کلا اروپا چه لزومی دارد؟

کلا اروپا چه لزومی دارد؟

نویسنده : رویا خانوم

با توجه به این که این روزها به رئیس جمهور انتقاد می‌شود که چرا به فرانسه سفر کردی و چرا 118 تا ایرباس خریدی؛ مگر فرانسه همان نبود که خونش به دستان ما یا دستش به خون ما (دقیقا نمی‌دانیم) آلوده است و در مذاکرات نقش پلیس بد را بازی می‌کرد؟ و با عنایت به درستی این استدلال برای قطع ارتباط با فرانسه دلایل لازم برای قطع کامل روابط با دیگر کشورهای اروپایی را عنوان می‌کنیم: 

 

سوئیس

مدعیان اعتدال چرا با سوئیس ارتباط برقرار می‌کنند؟ مگر سوئیس حافظ منافع آمریکا در این کشور نیست؟ چطور کسی در این کشور به خود جرات می‌دهد که از منافع آمریکا دفاع کند؟ این چه وضعی است؟

دانمارک

چرا باید با دانمارک رابطه داشت؟ جواب زحمات هادی طباطبایی که نود دقیقه از دروازه کشور در مقابل حملات ناجوانمردانه دانمارکی‌ها محافظت کرد ایجاد روابط حسنه با دانمارک است؟ اینگونه حرمت پیشکسوتان را نگه می‌داریم؟ آیا همیشه باید بعد از رفتن پیشکسوت‌ها برای‌شان به فکرشان بیفتیم؟

اسپانیا 

چرا اصرار به رابطه با اسپانیا دارند؟ مگر اسپانیا همانی نبود که در جنگ تحمیلی اعلام بی‌طرفی کرد و حاضر به شرکت در تحریم اقتصادی آمریکا علیه ایران نشد؟ البته این‌ها صفات خوب اسپانیاست. نمی‌دانیم چرا اینطوری شد. ولی بطور کل چرا باید با یک کشور سلطنتی که با تیم‌های استکباری خود (رئال و بارسا) تیم‌های مستضعف را مورد ظلم و استثمار قرار می‌دهد رابطه داشت؟

یونان

دلایل تاریخی برای قطع ارتباط با یونان کافی است. مگر همین یونانی‌ها نبودند که ما را در ماراتون شکست دادند و خسارات زیادی بر ما تحمیل کردند؟ البته اشاره می‌کنند الان هم کسی نمی‌خواهد با یونان رابطه‌ای داشته باشد و روابط یونان در حال حاضر مثل این آدم‌های آویزان یک طرفه است. با این حال وظیفه ما هشدار بود! 

مقدونیه

اگر یک ذره غیرت داشته باشیم همین الان با مقدونیه قطع رابطه می‌کنیم. مگر همین اسکندر مقدونی نبود که کشور ما را فتح کرد و تخت جمشید را آتش زد و پروفسور سمیعی‌های ما را به غارت برد؟ آیا رفتار اسکندر مقدونی طی این سال‌ها عوض شده است؟ آیا نقطه مثبتی در ایجاد ارتباط با غارتگران و تجاوزگران به کشور دیده می‌شود؟ 

مالت

واقعا ما به کجا داریم می‌رویم؟ (خانم لیدی گاگا شما چرا جواب می‌دی؟) این چه وضع دیپلماسی است؟ بی غیرت شده‌ایم؟ سالانه بیش از یه عالمه نفر (!) در کشور دچار تب مالت می‌شوند و هزینه‌های بسیاری روی دست وزارت بهداشت می‌گذارند.

جمهوری کوزوو

چرا باید با جمهوری کوزوو ارتباط برقرار کنیم؟ مگر این جمهوری کوزوو همانی نبود که... خدایی هر چی فکر می‌کنیم می‌بینیم جمهوری کوزوو کاری نکرده. این چه وضعش است؟ چرا جمهوری کوزوو نباید کاری کند تا ما ارتباط مان را با آن قطع کنیم؟ لابد کاسه‌ای زیر نیم کاسه‌اش است. 

