خراش‌های انسانی بر پیکره مادر طبیعت + عکس

خراش‌های انسانی بر پیکره مادر طبیعت + عکس

نویسنده : mandana

فرض کنیم شما یک آدم فضایی هستید که کره زمین را برای اولین بار از بالا تماشا می کنید، چیزی حدود ۷۰۰ کیلومتر بالاتر از سطح زمین! دریاها را می بینید، کوه ها، جنگلها و کویرها را. اما در میان این دست نخوردگی های طبیعت، خراش ها، و نقاطی وجود دارند که نشانگر یک پیغام هستند: اینجا نیروی دیگری هم در کار است! این نیرو البته همان انسان است. انسانها در طول سالیان سال زمین را تغییر شکل داده و منظره های تضادآمیزی در برابر رنگ و روی طبیعت ایجاد کرده اند.
در این مطلب مجموعه ای از عکسهای ماهواره ای ناسا را خواهید دید که خراش ها و خط و خالهایی که انسانها روی کره زمین ایجاد کرده اند را از چشم یک مهمان فضایی نشانتان خواهد داد.

۱ . بمب! 

اول مارس ۱۹۵۴، ارتش آمریکا یک بمب گرما هسته ای در Bikini Atoll جزایر مارشال منفجر کرد. هر چند این بمب آزمایشی بود و قرار بود ۴ تا ۶ مگاتن نیروی انفجاری داشته باشد، اما بر خلاف انتظار ۱۵ مگاتن ... یعنی چیزی حدود ۱۰۰۰ برابر انفجار هیروشیما!  تولید کرد.

www.ROZANEHONLINE.com


۲ . زمین های آتشین 

در سال ۱۹۹۱ ماهواره ها تصویری از نیروهای جنگی عراقی که از کویت عقب نشینی می کردند ثبت کرد. این نیروها بیش از ۶۵۰ چاه نفتی را به آتش کشیده بودند، در حالی که آسمان توسط ابر غلیظی از دود سیاهرنگ شده بود. هر چند این لکه برای همیشه روی سطح زمین نماند، اما اگر کسی از آن بالا به کره زمین نگاه می کرد، حتما متوجه آن می شد.

روزنه آنلاین


۳ . مشکل کوه پالی 

در ۴ ام آگوست ۲۰۱۴، سدی در معدن کوه پالی در بریتیش کولومبیا شکست و آب فضولات و شن های حاوی خرده فلزات را وارد دریاچه های اطراف کرد. تا ۵ ام آگوست، این آب در زمین فروکش کرده بود، اما رد راه خاکی رنگی که روی زمین به جا گذاشته بود برای هیشه باقی ماند.

گروه سرگرمی ROZANEH


۴ . قدرت خورشید 

بیرون از حفاظتگاه صحرای مهاوی در کالیفورنیا، بیش از ۱۷۰,۰۰۰ آینه اشعه های آفتاب را روی برج های حرارتی متمرکز می کنند. این بخش بخصوص، در کره زمین ۳۳۰ تا ۳۵۰ روز از سال به خود نور آفتاب میبیند. جالبی این عکس این است که با وجود صحرا و دریای خورشیدی که وجود دارد، یک زمین گلف نسبتا بزرگ در سمت شرقی نیروگاه دیده می شود.

گروه سرگرمی ROZANEH


۵ . رگه های دریا 

کشتی های غول آسا نیز مانند هواپیماها رد مسیر خود را به جا می گذارند. نقاط کوچکی که در عکس می بینید احتمالا کشتی های باربری هستند و در لابه لای آنها تعدادی کشتی ماهیگیری.

گروه سرگرمی ROZANEH


۶ . کچلی های جنگل های استوایی 

در سال ۲۰۱۳ عکسی از کچل شدگی جنگل های استوایی کشور پرو توسط انسان ثبت شد. دقیقا یک سال قبل از گرفتن این عکس، این مستطیل های توخالی وجود نداشتند

گروه سرگرمی ROZANEH


۷ . حفاری معدن در میشیگان

حفاری معدن ها بزرگترین تجارت جنگل های ربوده شده میشیگان شمالی است. در تصویر زیر به معدن تیلدن نگاه می کنید که سالانه ۸ میلیون تن هماتیت و مگنتیت از آن استخراج می شود، و معدن امپایر که سالانه  میلیون تن ۵٫۵ میلیون مگنتیت از آن به دست می آید. مخلوط خاک و سنگ باعث شده سطح این معادن خاکستری به نظر برسد. قسمت های نارنجی دریاچه هایی هستند که در روند حفاری معدن مورد استفاده قرار می گیرند.

گروه سرگرمی ROZANEH


۸ . کشاورزی در زیر آب 

این مستطیل های منظم در کنار سواحل کره جنوبی زمین های کشت جلبک دریایی هستند. ۹۰ درصد جلبک مصرفی کشور را از کشت در سواحل حاشیه ای به دست می آورند. این جلبک ها روی طناب هایی رشد می کنند که تا سطح دریا فاصله ای ندارند، تا نور آفتاب به همه آنها برسد.

روزنه آنلاین


۹ . قیمت طلا! 

در قسمتی دور افتاده به نام Madre de Dios در پرو، معدنچیان طلا مسیر تخریبی که از سمت رودخانه به اتوبان می رسید درست کردند. معدنچیان برای حفاری طلا از جیوه استفاده می کنند. در طی این روند، جیوه بخار کرده و در نهایت وارد آب محلی می شود. افراد زیادی در این مناطق از مسمومیت ناشی از جیوه رنج می برند. 

www.ROZANEHONLINE.com


۱۰ . کامیون های جاده های یخی 

اگر در قسمت های سردسیر شمال غربی کانادا زندگی کنید، رفت و آمدتان مثل بقیه نقاط دنیا نخواهد بود. وقتی دریاچه ها یخ می زنند، تراکتورها برف روی سطح آن را کنار می زنند تا جاده ای برای رفت و آمد به وجود بیاید. این مسیر عبور کامیونهای باربری از معادن خواهد بود. 

 

www.ROZANEHONLINE.com

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
khojastehsadat_mosavifard
khojastehsadat_mosavifard
٩٤/١١/١٨
٠
٠
راستش کامل نخوندم...ولی تاجایی که خوندمش خوب بود.... تصاویرهم مناسبن....
MahYa_amjad
MahYa_amjad
٩٤/١١/١٩
٠
٠
من فقط عکسا رو نیگا کردم ، قبوله ؟!خخخ
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١١/٢٠
٠
٠
این عکس یکی مونده به آخری جالب! الان اونا که شبیه مسیر رودخونه هستند و رنگشون طلاییِ، یعنی طلا دارند؟ یا نه اون ماده شبه طلایِ؟
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