شاهکارهای برانکو و راز سکوت مشکوک پروفسور

شاهکارهای برانکو و راز سکوت مشکوک پروفسور

نویسنده : وبگردی

  نه تنها پرسپولیس تغییر کرده بلکه برانکو هم دیگر آن برانکو سابق نیست.پرسپولیس برانکو تیمی شده است که کمتر کسی توقع داشت. گویا آمدن به پرسپولیس با عث تغییرات شگرفی در عمق مربی گری برانکو شده است. مربی که قبلا تیم هایش بی روح ولی نتیجه گرا بازی می کردند وعلاقه به بازی محافظه کارانه، داشتند الان تبدیل به شاداب ترین تیم لیگ شده اند، شادابی بارزترین مشخصه ای است که برای تیم برانکو می توان گفت.

تیمی که نه تیم بود و نه پول داشت ، نه مدیریت داشت و نه بازیکنان درجه اول، اکنون به تیم قابل احترامی تبدیل شده است. یکی از پتانسیل های قهرمانی شده است. ما بایک برانکو جدید مواجه شدیم، گویا می خواهد دو باره خودش را در ایران و یا درکل ثابت کند.

شاهکار های برانکو

1.         پرسپولیس بی پول و بی مدیریت

شاید در چند سال گذشته پرسیپولیس تا این حد بی پول و مدیر نبوده است،خود او و کادر فنی و بازیکنان حداقل دریافت ها را نمو ده اند ولی این مسئله کمترین تاثیر را در بازی بازیکنان گذاشته و برانکو توانسته آنرا مدیریت کند

2.         نظم و دور کردن تیم از حاشیه ها

کسی که چندین سال سر مربی تیم ملی بوده است و به فرهنگ ما کاملا آشناست نباید در نگاه اول هدایت تیمی مانند پرسپولیس سخت باشد ولی دو نکته مهم وجود دارد : اولا شرایط حاضر با 7 سال پیش کاملا متفاوت است و ثانیا حاشیه ها و بی پولی پرسپولیس کار را رای رهبری هر کسی مشگل می کند. برانکو نظم را حاکم کرد

3.جلال حسینی و محمد نوری

هر تیمی این 2 بازیکن را نخواهد و یا آنها را ازدست بدهد دچار بحران می شود و پرسولیس هم در اول فصل با مشگل روبرو شد ولی گذشت زمان باعث شد که حق با برانکو باشد،جلال حسینی که در شروع همه طرفدارش بودند الان در تیم نفت به یک بازیکن معمولی تبدیل شده است و خط دفاع آن تیم هم حال و روز درستی ندارد.محمد نوری هم که فانتزی ترین هافیکش بود را از دست داد ولی تیمش موقعیت ساختن را از دست نداد.

4.به فرم رساندن بازیکنان

در شروع فصل کمتر کسی اسم محمد انصاری را شنیده بود ولی حالا به مهره فیکس تیم تبدیل شده است، بازیکن فانتزی نیست ولی لازم هم نیست باشد چون در جناح راست رضاییان فانتزی را دارد که هر لحظه نفوذ می کند پس باید انصاری در دفاع مانده و پوشش دهد. سوشا، بنگر، کامیابی نیا،مسلمان و عالیشاه را توانسته به نقطه اوج فرم مسا بقه ای خود برساند. رضاییان که همیشه خوب بود و توانست از طارمی یک ستاره تمام عیار بسازد.

5.آمادگی بدنی

هیچ تیمی مخصوصا در ایران نمی تواند 90 دقیقه حمله کند ولی تیم برانکو و پرسپولیس بالاترین زمان بودن در حمله را دارند. قدرت بدنی آنها روز بروز بهتر می شود وشاید در حال حاظر بیشتر از بقیه تیم ها در اوج فرم مسابقه ای قرار دارند.

6. شادابی

شاید چیزی که از برانکو انتظار نداشتیم شادابی بود، پرسپولیس شاداب بازی می کند، حمله می کند تا آنجا که در توان دارد، وقتی گل می خورد به بازی سریع بر می گردد، دفاع های 3 لایه حریفان را بهتر از همه تیم ها باز می کند، تا آخرین لحظه از تلاش دست بر نمی دارد. یک کلام زیبا بازی می کند و کاری را که ذوب آهن در اوایل و اواسط فصل می کرد حالا پرسپولیس می کند.شاید بزرگترین تغییر شادابی ناشی از باری با سیستم 4.4.2 و دست بر داشتن از سیستم مورد علاقه اش 4.2.3.1 است.

ضعف های پرسپولیس

تیم برانکو در حال حاضر به اتفاق استقلال و ذوب آهن کاندیداهای اصلی فتح لیگ هستند. و رقابت جالبی را در ادامه لیگ خواهیم دید. شاید اگر زدراوکو مامیچ، رئیس پر قدرت باشگاه  دینامو زاگرب می دانست که برانکو با یک سری بازیکنان معمولی فوتبال زیبایی بازی می کند آنرا برای بار چندم به تیمش می آورد.  برانکو 2 کار بزرگ دیگر هم کرد و تیم را از بحران نجات داد. اولی بحران داوری که بد جور گریبان تیم را مخصوصا در اوایل فصل گرفته بود و دیگری فوت زنده یاد هادی نوروزی کاپیتان فقید تیم و آنهم به دآن شکل متاثر کننده.

