خانم برسونمت...
یک روز در کنار متلک پران‌ها

خانم برسونمت...

نویسنده : فرانک باباپور

«خانوم برسونمت...» جمله‌ای که خیلی وقت‌ها در دوران دبیرستان و در راه برگشت دسته جمعی از مدرسه با موزیک پس زمینه‌ی «خانوم برسونمت... سونمت... سونمت...» می‌شنیدیم و بعد نمی‌دانستیم به این انتخاب آهنگ بخندیم (البته آن موقع‌ها همین آهنگ‌ها ته کلاس بودند!) یا چندتا فحش اصل و نسب‌دار نثار راننده کنیم. معمولا هیچ کار نمی‌کردیم و سریع راه‌مان را کج می‌کردیم به سمت اولین کوچه‌ی آدم رو! البته بدبختی زمانی بود که طرف ماشین سوار نبود و اگر تا قله کوه هم می‌رفتی ول نمی‌کرد و پا به پایت می‌آمد تا نظری ببیند از سوی دلبری، هر کدام هم که شد، شد، توفیری نمی‌کرد! 

البته طبق اسناد به جامانده، این حضور پررنگ عاشقان دلباخته دم در مدارس دخترانه بر می‌گردد به سال‌ها دور، مثلا زمانی که لیلی به مکتب می‌رفته و مجنون با قاطر سُم اسپرتش می‌خواسته او را تا منزل برساند اما همیشه شرطه‌ها (شرطه یعنی پلیس) سر می رسیده‌اند و با سوال «خانوم ایشون نسبتی دارن؟» نقشه مجنون را نقش بر آب می‌کرده‌اند!

گفتم شرطه یادم آمد که اتفاقا در حال حاضر هم ماموران پلیس قبل از زنگ اول و بعد از زنگ آخر، جلوی در مدارس پاس می‌دهند! اصلا سخنگوی نیروی انتظامی کشور هم گفته: «بخش قابل توجهی از توان پلیس راهور در این حوزه صرف شده و با مزاحمان برخورد خواهد شد.»

 

|| پلیس مدرسه، آری یا نه؟

سوالی که باید از دانش آموزان مدارس دخترانه می‌پرسیدم. گاهی شاید فکر کنیم هرکسی می‌تواند از خودش دفاع کند و حضور پلیس در مکانی محدود دردی را دوا نمی‌کند، یا اصلا خیلی‌ها از وجودشان در عذاب هم بودند.

ساعت 13:36 مقابل دبیرستان دخترانه سعدی

پرنده پر نمی‌زند! منظور از پرنده، سوژه‌های مورد نظر و ماشین پلیس است وگرنه تا دلتان بخواهد ماشین و موتوری است که رد می‌شوند. یک ماشین باکلاس مقابل مدرسه نگه می‌دارد. نه اشتباه شد با دختر مانتو چهارخانه کار داشت. ولی مانتو چهارخانه سرش گرم گوشی است و این بیچاره هی با ماشین پا به پایش می‌رود تا تلفنش تمام شود. واقعا درک مردم آمده پایین، خب شاید طفلک کار واجب دارد، دو دقیقه با تلفن حرف نزن!

ساعت ۱۳:۵۰

یک ۲۰۶ زرد مقابل مدرسه نگه داشت. یحتمل آمده دنبال خواهرش. آخر رنگ زرد هم شد رنگ؟ آن هم برای 206؟!

ساعت ۱۴:۰۵

دبیرستان تعطیل شده و دو دختر عدل می‌آیند کنار من و در مورد کسی که قرار بوده بیاید دنبال یکی‌شان و یک ۲۰۶ زرد حرف می‌زنند! یکی‌شان که خیلی هم بچه سال است جدا می‌شود و می‌رود سوار می‌شود و می‌روند... 

ساعت 14:10

از یکی از دخترهای ایستاده در ایستگاه اتوبوس سراغ پلیس را می‌گیرم. مریم از مدرسه کیمیاست. می‌گوید پلیس سر کوچه می‌ایستد که هم داخل کوچه را بپاید که مدرسه کیمیاست و هم سر کوچه که مدرسه سعدی است. اما عجیب است که امروز نیست! شاید امروز کسی را گرفته‌اند و برده‌اند! در همین لحظه سرویس پسرهای حدود سن راهنمایی رد می‌شود و یکی‌شان سرش را بیرون آورده و چیزی به دخترهای داخل ایستگاه می‌گوید! 

