همه آدم‌ها باید از جایی شروع کنند برای رسیدن به خواسته‌های‌شان. که بعدها وقتی عقب گرد می‌کنند وسال‌های طی شده‌شان را می‌بینند افسوس نخورند. که چرا برای علایقم کاری نکرده‌ام.

ما؟ کجای این دایره زندگی هستیم؟ خودمان را در کجایش حس می‌کنیم؟  آیا در کنج و گوشه می‌بینیم خود را؟ یا در وسط دایره؟

خودمان را کنار آدم‌های افسرده‌ای می‌بینیم که هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوند، می‌روند سراغ گوشی‌شان یک راست و به خودشان که می‌آیند می‌بینند 3ساعت گذشت. بعد هم می‌روند یک چیزی می‌خورند و می‌روند محل کار یا تحصیل‌شان و بعد باز می‌آیند خانه دوباره یک راست سراغ گوشی‌شان می‌روند و شب تا ساعت3 نصف شب بیدارند و با هزاران نفر چت می‌کنند و می‌خوابند و دوباره فردا همان آش و همان کاسه.

یا خودمان را کنار آدم‌های با انگیزه‌ای می‌بینیم که شب‌ها به موقع می‌خوابند، صبح‌ها با انرژی بلند می‌شوند، قرآن می‌خوانند، بعد ورزش می‌کنند، به گلدان‌های‌شان آب می‌دهند، موهای‌شان را شانه می‌کنند، پدر و مادرشان یا همسرشان را با انرژی زیاد خوشحال می‌کنند، میز صبحانه را می‌چینند.

ما آدم‌ها باید یاد بگیریم. یاد بگیریم صبح زود از خواب بیدار شویم نه لنگ ظهر کسل و بی‌رمق و با چشم‌های پفی. یاد بگیریم که هر روز با نشاط‌تر و با امیدتر از دیروز بلند شویم. باید هر روز با انرژی مثبت به اطراف‌مان نگاه کنیم. صورت ماهمان و بابا جان‌مان را ماچ کنیم. برویم ورزش کنیم. برگ‌های گلدان‌های‌مان را تمیز کنیم. لباس‌های منزل‌مان را با بهترین شکل ممکن بپوشیم. باید هر روز 2 ساعت حداقل از وقت‌مان را صرف کتاب‌های‌مان کنیم و پا در دنیای بزرگ‌تر بگذاریم. باید با انرژی برویم محل تحصیل. به دوستان جان‌مان کمک کنیم. خوشحالش کنیم. باید برویم دیدن پدر و بزرگ مادر بزرگ‌مان که هر لحظه برای دیدن‌مان لحظه شماری می‌کنند. باید آن قدر انرژی داشته باشیم که تمام کائنات را در اختیار خودمان در آوریم. باید به غیر از مردم برای خدای جان‌مان هم وقت بگذاریم، که انرژی‌های‌مان مضاعف شود. باید اگر شکست خوردیم، دوباره بلند شویم و از سر شروع کنیم و اگر دوباره شکست خوردیم سه باره و اگر حتی صدبار شکست خوردیم رهایش نکنیم و دوباره از سر شروع کنیم.

باید عاشق شویم. عاشق همه چیز، همه گلدان‌ها، کتاب‌ها، پدر و مادرها، دوستان‌مان، خورشید، ماه، همه رفتگرها، زحمت‌کش‌ها، خانه‌مان، بچه‌های محله‌مان که فوتبال بازی می‌کنند، اگر ازدواج کردیم همسرمان، عاشق بچه‌های پایین شهر، عاشق با آن‌ها بودن و خاکی شدن، عاشق گل سرخ، نرگس، مریم، اقاقیا، عاشق بهار، پایز، تابستان، زمستان، عاشق دست‌های کارگری که زمخت شدند، عاشق دامنه‌های سبلان، عاشق... عشایر، نخل‌های جنوب، عاشق همه همه همه چیز... باید عاشق بود که از این دنیا لذت برد، باید به همه عشق ورزید.

