Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - به جای دیدن رسوایی2 بروید ساندویچ گوشت بخورید! www.jeem.ir
به جای دیدن رسوایی2 بروید ساندویچ گوشت بخورید!
یادداشتی بر فیلم رسوائی 2

به جای دیدن رسوایی2 بروید ساندویچ گوشت بخورید!

نویسنده : محمد حسین وکیلی

مسعود ده‌نمکی جزوه متهمین همیشگی ساخت فیلم برای گیشه است. شاید او تاکنون نقطه فراری برای این موضوع داشت اما با ساخت رسوائی‌2 نشان داد که یک لمپنیسم تمام و کمال است و فقط دوست دارد خودش را نسبت به معضلات جامعه نگران جلوه دهد. رسوائی 2 آن‌قدر ضعیف است که امکان ندارد کسی با دیدن این فیلم از سینما راضی بیرون بیاید و این فیلم احتمالا روی اسم ده نمکی‌ یک وجب خاک خواهد پاشید تا اسمش مردم را به سینما نکشد.

تصور کنید به نظاره یک نفر بنشینید و آن فرد یک ساعت و نیم فقط بگوید «مرگ بر آمریکا» یا وسط آن چند فحش آبدار هم به آمریکا بدهد. با چه ارزش هنری مواجه می‌شوید؟ خب می‌گویید احتمالا هیچی، چون این فرد فقط شعار داده است! در رسوائی هم با همین معضل مواجه می‌شوید. فیلم یک ساعت و نیم فقط شعار می‌دهد و گاهی اوقات همان شعار را هم بلد نیست درست فریاد بزند.

گروه بازیگران تقریبا همان بازیگران همیشگی تیم ده‌نمکی است، با این تفاوت که چند بازیگر جدید مثل محمد نوری و سحر قریشی به این تیم اضافه شده‌اند. نویسنده و کارگردان فیلم هم خود ده‌نمکی است. اگر بخواهم داستان فیلم را بگویم احتمالا می‌گویید اسپویل کرده ولی از آن‌جایی که کل داستان فیلم در یک خط خلاصه می‌شود و موضوع خاصی هم ندارد، پس شما خلاصه و کل داستان را با هم بدانید: یک عالِم می‌گوید «خودتان را تکان بدهید تا خدا تکان‌تان نداده» مردم هم خودشان را تکان نمی‌دهند و به محض این‌که عالِم از شهر می‌رود شهر تکان می‌خورد و زلزله می‌آید و در آخر زلزله به پرچم امام حسین می‌رسد و زلزله و فیلم تمام می‌شود!

کلا نگاه ده‌نمکی در این فیلم بیمار‌گونه است. از شخصیت پردازی‌ها گرفته که نگاه آن به مقوله دختر جنسی است، تا مجبور کردن بیننده به دیدن 10 دقیقه کلیپ انیمیشنی بسیار ضعیف زلزله در شهر که با سر و صدایش روی اعصاب جفتک می‌زند. نمی‌دانم لج کردنش با خبرنگاران و صحبت‌هایش در مورد اجحاف شدن در حقش در جشنواره فجر را هم روی همین حساب بگذارم یا آن را یک شو آف برای فروش بهتر فیلمش بدانم. اما همین را می‌دانم او دست به هرکاری می‌زند که فیلمش فروش برود. او کسی است که عالِم ربانی را به تصویر می‌کشد که بالای سرش عکس رهبری و مرحوم دولابی است و زیر دستش کتاب فقر و فحشای خود ده نمکی توجه را جلب می‌کند.

