Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - فلش درونت را فعال کن! www.jeem.ir
فلش درونت را فعال کن!
#یادداشت # زوتوپیا #فلش #حرفت_رو_مزه_مزه_کن

فلش درونت را فعال کن!

نویسنده : محمدرضا ناصری نژاد

مثل همیشه روی مبل راحتی نشسته بودم و داشتم کانال‌های تلگرام را چک می‌کردم که برادرزاده‌ام از راه رسید و فلشی که توی دستش بود را به تلویزیون زد و یک انیمیشن به نام «زوتوپیا» شروع به پخش شد، همانطور که سرم داخل تلفن همراهم بود برادرزاده صدایم کرد و گفت: «عمو اینجایه کارتونو نگاه کن خیلی بامزه است». حوصله این را نداشتم که بگویم مگر چند بار این انیمیشین را دیدی که می‌گویی اینجایش بامزه است، چون می‌دانستم برای بچه‌ها هزار بار دیدن یک کارتون یا انیمیشین مثل حذف تیم ملی فوتبال از تمام مسابقات است و چیزی از ارزش‌های آن کم نمی‌کند. خب درست می‌گفت آن صحنه از انیمیشن واقعاً بامزه بود ولی جدا از بامزه بودنش من را به فکر فرو برد.

در این صحنه شخصیتی به نام «فلش» وجود داشت (یک تنبل دو انگشتی). مهم‌ترین دلیل جذابیت فلش، کُند و به قول معروف صحنه آهسته بودنش بود (چیزی که با اسمش در تضاد است). دلیل دیگر جذابیت این شخصیت شغلش بود. فلش و سایر همنوعانش در سازمان مربوط به راهنمایی و رانندگی کار می‌کردند و دائما در حال پاسخگویی به ارباب رجوع بودند البته با سرعت آهسته و خسته کننده. فلش با همان قیافه خنگ و رفتار اعصاب خرد کن من را به فکر برد. نه انگار خیلی هم بد نیست، خیلی هم بد نیست اگر واقعا تمام مردم در مواقع لازم همین طور صحبت می‌کردند شاید لا‌به‌لای همین صحبت‌ها کمی هم به نتیجه حرفشان فکر می‌کردند و از زدن مابقی حرفشان پشیمان می‌شدند.

مثلا فرض کنید شوهری دیر وقت به خانه می‌آید و همزمان با باز کردن در، خانمش با در دست داشتن یک لنگ کفش می‌پرد جلویش و که: «تا این وقت شب کدوم گوری بودی ذلیل مُرده؟» بعد مثل فلش می‌گوید «تا   ایـــــن   وقـــــت  شــ» و به این جایش که می‌رسد کمی خودش را کنترل می‌کند و در ادامه می‌گوید «ـب کجا بودی عزیزم؟» و آن موقع با هدیه‌ای که شوهر ساعت‌ها در بازار شلوغ شهر برای خریدنش وقت گذاشته مواجه می‌شود، نه این که همان کادو با سرعت هر چه تمام‌تر به ملاجش بخورد و چند روز بعد مهر طلاق شناسنامه‌اش را رنگی کند. یا مثلا در یک تصادف به جای شنیدن: «آهای چکار میکنی مردک بوووق و فلان شده» با همان سرعت کُند بشنویم «آهــــای چکــــار....» «...میکنی آقای محترم» و دیگر ماجرا به  فحش آبدار نرسد و کسی دست به قفل به فرمان نبرد و راننده نگون بخت ماشین عقبی را دیار باقی نفرستد و خودش هم منتظر اجرای حکم قتل عمدش نشود. اصلا شاید اگر در بازی فوتبال تیم ملی برزیل و آلمان در مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ ژولیو سزار دروازبان تیم ملی برزیل بعد از سوال سرمربی تیم یعنی فیلیپو اسکولاری که پرسید: «ژولیو برای این بازی آماده هستی؟» به جای گفتن: «به جان جفت بچه‌هام آماده‌ام» به همان سبک فلش می‌گفت: «بـــه جــــان جـفـت...» و به ذهنش خطور می‌کرد که شاید امشب می‌خواهد سنگین‌ترین شکست تاریخ برزیل رقم بخورد ادامه می‌داد: «...دستکشام یک کار مهم دارم و باید یه سر تا سائوپائولو برم و بیام» و این طوری هفت گل را درون دروازه‌اش نمی‌دید.

 اصلا چرا راه دور برویم ما خودمان هم نیاز به این مدل حرف زدن و وقت برای فکر کردن به عواقب حرفی که می‌زنیم داریم. ما اگر دختر هستیم در خواستگاری‌هایمان طاقچه بالاهایمان را با سرعت کمتری بگذاریم شاید در وسط طاقچه گذاشتن به این فکر کنیم که شاید آقا داماد رفت و پشت سرش را هم نگاه نکرد، شاید اصلا این آخرین مرد سوار بر اسب سفیدی بود که برای بردن ما آمده بود یا اگر ما پسریم و شغلی بهمان پیشنهاد شد در وسط گفتن جملات «این‌که به تیپ من نمی‌خوره» و «این چه کاریه؟ کار واسه من ریخته!» و «من با این مدرک برم سر این شغل؟» سرعت‌مان را کم کنیم و معقولانه فکر کنیم که شاید این آخرین پیشنهاد شغلی زندگی‌مان بود و با گفتن این جملات به جمع کثیر بیکاران مظلوم جامعه می‌پیوندیم.