ساعت ۷:۴۰ دبیرستان دخترانه منصوره بادامچی

مدرسه دخترانه‌ای دیگر که دانش آموزانش پتانسیل خوبی برای متلک خوردن دارند! درست آن طرف خیابان یک هنرستان پسرانه قرار دارد!

از مامور تاخیر مدرسه درمورد پلیس می‌پرسم، او که حین صحبت با من حواسش هست کسی از زیر دستش فرار نکند، می‌گوید پلیس هر روز می‌آید و بودنش خیلی خوب است، مخصوصا این‌که صبح‌ها کمی خلوت‌تر است و آن طرف خیابان چندتا مدرسه‌ی پسرانه! می‌پرسم تا به حال شده کسی را دستگیر کند؟ می‌گوید خبر ندارد! 

ساعت 7:20

همان مدرسه قبلی هستم و هوا سردتر شده. آمده‌ام تا پلیس را شکار کنم! اما خبری از او نیست! شاید موردی را دستگیر کرده و با خودش برده، شاید ساعت کارش تمام شده و رفته، شاید سرما خورده، شاید هم دیگر نیازی به حضور ماموران پلیس احساس نمی‌شود!

به کلانتری محل می‌روم تا ببینم امروز مورد دستگیری داشته‌اند یا نه. ندامتگاه موقت خالی ست، به اتاق مشاوره و مددکاری می‌روم، به خیالم اگر کسی را گرفته باشند می‌برند آن‌جا تا تربیتش کنند! وقتی می‌پرسم، سه پلیس حاضر در اتاق شک می‌کنند، می‌گویند دیروز یک مورد بوده ولی امروز را مطمئن نیستند. یکی از پلیس‌ها تا اتاقی دیگر همراهیم می‌کند که آن‌ها هم می‌گویند امروز مورد مزاحمی نداشته‌اند. 

جناب سروان (اتکت‌ش را نخواندم و فامیلی‌اش را نمی‌دانم!) می‌گوید پلیس مدارس هر روز صبح از 6:30 تا 7:30 جلوی مدارس دخترانه هستند، اگر کسی مزاحمتی از نوع درگیری، راه انداختن دعوا و یا حتی متلک ایجاد کند دستگیر می‌شود. 

 

|| خودمان پلیس خودمان باشیم!

همیشه همه مزاحمت‌ها که به جلوی در مدرسه و دوران دبیرستان محدود نمی‌شود، همیشه هم کسی مثل پلیس یا پدر و مادر نیستند که مراقب‌مان باشند. اصلا الان طوری شده که مزاحمت‌ها فقط به دختران محدود نمی‌شود و یا حتی به تلگرام رسیده (امان از این پی وی ها!). پس بهتر است در مورد نحوه برخورد با یک مزاحم بیشتر بدانیم و چندتا نکته تستی در این مورد یاد بگیریم. 

- برخورد صریح و روشن و جدی داشته باشید. 

- از ناسزاگویی و عصبانیت بپرهیزید.

- مزاحم را با تهدید، تحریک نکنید.

- التماس نکنید.

- می‌توانید از جملات زیر استفاده کنید: خواهش می‌کنم مزاحمت ایجاد نکنید. / پلیس را در جریان مزاحمت شما قرار می‌دهم.

البته این‌ها از نظر یک مشاور بود، ولی اگر نظر من را بخواهید کافیست روز و ساعت خواستگاری و تعداد سکه مهریه مد نظرتان را بگویید؛ خلاص!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١١/١٨
٠
٠
نظر خودتون از همه اش جالب تر بود. بی محلی از صد تا چوب بدتره.
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
١
٠
خیلی ممنون :) البته بی محلی کردن هم اصولی داره که باید رعایت بشه! بعضی بی محلی ها باعث جذب بیشتری میشن! :)))
khojastehsadat_mosavifard
khojastehsadat_mosavifard
٩٤/١١/١٨
٠
٠
سلام.مطلبتون عالی بود... منم با شما وآقای مداحی موافقم.....بی محلی از صدتاچوب بدتره
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
سلام. خیلی متشکرم :) بله جواب ابلهان خاموشی است :)))
The last soldier
The last soldier
٩٤/١١/١٨
٠
٠
مقاله ای کاملا تعصبی بود هه
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
١
٠
منکه هیچ جا نظر خودم رو دخیل نکردم که! ولی خب نظر شما هم قابل احترامه. یه عده دوست دارن، دوست دارن که به دخترا متلک بندازن یا از پسرا متلک بخورن. متاسفانه دخترایی که باهاشون صحبت کردم دوست نداشتن! :( ولی خب اگه شما نظری مبنی بر دوست داشتن این موضوع دارین می تونین بگین تا مطلب از تعصب خارج بشه :) خیلی ممنون :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١١/١٨
٠
٠
اوووم من معمولا اصن اهمیتی نمیدم:)...ممنانم از مطلب:))))))))) خداره شکر مدرسمون بچه هاش مثبتن تا حدودیییی!
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
خداروشکر که بچه های مدرسه تون مثبتن، واقعا موهبتیه که همه مامان باباها باید بهش دقت داشته باشن :) این بی محلی هم قلق داره که میدونم شما بلدی، آفرین :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١١/١٩
٠
٠
اره بلدم..تا الان ک خیلی خوب اثر کرده:دیی...واقعا ی موهبته...^____^
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١١/١٩
٠
٠
البته ک خیلیم کم پیش میاد:)خداره شکر..کسی بهم کار نداره!سالی دوسه بار مثلن:/
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
آفرین، موفق باشی :) سالی دو سه بارم خوبه!! من دقت کرده بودم فقط وقتایی که با دوستام بودم پیش میومد، تنهایی کسی جرات نمی کرد اصلا!! فرار می کردن اصلا ازم که نکنه تاریخ خواستگاری بدم! خخخخ
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
فرانک خخخخخ...چشم اقای استانه روشن:دی
elnazi
elnazi
٩٤/١١/١٨
٠
٠
میدونی چیه؟ این آدما بیکارن !وگرنه چیکادارین ب دختر مردم؟ سرتون تو کارخودتون باشه دیگه !!! خسته نباشی فرانک جان !
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
آره بابا هم بیکارن هم پولاشون تو جیباشون اضافه کرده! هی شارژ بخرن و ولنتاین بشه خرس بخرن!! واقعا بیکارن! :))
elnazi
elnazi
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
خخخخخ ! والا !بگو بشینین سر درستون یاهم که برین سر کار پول درآرین برا دوروزدیگه برا زنو بچتون!!
ka_veh
ka_veh
٩٤/١١/١٨
٠
٠
تعداد سکه رو به سال تولد میلادی بگین تاثیرش صد برابر بیشتره :دی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
ای بابا چه دل سوخته ای دارین شما!! :)))) انشاالله که یک زن قانع با مهریه اندک نصیبتون بشه :)))
ka_veh
ka_veh
٩٤/١١/١٩
٠
٠
یه زن پولدار و زیبا و قانع با مهریه اندک :)) اینجوری دقیق ترشه :دی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
١
٠
این کم توقعی جوونا رو که می بینم اشک تو چشمام جمع میشه :| حتما تک بچه هم باشه، کدبانو و خونه دار هم باشه، تحصیلاتش عالیه باشه، خوش اخلاق باشه، .... تعارف نکنین حالا که دارین سفارش میدین همه شو بگین :)))
ka_veh
ka_veh
٩٤/١١/١٩
٠
٠
نه دیگه بقیشو نمیگم یه وقت یه نفر با چشم بد بهش نگاه میکنه منم که غیرتی :دی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