شما کجای این دنیایید؟ عاشق پر انرژی هستید؟ یا جزو آدم‌های خسته هستید؟ بیایید بیشتر برای ساعت‌های‌مان وثانیه‌هامان فکر کنیم و ارزش برای‌شان قائل شویم. یادمان نرود ما فقط یک بار به دنیا می‌آییم.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١٢/٠١
٠
٠
واقعا چقدر بده دیر بیدار شدن... اونقدر سر سنگینه که تا نیم ساعت باید لود بشه مغزمون! ولی با اینکه قبول دارم، بازم نمیتونم صبح زود بیدار بشم! :دی
میرزا
میرزا
٩٤/١٢/٠١
١
٠
خوب بود سیده بانو؛ اجازه می خوام تا یه مطلب رو خدمتتون بگم و اون اینکه: نویسنده باید سعی کنه در نوشتن به طور مستقیم نصیحت نکنه، می دونید که مخاطب، از هر طیفی امروزه از این مقوله بیزاره و هنر نویسنده جایی هست که راهکارش رو به صورت غیر مستقیم و متفکرانه تقدیم مخاطب بکنه یا اگر بخواد مستقیم بیان کنه، خوب و بد رو در کنار هم قرار بده و اجازۀ برداشت رو به مخاطب بده. یا اینکه پندهاشو به صورت سوالی بیان کنه، می دونید که خیلی ها از پاسخ دادن به سوال کیف می کنند. و در اینجا که با مخاطب در ارتباطید، با تفکرش در مورد سوالتون خودش به نتیجه می رسه. مثلا: «ما آدم ها باید یاد بگیریم» مستقیمه و «بهتر نیست که یاد بگیریم؟» «بهتر نیست که به جای وقت تلف کردن با گوشی، صبح زود از خواب بیدار شویم، ورزش کنیم و...؟» غیر مستقیم؛ به این سبک، هم نصیحت مستقیم نکردیم و هم ذهن مخاطب رو برای پذیرش و انتخاب یکی به کار انداختین. موفق باشید!
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/١٢/١٧
٠
٠
خیلی ممنونم از توصیه هاتون:)))چشم ان شالله رعایت میکنم:)ممنون که مطالعه کردین:)
aida_eft
aida_eft
٩٤/١٢/٠٢
٠
٠
واقعا درسته این دنیای مجازی بدجوری همرو اسیر خودش کرده... موفق باشید خیلی خوب بود
آقا حسین
آقا حسین
٩٤/١٢/٠٢
٠
٠
من که ازون افسرده های بی حالم. من امروز چقدر پست در مورد افسردگی و بی حالی خوندم!شاید این موضوع برای من بزرگ شده.ولی خب خوب نوشته بودید.ممنون.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١٢/٠٢
٠
٠
یادش بخیر آدم های پرانرژی که سر صبح ورزش می کردن و گلدون آب می دادن!
پربازدیدتریـــن ها
درباره فریب خوردن هنرمندان ایرانی از شبکه جم

بازیگران ایرانی جم بیکار می‌شوند

٩٥/٠٧/٢٧
داستان کوتاه

05:00

٩٥/٠٧/٢٦
یادداشت‌های آقای تاریکفکر

من از نوبل عاصی‌ام!

٩٥/٠٧/٢٤
درباره شغل بی‌مزد و منت خانه‌داری که خیلی‌ها آن را به چشم یک شغل نگاه نمی‌کنند

این قرمه‌سبزی‌های مفتکی!

٩٥/٠٧/٢٤
هرچند پرسپولیسی‌ها این روزها خوب بازی می‌کنند ولی همچنان سوالاتی درباره مربی‌گری برانکو بی‌پاسخ مانده

برانکو در اتاق بازجویی

٩٥/٠٧/٢٦
یادداشت‌های آقای تاریکفکر

اندر مصائب آمارگیری / طنز

٩٥/٠٧/٢٧
وقتی روی ظاهر آدم‌ها کلید می‌کنیم

با کلاسی چیست؟! با کلاس کیست؟!

٩٥/٠٧/٢٥
این کیک را سریع و آسان بپزید

طرز تهیه کیک پنبه ای

٩٥/٠٧/٢٧
چطور با موهایمان مهربان‌تر باشیم؟

عادت‌های غلطی که به موهای‌مان آسیب می‌رساند

٩٥/٠٧/٢٩
حاشیه‌های اکران فیلم رستاخیز بار دیگر نشان داد که سیستم مجوز ساخت و اکران در سینما با مشکل جدی رویه‌روست

گذر از هفت خوان مجوز برای هیچ

٩٥/٠٧/٢٨
داستان‌های کهن در عصر نو

هیس! ما یک سال عزاداریم / طنز

٩٥/٠٧/٢٩
درباره تنبیه بدنی در مدارس به بهانه ضرب و شتم دانش آموزان در شمال و جنوب کشور

کتک استاد به ز مهر پدر!

٩٥/٠٧/٢٩
گلچینی از تک بیت‌ها و اشعار ناب

هیچکس دمپایی‌ها را جفت نمی‌کند

٩٥/٠٧/٢٨
داستان کوتاه

اتول سفید / قسمت آخر

٩٥/٠٧/٢٨

فراغ بد است نقطه

٩٥/٠٧/٢٦
بررسی دلایل تغییرات وزیر در دولت احمدی نژاد

گفت مرا دولت محمود ز اسرار خویش

٩٥/٠٧/٢٩
شعری سروده خودم

واقعا که...

٩٥/٠٧/٢٨
داستان کوتاه

حادثه / داستان کوتاه

٩٥/٠٧/٢٦
نگاهی به سیاه و سفید کارنامه محمود گودرزی یک روز بعد از خداحافظی‌اش از وزارت ورزش و جوانان

گودبای گودرزی

٩٥/٠٧/٢٨
#هاپوکومار#طنز#حمله_اینستاگرامی

کفتر فحش ببر وای وای

٩٥/٠٧/٢٩
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات