بین مدهای لباس، عدالت چه رنگی است؟!

بین مدهای لباس، عدالت چه رنگی است؟!

نویسنده : مجید

دنیای ما آدم‌ها خیلی با هم فرق دارد . دنیای هر کدام‌مان یک شکلی است. با چیزهایی که دارم می‌بینم خیلی خسته‌ام از زمانه، از این آدم‌ها و از این تفاوت‌ها. من معنی عدالت را در زندگی‌ام طوری فهمیدم که بعضی‌ها اینقدر داشته باشند که صبح تا شب تنها مشغله فکری‌شان گیر آوردن بهترین مارک نوشیدنی و برپاکردن خاص‌ترین مهمانی باشد، بعضی‌ها هم از آن طرف قضیه سگ دو بزنند، فقط برای یک لقمه نان که بتوانند شکم‌شان را سیر کنند.

بین مدهای لباس عدالت چه رنگی است؟ بین این همه غذاهای رنگی عدالت چه طعمی دارد؟ در کافی شاپ‌های معروف شهر بروید ببینید عدالت گلاسه چه طوری تهیه می‌شود؟ یک سر هم می‌شود رفت پیش دکترهای عمل زیبایی، ببینیم می‌توانند عدالت را زیباتر کنند؟ فرم بدهند به آن؟ چاقش کنند؟ لاغر کنندش؟ استخوان‌های اضافی دورش را بردارند؟ امشب که پارتی شبانه دعوت شدید، اگر عدالت را دیدید، می‌شود دستش را بگیرید و با او برقصید!؟

اصلا چرا این‌قدر کارمان را داریم سخت می‌کنیم، دنیای واقعیت را ولش کن. مایی که صبح تا شب‌مان شده لایک گرفتن در این دنیای مجازی، با رابطه‌های مجازی. کل تشویش ذهن‌مان کلاس گذاشتن پیش این و آن. پست گذاشتن و بعد از چند دقیقه که کامنت و لایکاش رفت بالا به خودمان ببالیم. چه قدر مزه عدالت رو چشیدیم؟ چه قدر عدالت بخشیدیم؟ چه قدر عادلانه رفتار کردیم؟ عدالت را اصلا می‌توانی معنی کنی.... از عدالت که می‌گویم فقط یاد بغض خیلی از آن آدم‌هایی می‌افتم که آن روز رفتم و از نزدیک دیدم‌شان .

