سیببیل به طور کلی، چیز عجیبی ست. سیبیل پر از معناست. معانی متفاوت، غریب و غیر قابل تصور. آگاه باشید که سیبیل به هیچ وجه مختص انسان نیست، چرا که در حیواناتی چون شیر، شتر، گربه، گراز، گوزن، کوالا،کانگورو، کره الاغ، پنگوئن‌های آبادان، پلنگ مازندران، اسب‌های گلستان و یا حتی در برخی آبزیان مانند گربه ماهی نیز دیده می‌شود.

خاطر نشان می‌کنم که سیبیل، هرگز مخصوص مردان نبوده و نیست؛ چرا که با یک جستجوی مختصر در آلبوم خانوادگی ناصرالدین شاه قاجار و پدران بزرگوارشان، می‌شود فهمید که یکی از ارکان اصلی انسان بودن در قرون ماضی - جدا از جنسیت- داشتن سیبیل بوده است! در گذشته، همچنین بانوان واجد سیبیل(!)، دارای شانس و اقبال بیشتری جهت یافتن همسر بوده‌اند!

متاسفانه در عصر کنونی، به علت برخی جهش‌های ژنتیکی که گمان می‌رود توسط دشمن تکفیری-صهیونیستی برنامه‌ریزی شده باشد، تعداد دختران سیبیلو، در جوامع شهری رو به کاهش گذاشته که این امر، موجب نگرانی روح والای ناصرالدین شاه قاجار و «لعبتکان» وی(!) گردیده است. لیکن خوشبختانه در حال حاضر، تعدادی از بانوان دارای سیبیل پر پشت، هنوز در قید حیات‌اند و دانشمندان بومی، در تلاش‌اند که بوسیله‌ی تکنولوژی شبیه سازی ژنتیکی، بتوانند نسل این بانوان محترمه را سرپا نگه دارند!

نگهداری از سیبیل، شامل مصیبت‌های بسیاری بوده و به شدت وابسته به محیط است. به طور مثال، اگر کاسب باشید و بخواهید در بازارهای ایرانی و میان کسبه‌ی محل، دارای احترام و ارج و مقام باشید، داشتن سیبیل اولین قدم برای تحقق این آرزوست. سیبیل مربوطه نیز باید ترجیحا بلند، پرپشت و ضخیم باشد و البته دارای قابلیت کنده شدن در شرایط بی‌پولی صاحب سیبیل، به جهت قرار گیری در نزد افراد طلبکار و با هدف دریافت جنس نسیه و یا امثال آن.

در بلادهای کفر، اما داشتن سیبیل، تقریبا یک ناهنجاری اجتماعی محسوب شده و افراد دارای سیبیل بلند، معمولا متهم به کثیف و نامنظم بودن می‌شوند. در کشوری مانند ایران و مخصوصا در دبیرستان‌های پسرانه، سیبیل نقشی اساسی در زندگانی دانش آموزان مذکر دارد! بطوری که داشتن قدری سیبیل کم پشت، مهم‌ترین فاکتور برای عضویت در تشکل‌های اسلامی-انقلابی است! در دبیرستان‌های واقع در مناطق پایین شهر، تراشیدن سیبیل بوسیله‌ی تیغ، ریش تراش و یا حتی قیچی(!) یک خطای غیرقابل بخشش محسوب می‌شود و فرد خاطی، مورد ظن‌های ناگواری همچون سوسول بودن، بچه بودن، خرخون بودن، اصلاح طلب بودن، حامی فتنه بودن و در موارد شدید، طرفدار جاستین بیبر بودن و یا حتی همجنسگرا بودن قرار می‌گیرد!

ولی در مدارس بالای شهر، سیبیل، متاسفانه از هیچ حرمت و مقامی برخوردار نیست و تنها فایده آن، هنگامی ست که یکی از بچه‌های مادرمرده، برای راضی نگه داشتن «جی اف» خویش، مجبور به تراشیدن سیبیل خود می‌شود و این، به تنهایی می‌تواند به عنوان سوژه‌ی خنده و مضحکه، برای چند هفته، بقیه‌ی دانش آموزان را شاد و بشاش نگه دارد.

