چند تا gf داری؟!
چطور بفهمیم دختر با پسری با چند نفر به طور همزمان رابطه دوستی دارد

چند تا gf داری؟!

نویسنده : فرشاد مشیری

خدمت دوستان بودیم در محفلی... خالصانه و صادقانه نطق می‌کردیم در باب آب و هوا و جناب‌خان و دابسمش و این حرف‌ها که نمی‌دانم کدام خدا پدر بیامرزی رشته کلام از دست‌مان بِسِتاند و موضوعی به غایت داغ، در میان محفل‌مان پهن بُنُمود. روابط چند محوره دختران و پسران! و این‌گونه بود که تازه فهمیدیم چه به روز جامعه آمده! والله زمان ما همان یک نفر را هم با کلی بدبختی، بیچارگی و احساس گناه و با هزار جور تضمین و ضمانت می‌شد با خود همراه کرد. اما علی الظاهر یا ما عقب افتاده و متحجریم یا برخی از دوستان آبرو را قورت داده و حیا را قی کرده‌اند. از پسر بچه 13 ساله بگیرید تا میان‌سالی 45 ساله که از تعدد روابط همزمان‌شان با افتخار سخن گفتند، چونان‌که فک بر زمین می‌سایید. خو ای چه کاریه؟ منحصر به پسران هم نیست متاسفانه. برخی از دختران نیز درگیر چنین روابطی شده‌اند. به نظر نمی‌رسد فهم آسیب‌هایی که اینگونه روابط به فرد می‌زند کار سختی باشد. پسرهایی که این راه را انتخاب می‌کنند در اغلب موارد انگیزه‌ای جز لذت جویی ندارند و پس از رسیدن به هدفی خاص، از سایر فرصت‌ها(!) استفاده می‌کنند و دخترانی از این دست، هر یک از پسرها را برای تامین بخشی از نیازهای‌شان می‌خواهند. افشین را به خاطر ماشینش و دور دور کردن، امیر را به خاطر خوشتیپی‌اش و پارتی رفتن، جواد را بخاطر پولش، کامیار را برای احساسات فوق العاده‌اش و فریبرز را برای... عده قابل توجهی نیز معتقدند که از این راه تلاش دارند بهترین موقعیت ازدواج را فراهم کنند و اگر زمان خود را تنها صرف شناخت یک فرد کنند، سایر موقعیت‌ها را از دست می‌دهند.

برخی ازعواقبش را بخوانند بلکه به راه راست هدایت شوند.

* شک و بدبینی به دیگران: معمولا افرادی که خود همزمان با چند نفر در ارتباط هستند، نسبت به افراد مقابل نیز چنین حسی پیدا می‌کنند و با نهادینه شدن این بدبینی هیچ وقت نمی‌توانند به دیگران اعتماد کنند.

* ترس از برملاء شدن رابطه با فرد یا افراد دیگر:  این افراد نیاز دارند برای پنهان کردن روابط خود بسیار تلاش کنند، این تلاش و ترس از بر ملاشدن موجب می‌شود در نحوه شناخت و ارتباط دچار مشکل شوند.

* تقسیم شدن انرژی و توان: ارتباط با بیش از یک نفر، ناخود آگاه فرد را مجبور می‌کند تا برای حفظ موقعیت، انرژی خود را بین افرادی که با آن‌ها در ارتباط است تقسیم کند، بنابراین، فرد مقابل بعد از مدتی در می‌یابد آن مقدار انرژی که صرف رابطه می‌کند را دریافت نمی‌کند لذا باعث سردی در یکی از روابط یا حتی همه روابط می‌شود.

* ناصادقی: مسلم است که در این نوع روابط صداقت چندانی وجود ندارد، ارتباط همزمان با چند نفر باعث شود، فرد برای حفظ موقعیت‌های دیگر از صداقت فاصله بگیرد و پس از مدتی به یک دروغگو حرفه‌ای تبدیل می‌شود.

* پایین آمدن قدرت تصمیم گیری و تزلزل در انتخاب: وقتی فردی با افراد مختلف همزمان رابطه برقرار می‌کند در نهایت در انتخاب و تصمیم‌گیری دچار ضعف می‌شود ، واضح است که هر فردی دارای خصوصیاتی خوب و بد است که بخشی از ملاک‌های او را شامل می‌شود، در چنین حالتی تصمیم‌گیری و انتخاب دشوارتر است و باعث می‌شود یا همه را از دست بدهد و یا این‌که اتفاقا گزینه نامناسبی را انتخاب کند

* از بین رفتن آرامش: فردی که با چند نفر در ارتباط است ، لازم است وقت زیادی را صرف ارتباط‌های تلفنی و یا پیامکی با افرادی کند که با آن‌ها در ارتباط است، که در نتیجه با موضوعات تکراری و سوالات خسته کننده مواجه می‌شود و زمان زیادی را در شبانه روز صرف کنترل و مدیریت روابط خود می‌کند، از کارهای روزمره عقب می‌ماند و بتدریج اثر از آرامش در وجودش یافت نمی‌شود.

