مظلومیت پرویز، محبوبیت علی منصور
ورود با احترام، خروج با بی‌حرمتی

مظلومیت پرویز، محبوبیت علی منصور

نویسنده : صالح یعقوبی زابل

علیرضا منصوریان سرمربی موفق نفت تهران رسما سکان هدایت آبی پوشان تهرانی را برای فصل آینده در دست گرفت، خبری که اهالی فوتبال انتظارش را داشتند. کاپیتان با تعصب و بسیار با شخصیت سال‌های نه چندان دور استقلال از زمان حضور در تیم ملی امید قابلیت‌های مربی‌گری‌اش را به نمایش گذاشت و با حضور در نفت تهران این مسئله را اثبات کرد.

منصوریان به واسطه عملکرد خوبش در دو فصل اخیر همیشه به نیمکت جذاب آبی پایتخت نزدیک بوده و برای قلعه نوعی و مظلومی یک آلترناتیو همیشگی محسوب می‌شده. البته گاهی با اسم او بازی‌های زیادی می‌شد، کارهایی که خود او هم راضی به آن نبود و بارها اعلام کرد؛ آرامش تیم را بر هم نزنید.

یکی از عجایب فوتبال ما در سال‌های گذشته، چرخه مربیان آن بود، به گونه‌ای که هیچ مربی از بین نمی‌رفت، فقط از تیمی به تیم دیگر منتقل می‌شد! البته تقریبا از لیگ هفتم مربیان جدیدی وارد گود شدند تا فوتبال در این عرصه حداقل نفسی تازه کند، اما متاسفانه یک سری مسائل سال‌هاست که در حال تکرار است و فعلا هم امیدی به بهبود شرایط نیست. از توانایی و محق بودن منصوریان برای این جایگاه گفته شد اما نحوه جایگزین شدنش (که البته وی بی‌تقصیر است) زیبنده نبود و اتفاقی تکراری و بد رقم خورد.

فوتبال دولتی هزینه بوجود می‌آورد، به این‌گونه که مدیر فقط از پول بیت المال خرج می‌کند و تمام تلاشش هم نتیجه گرایی کوتاه مدت است، که هیچ نتیجه‌ای جز، از بین رفتن پول ندارد و این لرزان بودن پایه‌های کرسی مدیریت باعث می‌شود گاهی رفتارهایی صورت بگیرد که در شأن اهالی فوتبال نیست.

پرویز مظلومی فصل گذشته با قراردادی دو ساله به استقلال پیوست و در برنامه‌اش ذکر کرد: سال اول جوانگرایی، حضور در جمع مدعیان و کسب سهمیه آسیا، سال دوم قهرمانی لیگ و موفقیت در آسیا و به قولش عمل کرد، البته چون جانشین قلعه نوعی شده بود که رفت و برگشت داربی را به پرسپولیس واگذار کرده بود، به جهت سابقه خوبش در این رابطه یک قول دیگر هم داد که بلای جانش شد! «آمده‌ایم حداقل داربی‌ها را نبازیم.» 

مظلومی تیمی ساخته بود که مشکلات فراوانی داشت اما با تمام این اوصاف در زمانی که باید امتیاز جمع می‌کرد، موفق به این کار شد و هفته‌های متمادی صدر نشین لیگ برتر بود، همزمان به فینال جام حذفی هم صعود کرد، اما در هفته‌های پایانی مشکلات تیم و اوج گرفتن حریفان کار خودش را کرد و او را تا حد زیادی از قهرمانی لیگ دور کرد، در آخرین هفته‌ی لیگ که استقلال روی کاغذ شانس قهرمانی داشت و بازی بعدش هم فینال حذفی بود، یک عضو هیئت مدیره (مقداد نجف‌نژاد) مصاحبه‌ای کرد که؛ احتمالا در دو بازی آینده شخص دیگری جای مظلومی روی نیمکت می‌نشیند! از یادگارهای مدیریت فوتبالی آقای نجف‌نژاد همین بس که اتفاق عجیب و مضحک دیر ارسال شدن لیست تیم استقلال به ای.اف.سی و حذف استقلال در فصل 2006.2007 لیگ قهرمانان آسیا در دوران مدیر عاملی او بود و حال هم که در هیئت مدیره است با چنین مصاحبه‌ای بلایی به سر مظلومی و تیمش آورد که ایمون زاید هم توانش را نداشت، هرچند که با مصاحبه منصوریان این مسئله منتفی اعلام شد اما تأثیر منفی بزرگش را بر روحیه کل تیم استقلال

گذاشت.