خخخخخخ
میرزا
میرزا
٩٤/١١/١٨
٠
٠
وای به اون موقعی که با هوندا در تعقیب باشند بانو و اتفاقاً سمج، اونوقت دیگه چاره ش جیغه!// اون مهریه فکر کنم چاره ساز باشه؛ خیلی شیک قلم زدین :-)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
به هوندا دقت نکرده بودم، زمان ما موتور گازی بود البته! بعد یهو وسط راه خاموش می شد می ذاشتن رو جک پیاده میومدن!! :)))) جیغ کشیدن هم روش خوبیه :) ممنون از شما :)
yasoon
yasoon
٩٤/١١/١٨
١
٠
این روزا دیگه الحمدلله دخترا هم اگر کاریشون نداشته باشی ، خودشون تیکه میندازن ! ما همین امسال با چند تا از بچه های کلاسمون داشتیم از مدرسه برمیگشتیم ، بعد یه خانوم جوون با ماشین رد شد و یه تیکه بهمون انراخت :| ... مونده بودیم که الآن باید زنگ بزنیم به پلیس یا راهمونو بریم و عفاف رو پیشه کنیم :( خخخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
ماشین هم داشت؟ دم شما گرم! سوار می شدین تا یه جایی می رسوندتون! البته شایدم حیله ای داشته می خواسته مسمومتون کنه بعدم بدزدتون بعدم کلیه هاتونو بفروشه!! :| مامانم از اینا می گفت ما سوار ماشین غریبه ها نشیم!! :||
yasoon
yasoon
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
البته بهشون نمیخورد که دبیرستانی باشن ... نه دیگه ، ترسیدیم سوار شیم ، گفتیم شاید یه وقت مهریه رو سنگین حساب کنه ، ما هم مجبور شیم دوباره پیاده شیم ... دی:
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
خوب کاری کردین، معلوم بوده هدفش همون دزدیدن کلیه ها یا مهریه سنگین بوده!! :)))
zakhar
zakhar
٩٤/١١/١٨
١
٠
چی بگیم؟ البته بعضی از دخترام خودشون مقصرن!
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
بله خب به قول اون نظر پایینی، بعضی دخترا هم دلشون می خواد! و جالبتر که هر دو روی هم موثر هستن! یه جور دور تسلسل دارن! هر کدام علت دیگری است! :| چی گفتم! :))
z_amini
z_amini
٩٤/١١/١٩
٠
٠
استیکر مورد نظر یافت نشد!
ali_sh
ali_sh
٩٤/١١/١٨
١
٠
پارسال یکی از همکلاسی های منو گرفتن البتع اون مستقیم رفته بود تو سرویس مدرسه دخترا خخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
یا خود خدا!!! کاش می گفتین باهاش صحبت می کردم که چرا رفته تو سرویس و وقتی گرفتنش باهاش چیکار کردن؟؟؟ :))))
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٤/١١/١٨
٠
٠
خیلی باحال و روون بود فرانک. دمت گرم.
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
قربانت عزیزم، چشمات روون میبینه! خیلی لطف داری :))))
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/١١/١٩
٠
٠
یاد اون جریان فوووت کردن استند آپ امیر مهدی ژوله افتادم یکی از دوستام فووت کرد اونورم فوت کرد اسم دخترشون مهساست :دی ! راستش زمانی که ما مدرسه ای بودیم پلیس حضور پرنگ تری داشت گمونم الان پلیس خسته اس فقط و بچه ها بیش فعال و مزاحمت تلگرام و اینستا و بلاگ و.. جواب نمی ده واسشون :دی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
آررررره :))))) / زمان ما دو تا سرباز طفلکی میذاشتن که خودشون نمی تونستن خودشونو کنترل کنن و گاها یه کارای بدی می کردن :))))
Fereshteh
Fereshteh
٩٤/١١/١٩
٠
٠
به نظر من مزاحمت الان حداقل تو جامعه کمتر شده البته تو دنیای مجازی و منظورم نیس. ولی کلا طرز فکر خودم همیشه این بوده که همه چیز به شخصیت و فرهنگ طرف مقابل بستگی داره هیچوقت یه ادمی که سواد اجتماعی بالایی داره و از نظر فرهنگی جایگاه ویژه خودش و سرگرم این چیزا نمیکنه.
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
درسته واقعا کسی که شخصیت خودش رو حفظ کنه نه به کسی تیکه میندازه و نه میذاره کسی بهش تیکه بندازه! :) شاید کمبود توجه در خانواده باعث تزلزل این شخصیت ها شده!! اوه چه جمله ی سنگینی گفتم، کمرم خم شد!! :)))
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٤/١١/١٩
١
٠
شوما مطمئن هستین که دخترا خودشون از این کارار بدشون میاد؟؟؟؟ چون من که دوستام میگن خود دخترا دوس دارن را بیفتیم دنبالشون بهشون تیکه بندازیم
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
بله خب در کنار پسرهایی که دوست دارن تیکه بندازن، دخترهایی که دوست دارن تیکه بخورن هم یافت میشه اما اگه دوست دارن تیکه بخورن باید برن جای دیگه ای نه دم مدرسه! و اتفاقا همین دختران که باعث پیشرفت این مسئله می شن، شاید البته!! :)))
z_z_mohajer
z_z_mohajer
٩٤/١١/١٩
٠
٠
عزیزم عالی بود:))
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
قربان شما :) خیلی لطف دارید :)))
MahYa_amjad
MahYa_amjad
٩٤/١١/١٩
٠
٠
بیا دم مدرسه ما ، از مدرسه تا سرویس این قدر متلک میندازن که دوست دارم با کوله بکوبونم تو سرشون !مچکر مچکر مچکر ... نه خودم میرم نمیخواد برسونیمون خخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
ای جانم! مدرسه تون کجاست برای سوژه ی کتک خوردن پسرها توسط دخترها بیام گزارش بگیرم؟ :))))
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/١١/١٩
٠
٠
پلیس رو در جریان میزارم کارسازه خخخ البته صد در صد که نظر خودت کارساز تره 😅
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
نظر منو هم پسرا می تونن استفاده کنن هم دخترا! ولی پلیس رو فقط دخترا میتونن برای پسرا استفاده کنن!! آخه دختری که مزاحم بشه دیگه از هیچی نمی ترسه!! :)))
marjan_mi
marjan_mi
٩٤/١١/١٩
٠
٠
خیلی جالب بود. موفق باشید :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
خیلی ممنون، نظر لطف شماست :) انشالله همه در اهداف خوبمون موفق باشیم :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/١١/١٩
٠
٠
:) باید دو تا آجر بردارن دخترا همیشه تو کیفشون باشه ! یکشو اگر طرف تیکه انداخت بزنه به شیشه ماشینش :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
اگه ماشین نداشته باشن هم احتمالا پسرا از این کلاهایی که شما گذاشتین سرتون میذارن سرشون! :))) راستشو بگین این کلاه بخاطر رشته و کارتونه؟ اعتراف کنید! خخخ
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/١١/١٩
٠
٠
سعدی؟! سعدی یه هفته پلیس داره یه هفته نداره خخخ عصن معلوم نیس کی هستن کی نیستن!ولی باز حضورشون خالی از لطف نیس:) کلا جلوی مدرسه سعدی چون حاشیه خیابونه همیشه غلغله اس:| ممنون گزارشت عالی بود دوس جونم:)نخسته
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
شانس اون روزی که رفتم پرنده پر نمی زد!! منم خیلی چیزا شنیدم ازش ولی تا حالا ندیدم! باید یه روز برم از صبح وایستم ببینم چی میگذره! یه خوبشم برا داداشم در نظر بگیرم! دختری که تو این شرایط خوب باشه معلومه که واقعا خوبه!! :)))
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/١١/٢١
٠
٠
شوخی کردم جناب:)مسلمه پلیس فتا نمیتونه به همه رسیدگی کنه ولی اگه هرکسی وجدان خودشو به عنوان پلیس فتا قرار بده دیگه نه نیازی به پلیس دمه در مدرسه هست نه تو تلگرام و جاهای دیگه:))
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/١١/١٩
٠
٠
اهان این مزاحمای تلگرامم که الهی خدا بذاره لای در:| من موندم این پلیس فتا که میگن کوجاس:/ خخخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
:)))))) پلیس فتا عالی بود فاطمه! مزاحمینت رو ریپورت اسپم کن که دیگه نتونن مزاحم تو و بقیه بشن! :)
علیرضا
علیرضا
٩٤/١١/١٩
٠
٠
قطعا پلیس فتا نمیرسه بخواد به تک تک موارد مزاحمت رسیدگی کنه
y-naeemi
y-naeemi
٩٤/١١/١٩
٢
٠
مطلبتون خیلی جالب بود اما تا حد خیلی زیادی یک طرفه بود ! نمی دونم شاید به نسبت زمان خودتون نوشتین ولی شک نکنین الان خیلی شرایط فرق کرده ... خیلی خیلی زیاد ... برای پسرا باید پلیس مدرسه بذارن از این به بعد . دیگه اون دوران که پسرا بیان جلوی مدرسه ی دخترانه و هزارتا تیکه بپرونن گذشته
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
خیلی ممنون که خوندین، نظر لطف شماست :) بله الان از هر دو نوعش رو داریم، ولی نیروی انتظامی بیشتر نیروش رو فعلا گذاشته روی مدارس دخترانه و امیدواریم برای مدارس پسرانه هم این کار رو انجام بدن، مخصوصا که الان حتی دزدیدن و تجاوز به پسرهای نوجوون هست. دنیای بدی شده حقیقتا... / کاش این دختر و پسرهای مزاحم بخورن به تور هم انقد مزاحم هم بشن که خسته بشن!! شایدم باهم خنثی شدن و به تعادل رسیدیم! :|
translator
translator
٩٤/١١/١٩
١
٠
فرانک جان حالا مدرسه قححححححححط بود که عدل رفتی سراغ مدرسه ی ماااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ایا واقعا این غرض ورزی کار درستیست؟؟؟؟؟؟؟ خخخخ ما که اون زمان تعطیل میشدیم از در مدرسه که بیرون میومدم زود دور میشدم میگفتم من با اینا نیستم خخخ داستانای عجیب غریبیم از بچه ها میشنیدم که نگو و نپرس... اصا یه وضی بود خوفناک خداروشکر یه سال به خیر گذشت :)))
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
مدرسه تون کدوم بود؟ بادامچی یا سعدی؟ البته فرقی هم نمیکنه هردوشون شبیه همن با توجه به این خاطره ای که شما گفتین هر دو میتونن باشن :))) بیا یه چندتا از اون داستانا رو تعریف کن ببینیم دنیا دست کیه! پلیس هم داشت دم مدرسه تون؟ تاثیری داشت؟ ممنون :)
translator
translator
٩٤/١١/٢١
٠
٠
اولش س داره :// منشوریه باید حضوری بگم بهت :/ نه بابا ما که پلیسی ندیدیم . یه بار ناظممون مچ یکی از بچه هارو گرفت تا میخواست بره سوار بشه. مورد دیگه ای ندیدیم . نمیدونم چطور به بچه ها اجازه میدادن ابرو شیطونی بردارن بعضیام که انقد رفته بودن تو عمق شیطون که کلا ابرو نداشتن خخخخ . خوب بود یه سر تا دم ایستگاه اتوبوس نزدیک مدرسه ام میرفتی ...
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢١
٠
٠
عجب بدموقعی رفتم پس من... خیلی حیف شد! اون ایستگاه اتفاقا محل اختفام بود که کسی شک نکنه بهم! ولی فکر می کنم دیر رسیدم... :(( ممنون، ایشالا برای سوژه های بعدی در این رابطه حتما از راهنماییت استفاده می کنم :)
translator
translator
٩٤/١١/٢٦
٠
٠
محل اختفا خخخخخ. حالا در موارد مثبت تری هم میتونم بهت کمک کنما فرانک جان خخخ.
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١١/١٩
٠
٠
خواهش میکنم مزاحم نشین با لهجه دخملانه خانمها تعریف دیگری از نظر اقا پسرها دارد یعنی خواهش میکنم مزاحم بشین! لطفا دقت کن در جملات پیشنهادی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
جان خودم اینو مشاور گفته! البته که باید اون جدیت و اخم رو داشته باشه. بی ادبی هم توی جمله نباشه. خیلی متین و محکم و جدی: خواهش می کنم مزاحم نشید! الان متانت و محکمی و جدیت معلوم بود؟؟!! خخخخ
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١١/١٩
١
٠
اخه خواهش میکنم اخم و بداخلاقی نداره کلیت کلمه به مهر و عطوفت وصل شده پسره همون خواهش میکنم را میشنوه و بقیه جمله را طبق میل خود ادامه میده
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
آره شاید جمله ی «مزاحم نشید» خالی بهتر می بود. دیگه واقعا پیش این مشاوره نمیرم برای گزارش! حتی ازش برای تاکید پرسیدم: گفتن خواهش می کنم و لطفا ایراد نداره؟ ولی تغییرش نداد! :|
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١١/١٩
٠
٠
یه سوال منصوره بادامچی کی هست،؟
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
یه سرچی زدم فقط آدرس مدرسه و افتخاراتش اومد!! یحتمل سازنده ش یا اسم دخترشو گذاشته یا خانومش :)) یا شایدم مثل جناب مصلی نژاد اسم اولین نوه شه و بودجه ش به بقیه نوه هاش نرسیده!! :))