* گاف هایی از سر فراموشی: مسلم است یک فرد نمی‌تواند همه آنچه را که در روابطش گفته با این حجم جزییات بخاطر بسپارد . رایج است که گاف‌هایی داده شده که باعث احساس خجالت و شرمندگی می‌شود.

 

علائم مشهود در رفتار این افراد را بشناسید

|| خطاهای فاحش : چند خط تلفن دارند. پیامک‌های اشتباهی ارسال می‌کنند با مضمونی که عاشقانه است! اما ارتباطی با حال و هوای رابطه شما ندارد.

|| گوشی‌های خاموش یا سایلنت: مسلما ناچارند زمانی که کنار فرد دیگری هستند، خط‌شان را خاموش یا روی سایلنت قرار دهند.

|| احتیاط در ملاقات‌ها: دیر به دیر قرار ملاقات گذاشته و معمولا در محل‌های رفت و آمد عمومی قرار نمی‌گذارند.

|| عدم تمایل به رسمی کردن ارتباط:  با توجه به این‌که انتخباب برای این افراد دشوارتر است، رابطه به زودی رسمی نمی‌شود.

|| تضادهای رفتاری و احساسی: از نظر احساسی ممکن است نوسان رفتاری و احساسی داشته باشند، اگر در ارتباط با فرد دیگر از نظر احساسی دچار مشکل بشوند و آن رابطه بر هم بخورد سریعا، نسبت به فرد دوم که با او در ارتباط هستند گرمتر از قبل می‌شوند ، لذا این تغییر بصورت ناگهانی و بلافاصله بعد از قطع رابطه قبلی، قابل مشاهده و ملموس است.

نکن برادر من! عیبه خواهر من. کارشناسان این حوزه می‌گویند در صورتی که که یک رابطه دوستی به دلایلی قطع شد، بهتر است یک فاصله زمانی را بدون حضور شخص دیگری بگذرانید تا در فضایی احساسی وارد رابطه دیگری نشوید. حالا شما برو پشت سر هم پنج تا پنج تا مدیریت کن. بعله! تو مرررررردی!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/٠١/٢٥
٢
١
من صوبتی ندارم! ولی خب متاسفانه قبول دارم که این موارد خیلی زیاد شدن و حدشون هم داره میگذره... :(
فرشاد مشیری
فرشاد مشیری
٩٥/٠١/٢٦
٢
٠
از خیلی، خیلی خیلی بیشتر!
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٥/٠١/٢٥
٢
١
این دیگه چه عنوانی بودید؟؟؟؟ از جیم انتظارش رو نداشتم :|
كاربر ناشناس
كاربر ناشناس
٩٥/٠١/٢٥
٢
٠
اصل مطلب رو بچسب داداش
فرشاد مشیری
فرشاد مشیری
٩٥/٠١/٢٦
٢
٠
ممنون از نظرت دوست عزیز. علی الظاهر خسته بودین فقط عنوان رو خوندید. خسته نباشین!
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٥/٠١/٢٥
٣
٢
متاسفانه خیلی زیاد و طبیعی شده .. اسماشم فرق داره:| دوست اجتماعی:| داداشی:| من همین قدشو اطلاع داشتم ک دوستان دانشگاه زحمت کشیدن انواع دیگه رو هن متذکر شدن:| واقعا دلیلش چیه ریشش از کجاس؟ فک نمیکنم یک دلیل واحد داشته باشه
فرشاد مشیری
فرشاد مشیری
٩٥/٠١/٢٦
٢
٠
موافقک با شما که دلایلی زیاد داره. من جمله برخی سیاست گذاریهای کلان سالهای پیش باعث شده نتایجش بصورت فراگیر بروز کنه
Nahid.R.05
Nahid.R.05
٩٥/٠١/٢٥
٣
٠
ممنون. خیلی هم عالی جامعه امروز رو ترسیم کردید. اما ای کاش همه خوب بشویم
فرشاد مشیری
فرشاد مشیری
٩٥/٠١/٢٦
٢
٠
الهیییییی آمین!
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠١/٢٥
٢
٠
خیلی در موردش حرف زده شده. نمیخوام تکرارشون کنم ولی خب قطعا این روابط آخر عاقبت نداشته و نداره و نخواهد داشت. | خوش برگشتید آقا فرشاد مشیری عزیز :)
فرشاد مشیری
فرشاد مشیری
٩٥/٠١/٢٦
٢
٠
مرسی علیرضا جان. من خودمم خوشحالم برگشتم.
مهناز
مهناز
٩٥/٠٣/١٦
٣
٠
ما که هدایت شدیم!!!
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