غرل آمده بود خانه‌مان و طبق یک تحقیق بی‌ربط با موضوع جامعه شناسی اصرار داشت ویژگی‌های یک مرد خوب را برایش بنویسم. هر چه هم می‌گفتم که بالام جان! من که نمی‌دانم مرد خوب چطوری ست؟! برو از کسانی که مرد خوب دارند بپرس! پایش را کرده بود توی یک کفش که نه! الا و بلا تو باید بگویی!قلمت خوب است. بعد دوباره عاشقانه‌هایم را از سرم گذراندم و برایش نوشتم.

مرد خوب مردی است که همسرش را با همه قد بلندی و چاقی و بیماری و کم مویی و روشن پوست بودنش تحمل کند. مرد خوب مردی است که شکمو باشد و قرمه سبزی و فسنجان را بهتر از همسرش بپزد. مردی که دست‌هایش مردانه باشد اما روی دست‌هایش مو نداشته باشد، چون حال بهم زن است. مردی که توی مهمانی سفره را بچیند. مردی که لازم نیست قشنگ و قد بلند و چهارشانه باشد، همین که صورتش را دوست داشته باشی کافی ست. مردی که می‌تواند صد نفر را توی سفر مدیریت کند و وقتی یک نفر بی‌نظمی کرد یا گم شد، خونسرد و بیخیال بگوید اشکال نداره! چیزی نشده که! مردی که بیشتر از من احکام بداند، برای همسرش مثل یک توضیح المسایل باشد و سیاست را بفهمد. مردی که علاقه‌اش به اهل بیت دوطرفه باشد. مردی که نماز می‌خواند و زیارت می‌رود اما هر روز موهای دخترش را می‌بافد و به ناخن‌هایش لاک می‌زند. مردی که همیشه برای همسرش قشنگ‌ترین لباس‌ها و پارچه‌ها را می‌خرد. مردی که دعای توسل می‌خواند اما بوسیدن همسر و دخترش را عبادت می‌داند و محال است که توی این روزگار مردی باشد که همه‌ی این صفات را با هم داشته باشد.

غزل تحقیقش را ارائه داد و ده نمره کامل میان ترم و کلی تشویق از استادشان تحویل گرفت. می‌گفت استادمان که یک زن میان سال است خیلی از قلمت خوشش آمده و به غزل گفته: همچین مردی توی بهشت هم نیست چه برسه توی این دنیا توی کشور ما! واسه ما که یه دونه نخالش پیدا شد، خدا کنه واسه فامیلتون همه‌ی این ویژگی‌ها رو داشته باشه.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/١٠/٢٦
٧
٠
سلام ... مرد خوب مردی است که در نبود همسرش به او خوش نگذرد.
elnazi
elnazi
٩٤/١٠/٢٦
٣
٠
مردی که توی مهمانی سفره رابچیند ؛ خیلی خوب بود... ممنونم...موفق باشین! انشالله که خدا یدونشو بده بهتون!!!!!!!
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٤/١٠/٢٦
٢
٠
آقا میشه یکی به من بگه این بالام جان ینی چی؟؟؟
i_banu69
i_banu69
٩٤/١٠/٢٦
١
٠
بالام جان یعنی بچه جونم ههههه به قول حشمت فردوس افتاد؟؟ استیکر حشمت فردوس خخخخخ
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/١٠/٢٦
١
٠
خخخخخ خوشم میاد تهش خودت گفتی هیچ کس همه ی اینارو باهم نداره خخخ اما جاداره بگم هیچ زنی هم تمام خصوصیات ایده ال یک مرد رو نداره:)یک طرفه به قاضی نریم اگه همه چیمون کامل بود دیگه چه دلیلی به ازدواج بود:)))
i_banu69
i_banu69
٩٤/١٠/٢٧
١
٠
مردها فقط یکی دو تا مورده چون سرشت وطبعشون اینجوری هههه😆😆
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/١٠/٢٦
٦
٠
چی شده؟؟؟ :| :\
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/١٠/٢٦
٣
٠
خخخخخح=))
elnazi
elnazi
٩٤/١٠/٢٧
٣
٠
خخخخ :D
حلما
حلما
٩٤/١٠/٢٧
٣
٠
دیییییییییی
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/١٠/٢٦
٥
٠
مردی که بتونه بیشتر به اعتقاداتت پایبندت کنه حتی:))
s_khorashadi
s_khorashadi
٩٤/١٠/٢٦
٤
٠
چرا باید مرد قرمه سبزی و فسنجون رو بهتر از زن بپزه ؟ به نظر من که مردها اصلا نباید آشپزی بلد باشند ، چون اگه آشپزیشون از زن خونه بهتر باشه مدام از غذا ایراد می گیرند .
z_fakoor
z_fakoor
٩٤/١٠/٢٦
٢
٠
ازین مردای خوب آرزی ماهم هس ولی اینجاس که شاعر میگه ...چه آرزوی محالی :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/١٠/٢٦
٢
٠
چشم ها رو باهدی شست :) ! چیزی که زیاده مرد خوبه ! جور دیگر باید دید:)
i_banu69
i_banu69
٩٤/١٠/٢٧
٢
٠
احتمالا یکی اش هم شمایید آره؟؟ههههه
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٢٧
٣
٠
همون اول یه چند لحظه ای سر "غرل" داشتم با خودم کلنجار میرفتم که یعنی چی این کلمه :))) - روی دستانش مو نداشته باشد چون حال به هم زن است 0_0 این صفاتی که گفتید شما 50-50 بین زنانه و مردانه! یکم لازم تکلیفتون رو مشخص کنید :دی
i_banu69
i_banu69
٩٤/١٠/٢٧
٢
٠
غزل اسم یه دختره چی نامشحصه که شما متوجهش نشدی؟ یه بارقشنگ بخون بعد ایرادبگیر😆😆
محمد-۱۵۱:)
محمد-۱۵۱:)
٩٤/١٠/٢٧
٢
٠
هرچی فکر میکنم در مورد ویژگی هایی که به مرد خوب نسبت داده شد و انطباق دادمشون با خودم٬دیدم علاوه بر همه ی این ها٬چند تا آپشن دیگه هم دارم که ذکر نشده!!لطفأ مسؤلین رسیدگی کنن!! واقعأ چرا اینقدر ریا در جامعه موج میزنه؟ما داریم به چ سمتی میریم؟!! تسبیح لطفأ!
i_banu69
i_banu69
٩٤/١٠/٢٧
١
٠
هه!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٤/١٠/٢٧
٢
٠
مردی که دست هایش مردانه باشد اما رویش مو نداشته باشد چون حال بهم زن است، از این خندم گرفت. قشنگ بود.
حلما
حلما
٩٤/١٠/٢٧
٢
٠
دست مویی هارو ک گفتی یاد این مانیتوره تو خوابگاه افتادم هر طبقه و هر گلستان مانتیوره تبلیغاتو اعلاناتو ازاینجور جیزا داره یه مدت بود میخواست تبلیغ بهداشت و سلامت فردی رو القا کنه نشون میداد دوتا دست پرررررررررموووووو حال ب هم زن چنان با کف مالی کردن سعس داشت دستاشو تمیز کنه!هر کی میدید سریع روشو برمیگردوند!خخ حیف نمیشد مانیتورو کاریش کرد! توصیفاتت رو باید تو کتاب های تخیلی گاوها م پرواز میکنند نوشت:) کلام گهربارانه ی اون استاده معلنه رو باید قاب طلااا گرفت زد دیوار!
پربازدیدتریـــن ها