شغلش خوشمزه‌تره!
از سیر تا پیاز یک شغل عجیب که دل تان را آب می اندازد

شغلش خوشمزه‌تره!

نویسنده : اکرم انتصاری

شاید تا به حال برای‌تان پیش آمده باشد وقتی از غذایی حرف می‌زنید آب دهان‌تان را قورت دهید؟ اما آیا برای‌تان پیش آمده که با شنیدن اسم یک شغل آب دهان‌تان راه بیفتد. این سوال را بهانه‌ای کردم تا برای‌تان از آقای خوش خوراک ایران بگویم که شغلش «تیستر»ی است. در این شغل باید به رستوران‌های مختلف بروید، غذا بخورید و به مجموعه‌ای از فاکتورهای رستوران امتیاز بدهید تا بقیه آن را ببینید و انتخاب کنند. می‌دانم دل‌تان برای شغلی به این خوشمزه‌ای ضعف رفت! پس با ما همراه شوید که بقیه‌اش خوشمزه‌تر است. 

 

|| یک کار خوشمزه در سرزمین مادری! 

حمید سپید نام، 38ساله و متولد منچستر انگلیس است. چند سال بعد از بازگشت به ایران موفق به ساخت برند «آقای خوش خوراک» می‌شود. سایتش را که باز می‌کنید یک کاریکاتور از چهره‌ی خودش-مردی با کمی اضافه وزن و موهای قهوه‌ایِ فر و یک عینک با فریم مشکی- می‌بینید و بعد از آن رنگ و لعاب غذاهای مختلف قاپ دستگاه گوارش‌تان را می‌دزدد. با حمید سپید تماس می‌گیرم، لهجه ایرانی-انگلیسی خاصی دارد و وقتی از غذا حرف می‌زند انرژی در صدایش موج می‌زند. اسم خورش‌های ایرانی که می‌آید دلش غنج می‌رود و می‌گوید بیشتر شب‌ها، خواب خوراک اردک می‌بیند و تقریبا غذایی نیست که دوست نداشته باشد.  

+ تحصیلات‌تان در زمینه فناوری اطلاعات است و مدرک گوگل دارید. با این حساب چه طور سر از مستر تیستر در آوردید؟!

- پنج سال پیش در همایشی در لندن شرکت کردم، صحبت از شبکه‌های اجتماعی بود. آی‌تی به اندازه کافی برای کاربران این شبکه‌ها جذاب نبود. سعی کردم روی موضوع دیگری تمرکز کنم و غذا اولین چیزی بود که مورد استقبال مردم قرار گرفت. تصمیم گرفتم غذا را انتخاب کنم چون رستوران‌های مختلفی می‌روم. کارم را با گزارش گرفتن از رستوران‌ها شروع کردم، هدف اولم نشان دادن قدرت بازاریابی اینترنتی بود ولی با قوت گرفتن این جریان برای مستر تیستر کاراکتری ساختم که مورد استقبال قرار گرفت. 

+ چه طور شد که در منچستر نماندید و در ایران این شغل را دنبال کردید؟

- شرایط خوبی در منچستر داشتم ولی حدود هفت سال پیش بود که به این نتیجه رسیدم باید در ایران کارم را شروع کنم و تجربیاتم در انگلیس را برای ساختن شخصیت مستر تستر آغاز کنم، به ایران برگشتم و شروع کردم. 

+ وقتی درباره شغل‌تان حرف می‌زنید جمله «چه شغل خوبی، بیشتر شبیه تفریح است» را زیاد می‌شنوید، این طور نیست ؟

- خب شغل خیلی خوبی است چون ماهیت آن به غذا برمی‌گردد، اتفاقات خوبی می‌افتد و سختی‌های خاص خودش را دارد.

+ از روند تست غذا بگویید، در رستوران‌ها خودتان را معرفی می‌کنید و شما را می‌شناسند؟

- نه، خودم را معرفی نمی‌کنم. اگر جایی دعوت شویم سرزده به آن رستوران می‌رویم ولی معمولا دعوت‌ها را قبول نمی‌کنیم. در حقیقت به طور ناشناس رستوران می‌روم، هزینه غذا را می‌پردازم و درباره آن در سایت و صفحه‌ام می‌نویسم.

+ حس بویایی و چشایی شما خیلی قوی است؟

- حس چشایی قوی دارم، بویایی هم بد نیست ولی به قدرت آن یکی نیست.