شاید بتوان بزرگترین ایراد برانکو را در گرفتن 2 بازیکن معمولی لوکا ماریچ و بنستون دانست، بازیکنانی که مخصوصا فوروارد خارجی کمترین تاثیر را رشد کیفی تیم داشته است. برانکو نباید تحت هیچ شرایطی تن به خرید این دو می داد.

پرسپولیس عالی است ولی کامل نیست، علیپور، کمندانی و چند بازیکن دیگر جوان های با ارزشی هستند ولی بازیکنانی نیستند که گره بازی را باز کنند و پرسپولیس به دو یا 3 بازیکن بزرگ احتیاج دارد و باید هر طور شده مدیریت تیم را مجبور به انجام آن کند.

سکوت مشکوک آقای پروفسور

برانکو سکوت کرده و مشکوک هم سکوت کرده، کمتر مربی خارجی است که تا این میزان سکوت کند!سکوت در برابر عدم پرداخت حق و حقوق خودش ، همکارانش و بازیکنانش، بر برابر خرید بازیکن هم سکوت کرده و به طعنه می گوید بازیکن نمی خواهد و یا رونالدو را می خواهد! چون می داند باشگاه دست خالی تر از همیشه است و اگر پول داشت در درجه اول بدهی های جاری خود را پرداخت می کرد.پس سکوت برانکو برای چیست؟ آیا با تیم ملی ارتباط دارد؟ آیا با بیماری کروش در مرتبط است؟ حضور وزیر ورزش در تمرینات پرسپولیس به شایعات افزوده است. که سرمربی شدن برانکو دیر یا زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد.

هم ارزانتر است هم بی حاشیه تر و شاید هم دادکان رئیس آینده اش باشد. 

 خسرو خرم|پزشک اسبق پرسپولیس و تیم ملی

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
MahYa_amjad
MahYa_amjad
٩٤/١٠/١٣
٠
٠
من هیشیییییی از فوتبال سردرنمیارم مچکر مچکر مچکر
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/١٣
٠
٠
«گر گدا کاهل بود تقصیر صاحب خانه چیست؟» حکایت پرسپولیس شده! پرسپولیس کلا تیم ضعیفی شده هم از نظر مدیریتی و هم از نظر تاکتیکی که به نظرم نیاز به تحول داره تا بتونه به دوران اوجش برگرده. البته این مشکل فقط واسه پرسپولیس نیست. خیلی از تیم های لیگ این مشکل رو دارن
پربازدیدتریـــن ها
خدا هیچکس را شرمنده نکند

من هیچوقت دوست نداشتم عید بیاید

٩٦/١٢/٢٣
شعری سروده خودم

غیر تو راه ندارند به درون خانه دل

٩٦/١٢/٢٣
همه چیز در تو خلاصه می شود

برای من از تو نوشتن ناممکن است

٩٦/١٢/٢٧
من آخرین بچه هستم

سین هفت نفره

٩٦/١٢/٢٣
کاش پشت دستم می زدی

من خیلی زود بزرگ شدم / قسمت دوم

٩٦/١٢/٢٧
کشفی در باب ریاضیات، آدم‌‌ها و ظروف آشپزخانه

استکان‌ها و لیوان‌ها

٩٦/١٢/٢٨
همین روزها حوالی بهار

روبان زرد

٩٦/١٢/٢٧
فال حافظ

ناموسا جایی رسیدی دست ما رو هم بگیر!

٩٦/١٢/٢٤
این جوان خیری از این دنیا ندید

ویرایش آخر یک نویسنده

٩٦/١٢/٢٧
سال تان قشنگ

عید من خنده ی توست

٩٦/١٢/٢٩
شبیه حرف هایت

سه شنبه ها

٩٦/١٢/٢٦
نمی توانست حقیقت داشته باشد

به نام سارا / قسمت دوم

٩٦/١٢/٢٣
عیدی خاص بدهید

یک پیشنهاد عیدانه

٩٦/١٢/٢٤
می‌دانی عزیز من؟

جایت همیشه سبز است!

٩٦/١٢/٢٦
مناجات آخر سال

خدایا!... مرا تا نبخشیدی سوار هواپیما نکن!

٩٦/١٢/٢٩
برای یک مشت اسکناس

شادگل

٩٦/١٢/٢٦
فصل گرما در راه است

120 روز زندگی با ترس

٩٦/١٢/٢٤
روزهایی در زندگی

آهای خودم، چطوری؟

٩٦/١٢/٢٩
داستان کوتاه

نگاه

٩٦/١٢/٢٨
این مراسم باشکوه

زانو زدن مقابل قفسه‌ ارتش شامپوها

٩٦/١٢/٢٨