ای کاش ما آدم‌ها در کنار کودک، سگ، الاغ و انواع و اقسام حیوانات درون، یک تنبل دو انگشتی درون هم داشتیم و در مواقعی که نیاز به تفکر در بین صحبت‌هایمان داشتم آن را فعال می‌کردیم.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
m.javadi
m.javadi
٩٥/٠٣/٢٧
٢
٠
خیلی خوب بود :)
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٢٨
٠
٠
ممنونم
Somaye
Somaye
٩٥/٠٣/٢٧
١
٠
بسیار عالی و تعمق برانگیز بود 😊 میرم که فلش درونمو فعال کنم 😁
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٢٨
١
٠
خیلی ممنون کار خوبی می کنید :))
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٣/٢٧
٠
٠
سعی میکنم فلش درونمو فعال کنم اما خب سخته...ترس ازینکه کم بیارم متاسفانه😶و خب یادم میره..راهی میشناسین ک یادم نرع؟هخخخ...عالی بود و حرف حق و ممنون~_~
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٢٨
٠
٠
به هر حال فعال کردن هر قابلیت جدیدی سخته ممنونم لطف دارید
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٥/٠٣/٢٧
١
٠
یا ابوالفضل! اینا چقد آرومن خخخخخ ندیده بودم این انیمیشن و خخخخخ مرسی. دم شما گرم :))
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٢٨
٠
٠
زیادی آرومن :)) خواهش میکنم
n_rohani
n_rohani
٩٥/٠٣/٢٧
٠
٠
خیلی ممنون عالی بود
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٢٨
٠
٠
متشکرم
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/٢٧
٠
٠
زنده باد محمد رضا :) سیر داستانی خیلی خوب بود و خواننده قشنگ همراه میشه برای رسیدن به حرف اصلی متن، نتیجه گيريه همراه با طنز هم که فوق‌العاده بود، خصوصاً سزار! خخخخ، حاجی من فلش درونم خیلی وقته فعاله اما ازش بهره برداری کاملی نکردم! وگرنه بخش تنبلی و صحنه آهسته بودن رو مثل ساعت کار میکنه!!! دمت گرم داداش :) موفقیات :)
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٢٨
٠
٠
فدات صالح جان.عزیزی موتوشکرم :D بله کاملا متوجه هستم :)) در زمینه های مثبت تــــر ازش استفاده کن :)) شاد باشی رفیق
s_khorashadi
s_khorashadi
٩٥/٠٣/٢٨
٠
٠
خیلی مطلب خوبی بود ، واقعا ممنون / در ضمن دیگه دوران لنگه کفش و ماهی تابه گذشته ، الان متد جدیدی رو خانوم ها استفاده می کنند :)
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٢٨
٠
٠
ممنون که وقت گذاشتین و خوندین آها ، والا ما آخرین متد هایی که دیدیم همین ها بود این جدیدهاشو در جریان نیستیم :D
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٣/٢٨
١
٠
سلآم؛ خیلی هم خوب....بلـــه به هرکاری که باشد ابتدای او به نادانی/ در آخر حاصلش نبود به جز دردوپشیمانی...درست میگین ...شیک نوشتین...قلمتآن مستدآم (^_^)
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٢٨
٠
٠
سلام ممنون از این شعر زیبا شاد و پیروز باشید
لیلی
لیلی
٩٥/٠٣/٢٨
٠
٠
یه کلیپ طنز دیده بودم از نحوه کارکردن کارمندان دولت در ماه رمضان که قسمتی از این انیمیشن بود که خیلی یواش و اسلموشن برگه را مهر میزد ..;))
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٢٩
٠
٠
این همونه حتما :))
k_koolak
k_koolak
٩٥/٠٣/٢٩
٠
٠
واقعا اگه یکم بیشتر صبر کنیم خیلی اتفاقات بهتری میوفته
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٢٩
٠
٠
کاملا درسته
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٥/٠٣/٢٩
١
٠
من این انیمیشن و دوست دارم واقعا زیباست .ممنون بابت مطلبتون.
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٣٠
٠
٠
خواهش میکنم واقعا دوست داشتنیه
maede
maede
٩٥/٠٣/٢٩
٠
٠
فلش درونم فعاله شکر خدا :)
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٣٠
٠
٠
خیلیم عالی
G_Gorgani
G_Gorgani
٩٥/٠٣/٢٩
١
٠
متنی زیبا و قابل تامل که با یه انمیشن با نمک همراه بود:)بسییی جذاب:))
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٣٠
٠
٠
خواهش میکنم متشکرم که وقت گذاشتید دیدید، خوندید و نظر دادید
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/٠٣/٣٠
٠
٠
متنتون رو که خوندم رفتم دیدم انیمیشنشو :) قشنگ بود. ولی راستش من جودی درونم فعاله و نمیشه کاریش کرد! :(
mamzi
mamzi
٩٥/٠٣/٣٠
٠
٠
ممنونم خب میشه کم کم فلش رو درون هم فعال کرد :)) جودی ! اینم درون جالبی میتونه باشه :))
سعید
سعید
٩٥/٠٣/٣٠
٠
٠
انیمیشن را دوست نداشتم ولی پست خیلی جالبی بود.