+ با این حساب اگر چشم‌های‌تان را ببندید و غذایی را جلوی‌تان بگذارند می‌توانید آن را تشخیص دهید؟

- (می‌خندد) و می‌گوید حتما .

+ تست غذا خیلی سلیقه‌ای است، بهتر بگویم وابسته به ذائقه افراد است. به چه چیزی نمره و امتیاز می‌دهید؟

- به هرحال فاکتورهای مختلفی در رستوران تعریف می‌شود که ما بر اساس آن رستوران را ارزیابی می‌کنیم. رفتار پرسنل، منوی غذا، تنوع منو و کیفیت مواد غذایی، خوشمزگی، سالم بودن و وضعیت سرویس‌های بهداشتی دست به دست هم می‌دهد تا نمره رستوران کم یا زیاد می‌شود.

+ تا به حال به فکر راه انداختن یک رستوران نیفتادید؟

- فکر کرده بودم ولی بعدا پشیمان شدم (می‌خندد). مستر تیستر بودن لذت بخش‌تر و آسان‌تر از رستوران داری است. اگر رستوران داشتم باید منوی غذایی‌اش همه چیز تمام بود و به همین دلیل منصرف شدم (باز هم می‌خندد).

+ ممکن است غذایی را تست کنید که دوست ندارید؟ 

- پدرم در کودکی به خاطر نخوردن کلم پخته برایم جریمه در نظر می‌گرفت و به همین دلیل بیشتر غذاها را دوست دارم.

+ با این وجود وزن‌تان چه قدر است؟

-  107کیلو (می‌خندد) و می‌دانم باید مراقب اضافه وزن باشم.

+ تقریبا هیچ وعده غذایی را در منزل نیستید. دل‌تان برای غذای خانگی تنگ نمی‌شود؟

- بله. ولی سعی می‌کنم این دلتنگی را وقتی به خانه دوستان دعوت می‌شوم جبران کنم. بخشی از آن را هم در برنامه دایره زندگی (برنامه‌ای در شبکه دو) رفع می‌کنم، در این برنامه به خانه‌های مختلفی سر می‌زنیم و از غذاهای محلی ایرانی گزارش می‌گیریم.

+ اگر دانشجوها شما را به یک وعده غذایی در سلف دعوت کنند، دعوت‌شان را قبول می‌کنید؟

- حتما، خیلی دوست دارم با دانشجوها در سلف غذا بخورم. بعد از آن به یک پادگان سر بزنم و یک وعده غذایی را با سربازها بخورم، یک بار تا مرز رفتن به پادگان پیش رفتیم ولی به دلایلی کنسل شد.

+ تفریح و خوشمزگی این شغل را کنار بگذاریم، درآمد زایی مستر تیستر چه طور اتفاق می‌افتد؟

- خیلی از برندهای غذایی دوست دارند تا لوگوی محصول‌شان در کاریکاتورهای مستر تیستر باشد و همین باعث ایجاد اسپانسرینگ برای این کاراکتر می‌شود. در جشنواره‌های غذا کارشناسی می‌کنم و ستونی به اسم آقای خوش خوراک در روزنامه آسیا دارم. به زودی هم شاهد طرحی خواهید بود که به درآمدزایی می‌رسد و در رسانه‌ها خواهید دید، چون بحث رونمایی است نمی‌توانم جریان را لو بدهم.

+ به نظرتان تیستر بودن در ایران به یک شغل تبدیل می‌شود؟

- فکر می‌کنم به یکی از شغل‌هایی تبدیل شود که آینده‌دار خواهد شد. هنوز دانشجویی در این زمینه در ایران نداریم و این نیاز به انتقال دانش از خارج از کشور دارد. در بعضی کشورهای خارجی افراد دوره تست غذا می‌بینند و تیستر می‌شوند.

+ و شما به فکر پرورش این قشر در ایران هستید؟ 

- رشته من به شغل حاضرم ربطی ندارد و یک سلیقه شخصی است، اتفاقی که در زندگی من افتاد و باعث شد «مستر تیستر» شوم. من به همه اعلام کردم تخصص خاصی در این زمینه ندارم، یک فرد معمولی مثل بقیه هستم که زیاد رستوران می‌رود ولی بقیه با توجه به تجربه‌های مختلفی که داشتم تجربه‌های من را دنبال می‌کنند. فعلا بازاریابی اینترنتی را  در کنار شغلم ادامه می‌دهم چون تخصص و تحصیلاتش را دارم ولی شاید روزی در آینده خیلی نزدیک افرادی را به ایران بیاورم تا آموزش تخصصی «تیستر» بودن در ایران را شروع کنند.