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١١/١٩
٠
٠
اون قدر که تیتر و ترانه برایم مهم بود متن نه!
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
دیگه هر کس یه سلیقه ای داره و ما به سلیقه شما احترام میذاریم و سایت دانلود ترانه رو پیشنهاد می کنیم :) البته همش تقصیر مشاور محترمه که باید چندتا راه حل خفن می داد تا استفاده بشه! البته این مطلب یه قسمت جذاب در کلانتری داشت که به نظر مسئولین حذف شد! :((
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
البته از نظرات متن هم میشه کلی چیز یاد گرفت. نظرات دوستان درمورد تجربیات خودشون هم میتونه براتون مهم باشه :) انشاالله.
neyosha
neyosha
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
عاقا من یک سوال دارم . ترانه چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:/:/
asadzadeh_s
asadzadeh_s
٩٤/١١/١٩
٠
٠
به نظر من طرح خوبیه البته اگه نامحسوس تر باشه هم که بهتره .... من خوشم‌اومد از متنت فرانک جان،تعصبی نداشت به نظرم ....عالی مثل همیشه خداقوت
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
به نکته ی خوبی اشاره کردی... نامحسوس بودن... آره خیلی خوب می شد. البته یه جاهایی هم باید دخترا رو ترسوند از حضور پلیس! مثلا اون دختره که سوار اون 206 شد... البته بالاخره سوار می شد ولی شاید اون حس ترسش غلبه می کرد بر حس شادیش! مثل انیمیشن اینساید آوت! :)))) / خیلی ممنون عزیزم، نظر لطفته به من و متنم :)
rahbar_f62
rahbar_f62
٩٤/١١/١٩
٠
٠
قلم ذهنتون پرتوان بانو.خیلی خوب بود
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/١٩
٠
٠
خیلی ممنون از شما، لطف بسیار دارید :)
علیرضا
علیرضا
٩٤/١١/١٩
٠
٠
به نظر من سه حالت وجود داره! حالت اول: خانوم اصلا اهل این حرفها نیست و با بی محلی به مزاحم میتونه قضیه رو خاتمه بده. | حالت دوم: خانوم اصلا اهل این حرف ها نیست و بی محلی هم میکنه ولی مزاحم خیلی آدم بوقیه! در اینجور موارد به نظرم بهترین حالت اینکه که درخواست کمک کنه! حتی شده از پلیس! | حالت سوم هم اینه که خانوم یا اهل این حرف ها هست! یا اونقدرها که باید بی تفاوت نیست و اون ته ته ها بدش نمیاد! خب مشخص دیگه عاقبت این حالت چی میشه... | گزارش مفید و جالبی بود. ممنونم خانوم باباپور :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
سه حالت دیگه هم هست که جای دختر و پسر عوض میشه! اینطور که آقای یاسون گفتن البته، خیلی اوضاع بدی شده!! ممنون از شما که خوندین :)
ali_sh
ali_sh
٩٤/١١/١٩
٠
٠
هیچی وقتی گرفتش دو سه روزی بازداشتگاه بودم بعدم فک کنم با کمک عموش ازاد شده
ali_sh
ali_sh
٩٤/١١/١٩
٠
٠
چرا رفته تو سرویس " فک کنم رفته به دو غیر همجنسش هدیه بده ک راننده ماشین شروع میکنه ب سروصدا کردن ک یهو دوتا پلیس وظیفه شناس لباس شخصی میان تو گونیش میکنن و کلا تا روز اخری ک عموش از بازداشت درش میاره کسی نمیدونسته کجاست و پلیس هم جواب مشخصی ب خونوادش نمیداده :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
دو تا؟! همه تو یکیش موندن، دوست شما دوتا؟ تازه هم زمان به دوتاشون هم هدیه بده؟!! خخخخ / عجب پس پلیس نا محسوس هم هست، چه با حال! طفلی دوستتون... بازم سمت غیر همجنسش رفت؟!
ali_sh
ali_sh
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
اره دوتا یکی دوست خودش بوده یکی هم دوست دوستش خخخ.// اره این بشر ادم بشو نیست کلا کارو زندگیش همینه دیگه. هر روزم با یکی دوست میشه خخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
واقعا حرفی درمورد این بشری که می فرمایید ندارم! :| احتمالا روز ولنتاین ورشکست می کنه پس!! :)))
neyosha
neyosha
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
مطلب جالبی بود :)) کامنت ها هم ... تشکـرات (:
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