فرهاد مجیدی در یکی از مصاحبه‌های اخیرش عنوان کرده بود استقلال تیمی است که باید بدانی چه زمانی به آن‌جا بروی و جانشین چه کسی بشوی! این موضوع در مورد پرسپولیس هم صدق می‌کند، حمید استیلی که سال‌ها در پرسپولیس دستیار بود و دیگر زمانش رسیده بود که نفر اول کادر فنی شود، با یک انتخاب به شدت اشتباه جانشین علی دایی شد که دو سال پیاپی فاتح جام حذفی شده بود و در اوج محبوبیت به خاطر مشکل با شخص کاشانی تیم را ترک کرد، استیلی هم تنها بلیطش برای سرمربی بودن در پرسپولیس را در بدترین زمان ممکن خرج کرد و از همان بازی اول هو شد و خیلی زود به جمع مهره‌های سوخته پیوست. منصوریان اما در زمان خوبی به استقلال ملحق شد، خودش از محبوبیت بالایی برخوردار است و جانشین کسی شد که دلربایی از هوادار را بلد نیست، هر چند مطمئن باشید اگر روزی منصوریان استقلال را ترک کند دوباره از مظلومی برنامه می‌گیرند.

بدون شک اگر علاقه به مصاحبه و دخالت بی‌جای عوامل داخلی استقلال در هفته‌های پایانی نبود، مظلومی و تیمش با آرامش بیشتری راهی خرمشهر می‌شدند، وقتی پیگرینی می‌گوید از زمانی که اسم گواردیولا آمد شیرازه تیمم از هم پاشید، نباید انتظار داشت استقلال مظلومی فینال حذفی را بدون حاشیه تمام می‌کرد.

قطعا همکاری یا عدم همکاری از اختیارات مدیر عامل و هیئت مدیره هر باشگاه است، اما در ایران به بدترین شکل ممکن از آن استفاده می‌شود، از اخراج دایی سر تمرین و آوردن درخشان به جای او، تا اخراج مجید جلالی از سایپا که هیئت مدیره می‌گفت بمان و مدیر عامل می‌گفت برو! یا همین اخراج مظلومی که به وعده‌هایش عمل کرده بود...