+ مدت زیادی در خارج از کشور زندگی کردید. در این مدت غذاهای ایرانی را به دوستان‌تان معرفی کردید؟

- یازده سالی که در خارج از کشور زندگی می‌کردم با غذاهای ایرانی از دوستانم پذیرایی می‌کردم. همیشه برای معرفی غذای ایرانی یک هیجان خاص دارم و الان در حال تدوین کتاب گردشگری غذا برای آمریکا هستیم که افراد را بر اساس رستوران‌ها به ایران دعوت کنیم. در این سیستم افراد کشور مقصد را بر اساس رستوران‌‌ها انتخاب می‌کنند و قطعا رسالت مستر تیستر در آینده معرفی غذای ایرانی و سنتی است.

 

|| از ما بشنوید

اگر هوسی شدید که سری به صفحات آقای خوش خوراک آسیا بزنید و گزارشات خوشمزه او را بخوانید پیشنهاد می‌کنم یک دل سیر غذا بخورید و کاملا سیر باشید، از ما گفتن.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
ka_veh
ka_veh
٩٤/١١/١٩
٠
١
دستیار نمیخواد!!؟؟ قول میدم فقط یه گوشه بشینم نگاش کنم :))
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/١٩
٠
٢
حدس می زدم اولین کامنت پر از حسرت باشه ، خب تلاش کنید و یک شغل خوب دست و پا کنید :))
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١١/١٩
٠
٠
ما هنرمندا(منظورم همون نویسنده است)به نظرم بهتره که فرهنگ ساز باشیم. خانم کامنت چیه؟خب نظر که راحت تره!
ka_veh
ka_veh
٩٤/١١/١٩
٠
٠
من یه سوالی داشتم الان موقعیتش پیش اومد!!اینجا واقعن همه نویسنده ان؟؟من که نیستم :|
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
١
چند لحظه زبان فارسی و فضای مجازیم مختل شده بود ، نظر درسته :))))
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
بفرمایید!این هم شد جواب؟ ما هنرمندا هی بریم توی رادیو زحمت بکشیم در مورد زبان پارسی حرف بزنیم. شما هی بیاین اینجا بگین کامنت.افسوس. دقت کنید خانم.دقت:دی
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/١١/١٩
٠
٢
:) چی جالب ! ملت غذا می خورن پول در میارن ، ما پول در میاریم تا غذا بخوریم .
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/١٩
٠
٠
بله اینجاست که آدم های خلاق مشخص می شن ، مهندس بودن کافی نیست :))
میرزا
میرزا
٩٤/١١/١٩
٠
٢
جالبه! 107 کیلو! بازم خوبه... کلسترول، قند و اوره و... آخرین بار کی آزمایش دادن؟ ایران یا اون طرف؟ :-)// دستتون درد نکنه خانم انتصاری بابت این گزارش و مصاحبۀ خوشمزه!
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/١٩
٠
٠
بله گفتن مواظب هستن ان شاالله که مشکلی واسشون پیش نمیاد :) ایران هستن چند ساله و خیلی ایران رو دوست دارن البته :))نوش جآن ، گوشت به تن ذهنتون :)))
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/١١/١٩
٠
٢
:/من گشنمه:| چه شغل بامزه ای دارن ایشون خداقوت واقعا:دی
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/١٩
٠
٠
می تونی دوباره مصاحبه رو بخونی و عکسا رو بزرگ کنی تا گرسنه تر بشی ، تنها گزینه ی روی میزه :))))))
javad agha
javad agha
٩٤/١١/١٩
٠
٢
چه باحال :/
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/١٩
٠
٠
خب بگین حسودی تون شد ، چرا کج و معوج می شین ؟:))کم پیدا بودین .
javad agha
javad agha
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
تا حدودی میشه گفت خخخ/ دیگه شما فک کنین کم سعادت بودم :)
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/١١/١٩
٠
٢
برادرشونم توی همین شغلن و با نام مستر تستر توی مشهد فعالیت دارن. اتفاقا برعکس خیلی هم لاغرن
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/١٩
٠
٠
برادرشون تیستر نیستن و با عنوان مستر تبلیغ فعالیت می کنن تا جایی که اطلاع دارم من
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/١٩
٠
٠
غذاهای بیرونی به نظر من خاصیت اضافه وزن رو دارن :))
MahYa_amjad
MahYa_amjad
٩٤/١١/١٩
٠
٢
من دلم برای شغل این آقا و غذاشون و خلاقیتشون تو انتخاب و ایجاد این شغل غنج رفت ، وا مصیبتا امشب چه طور بخواااابم من با این همه خوشمزگی مطلب!
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/١٩
٠
٠
محیا جان پیشنهاد می کنم یک لیوان آب بخور و بعد به این فکر کن شاید روزی شما هم شغلتون این باشه . به نظر من بستگی به خود آدم داره و تلاش و خلاقیتش:)
asadzadeh_s
asadzadeh_s
٩٤/١١/١٩
٠
٢