لازم است بدانید که در برخی مشاغل، داشتن سیبیل، مهمترین ویژگی لازم برای کارکردن است. به عنوان نمونه در شغل‌هایی مانند قصابی، قهوه خانه داری، ناظمی مدارس پسرانه، رییس پلیس بودن، بنایی، جلادی و ... سیبیل یکی از ابتدایی‌ترین نیازهاست. 

بگذریم؛ مدتی است که در کشور ما، ارزش و منزلت سیبیل، با ورود پدیده‌ای شیطانی به نام «ژیلت»، دچار سستی و بی‌محلی شده است که این، موجب خدشه‌دار شدن بخشی از تمدن و فرهنگ پاک آریایی ما گشته است؛ فلذا در پایان سخن، بنده‌ی حقیر، به نمایندگی از فتحعلی شاه قاجار، میرزا کریم خان سیبیل الدوله، محمدعلی شاه قاجار و ناصرالدین شاه، از تمامی اقشار مختلف جامعه و تمامی جنسیت‌ها، خواستار این هستم که با دستان خود، درخت کهن سیبیل را از مرگ نجات داده و با همت آریایی خود، ریشه‌ی خسته‌ی گونه‌های متنوع آن، از جمله سیبیل چنگیزی، سیبیل هیتلری، سیبیل نعل اسبی، سیبیل مگسی و سیبیل چخماقی را همچون روزگاران گذشته، شاداب، بلند و استوار نگه دارند.

