Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - وقتی دعوای کی‌روش و برانکو بالا می‌گیرد www.jeem.ir
وقتی دعوای کی‌روش و برانکو بالا می‌گیرد
دعوای کی‌روش و برانکو بر سر چه بوده و به کجا کشیده شده؟

وقتی دعوای کی‌روش و برانکو بالا می‌گیرد

نویسنده : محمدرضا ناصری نژاد

همه چیز از یک دعوت شروع شد. دعوت 38 بازیکن به تیم ملی فوتبال ایران توسط کارلوس کی‌روش که باید روز 31 خرداد با در دست داشتن گذرنامه، خود را به کادرفنی در هتل آزادی برای اردوی ارمنستان و سپس اتریش معرفی می‌کردند. اردویی که قرار بود تا 28 تیر ماه طول بکشد، یعنی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران تقریبا یک هفته قبل از شروع مسابقات لیگ که 6 مرداد آغاز می‌شود وقت پیدا می‌کردند با تیم باشگاهی خود تمرین کنند. همین دعوت کافی بود تا برانکو ایوانکوییچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مصاحبه‌ای اعلام کند که «بازیکنان از باشگاهای‌شان پول می‌گیرند و اگر در تمرینات باشگاه شرکت نکنند جریمه خواهند شد» و بعد از چند روز دوباره بحث جدیدی به دعواهای برانکو و کی‌روش اضافه شد، مبنی بر اینکه کی‌روش به دلایلی اجازه ورود ملی پوشان به ایفمارک و دادن تست پزشکی را نداده. صدای برانکو با این حرکت باز هم درآمد و گفت «کی روش با این حرکت وارد بازی خطرناکی می‌شود و البته قصد گروکشی، تعیین قهرمان و نتایج لیگ و همچنین بازی با احساسات مردم را دارد.»

در همین گیر و دار علی کریمی هم به جمع مخالفان کی روش پیوست و حق را به برانکو داد و از این‌که بازی‌های تیم ملی در شهریور ماه است اما از الان و بدون در نظر گرفتن منافع باشگاه که میلیاردها هزینه می‌کنند و در صورت عدم نتیجه گیری فقط باید سرمربی پاسخگو باشد، اردویی برگزار شود اعلام نارضایتی کرد. کریمی صحبت این‌که آیا لژیونرها هم حق ندارد با تیم‌های‌شان تمرین کنند را به میان کشید و خواستار این شد که ملی پوشان به وقتش و با برنامه‌ریزی به تیم ملی ملحق شوند که باشگاه‌ها هم ضرر نکنند.

همین انتقادات علیه برنامه کی‌روش کافی بود که او بیانیه‌ای تعجب آور منتشر کند، بیانیه‌ای که در آن حرف از فرهنگ، مذهب و رنگ پوست به میان بیاورد و البته اسمی هم از عقاب، گرگ و مارهای سمی! و خود را حامی منافع ملی بداند. این سخنان حتی حامیان کی‌روش را هم ناامید و البته منتقدانش از جمله مایلی کهن، خداداد عزیزی، امیر قلعه نوعی و... را منتقدتر کرد و این بار ابتدا به جای برانکو، علی کریمی به این بیانیه پاسخ داد و از کی‌روش خواست تا به جای مار، گرگ، عقرب و ... اسم بیاورد و بلندپروازی نکند که با سر به زمین خواهد خورد.

با همین بحث‌ها و صبحت‌ها اردوی تیم ملی لغو شد ولی کی‌روش باز حرفی برای گفتن داشت و برانکو را شخصی ناآگاه نامید که به طرف تیم ملی سنگ پرتاب می‌کند و بعد دست‌هایش را قایم می‌کند و باعث انفجار منافع ملی می‌شود و در بیانه‌ای جداگانه برانکو را بدون تربیت خانوادگی و ارزش‌های حرفه‌ای دانست و خواستار عذرخواهی برانکو از مردم شد و در جواب علی کریمی هم مارها و گرگ‌ها را همان اشخاصی دانست که در زمان مربی‌گری علی کریمی به او ظلم کردند و باعث دوری او از تیم ملی شدند و خواستار این شد که علی کریمی تمام مسائل را شفاف‌سازی کند.  علی کریمی هم در واکنش به این صحبت‌های کی‌روش خواستار حضور کی‌روش در برنامه نود و صحبت رودر رو شد، تا به این بازی‌ها پایان بدهد و دلیل نگفتن شفاف‌سازی‌اش در زمان مسابقات آسیایی را حفظ منافع ملی دانست.

در این میان تصویری برنامه تنظیم شده مسابقات لیگ برتر توسط سازمان لیگ منتشر شد که اصلا اردویی در تیر و مرداد برای تیم ملی در آن پیش بینی نشده بود و اولین اردوی تیم ملی در آن، از دوم تا شانزدهم شهریور ماه برگزار درج شده بود. البته سازمان لیگ اعلام کرد تقویمی که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته بهمن ماه به عنوان تقویم پیشنهادی به باشگاه‌ها ارسال شده و اردوی تیر ماه را به تقویم جدید اضافه کرده و در اردیبهشت ماه به باشگاه‌ها ابلاغ کرده است. 