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١١/١٧
١
٠
سلام عدالت در نایابی است امروز!...
نگارا
نگارا
٩١/١١/١٧
٢
٠
سخت موافقم!چرا خدا داره اینجوری میکنه باهمون؟منک خیلی فکرم درگیره این آدماست!چرا باید تو این وضع زندگی کنن!!
maryam
maryam
٩١/١١/١٧
٣
٠
حرفاي قشنگي بود...
مجید
مجید
٩١/١١/١٧
٠
٠
ممنون
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١١/١٧
٢
٠
هییییییی خیلی زیبا حرفتو زدی به راستی عدالت چه رنگیه؟؟؟
نگارا
نگارا
٩١/١١/١٧
١
٠
خیلی داشتم فکر میکردم که بنویسم راجب این موضوع راجب عدالتی که تو هیچ جای این جامعه اسلامی دیده نمیشه و این بی عدالتی دغدغه خیلیا نیست! تو زمونه ای که میلیارد و میلیون واسه خیلی شده پول خورد!یکی غمه 1 ماه دیگه و عید داره!چجوری از خجالت خانوادش درآد!اون یکی فکر اینکه عید بره تور آمریکا یا تور اروپا کنسرت کدوم خواننده بره!یا حتی معمولیترش خود من گاهی خجالت میکشم فکر کنم به اینکه خب امسال مسافرت بریم اصفهان شیرازم بد نیس!الن لببسا عیدمو تو حراجیا بخرم بهتره برم تهران خرید کنم چطوره!
نگارا
نگارا
٩١/١١/١٧
١
٠
با دست‌های فقیر با چشم‌های محروم با پاهای خسته یه مرد بود یه مرد
اسمانه
اسمانه
٩١/١١/١٧
١
٠
عدالت عجب حرف قشنگی وقتی که ازش میگی همه به به و چه چه می کنند و سرتکان می دهند و طوری رفتار می کنند که انگار از بی عدالتی ناراحتند ولی پای عمل و منافع که می اید همه یادشان می رود که عدالت چیست و چهره بی عدالتی چقدر زشت و کریه است..
smt_200
smt_200
٩١/١١/١٧
٢
٠
در تعريف عدالت گفته‌اند: «عدالت يعني نهادن هر چيز در جاي خود» و به فرمايش پيامبر گرامي‌اسلا‌م (ص:) «آسمان‌ها و زمين بر اساس عدل استوارند.» (تفسير نمونه، آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي و ديگران، تهران 1371) روشن‌ترين و مهم‌ترين ويژگي پيامبر بزرگوار اسلا‌م (ص) اين است كه سراسر زندگي و رفتار آن حضرت بر اساس عدالت بوده و در هيچ شرايطي از كمك و ياري ستمديدگان دريغ نفرموده است.همچنين سفارش «انسان هر چه براي خود مي‌خواهد، براي ديگران نيز بايد بخواهد» از جمله نكات برجسته‌اي است كه در زندگي ايشان به خوبي نمود دارد. عدل، عدالت و معادله واژه‌هايي هستند كه معناي مساوات را در بر دارند. در آيه شريفه آمده است: «ان الله يامر بالعدل و الا‌حسان»؛ خداوند حكيم به عدل و احسان فرمان مي‌دهد. عدل، مساوات در جزا دادن است. كار نيك به‌اندازه پاداش داده مي‌شود و كار زشت پاداشي همسان خود دارد و احسان اين است كه كار نيك، به نيكي بيشتري پاداش داده شود و كار زشت مجازاتي كمتر از خود داشته باشد.پيامبر بزرگوار (ص) فرموده‌اند: «عدل ساعه خير من عباده سبعين سنه»؛ عدل يك ساعت بهتر از عبادت70 سال است. (آثار الصادقين جلد 12، صفحه 447) آن حضرت در جاي ديگر فرموده‌اند: يك روز رهبر دادگر برتر از عبادت 60 سال است و حدي از حدود خدا كه براي حقش در روي زمين اقامه و اجرا گردد، از باران40 روز در زمين پاك كننده و بهتر است. حضرت علي (ع) از عدالت به عنوان زينت و آرايه فرمانروايي ياد مي‌كند و عدالت را برابر با حيات و زندگي و ستم را موجب مرگ و فنا معرفي مي‌نمايد. «العدل حياه و الجور ممحاه»؛ عدل و داد، حيات و زندگي و ستم موجب مرگ و نيستي است. علا‌مه محمد تقي جعفري به نقل از گفته يكي از بزرگان مي‌گويد: «اي عدالت، اگر بنا شود كه بگوييم در صفات عالي خداوندي، پس از صفات او، چه حقيقتي كرسي عظمت را زير خود دارد، مي‌گوييم تويي اي داد و دادگري.» علي (ع) در سخن گهربار خود فرموده‌اند: « دوام دولت‌ها وابسته به عدالت‌گستري است.» اين بخش از نوشتار را با سخن والا‌ي پيامبر نور پايان مي‌دهيم كه فرمودند: «در روز قيامت، پيشواي دادگر از همه كس به من نزديك‌تر است». در پایان میخوام بگم که با توجه به احادیث پیش گفته میخوام نظرتون رو به این نکته جلب کنم که اگه فرمایشات امامان معصوم مون (ع) فقط درصدی از اون اجرا بشن بدونید که رنگ بی رنگ عدالت همه رو مجذوب خودش میکرد و صلح و صفا و صمیمیت همه جا سایه می افکند. عدالت بی رنگه . رنگی نداره ! البته اگه اجرا بشه. از زحمت شما بابت این مطلب دلسوزانه و سرشار از محبت سپاسگذارم به امید امیدواری
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/١٧
٠
٠
البته اگه اجرا بشه......
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/١٧
٠
١
مرسی
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١١/١٧
٠
٠
موافق این نظرم
sahar.s
sahar.s
٩١/١١/١٧
٢
٠
ماشالا کتاب مینویسن ! نظر نمیدن ک! خخخخ [مرسی]
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٠٧
٠
٠
چه حوصله ای دارین این همه مینویسین ... باید جام طولانی ترین نظر رو بدن به شما
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/١٧
١
١
الان بی مد است بی عدالتی بی فرهنگی .رنگ عدالت سفیده.اما همه چی سیاه شده
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/١٧
١
٠
خیلی مطلبت قشنگ بود.....زیبا......
وصال
وصال
٩١/١١/١٧
١
٠
خیلی قشنگ وتامل برانگیز بود آقا مجید من که خودم یه دنیای دیگه میخواد دلم یه جایی که یه پدر توش شرمنده خانواده اش نباشه نمیدونم یه جایی که دغدغه یه عده مارک لباسشون نباشه و ... یک دنیا پر از برابری و مساوات
n.s.sadeghi
n.s.sadeghi
٩١/١١/١٧
١
٠
عدالت واسه هرکسی یه رنگیه... فقط باید ببینی کجا وایسادی...
mr.majdator
mr.majdator
٩١/١١/١٧
١
٠
مطلبت قشنگ بود.باید همگی به رنگ عدالت درآییم و گرنه...
مجید
مجید
٩١/١١/١٧
٠
١
عدالت!!!!!
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/١٧
١
١
عدالت ؟؟ خیلی غریبه ! شاید خدا بیامرزش ...
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/١٧
٠
٠
عدالت ..........کجا؟به چه قیمتی؟کمرنگترین مد این روزهاست خیلی کم می بینمش!
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١١/١٧
٠
٠
این عدالت چی هس اونوقت ها ؟!
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
نمیدونم
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٠٧
٠
٠
عدالت این روزا رنگ باخته و خیلی کم یاب شده...عدالت مال زمان علی (ع) بود و بس