تا بوده برکناری‌ها با بی‌حرمتی بوده، البته به جز موارد انگشت شمار. و باز همان جمله تکراری که متاسفانه خوش استقبال و بد بدرقه هستیم.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
میرزا
میرزا
٩٥/٠٣/١٣
٢
١
صالح عزیز! در مورد تیمی نوشتی که فقط از صبح ساعت 7 (البته بستگی به فصل هم داره) تا غروب آبیه (اونم نه درست و حسابی!) و بعدش دیگه سیاهه؛ از خون بنویس که همیشه سرخه؛ عشقه! البته اینا دلیل نمیشه که نگم نوشته هات خیلی خوبن و دارای ساختاری کاردرست؛ موفق باشی دوست خوبم!
Sara_syfi
Sara_syfi
٩٥/٠٣/١٣
١
١
ای بابا، شما هم؟:))) سرخ چیه آقا، ما خودمون اصفهانیم و حالا حالا قهرمانیم که خب :))
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٣/١٣
٠
١
احسنتکم جناب میرزا:-)
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٣/١٤
٠
١
آفـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرین احسنت :)))
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٤
٠
١
به به آميرزا، چقدر لذتبخش و تمیز بود این نکته :) خیلی مخلصم :) همیشه محبت داری آقا :))
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٣/١٥
٠
١
به به جناب میرزا جیگرم حال اومد😊😊
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٣/١٥
١
٠
ساراجون تا پارسال که ،ما تیم سپاهانیم بود حالا شد ما اصفهانی استیم؟!:))
Sara_syfi
Sara_syfi
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
شعار امسال مردم توی خیابون این بود توی جشن قهرمانی ذوب آهن :) دست خودمون نیست آخه ما اصفهانیا، دو تا تیم داریم دوتاشون خفنن پشت سر هم قهرمانن، مث بعضی شهرا نیسیم که یه تیماشون سال ها از جام دور بمونه که :))))) + لازم میدونم اشاره کنم که من پرسپولیسو به استقلال واقعا ترجیح میدم، ولی در نهایت سپاهان و ذوب آهنو به هیچ تیمی نمیدم!! :)))
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٣/١٣
١
١
به نظر من استقلال بی حاشیه تر از پرسپولیسه ( چون نه بازیکن بزرگی داره نه مربی بزرگی) و خیلی راحت می تونست قهرمان بشه، پرویز مظلومی هم چوب غرورشو خورد. در کل پرسپولیس سرور استقلاله خخخ
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٣/١٤
١
١
فکر می کنم شما از اونایی هستین که به جای طرفداری از علایقتون، علایق بقیه رو کوچیک جلو میدن!!
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٤
٠
٠
اون نکته ی "در کل" که کاملا درسته، اما بازم دلیل نمیشه همیشه تکرار بشه این جریان، نمیخوان، راحت بگن نمیخوایم شما رو
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٣/١٤
٠
١
جان؟
Far!de
Far!de
٩٥/٠٣/١٤
٠
٠
در کل :/
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
مرتضی جان "جان" رو با من بودی!؟ منظورم از نمیخوایم شما رو، مظلومی بود، وگرنه تو که گلی برادر:)
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
چون هم نوشتی نمی خوان و هم نمی خواییم گیج شدم نوشتم جان خخخ. ممنون بابت پاسخگوییت :-)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
مخلص :))
Cold
Cold
٩٥/٠٣/١٣
٢
٠
حرفات حق بود...ولی از فوتبالی که با اسطوره هاش که سال ها افتخار کسب کردن بدرقه خوبی نمیشه ، نباید توقع زیادی درمورد بدرقه با مربی ها داشت...دمت گرم صالح :)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٤
٠
٠
آخه کلدی همونطور که مربی میگه فلان بازیکن به سیستم من نمیخوره، مدیرای باشگاهها هم بگن، همیشه میخوان بپیچونن! در صورتی که همین مظلومی همیشه به دردشون خورده، تو بزنگاه هایی که هیچکس حاضر نبود تیم رو قبول کنه، اومده و مسئولیت رو قبول کرده، انصافا در حد وسعش به درد هم خورده... خدا هم گفته، اعمال در حد وسع سنجیده میشن!!! نوکرتم رفیق :))
نجمه عرفانیان
نجمه عرفانیان
٩٥/٠٣/١٣
٠
٠
من از ورزش و فوتبال نه سردر میارم و نه خوشم میاد اما اومدم به نوشته شما بعنوان همکار سربزنم و بگم خداقوت! ایشالاسوژه های ناب و خوب به همراه قلم خوب داشته باشین.
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٤
٠
٠
خیلی خیلی محبت دارین و من واقعا ممنونم:))) همچنین :))
سخی
سخی
٩٥/٠٣/١٣
٠
٠
اقا عرض ارادت. حقیقتش ما اهل فوتبال نیستیم. یعنی اهل این حواشی و... نیستیم. نگاه میکنیم. ولی خب... ایشالا موفق باشید.
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٤
٠
٠
مخلصم آقا :) مرسی از محبتت :)) باور کن منم اهل "و..." نیستم! خخخخ، دمت گرم :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٣/١٣
١
٠
صالح جان من کلا به فوتبال علاقه ندارم فقط به خاطر قلم خوبت میام :)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٤
٠
٠
فدایی داری مهندس جان :) من که مشتری ثابت بهمن بلاگ بودم اما با این حرکتت شدم سفیر افتخاری بهمن بلاگ! خخخخ، دوستان به خانه ی مجازی بهمن سر بزنيد!
marjan_mi
marjan_mi
٩٥/٠٣/١٤
٠
٠
منم همین ک اقا بهمن و اقا سخی گفتن ... موفق باشید :)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٤
٠