قبلا دوتا مستند دیده بودم که مجری به کشورهای مختلف سفر میکرد و غذاهای اونجا رو تست میکرد و‌معرفی میکرد ،البته اون نمیدونم چرا لاغر بود آنقدر ...ولی نمیدونستم تو ایران هم همچین فردی هست‌...مرسی اکرم جان آگاهمان کردی و چون آدم بد غذایی هستم زیاد حسادت نورزیدم خخخ
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/١٩
٠
٠
تو برنامه ی تلویزیونی شون هم تقریبا همین کارو می کنن، طبعا یه سری چیزا اکتسابی و قسمتی ارث هستن . فارغ از ظاهر ایشون شغل جالبی رو باب کردن که به نظر من باعث میشه کیفیت غذاها بهتر بشه و از طرفی افراد حق انتخاب بیشتری برای انتخاب مکان و خوراک دارن . خواهش می کنم ، خوب نیست بدغذایی آشپز ِ خونه کلی عذاب می کشه، دختر خوبی باش :|
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٢
کاش می پرسیدی تا حالا شده رستورانی بخاطر نظرش درمورد غذای اون رستوران ازش شکایت کنه؟ البته سوال شخصیه! :دی از یه طرف خیلی خوبه غذاهای مختلف رستورانی خوردن، از یه طرف اضافه وزن کابوس بزرگیه! ولی کار خیلی راحتیه! از پشت میز نشینی هم راحتتره! دیگه مامانا باید از این کار برای تو سری زدن به پسراشون استفاده کنن!! اینکه کاریکاتور مخصوص خودش داره هم جالبه...
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
چون این رو تو چند مصاحبه شون رو دیده بودم و جوابش رو می دونستم به نظرم سوال تکراری اومد ، یک بار پیش اومده بود. به نظر من ظاهر آسونی داره ولی هزینه های زمانی و سلامتی داره که هزینه های کمی نیستن.به نظر من همین که یک شخصیت و کارکتر برای این فرد تعریف شده موفقش کرده
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/١١/١٩
٠
١
چه مطلب خلاقانه ای و چه مصاحبه ی خوبی. واقعا لذتبخش بود،البته اعتراف میکنم عکسهای مطلب رو نگاه نکردم چون مطمئنم تو خيابون ضعف میکردم :) امیدوارم سلامتیشون به خطر نيفته. خیلی وقت پیش یه برنامه دیدم که یه آقایی تو انگلستان شغلش تست شکلات کارخونه های مختلف بود و خیلی چاق بود. پزشکا میگفتن زودتر از موعد دار فانی رو وداع میکنه. خب البته بحث شکلات با غذا فرق داره :) موفق باشید و ممنون :)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
ممنون آقای صالح شما لطف دارین :) به فکر سلامتی شون هستند حتما .تست شکلات واقعا شغل سخت تری ِ به نظر من برای سلامتی .جالبه چند وقت پیش یک خانم رو دیدم تو یکی از کشورهای شرقی که شغلش تست کردن رختخواب هتل برای خواب راحت بود ، شغل های جالبی ان و بامزه :)
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/١١/١٩
٠
١
آفرین پول خلاقیتش رو میگیره دیگه ..چقدر خوبه آدم از کارش لذت ببره مرسی پاییز هم سوژه هم گزارش عالی:-))
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
١
٠
بله تجربه های خوبی هم از منچستر داشتن که ترجیح دادن ایران پیاده کنن، امیدوارم همه از کارشون لذت ببرن واقعا رضایت شغلی خیلی موثره روی زندگی. ممنون مهسا جان عالی می بینی:)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/١١/١٩
٠
٢
راستی با اینکه شدیدا عاشق غذا هستم اما خیلی شدید هم آدم هله هوله خوری هستم واسه همین همیشه فکر میکنم خوشمزه ترین شغل دنیا خشکبار باشه...
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
خشکبار جزو هله هوله های سالمه ، منظورتون همین برگه ی خشک میوه و توت خشک و دونه های خوراکی ِ دیگه ؟ دوست دارین تیستر اینا باشید یعنی؟
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
دقیقا... البته منظورم پکیج کاملش بود،پسته،بادوم،گردو،زرشک رو خیلی دوست دارم و... تو زمستون که آدم کتی یا کاپشن میپوشه و بر تعداد جیبها اضافه ميشه همیشه تو جیبم از موارد فوق پیدا میشه.توت خشک بیشتر. تیستر هم نشد یه مغازه خشکبار داشته باشم زودي ورشکسته میشم :دی
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
پکیج !نه به همین رشته تون ادامه بدین با این علاقه :))
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/١١/٢١
٠
٠
:)
ali_sh
ali_sh
٩٤/١١/١٩
٠
٠
وووووااااااااییییییی خوشبحااااالش. دستیار لازم نداش؟ خخخخ
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
اتفاقا به یک آقای علی شاه محمدی نیاز دارن که دستیارشون نشه :دی
علیرضا
علیرضا
٩٤/١١/١٩
٠
٠
خسته نباشند چه کار سخت و دشواری دارند :دی البته از این نظر که رابطه مستقیم با سلامتی داره جزو مشاغل سخت و جان فرساست ها :دی
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