با تشکر فراوان! 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
قشنگ به بحث سیبیل پرداخته بودی:)) ولی ازون قسمت سیبیل برای خانم ها خوشم نیومد!
yasoon
yasoon
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
کاش جزیی تر میفرمودین آقای آستانه ... ولی در هر حال ؛ ممنون از اینکه وقت گذاشتید ... و و تشکر از نظرتون
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
تنها کسی که در جیم این سنت رو نگه داشته منم(اینم عکس و سند)
yasoon
yasoon
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
احسننننت ... واقعا روح والای اجدادمون رو شاد کردید شما ... انشالله رشدش روز افزون باشه ... D: ... ممنون که اومدید ...
هاچ
هاچ
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
با همت آریایی خود سیبیل هیتلری رو استوار نگه دارن؟! انقدر این حیطه تناقضش بلنده یعنی :))
yasoon
yasoon
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
خخخخ ... ؛ کلا لایه های عمیقی از پارادوکس رو در وجود خودش داشت
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
ژرمنها یک نوع نژاد از آریایها هستن.تناقض نداره.
هاچ
هاچ
٩٤/١١/٠٥
٠
٠
چنگیزم آریایی بوده؟ :)) :دی
yasoon
yasoon
٩٤/١١/٠٥
٠
٠
پس ژرمنها هم از خودمونن دیگه D:
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٥
٠
٠
مگه نمیدونین که هیتلر به نژاد آریای افتخار میکرده و میگفته نسل ما باید بیشتر بشه.نژاد آریای به سه زیر شاخه تقسیم میشه که یک زیر شاخش ژرمنها هستن/برید کمی مطالعه کنید در این مورد /من چیکار کنم که شما مطالعه ندارین در این موردا/بعد حرف منو به سخره میگیرید.واقعا که....
yasoon
yasoon
٩٤/١١/٠٦
٠
٠
به جان خودم مسخره نکردم آقای آتشروان! کامنت من هم که در جواب خانم هاچ بود ...
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٦
٠
٠
نازیها که معتقد به به‌نژادی بودند سعی کردند یک نژاد برتر آریایی نوردیک یا ابر نژاد بیافرینند که این امر در ایدئولوژی آلمان نازی نمود پیدا کرد. نازی‌ها معتقد بودند که نژاد نوردیک (نژاد نوردیک همان نژاد ژرمنها هست) (Nordic=germqny) خالص‌ترین گونه یک نژاد انسانی اولیه بنام نژاد هند و اروپائیها یا همان نژاد آریا ئیهای آغازین است///منبع ویکی پدیا
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٦
٠
٠
تئوریسین نازی هانس گونتر (Hans F. K. Günther) نژاد آریایی در اروپا را به پنج گره طبقه بندی کرد: نژاد نوردیک، مدیترانهای، دینریک(Dinaric race)، آلپی، و بالتیک شرقی[۵۵]. از نظر گونتر نوردیک‌ها در میان این پنج گروه بالاترین مقام را داشتند[۵۵]. او آلمانیها را ترکیبی از هر پنج گروه در نظر گرفت، اما ار برجسته تر بودن جنبه نوردیک در آلمانی‌ها تاکید کرد
هاچ
هاچ
٩٤/١١/٠٦
٠
٠
من حرف شما رو به سخره گرفتم؟ :|
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٦
٠
٠
منظورم شما نبودین yasoon عزیز منظورم هاچ خانوم بودن/کلا بگذریم مهم نیست سو تفاهم شده شاید.
MahYa_amjad
MahYa_amjad
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
خخخ فعلنی که ریش مده آقا ، ریش !خخخخ
yasoon
yasoon
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
خخخخ ...
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
پنگوئن های آبادان ؟ خخخ ، خدا خیرت بده یه دل سیر خندیدم.
yasoon
yasoon
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
D: لطف دارید ؛ مگه آبادان پنگوین نداشت؟!؟!
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/١١/٠٥
٠
٠
مهمترین کرامت سیبیل رو جا انداختین! این که یه زمانی حکم چک ضمانت شده رو داشت!!!
z_amini
z_amini
٩٤/١١/٠٥
٠
٠
فرمودن که به جهت قرار دادن در نزد افراد طلبکار و گرفتن جنس نسیه...
Vania
Vania
٩٤/١١/٠٥
٠
٠
پرداختتون به موضوع خوب بود و میشه گفت خوب از جنبه های مختلف بررسی کردین..و اما اگه بخوام پراگراف به پاراگراف بگم، پاراگراف اول اسم حیوونای مختلف رو ردیف کردین تعدادشون یه کم زیاده یعنی یه لحظه فکر کردم الان هرچی اسم حیوون سیبیل دار بلدین رو میخواین ذکر کنین.البته اون پنگوئن های آبادان نقطه جالبش بود:)..پاراگراف دوم و سوم..بخش اولش که به ناصرالدین شاه عیالات متحده شون مربوطه اگه خواستن بیان اغتراض کنن خودشو..بخش دومش اما با توجه به اینکه میخواستین طنزناک بنویسین و این رو آوردین ولی نمیگم توهین اما یه طوری نوشتین که حداقل من حس خوبی بهم دست نمیده. این مسئله این روزا خیلی سوژه بعضا شوخی های بعضی آقایون شده.بخش مربوط به دبیرستان ها..ایا شما خودتون تو دبیرستان های مناطق پایین شهر بودین؟ یا با همچین پسرایی دوست هستین؟ شاید اون مورد سیبیل تو پایین شهر قبلا صدق می کرد ولی الان بالاشهر و پایین شهر نداره. والا اونام تو دبیرستاناشن تو پایین شهر الان سیبیل ندارن.همه سوسول شدن کلا!والا!:دی...در انتها هم میگم خودتون پیشقدم بشین اون درختی که میگین رو یه کم سرپا کنین تا بعد بقیه الگو بگیرن.:دی..سیبیل هاتان مستدام ...
yasoon
yasoon
٩٤/١١/٠٧
٠
٠
مرسی از نظر بلند و بالاتون D: ... در مورد پارگراف دوم و سوم چند نفر دیگه هم بودند که همین احساس رو داشتن !! ... این قضیه ی حساسیت نسبت به سیبیل هنوز هم در مدارس ، حتی ندارس سطح متوسط ، یده میشه ... احساس میکنم که در این زمینه تجربه ی من بیشتر شما باشه :d ... منم در حال حاضر دارم پرورش سیبیل انجام میدم ، رشش هم الحمدلله خوبه خخخ
yasoon
yasoon
٩٤/١١/٠٧
٠
٠
بیشتر از شما ...
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠٦
٠
٠
واای کلی خندیدم خخخخخ دست شما درد نکنه سیبیل نمیدوتستم موضوع حذابی میشه:دی
yasoon
yasoon
٩٤/١١/٠٦
٠
٠
خوشحالم که خوشتون اومده... کلأ پتانسیل سیبیل بالاست D:
پربازدیدتریـــن ها