Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - پیشنهادهایی برای گردشگری در شهر در ایام نوروز www.jeem.ir
پیشنهادهایی برای گردشگری در شهر در ایام نوروز

پیشنهادهایی برای گردشگری در شهر در ایام نوروز

نویسنده : mandana

قرار نیست همه‌ی ما در نوروز به سفر برویم. گاهی برنامه‌ریزی برای یک مسافرت آسان نیست و همه‌ی اعضای خانواده امکان هماهنگ کردن برنامه‌های خود را برای سفر دسته‌جمعی ندارند. حتی ممکن است ترجیح بدهیم تمام تعطیلات را در خانه بمانیم و استراحت کنیم؛ به ویژه اگر ساکن شهرهای بزرگ باشیم و بخواهیم از هوای تمیز نوروز و خیابان‌های خلوت لذت ببریم.

اگر برنامه‌ی شما نیز برای نوروز امسال به همین ترتیب است پس فرصت را برای گردش‌های کوتاه و لذت‌بخش از دست ندهید. برای این گردش به کار خارق‌العاده و پر زحمتی نیاز ندارید و می‌توانید آن را در میان دید و بازدیدهای نوروز بگنجانید؛ فقط کافی‌ست که این مقاله و پیشنهادهای ما را برای گشتن در شهر و اطراف آن بخوانید و متناسب با شرایط خود تصمیم بگیرید.

 

|| یک قرار شاد در مجموعه‌های ورزشی و استخرها

گروه سرگرمی روزنه

مطممئناً در شهر شما یا شهرهای بزرگ نزدیک‌ محل زندگی‌تان مجموعه‌های ورزشی و تفریحی بزرگ وجود دارند. مجموعه‌هایی که یکی از بازی‌ها و ورزش‌های شنا، کارتینگ، پینت‌بال، بانجی جامپینگ و یا ورزش‌های توپی مانند والیبال و فوتبال را در خود دارند و زمینه‌ی خوبی برای کمی تفریح و شادی را در ایام تعطیل برای شما فراهم می‌کنند.

یک روز هفته را در تعطیلات انتخاب کنید و با تعدادی از دوستان و هم سن و سال‌های خود در خانواده قرار یک روزه‌ی تفریح در یکی از این مجموعه‌ها را بچینید؛ اینکه می‌گوییم میان هفته باشد به دلیل دوری از شلوغی و ازدحام جمعیت است.

مطمئناً کمی ورزش، تفریح و فعالیت بدنی، انرژی شما را خیلی بیش از چیزی که فکر می‌کنید تخلیه خواهد کرد. معمولاً یک کافه‌ی خوب، یک رستوران مناسب و یا یک سفره‌خانه‌ی مناسب نیز در این مجموعه‌ها بعد از ورزش و بازی پذیرای شما هستند که تفریح یک روزه‌ی شما را کامل می‌کنند.

 

||  سفری کوتاه در دل طبیعت و ارتفاعات اطراف شهر

احتمالاً در طول سال و تعطیلات آخر هفته به مراتع و ارتفاعات اطراف شهر خود سر زده‌اید؛ مطمئن باشید که در روزهای اول بهار، زیبایی این مناطق بیشتر از چیزی است که قبلاً آن را دیده‌اید. اگر در تعطیلات عادی همراه با خانواده با تنها سه یا چهار ساعت رانندگی به این مکان‌های دیدنی می‌رسیدید، در ایام نوروز سعی کنید کمی پیش‌تر بروید و زیبایی‌های بیشتری را کشف کنید.

حالا که تعطیلات طولانی‌تر هستند و شما نیز وقت بیشتری دارید، کمی خود را مجهز به وسایل سفر و پیک نیک کنید تا یک شب را هم در طبیعت بگذرانید. این تجربه می تواند برای تمام اعضای خانواده شیرین و به یاد ماندنی باشد. ولی پیش از این کار درباره‌ی مجهز بودن خودرو به وسایل لازم و همراه داشتن مقدار کافی تجهیزات و مواد غذایی مطمئن شوید.