نظر شما هم بوی یک حسرت رقیق داشت :دی، می تونید درستون رو تموم کنید و بزنید به دل ماجرا ، بله واقعا کنترل کردن فاکتورهای سلامتی تو این شغل سخت و مهمه ، مرسی:)
m_lahiji1
m_lahiji1
٩٤/١١/٢٠
٠
١
بسيار عالي است
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
١
شغلشون یا مصاحبه ؟:))))))))
v-qavam
v-qavam
٩٤/١١/٢٠
٠
٢
مثلا من برم مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان های مختلف که به من واکسن یا آمپول تزریق کنن ببینم کدومش استریل تر کار میکنه و بهتر تزریق میکنه و کم درد تره و خوشرو تره خخخخ اوووومممممممم نه نه من به همین شغل خودم راضیم خخخخ سوژه و سوالاتون عالی بود
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
١
خیلی شغل خوبیه بی زحمت هرکی بد واکسن می زنه اخراج کنید، مستر واکسن مثلا =) ممنون لطف دارین :)
zakhar
zakhar
٩٤/١١/٢٠
٠
٢
بعد از کار تو معدن فک کنم این سخت ترین کار دنیاست!!!!!!
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
پس علاقه ای به این شغل ندارین ؟! :)
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٣/٢٤
٠
٠
ولی از نظر من خوردن آسونترین کار دنیاست...هر چند یه وقتایی خسته م حوصله شو ندارم!!! :)
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١١/٢٠
٠
٢
منم تو نوبت دستیارها و کارآموزهای ایشون :)))))
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
مطمئنید دووم میارید؟:))
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١١/٢٠
٠
١
وایییییییییییییییییییی:||||||||دو روز جاشو بده من:///ممنانم پایییییییزی:)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
با دو روز تمام احساسات راضی میشه ؟ می تونی خودت این شغل رو انتخاب کنی عاطفه جان :))
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١١/٢١
٠
٠
خب همش بخور بخورم خوب نی دیه:دیییی...اره من اون دوروز خودمو خفه میکنم:دی
s_a_taheri
s_a_taheri
٩٤/١١/٢٠
٠
١
خانم انتصاری عزیز چه مصاحبه ی پر باری چه استقبال بی نظیری، از قرار معلوم خودتون صاحب سبک هستین دیگه لازم نیست از چین سبک وارد کنیم:))
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
ممنون، لطفا دارین آقای طاهری، نه دیگه منتظر سبک چینی به جای سبک سوخته می مونیم :))
s_a_taheri
s_a_taheri
٩٤/١١/٢١
٠
٠
بسیار عالی چشم می گم زودتر از چین بار بزنن:)))
شادزی خانوم
شادزی خانوم
٩٤/١١/٢٠
٠
١
عجب مصاحبه ای و عجب غذا های دلم هوس كرد . :) خدا قوت
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
امیدوارم این هوس کردنا به نفرین مصاحبه کننده ختم نشه شادزی جان :))) مرسی
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٤/١١/٢٠
١
٢
خانم انتصاری شما خودتون گزارش تهیه کردین ؟ / این بنده خدا رو اعصابه منه از بس غذاهای خوشمزه میخوره :((
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٠
١
٠
بله الهام جان، شاید باورت نشه ویرگولاشم کار خودمه :))این تست آدم های شکمو از آدم های بد غذا بود اصلا :دی
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٤/١١/٢١
٠
٠
پس مچ گیری بود :)) / خیلی هم خوب .
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/١١/٢١
٠
٠
بشدت احساس گرسنگی می کنم ... همین!
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٣
٠
٠
به شدت شرمنده ایم ، گفتم این حس گرسنگی ناشی از مصاحبه تقسیم شه . بنی آدم و اینا :))))))
رامین
رامین
٩٤/١١/٢١
٠
٠
یک گزارش ضعیف
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/٢٣
٠
٠
ممنون از نظرتون. خوشحال می شم دلایل این ضعیف بودن از دید خودتون رو بشنوم :)
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٣/٢٤
٠
٠
اگه شانس من باشه کارم که نمیگیره هیـــــچ، ازم شکایتم میکنن میندازنم هلفدونی...هعی شانس کجایی؟؟؟؟
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/٠٣/٢٦
٠
٠
:دی نامید نباش گلبرگ خانومی:) به هر حال باز میشه یه دری :) صبح میشه یه شبی:)
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٣/٢٤
٠
٠
بدشانسی یعنی اینکه من الان که روزه ام این مطلبو خوندمو و خلاصه... اذان هم حدود 3 ساعت دیگه ست. یعنی چی آخه؟؟؟؟؟؟
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/٠٣/٢٦
٠
٠
آخ آخ الان که دارم نظر می ذارم نزدیک سحره :) با این حساب آدم خوشبختی ام:دی !
پربازدیدتریـــن ها
سند زدن چشم هایت به نام من

