از شلوار جین پیرمرد تا ببر طرح پتو

از شلوار جین پیرمرد تا ببر طرح پتو

نویسنده : Banoo_n

انتخاب پوشش و سبک پوشش هر شخص بستگی به سلیقه و اعتقاد آن فرد دارد. شما وقتی وارد خیابان‌های شهر بشوید و به پوشش و لباس‌های هموطنان نگاهی بیندازید، حس می‌کنید در یک مهدکودک به سر می‌برید، به نوعی که کودکان هرچه دم دست‌شان بوده از خود آویزان کرده‌اند.

من می‌خواهم برایتان یک نوع پوشش که در میان آن جمعیت عادی‌شان بوده را توصیف کنم: آقایی را دیدم با موهای فر نسبتا بلند که با یک کش صورتی جیغ بسته شده بود، یک بلوز طرح ببر -که قبلا روی پتوها آن را دیده‌ بودم- پوشیده بود. از روی بلوز هنری‌شان هم یک ژیله صورتی و زرد به تن کرده بود و ترجیح می‌دهم پایین تنه را توضیح ندهم. این عادی‌ترین پوششی بود که من در خیابان دیدم.

اما باید توجه کرد که پوشش در هر منطقه‌ای محدودیتی دارد. شما سری به پاین شهر بزنید، همه چیز برای‌تان عادی است و کمتر چیز عجیبی می‌بینید، شاید توی چشم خورترین پوشش، شلوار لی پیرمردها یا دمپایی‌های پاره کودکان باشد. اما وقتی به بالا شهر بروید انگار طرز پوشش کودکان و بزرگسالان تغییر کرده. و همه چنان اعتماد به سقف دارند که اگر شما پوششی عادی داشته باشید از خجالت دو قطره آب می‌شوید.

سعی کنیم جدا از بحث سلیقه، کمی آراستگی ظاهری داسته باشیم و هرچیزی را روشنفکری و مد ندانیم.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/١٢/١٧
٠
٠
بعضی وقتها از دیدن بعضی پوششها ، مخصوصا در میون خانوما اینقدر تعجب میکنم که با خودم میگم نکنه اینا از طرف طراحان اینجور لباس ها ، ماموریت دارند که با این نوع پوشش در سطح خیابونها حرکت کنند تا قبح این مدل پوشش ریخته بشه
Banoo_n
Banoo_n
٩٤/١٢/١٧
٠
٠
بله دقیقا در متن هم اشاره کردم،همه چیز بستگی به سلیقه نداره،باید همه جوانب رو در نظر بگیریم.
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٤/١٢/١٧
٠
٠
اینو که گفتید خیلی قبولش دارم... خیلیا رعایتش نمی کنن
Banoo_n
Banoo_n
٩٤/١٢/١٧
٠
٠
ممنون بابت نظرتون.بله متاسفانه
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٢/١٧
٠
٠
من واقعا موندم که خانوم ها و آقایونی که پوششون به حدی افتضاح که آدم موقع دیدنشون چشماش گرد میشه با خودشون چی فکر میکنن؟ واقعا هدفش واسم مبهم جز اینکه دارند تن فروشی میکنند؟ مگر تن فروشی چیه؟ غیر اینه که خودت رو عرضه کنی به خاطر اینکه جلب توجه کنی؟ بخاطر اینکه چهار نفر خیره بهت نگاه کنند؟ و ... (پوزش میخوام که رک گفتم)
Banoo_n
Banoo_n
٩٤/١٢/١٩
٠
٠
بله متاسفانه. البته هرکس عقیده ای داره اما اگر حجاب درستی نداریم حداقل، باعث جلب توجه نباشیم
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/١٢/١٨
٠
٠
والا این تیپای که مثال زدی رو من رو صحنه های تاتر کمدی هم ندیدم چه برسه به بالای شهر. در مورد مقایسه لباس ساکنین شمال و جنوب شهر به شدت باهات مخالفم. اونجا شلوارای فاق کوتاه و یقه های باز پسرا با اون زنجیرای کلفت و چادرای مثلا ملی دخترا با سه متر کلیپس بالا سرشون و کفشای زرد و قرمزشون بیشتر تو ذوق میزنه :| درست لباس پوشیدن ربطی به منطقه زندگی نداره بانو جان
سعید نایب
سعید نایب
٩٤/١٢/١٨
٠
٠
چادر مثلا ملی .!؟ فقط هنرتون شده انتقاد،انتقاد و انتقاد. هرموقع هم که پای پیشنهاد و اصلاح وسط میاد همه میشن سکوت. خونه من تو بلوار هاشمیه اصطلاحا"بالاشهر" خدارو شاهد میگیرم از دست این شیاطین خیابانی و عروس های بزک کرده ی سرخ آب سفید آب، شرمم میاد بیام بیرون. خونه پدری و جایی که من اونجا بزرگ شدم تو محله کارمندان هست و اصطلاحا میگن "پائین شهر". نه تنها ازاین جور ادا بازی ها نیست بلکه ناب ترین نوع دینداری تو همین محله ها ست.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/١٢/١٨
١
٠
با هم همسایه ایم. این شیاطینی که اسم میبرینو ما که کم میبینیم. شما هم به محله پدری کوچ کنین خب :| چرا خودتونو اذیت میکنین
سعید نایب
سعید نایب
٩٤/١٢/١٩
٠
٠
کم میبینید.!؟ عینهو غده های سرطانی دارن رشد میکنند.! آخه بدبختی اینجاست که اون خونه محله کارمندان رو فروختیم وگرنه معطلش نمیکردم.
Banoo_n
Banoo_n
٩٤/١٢/١٩
٠
٠
بله متاسفانه. البته هرکس عقیده ای داره اما اگر حجاب درستی نداریم حداقل، باعث جلب توجه نباشیم تمام صخبت های بنده جنبه حقیقی نداشتن،بلکه نوعی کنایه بود تا مخاطب خودش متوجه موضوع بشه.همه چیی رو نباید رُک توضیح داد! همچنین اختلاف طبقاتی روی پوشش تاثیر میذاره.
Banoo_n
Banoo_n
٩٤/١٢/١٩
٠
٠
بانوجان ممنون از انتقادتون، لطفا به دعوا کشیده نشه! دوستانه باشه نقد ها خانم رویا و اقای سعید
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١٢/١٨
٠
٠
دغدغه ی خیلی خوبی داره ولی مقایسه ی درستی نیست به نظرم هر فرهنگ و جامعه ای دچار این افراط میشه ، به نظر من هرکسی که اعتماد به نفس کمی داره و دوست داره باعث جلب توجه بشه این رفتارها رو میشه توش دید بعضی ها هم خاص بودن رو باهاش اشتباه می گیرن :)
Banoo_n
Banoo_n
٩٤/١٢/١٩
٠
٠
بله دقیقا.هر جامعه ای دچار این موضوع میشه. من دوست ندارم از جامعه ام ایراد بگیرم.با صحبت پایانی تون هم کاملا موافقم.سپاس از مهرتون
پربازدیدتریـــن ها
خدا هیچکس را شرمنده نکند