تشکرات از شما :) قربانت، فدات :))
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
نیوشا، اون ترانه ی خانم برسونمت منظور لیلی بود :)))
m_lahiji1
m_lahiji1
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
عالي بود
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
خیلی ممنون که خوندین، نظر لطف شماست :)
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
قدیم ترها که مدرسه میرفتم یادمه تو مسیر رسیدن به مدرسم یه مدرسه دخترانه بود که پلیس همیشه جلوش واستاده بود. با اینکه راهنمایی بود به نظرم. الانم که ماشاالله اینقدر سر نیروهای محترم انتظامی شلوغ شده که اصلا نمیرسند از این کارها بکنند!! کلا همه چی رو سپردن به خدا انگار...
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
بله قبلا خیلی بیشتر حواسشون بود و قبلا واسه دخترا هم مهمتر بود کسی مزاحمش نشه! الان که پلیس اگه کاری هم کنه میشه گاو پیشونی سفید!! البته بگذریم از تعداد معدودی پلیس هم که خودشون بعله!! :دی ممنون که خوندین :)
MONA-R
MONA-R
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
آیا میدونستید سعدی و بادامچی از داغونترین مدرسه های شهر اند؟؟؟ چرا ازین دوتا فقط گزارش گرفتین؟؟ شما یه سر به مصلی نژاد بندازین از هم سر صبح تا بعداز ظهر پلیس چسبیده به مدرسه! هیچ کسی هم جرات نمیکنه نزدیک مدرسه بشه مگر اینکه خود دختره با کسی قرار گذاشته باشه!! شاید حضور پلیس بستگی به نوع مدرسه داشته باشه! مثلا ب مدارس خاص اهمیت بیشتری میدن! بازم نمیدونم دقیق! بهرحال خسته نباشید بابت گزارشتون :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
آخه من فکر کردم مدارسی که داغونتر باشن باید پلیس بیشتر مراقبشون باشه! البته شایدم پلیس گفته اونا خودشون دلشون میخواد و پس دیگه گذاشتن به حال خودشون و خب البته دخترای خوب مصلی نژاد خودشون نمی خوان و حتما مزاحمشون میشن پس باید بیشتر مراقبت بشن. ممنون از دید جدیدی که بهم دادی :)
ali_sh
ali_sh
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
البته اینم بگم ک خود این پلیس ها هم... همین پارسال دوتا سرباز بودن که حداقل با 10_12 تا ازین دخترای دبیرستان کارودانش دوست شده بودن ک خونواده یکی ازین دخترا ازون خونواده های خیلی قلدر بود :دی میگیرن این دوتا سرباز رو اینقدددد میزنن ک کلا دیگه ما هیچوقت این دوتارو ندیدیم تو شهر خخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
بله پلیس ها البته نوع سربازشون بیشتر، چون فک کنم از شرایط استخدام متاهلی باشه، یه چیزیشون میشه گاهی! سربازا هم به عنوان پلیس نمیشه روشون حساب کرد! درمورد این دوستان و اون خونواده هم حرفی ندارم!! :|
مجید
مجید
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
خانم برسونمت....برو بابا
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
خخخخخ
مهربانو
مهربانو
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
طرز رفتار و برخورد دیگران تا حد زیادی به رفتار و شخصیت خودِ آدم ربط داره . مطلب جالبی بود.موفق باشید=))
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
بله همینطوره و میشه اینطوری مانعش شد اکثر مواقع :) خیلی ممنون که خوندین :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٤/١١/٢٠
١
٠
البته بدبختی زمانی بود که طرف ماشین سوار نبود و اگر تا قله کوه هم می‌رفتی ول نمی‌کرد و پا به پایت می‌آمد / یاد اولین باری افتادم که این اتفاق برام افتاد چقدر ترسیده بودم...
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١١/٢١
١
٠
آره واقعا خیلی ترسناکه... منم دفعه اول کوچولو بودم... البته دوران مدرسه ایش داشتم میرفتم مدرسه با دوستم... طرف هم دنبال دوست نبود، مخصوصا که ما کلاس چهارم بودیم و اون بیست و چند ساله... لعنت به بعضی آدما... :(