و چقدر این چشم‌ها با عینک خواستنی‌ترند

٩٧/٠٣/٢٧
آشنایی با تیم های گروه مرگ (گروه B) جام جهانی

بِکِش زیرش!

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

دلتنگی

٩٧/٠٣/٢٨
صفای وجود تو را عشق است

دست گل و شیرینی

٩٧/٠٣/٢٨
بر اساس واقعیت

اتاق؛ برترین رمان خواندنی امسال

٩٧/٠٣/٢٩
شعری سروده خودم

عشق بادآورده

٩٧/٠٣/٣١
کاش به خودمان بیاییم

از روزه تا فطر ذهنی

٩٧/٠٣/٢٩
داستانی آشنا

منی که من باشم! / قسمت دوم

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

آمدم

٩٧/٠٣/٣٠
شده‌ام یک شهر از بوی تو

حتی دستم به خیالت هم نمی‌رسد

٩٧/٠٤/٠٢
بوی تعفنش

کافی شاپ

٩٧/٠٣/٢٨
روی موج مثبت

بن بست

٩٧/٠٣/٣١
به خودتان رحم کنید

فقیر نباشیم

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

خداحافظ رمضان

٩٧/٠٣/٢٧

هزار و یک داستان

٩٧/٠٣/٣١
معرفی فیلم

اوکجا را حتما ببینید

٩٧/٠٣/٢٧
ای آنکه هیچ یک از نامه‌هایم به دستت نرسید

تو را رقیبانی است

٩٧/٠٣/٣٠
شعری سروده خودم

گرگان و سگان دست به دستند...

٩٧/٠٣/٣١
شعری سروده خودم

انسان نبودن راهِ زیباییست

٩٧/٠٤/٠٢
نامه شماره یک

در جستجوی الی / قسمت اول

٩٧/٠٤/٠٣