshana
٩٥/٠٦/٠٢
٠
٠
ممنون که مطلب رو خوندین. این کتاب حجمش کمه و در عرض یکی دوساعت تموم میشه. نگاهی بهش بندازید !
Gisoo_E
Gisoo_E
٩٥/٠٦/٠٢
١
٠
ممنون از کتاب خوبی که معرفی کردی... بشه بخونمش:-)
a_roshana
a_roshana
٩٥/٠٦/٠٢
٠
٠
ممنون از اینکه مطلبم رو خوندی ! امیدوارم که بشه !
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٦/٠٢
١
٠
سلآم؛ خیلی هم جذاب...دست شما مرسی :))) کتاب تنها یار حقیقی هر آدمیه :))
a_roshana
a_roshana
٩٥/٠٦/٠٢
٠
٠
شما رو خواهش میکنم ! به نقل از مولایمان حضرت علی(ع) : هرکس با کتاب آرامش یابد هیچ آرامشی را از دست نداده است
فائزه
فائزه
٩٥/٠٦/٠٢
١
٠
ممنون از معرفی^_^
a_roshana
a_roshana
٩٥/٠٦/٠٢
٠
٠
خواهش میکنم ! ممنون از خوانش شما ;)
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٦/٠٣
١
٠
ممنونم بابت این معرفی :)
a_roshana
a_roshana
٩٥/٠٦/٠٣
٠
٠
خواهش میکنم ! ممنون از خوانش شما