٠
منم يه دنيا تشکر از محبت شما و همه جیمیون :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٣/١٤
١
٠
وای شما جقدر اطلاعاتتون در مورد تمام جزئیات فوتبال زیاده، الان من اگر بخوام همچین چیزی بنویسم اطلاعاتم در حد یک پنجم این مطلب بشه، خوش بینانش !!
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٤
١
٠
البته فقط در همین یک مورده اگه خدا قبول کنه :) اونم از باب علاقه س!:) خیلی ممنون که خوندین :))
Far!de
Far!de
٩٥/٠٣/١٤
١
٠
چه خبر خوبی ... منصوریان بشه سرمربی :) ایمون زاید :/ ! خسته نباشید :)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٤
١
٠
آره واقعا خبر خوبیه اگه ایشالا مهره سوزی نشه و امکانات بدن بهش:)یاد ایمون زاید رو باید زنده نگه داشت! خخخخ، ممنون که خوندین :))
Far!de
Far!de
٩٥/٠٣/١٤
٠
٠
انشالله دربی های امسال استرسشون بیشتره :) ایشون که زایدن دیگه خخخخ از اسم خودش پیداس خخخ ؛)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٥
٠
١
دیگه استقلالی ها یه مدت باید اسمی از دربی نيارن! خخخخ، اما واقعا بدون تعصب به پرسپولیس میگم، همیشه دوست دارم این دو تیم جفتشون قوی باشن، خیلی لذتبخش تر ميشه، نمونه ش همین لیگ امسال :)
Far!de
Far!de
٩٥/٠٣/١٦
١
٠
مگه پرسپولیسیا بعد اون چن تا باخت تو دربی دیگه اسمشو نیاوردن؟؟ خخخخ ، فک کنم من تنها استقلالی ام که کامنت گذاشتم تو مطلبتون! احساس خطر کردم خخخخ
f_etemadi
f_etemadi
٩٥/٠٣/١٤
٠
٠
خییلی عالی. خداقوت میگم بهتون :) پایدار باشید
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٤
٠
٠
ممنون :))) همچنین :)))
ناشناس
ناشناس
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
جیم پرسپولیسی ... هه
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
جیم ک ایشالا پرسپولیسیه..ولی این مطلب ک ربطی ب جیم نداره(یعنی داره ولی جیم ک ننوشته)یکی از نویسندگان خوبه جیم نوشتن ک پرسپولیسی هم هستن از قضا!استقلالی هم هست تو جیم ک مطلب مینویسه جانم=)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
ممنون از توضيحات تون عاطفه خانوم و همچنین لطفی که به بنده داشتين:) خدمت دوست ناشناس هم عرض کنم این مطلب رو برای استقلال نوشتم :) در رابطه اون نکته هم باید بگم جیم همچین پرسپولیسی هم نیست، آقای حامد نادری مدیریت سایت و آقای فروزان نیا گل استقلالی دو آتيشه هستن :))
Far!de
Far!de
٩٥/٠٣/١٦
٠
٠
با اینکه برا استقلال بود ولی بازم اسم زاید و شاهکارشو آورده بودین هااااااا ؛-) آقایون استقلالی ان؟ پس پشتمون گرمه خخخخخ
sajede_gh
sajede_gh
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
در کل با مطلبتون خیلی موافقم. استقلال با مشکلاتی که داشت واقعا خوب عمل کرده بود و در حالی فصل رو بدون جام به پایان رسوند که تا آخرش شانس گرفتن هر دو جام رو داشت. این کج سلیقگی های هیئت مدیره ها و اصرار به نتیجه گیری های کوتاه مدت نه استقلال که به خیلی تیم ها ضربه میزنه. مکر اینکه مربی کسی مثل هاینکس باشه که حتی وقتی میدونه فصل بعد جایی تو تیمش نداره سه گانه بگیره و خداحافظی کنه.
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
دقیقا نکته همينه که استقلال به نسبت حواشی که واسش ایجاد شد خوب نتیجه گرفت روی کاغذ، حواشی رو هم همین هیئت مدیره ایجاد کرد، مظلومی بنده خدا همیشه تو استقلال قربانی میشه... ممنون که خوندین :))
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
نمیدونم چرا اصن از منصوریان خوشم نمیاد!اصلناااااا!انقد پاچه خواریشونو کرد و تیمشو مقابله استقلال باختوند(!)ک اخرش شد سرمربی...بی احترامیم ک دیه....بارها دیده شده و رفتارشونم اصلن درست نیس....بعدم بنظره من ی مربی حداقل دو فصل طول میکشه تا تیم و قلقش بیاد تو دستش..هیچکی صبر نداره ب مربیه تیمش یکی دوفصل وقت بده خخخ...مثه فرگوسن دیه:دییی...ممنون از مطلبه خوبتون..خداقوتا=)))
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
یه عمر فوتبال تیمای عربی رو به خاطر کم صبری مسخره کردیم. الان داره سرمون میاد!!! ممنون از شما که خوندین :)))
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
از هر دری سخنی گفتم خخخ
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
:))
Vania
Vania
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
منم همون نظر خانم عرفانیان، مرجان، مستر بهمنی و سخی:دی...قلمتون روان و سوژه هاتون ناب:)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
واقعا آدم اينهمه لطف رو که میبینه انرژی میگیره:)) ممنونم از لطفتون :)) سلامت باشید:)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
کامل و جامع بود، دستتون دردنکنه :) فقط در حد جوکهایی که ساخته بودن براش اطلاع داشتم :دی
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠٣/١٥
٠
٠
ممنون که خوندین :)) آخ آخ امان از اين جوکایی که واسش ساختن، طفلک پل های پشت سرش هم خراب شده! : دیییییی
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