من هیچوقت دوست نداشتم عید بیاید

٩٦/١٢/٢٣
شعری سروده خودم

غیر تو راه ندارند به درون خانه دل

٩٦/١٢/٢٣
من آخرین بچه هستم

سین هفت نفره

٩٦/١٢/٢٣
پیش از آنکه مهلتت تمام شود

بدهکاران دوست داشتنی

٩٦/١٢/٢٢
خنده هایش بوی سیب می دهد

مهربانو

٩٦/١٢/٢١
فال حافظ

ناموسا جایی رسیدی دست ما رو هم بگیر!

٩٦/١٢/٢٤
یکتا معبودم...

راه نشانم ده

٩٦/١٢/٢١
به گمانم دچار ویروس شدی

مرض عشق!

٩٦/١٢/٢١
همه چیز در تو خلاصه می شود

برای من از تو نوشتن ناممکن است

٩٦/١٢/٢٧
و یک پیش بینی درست

تاریخ جهان و کتاب های من

٩٦/١٢/٢١
نمی توانست حقیقت داشته باشد

به نام سارا / قسمت دوم

٩٦/١٢/٢٣
شعری سروده خودم

دروغ های من

٩٦/١٢/٢٢
همین روزها حوالی بهار

روبان زرد

٩٦/١٢/٢٧
عیدی خاص بدهید

یک پیشنهاد عیدانه

٩٦/١٢/٢٤
زندگی چیست؟

و شاید زندگی...

٩٦/١٢/٢٢
کاش پشت دستم می زدی

من خیلی زود بزرگ شدم / قسمت دوم

٩٦/١٢/٢٧
شبیه حرف هایت

سه شنبه ها

٩٦/١٢/٢٦
می‌دانی عزیز من؟

جایت همیشه سبز است!

٩٦/١٢/٢٦
فصل گرما در راه است

120 روز زندگی با ترس

٩٦/١٢/٢٤
این جوان خیری از این دنیا ندید

ویرایش آخر یک نویسنده

٩٦/١٢/٢٧