و در جدیدترین اقدام کارلوس کی‌روش که پا در میانی فدراسیون برای دیدارش با برانکو را رد کرد، بحث اردوی با برنامه یا بدون برنامه را عوض کرده است و با ارائه نامه‌های متعدد در صفحه شخصی خودش به جمله‌ای که برانکو درباره تعیین قهرمان و تیم سقوط کننده گفته واکنش نشان می‌دهد و خواستار عذرخواهی برانکو از خودش، فدراسیون و مردم است و از این‌که هواداران پرسپولیس علیه او مطالبی درج می‌کنند ناراحت است. باز هم صحبت‌های علی کریمی شنیدی بود که گفت من در زمان سرمربیگری برانکو در تیم ملی هم بعد از جام جهانی2006 خواستار بازگشت او به ایران و توضیح در مورد نتایجش به مردم بودم، پس برای من شخص مهم نیست و قانون و قانونمندی مهم است و...

القصه همچنان فوتبالی‌ها دارند سر موضوعی که با یک کارت دعوت 38 نفری شروع شد با همدیگر بحث می‌کنند و امیدواریم این وسط هیچ‌کس ضرر نکند، چه منافع ملی، چه تقویم‌ها، چه میلیاردها پول باشگاه‌ها و البته چه عقرب و گرگ‌ها.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Somaye
Somaye
٩٥/٠٤/٠٥
٠
٠
عجب !!! متنی سلیس و روان بود. موفق باشین ☺
mamzi
mamzi
٩٥/٠٤/٠٦
٠
٠
ممنونم پیروز باشید
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٤/٠٦
٠
٠
دمت گرم محمد رضا :) میگن اکثراً بعد از اینکه رباط سلیبی پاره میکنن دیگه نميتونن به اوج برگردن، اما تو بعد از اینکه رباط پاره کردی خیلی زود دوره نقاهت رو طی کردی!!خخخخ، و با آمادگی کامل یه متن توووپ نوشتی که حسابی لذت بردم، واقعا دمت گرم داداش چون به همهء جوانب پرداختی (البته همیشه همینطور هستی) و چیزی باقی نگذاشتی که مبهم باشه، زنده باد داداشم :) موفق و سلامت باشی ایشالا :))
mamzi
mamzi
٩٥/٠٤/٠٦
٠
٠
فدات صالح جان با امید دادن های شما دوستان، پزشک تیم و‌ یاری خدا تونستم دوباره از جا برخیزم:)) ایشالله شمام همیشه شاد و سلامت باشی و سمت رباط و ربات نداری:)) عزیزی
v-qavam
v-qavam
٩٥/٠٤/٠٦
٠
٠
من از طرفداران متعصب و دو آتیشه آقای کیروشم اما تو این دعوا همه رو مقصر میدونم علی الخصوص مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ و سرپرست باشگاه پرسپولیس که سو مدیریت کردن و همون اول کار ورود نکردن به این قضیه و مانع ادامه این بحث و جدال نشدن و گذشتن اینطوری حرمت ها از بین بره.البته یادمه که خود آقای برانکوی عزیز هم سرمربی تیم ملی بود قبل از مسابقات اردوهای طولانی مدت میبرد بازیکنای تیم ملی رو:) دمت قیژ محمد رضا جان:)
mamzi
mamzi
٩٥/٠٤/٠٦
٠
٠
من خودمم تا قبل این قضیه طرفدار متعصب و دو آتیشه کی روش بودم اما داخل این دعوا معلوم نیس کی به کیه ولی در کل همه اینا می تونست باید یک جلسه بین مربیان و مدیران حل بشه و اینجوری علنی نشه و حتی پای هواداران تیم ها رو وسط نکشه .ممنون که خوندی و نظرتو گفتی.چاکرم ♥
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/٠٦
١
٠
آقا حق با برانکوعه! این کیروش هم خودشو مسخره کرده!
mamzi
mamzi
٩٥/٠٤/٠٩
٠
٠
حالا شما خودتو ناراحت نکن مجتبی جان😢😆
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/٠٤/٠٦
٠
٠
یکم گیج شدم که چندبار خوندم متوجه شدم، مشکل از نافوتبالی بودن خودمه البته. یه جاهایی هم غلط املایی و نگارشی بود! وقتی نافوتبالی باشی به این چیزا انتقاد میکنی! / مطلبتون خیلی به دردم خورد. دستتون درد نکنه :)
mamzi
mamzi
٩٥/٠٤/٠٩
٠
٠
شایدم.خخخخ تقصیر برانکو و کی روش بوده این غلط ها من بی تقصیرم
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٤/٠٧
١
٠
احتمالا اینجوری هم میشه به قضیه نگاه کرد که کی روش با این دعوت زود هنگام که مطمئنا با مخالف باشگاه ها رو به رو می شد خواسته اگه نتیجه نگرفت یه کسی باشه که تقصیرا رو بندازه گردنش! که اگه اردوی تیر ماه رو میذاشتین بریم ال می شد و بل می شد! کلا خیلی دارن به کی روش حال میدن! هم از نظر پولی هم از جنبه های دیگه. در حالی که تو این چند سال هیچ گلی به سر فوتبال ما نزده.
mamzi
mamzi
٩٥/٠٤/٠٩
٠
٠
فکر میکنم بیشتر مربیان قبل از مسابقات مهم‌ چند تا بهانه جور‌ میکنن که اگه نتیجه نگرفتن یه چیزی باشه پشتش قایم بشن که الانم اینطور شد
s_a_taheri
s_a_taheri
٩٥/٠٤/٠٧
١
٠
متن خوبی بود آفرین فقط نفهمیدم دو تا مربی بزرگ اختلاف پیدا کردن یه بازیکن سابق این وسط چی میگه
mamzi
mamzi
٩٥/٠٤/٠٩
٠
١
صحبت های تاثیر گذاری داشت و به نظرم مهم ترین فرد فوتبالی کشور هم می تونه باشه