ارمنستان 

درست است که سابقه روابط ما با ارمنستان به 2700 سال پیش بر می‌گردد، درست است که پیوند عمیق فرهنگی با آن‌ها داریم، درست است که همیشه کشور دوست و همسایه بودند ولی مگر همین ارمنستان همان نبود که در دل خود کنسرت برگزار می‌کرد و جوانان این سرزمین را به سوی خود می‌کشید؟ مگر همین ارمنستان با عوامل نفوذی خود رویدادهای تلخ فرهنگی را رقم نزد و برای ما باید و نباید تعیین نکرد. (نمونه‌اش همین خوشگلا بايد برقصن، چرا باید؟) باز از طریق عوامل نفوذی‌اش به القای یاس و ناامیدی پرداخت (ماه در بیاد که چی بشه؟) و در جای دیگری سعی کرد جوانان را از ازدواج دلسرد کند (زن زیبا بود در این زمونه بلا!) آیا واقعا ارتباط با کشوری که همواره رویه خصمانه‌ای در پوشش دوستی و مودت در پیش گرفته با سیاست‌های ما همخوانی دارد؟ مدعیان اعتدال و تدبیر و به اصطلاح امید تا کی می‌خواهند به این قبیل ارتباطات ادامه دهند؟ نباید ساکت نشست.

============

آیدین سیارسریع 

بی قانون

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
ka_veh
ka_veh
٩٤/١١/٢٨
٠
٠
جای جیبوتی این وسط خالیه!!:))
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٤/١١/٢٨
٠
٠
جالب بود =)))))))) لیدی گا گا ؟ ! :))) مرسی از نوشته طنزتون
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٢٨
٠
٠
خوب بید
Cold
Cold
٩٤/١١/٢٩
٠
٠
:)))) چقد باید تیکه بندازن ملت تا اینا به خودشون بیان...
n_yusefi
n_yusefi
٩٤/١١/٣٠
٠
٠
نهایتا منظور شما اینه که ایران باید یه کشور منزوی در گوشه ی فلات خودش باقی بمونه و با تموم کشورهای صنعتی شده و پیشرفته ی علمی قطع رابطه کنه ؟
n_yusefi
n_yusefi
٩٤/١١/٣٠
٠
٠
من تازه دور دوم که خوندم متوجه منظورتون شدم ! ): شرمنده!!!!
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١١/٣٠
٠
٠
ولی به نظر من خیلی متن لوسی بود ..لوس و ترحم انگیز
پربازدیدتریـــن ها
دیگر نگران دیر رسیدن نیستم

من گم شده بودم

٩٥/١٢/٠٤
سقوط به سرزمین ارواح

من بودم

٩٥/١٢/٠٤
راهکارهای غیر مشروع

تابو های موقت

٩٥/١٢/٠٥
شعری سروده خودم

کودکم نیست توی آغوشم

٩٥/١٢/٠٤
می روم شهر را بی خاطره قدم بزنم

دختری قید موهای خود را زد

٩٥/١٢/٠٧
می شود ساده بود و از ته دل خندید

اندر احوالات دغدغه های ریز دخترانه

٩٥/١٢/٠٣
دارم دیوانه می شوم

دختری در آینه

٩٥/١٢/٠٣
خاطراتی از نمایشگاه پژوهش سال 94

از هم فکری تا اثبات توانایی ها

٩٥/١٢/٠٢
حس تلخ تنهایی

گاه می توان خوب نبود

٩٥/١٢/٠٦
از کرامات آقا بود

زیباترین سه شنبه ی سال

٩٥/١٢/٠٤
مطمئنم اینجاست

هیس، آرام، کسی بو نبرد

٩٥/١٢/٠٢
ته دلم خوشحال می شوم

سورپرایز شوندگی

٩٥/١٢/٠٥
چای نخوردن ها بهانه است

تو بیا تو بمان

٩٥/١٢/٠٢
یعنی چه شده بود؟

طبق عادت / قسمت سوم

٩٥/١٢/٠٢
وقتی چهار ماهه بودم

عشق، مادر و معجزه

٩٥/١٢/٠٣
بخشندگی و دل بزرگی

عارضه های میانسالگی

٩٥/١٢/٠٧
کاش به خودمان بیاییم

پیش به سوی نابودی

٩٥/١٢/٠٨
اگرچه سخت، روزی تمام می شود

انتظار سخت ترین کار دنیاست

٩٥/١٢/٠٣
من هم یکی از آن 99 نفر هستم!

مجلس تحریم یا مجلس ترحیم؟

٩٥/١٢/٠٧
شعری سروده خودم

تهدید نکن

٩٥/١٢/٠٤
تبلیغات
تبلیغات