توصیه می‌کنم که پول‌تان را الکی خرج این فیلم ضعیف و از هم‌گسسته با سوژه های نخ‌نما شده نگذارید و همان را بروید یک ساندویچ گوشت بزنید بر بدن تا هم اعصب‌تان آرام باشد، وقت‌تان تلف نشود و لذتش راهم ببرید.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
alireza_kh
alireza_kh
٩٥/٠٢/٢٥
٢
٠
چه کاریست ؟ وقتی فیلم های بهتری هست چرا خرج این فیلم یا شکم کنیم ؟؟؟
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/٢٥
٠
٠
شکم هم خرج خودشو میخواد:) وگرنه حین فیلم دیدن ضعف میکنیم ،بعد احتمالا ربطش میدیم به بدی فیلم :)
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٦
١
٠
همانا شکم مهم تر از هر هنری است!
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/٢٥
٥
١
با اینکه کل فیلمهای ده نمکی بدرد نمیخورن مخالفم.هرفیلمی نکته ای داره.رسوایی دو رو هم هنوز ندیدم که بدونم نظری درموردش دارم یاخیر.اما تنها فیلمی که واقعا حس میکنم باخریدشون پول دورریخته میشه.این فیلمای مزخرفه که توش یه دختر یا پسر پودار هست که نمیخواد ازدواج کنه.پونصد مورد دیده شده ازاین فیلما که داستان همه یکیه.
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
این فیلمش در حقیقت مارو فیلم کرد!
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٥/٠٢/٢٥
٢
٠
رسوایی 1 رو هم ندیدم که بخوام رسوایی 2 رو ببینم :))) ممنون که ما رو روشن کردین :دی دیگه از وقتی ده نمکی زد تو کار اخراحی های 2 و3 و اینا فهمیدم مفت گرونه واسه فیلماش!
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
احسنت بر شما بانوی پاک دامن و باهوش:)))
میرزا
میرزا
٩٥/٠٢/٢٥
٠
٠
محمدحسین جان! از اتفاق تازه می خواستم ببینمش، ولی خب حالا که اینطور فرمودی، پولمون رو در جیب حفظ می کنیم، ساندویچ دوست ندارم.
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٢/٢٥
٠
٠
منم همینی که جناب میرزا گفتن کلا از فیلمای ده نمکی خوشم نمیاد
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٥/٠٢/٢٥
٠
٠
فیلم ؟ده نمکی ؟وای وای خدا نکنه .
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
خب برین یک بریونی بزنین بر بدن:))
میرزا
میرزا
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
حالا شد محمد حسین جان، این درسته! با وجودی که 4 تومن دیگه باید بذارم روش، اما باز به حرفت گوش می کنم.
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٢/٢٨
٠
٠
پیشنهاد عالیه :)
f.haghighat
f.haghighat
٩٥/٠٢/٢٥
٠
٠
حالا ان شالله اگه سفر قطاری ای در پیش داشته باشم سال دیگه شاید دیدمش...
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
یه لپ تاپ باز کنین نقاشی کنین بیتره ها:)))
نعیمه السادات زینبی :)
نعیمه السادات زینبی :)
٩٥/٠٢/٢٥
٠
٠
چقدر عصبانی آقای وکیلی.. انگاری حسابی داغ ساندویچ گوشته به دلتون مونده ها خخخخخ
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
دفعه بعد مهمون کنین ناراحت نباشم! دستتون درد نکنه:)))
Snow_Queen
Snow_Queen
٩٥/٠٢/٢٥
٠
٠
اصلن بنظر من فیلمای ده نمکی اینطور بوده اخراجی های یک شعار 30%-اخراجی های 2 شعار 60%- اخراجی های 3 به بعد شعار 100% +لودگی 200% هنر صفر خلاقیت صفر اخلاق حتا صفر!
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
یه فحشم بدین که کامنتتون کامل بشه
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٢/٢٦
١
٠
شنیده بودم بد ولی دیگه تا این حدش رو نه :))) پس بریم ما فلافل بزنیم به جاش :)))
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
فلافل یه سری مضرات داره که حضورا خدمتتان عرض میکنم:))))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٢/٢٦
١
٠
تبلیغ کتاب :ی من که این روزا باید پول مجله بدم ، دیگه جیبم کفاف ساندویچ گوشت نمیده :))
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٦
١
٠
اوه اوه درجه بعدی میشه دیگه اینقدر پول سیگار میدم پول ندارم:)))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
سیگار چرا :))
لیلی
لیلی
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
ضد پیشنهاد مناسبی بود
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
:)
Cold
Cold
٩٥/٠٢/٢٦
١
٠
کدوم فیلم ده نمکی تا حالا ارزش دیدن داشته که این یکی داشته باشه؟
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٨
٠
١
اخراجی های یک یا حتی دو خوب بود، بامزه بود:)
مهدی معتمدی
مهدی معتمدی
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
پس حمله منتقدان که میگن اینه! ولی جدا از شوخی منم با بیمارگونه بودن این نوع نگاه موافقم. لایک
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٨
٠
٠
ممنون
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٥/٠٢/٢٦
٠
٠
اول فیلم که با صحنه اعدام شروع شد و پرداخت به یکی از عادت های غلط مون (دید سرگرمی طور به اعدام در ملا عام) به ادامه فیلم امیدوار شدم! :| ولی در ادامه کاخ امیدواریم تبدیل شد به یه زیر پله 40 متری :| جدا بد بود!
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٨
٠
٠
هوم دقیقا
n_nikbonyad
n_nikbonyad
٩٥/٠٢/٢٦
٠
١
من در مورد رسوایی یک هم هنوز دارم احساس حماقت میکنم نسبت به سینما رفتن، چه برسه به این یکی!
مهدی معتمدی
مهدی معتمدی
٩٥/٠٢/٢٧
٠
٠
خخخخخخخخ
mhv
mhv
٩٥/٠٢/٢٨
٠
٠
خیلی فیلم خوبیه،پیشنهاد میکنم با خانوادتون حتما یه سر برین:))