این سفر دو روزه و کوتاه فرصت خوبی برای شما، برای عکاسی از گیاهان و حشرات طبیعت فراهم خواهد کرد ضمن اینکه می توانید بیشتر گیاهان بومی اطراف شهر خود را نیز بشناسید.

 

|| کمی آرامش در موزه‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی

www.ROZANEHONLINE.com

چند سالی‌ست که در شهرهای مختلف کشور در روزهای آغاز فصل بهار به مناسبت ورود گردشگران داخلی و خارجی نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی برپا می‌شود. اگر شهر شما نیز از این دسته است به راحتی از کنار آن نگذرید. مطمئن باشید در این جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها به صنایع دستی، غذاها و لباس‌های سنتی مناسبی برمی‌خورید که نمی‌توانید از آنها دست بردارید.

موزه‌ها نیز در این دوران مشغول به کار هستند؛ در هر حال موزه‌داران در روزهای تعطیل  امیدواری بیشتری برای ورود بازدیدکنندگان دارند! اگر در شهرهایی هستید که قطب گردشگری هستند، پس گردشگران به اندازه‌ی کافی از موزه‌های تاریخی و باستانی شهر شما بازدید خواهند کرد. پیشنهاد ما این است که شما به بازدید موزه‌هایی بروید که آثار معاصر را به نمایش می‌گذارند و بازدید موزه‌های تاریخی شلوغ را به روزهای خلوت‌تر سال موکول کنید.

برای انتخاب همراهان خود در بازدید از موزه‌ها خیلی وسواس به خرج ندهید. افرادی که به هنر و تاریخ علاقمند هستند در هر سن و سال و با هر جنسیتی از بازدید این مکان‌ها لذت می‌برند اما مطمئن باشید کودکانی که هنوز سن مناسبی برای درک محتوای آثار هنری ندارند، خیلی زود کلافه خواهند شد.

 

|| فرصت کشف دوباره‌ی بناهای تاریخی

چون همیشه به شما نزدیک بوده‌اند زیاد به سراغ آنها نرفته‌اید! ناآشنایی با مکان‌های تاریخی در شهر محل زندگی یک قانون تقریباً همه‌گیر است! تصمیم بگیرید که عید امسال این شرایط را عوض کنید و بالاخره از این آثار دیدن کنید. درست است که در این ایام این مکان‌ها بسیار شلوغ‌تر هستند اما اگر اطلاعات زیادی درباره‌ی این مکان‌ها ندارید، این روزها بهترین فرصت ممکن برای حسن استفاده از راهنماهای کاربلد گردشگری تاریخی است.

اما اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که از این مکان‌های تاریخی غافل نبوده‌اید می‌توانید در این بازدید نگاه متفاوتی به آنها داشته باشید. سعی کنید این مکان‌ها را با دوربین خود به شیوه‌ای متفاوت ثبت کنید.

 

|| فصل خوب سینما و تئاتر

روزنه آنلاین

بسیاری از افراد منتظر اکران نوروزی فیلم‎های سینمایی محبوب خود در ایام نوروز هستند تا به دور از نگرانی‌های کاری همراه با خانواده‌ی خود، ساعات خوبی داشته باشند.  چه فیلم‌هایی که در جشنواره‌ی فیلم فجر به نمایش درآمده‌اند و چه فیلم‌هایی که در آن شرکت نداشته‌اند همه در صف اکران نوروزی قرار دارند و این موقعیت خوبی برای علاقمندان به سینما در تعطیلات عید است.

البته در تئاتر این موضوع کمی متفاوت است و بیش از آنکه اجراهای جدید بر روی صحنه بیایند، اجراهای قدیمی پرطرفدار دوباره اجرا خواهند شد و یا گروه‌های مختلف تئاتر برای اجرای کارهای معروف و مورد اقبال مخاطبان، به شهرهای مختلف سفر خواهند کرد.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها