9 سال عمر جيمی
نیمچه پرونده‌ای مجازی برای جیم کاغذی

9 سال عمر جيمی

نویسنده : سایت جیم

S_Asadzadeh/Vania/f_etemadi

نُه سال پيش در چنين روزهايي، طفلي كاغذي پا به عرصه مطبوعات گذاشت. وي را جيم ناميدند؛ حرف اول جوان! نوزادي‌كه خيلي زود جاي خودش را ميان نسل جوان و روزنامه‌خوان شهر باز كرد. بماند كه خيلي‌هايمان براي اولين‌بار آن‌را از دور سبزي‌ها باز كرديم و عده‌اي هم هنگام پاك‌كردن شيشه با آن آشنا شدند. و اما جيمي كوچولو كه پسر خوبی برای بابا خراسانش است، امسال نه ساله مي‌شود. اين گونه بود كه با فرارسيدن اين مناسبتِ بسي فرخنده، در يك روز خنك پاييزي راهي پارك ملت شديم؛ تا شايد اين گونه به مناسبت 9 سالگي جيمي جانمان، تعدادي خواننده جديد به او هديه بدهيم. ناگفته نماند كه بعد از آن تا امروز بيكار ننشستيم و براي مصاحبه سراغ مادر جيم هم رفتيم.

 

|| با جيم نخوان‌ها در شهر 

قرار بود اين بخش با عنوان «با جيمي‌ها در شهر» شروع شود؛ اما در پارك نه تنها هيچ جيم‌خواني را پيدا نكرديم، بلكه حتي يك نفر كه روزنامه بخواند و يا اهل مطالعه باشد را هم نيافتيم. به جز آقايي ميانسال كه روزنامه خراسان را در دست داشت و پس از ساعتي گشت‌وگذار و نااميدي، ما را حسابي سر ذوق آورد. اما او هم ضمايم روزنامه را نمي‌شناخت. خلاصه اين‌كه در ميان افراد مختلفي كه هيچ شناختي از جيم نداشتند، تصميم ديگري گرفتيم و كارمان را كاملا برعكس انجام داديم؛ به‌جاي اين‌كه دنبال آشناها و خوانندگان بگرديم، به دنبال افرادي گشتيم كه جيم را به آن‌ها معرفي كنيم؛ از همشهري‌ها گرفته تا كساني كه ميهمان اين روزهاي مشهد بودند.

به سراغ اسما و پريسا رفتيم كه در حال خوردن صبحانه در پارك بانوان ملت بودند. در ابتدا از ميزان آشنايي آن‌ها با جيم پرسيديم. شناختي نداشتند؛ اما وقتي آن را ديدند، پريسا يادش آمد كه قبلا يك بار جيم را خوانده اما ديگر دنبال نكرده و فراموشش كرده بود. بعد از دقايقي ورق‌زدن و مشاهده تيتر مطالب، تصميم گرفتند از اين به بعد به جمع خوانندگان جيمي بپيوندند. (مثلا ما هم باور كرديم!)

سوژه بعدي مريم و الينا؛ دو دانشجوي بجنوردي بودند؛ كه بعد از دقايقي قدم‌زدن ميان برگ‌هاي طلايي پاييز، پيدايشان كرديم. وقتي جيم را ديدند كلي ذوق كردند و خوششان آمد. ما هم لحظاتي منتظر مانديم، تا نظرشان را در مورد بخش‌هاي مختلف بگويند و به عضويت در سايت دعوتشان كرديم. هر دو مي‌گفتند، مطالب ورزشي و سياسي را دوست ندارند و طنز اجتماعي را ترجيح مي دهند. به نظرشان جيم يك هفته‌نامه به‌روز و جوان‌پسند آمد. 

به عنوان مورد آخر سراغ صاحب دكه روزنامه فروشي رفتيم. انتظار داشتيم حداقل او جيم را بشناسد؛ كه گويا انتظار زيادي بود! از چند روزنامه نام برد و گفت كه هر روز خبرهاي اقتصادي، صفحه حوادث و نيازمندي‌ها را مي‌خواند اما جيم را تا به‌حال مطالعه نكرده است. حتي شك داشت كه جيم چهارشنبه‌ها توزيع مي‌شود يا پنجشنبه! و اما در حين صحبت‌ها با صاحب دكه، خانمي ايميل بنده را گرفت تا فرزندانش نظرات و پيشنهادهايشان را در مورد جيم برايمان بفرستند؛ كه تا اين لحظه زير دكمه‌هاي كيبورد اينجانب علف سبز شده اما هيچ ايميلي از نامبرده به دست‌مان نرسيده است!

در اين ميان همانطور كه در تصوير مشاهده مي‌كنيد، به محمدبن عبدالرزاق طوسي رسيديم!  خواهش كرديم به ما افتخار عكاسي داده و ايضا جيم ما را مورد لطف قرار بدهد؛ كه البته پذيرفت و پس از ژست گرفتن به حالت خيره به افق، تصوير مورد نظر ثبت شد. اما بعد از اين‌كه به خانه برگشتيم، بنده متوجه موضوعي شدم! همانطور كه مشاهده مي‌كنيد ظاهرا محمدبن عبدالرزاق چادري بوده و براي گرفتن عكس، كشف حجاب كرده است كه البته از آن‌جا كه حواسش به اين نبوده كه چادرش را جمع جور و به خوبي پشت سرش پنهان كند، در سمت چپ تصوير خودنمايي مي‌كند. بماند كه يك آستينش سفيد- صورتي بوده و ديگري مشكي!

 

|| سلطان رو کردن سوتی‌ها، مادر!

همانطور كه در ابتدا گفته شد، به بهانه تولد جیم به سراغ مامانِ جیم (خانم نوربخش) هم رفتیم تا از او در مورد فرزندان جیمی‌اش و حال و هوای مادري در جیم بپرسیم.

صدایی گرم و صمیمی داشت و مثل هر مادری، مهربان و با حوصله جواب سوال‌هایمان را میداد. از زمان و نحوه آشنایی‌اش با جیم که پرسيديم؛ در تونل زمان به هفت سال پيش سفر كرد و بدون مکث گفت از تاریخ 7آذر ماه87 به عنوان آشپز وارد جیم شده بوده است. طی هفت سال آمدن‌ها و رفتن‌های خیلی از جیمی‌ها را دیده و با بعضی از آن‌ها هنوز رابطه‌ای صمیمی دارد.

و اما در ادامه از سوتی‌ها و ویژگی‌های جیمی‌ها پرسیدیم و پرده‌هايي بود که از جلوی چشم‌هایمان کنار رفت! از حساس بودن آقای‌نادری نسب به تمیز بودن میزها گفت و از آقای حسین‌زاده که با چکمه‌های سربازی به دفتر می‌آمده؛ و همچنين تخمه خوردن‌های آقای عامل که آثارش زير ميز پيدا مي‌شدند، ياد كرد. مدیر اجرایی فعلی هم از زیر دست‌مان در نرفت و برایمان رو شد که پشت چهره جدي‌اش، بسیار شلوغ‌كار است و مادر جيمي می‌گفت که همه چیز  را به هم می‌ریخته است. یک نفر ديگر هم هست که به دلایل امنیتی از ذکر نامش خودداری می‌کنیم؛ همین‌قدر بدانید که بخاطر رها کردن دستمال کاغذی‌ها روی میز و خوردن آب با بطری، از کسانی بوده که خانم نوربخش با او جنگ داشته؛ البته از نوع مادرانه‌اش! در كنار اين افراد، آقایان اسدی و گیتی‌نژاد از آن فرزندان خلف و بسیار مرتب بودند كه مادر جیم کلی از آن‌ها رضایت داشت. با وجود اين حرف‌ها گفت كه همه‌شان را مانند فرزندانش دوست دارد. 

خانم نوربخش از آن جیم‌خوان‌های حرفه‌ای ست و هنوز هم هر هفته جیم را تهيه مي‌كند. پایان‌نامه و آنتن از بخش‌هایی هستند که همیشه می‌خواند. مي‌گفت جيم از قبل پیشرفت داشته؛ البته نقدهایی هم داشت و از کیفیت بعضی مطالب ناراضی بود. از جیم در شهر به عنوان یک بخش خیلی خوب و پرطرفدار یاد كرد که الان جایش در جیم خالی است. و بخاطر نوع گزارش‌ها و مطالب، به‌نظرش در گذشته جیم بیشتر در اجتماع بود. با همه اين‌ها، به جیم نمره 20داد. وقتی پرسيديم كه با این همه نقد، بیست؟! گفت: جیم نشریه خوبی است. هم سرگرمی دارد؛ هم جوان‌پسند است و هم می‌خنداند.

و اما صحبت‌هايمان به خاطراتي كه از جيمي‌ها برايمان تعريف كرد، خاتمه يافت. (تعريف كرد كه: شبی آقای حکاک در دفتر مشغول کار بوده كه فردی چندبار تماس می‌گیرد و حرف‌های نامربوط می‌زند، موضوع را برای بچه‌ها تعریف می‌کند و می‌رود. صبح روز بعد که به دفتر می‌آید با آقای فروزان مواجه مي‌شود که از ترس این‌که مبادا آن فرد تماس گیرنده دزد باشد، وسط سالن خوابیده بوده است!) 

 

|| از بدو تولد تاكنون

شايد شما هم بارها جيم را با گذشته مقايسه كرده باشيد. در این سال‌ها قسمت‌هایی بودند که ایجاد شدند. بخشی از آن‌ها روز به روز کامل‌تر و بخشی هم به مرور زمان تغییر کردند؛ و در این میان ستون‌هایی هم بودند که در ابتدا مثل کودکی تازه متولد شده هویت و نام مشخصی نداشتند و بعد از مدت کوتاهی برای این‌که بتوانیم بهتر درباره‌شان حرف بزنیم به شیوه‌های مختلفی نام‌گذاری شدند. قسمت‌هایی هم بودند که عمرشان را کردند و فرصت همراهی‌شان با خوانندگان جیمی به اتمام رسید. 

از جارچی بگوییم که در حال حاضر شامل چند بخش کوتاه و حکایت هفته است. که اگر به خاطر داشته باشید شامل بخش‌های کوچک بیشتر و البته جذابی بود. مثل مشاوره چی، آزمون هفته، عکس هفته، نطنز هفته؛ شعر، بدون شرح، جایزه هفته و شبیه‌سازی هفته) اگر هم بخاطر نداشتید که خب ما گفتيم دیگر بروید برای بچه محل‌های‌تان تعریف کنید. 

مورد دیگر این‌که آن قدیم‌ها به سال 1386خورشیدی، به جای ستون محرمانه مستقیم، پیامک‌های مخاطبان محترم جیمی به چشم می‌خورد. خبر از حکایت هفته و ابوجارچی نبود و ستون دانشجویی مربوط به اخبار مرتبط با دانشگاه در آن قسمت قرار داشت. ستون سایکولوجیم که به عنوان مشاوره و ارائه راه‌حل براي مشکلات مخاطبان بود، ستون سینمایی30جیم نما و همچنین عجایب هفته که در انتهای صفحه جورواجیم قرارداشت، دیگر وجود ندارند. گویا در این میان حذف ستون روزمره آنلاین که به انتخاب نرگس رضاپور تهیه می‌شد، از همه ملموس‌تر است. این ‌را هم از خودمان نمی‌گوییم! جیمی‌هایی می‌گویند که طی گزارش به سراغ‌شان رفتیم. از هر کدام‌شان درباره تغییرات جیم مي‌پرسیدیم، قبل از هر چیز اسم ستون روزمره آنلاین را می‌آوردند. 

در پايان، براي دنج (دختران نویسنده جیم) و پنج (پسران نویسنده جیم) آرزوی پیشرفت روز افزون داريم. همچنين براي جيم 9 ساله عزيز آرزوي پربارتر شدن در طي زمان و ماندگاري در ذهن‌ها را آرزومنديم.

جيمي كوچولو! 

تولدت مبارك.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
اگه جیم متولد سال 86 هست پس چجوری 9سال داره؟؟؟ و چجوری امکان داره که من یادم میاد از 10 سالگی مخاطب جیم بودم!!! مرسی از گزارش جذاب و عکس ها:))
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
درود بر شما :دی متعلق به سال 85 می باشد، تحقیق نموده ایم :) سپاس از حضورتون
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
86؟ 9 ساله؟ از ده سالگی؟ قدرت خدا! ممنوناز شماکهوقت گذاشتین و خوندین
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
واقعا از ده سالگی جیم میخوندین .‌‌عجبا ..‌به شما باید یک مدالی ،نشانی ،چیزی بدن حقیقتا:)ممنون که وقت گذاشتید آقای آستانه
m-aminfar
m-aminfar
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
من از 8 سالگی جیم و بایت و تپش و خراسان و تلتکست می خوندم الانم 6 ساله با جیم دوستم
مرتضی
مرتضی
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
یادش بخیر، قبلنا بهتر بود
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
یادش بخیر :)
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
بازهم میتونه بهتر بشه:) مخاطب ها هم یه کم همت و کمک کنن
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
ممنون که وقت گذاشتید :)اگه بخایم و وقت بزاریم خیلی بهتر از گذشته میتونه باشه
sm-mousavi
sm-mousavi
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
مطلب خوب و زیبایی بود؛ آفرین بر شما، دستتون درد نکنه... باز خوبه خانم نوربخش نسبت به بنده آبرو داری کردن!:دی به امید پیشرفت روزافزون جیم!
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
خخخ دلمان به رحم آمده و بخش هایی رو سانسور کردیم :دی سپاس از حضورتون. و آرزوی موفقیت
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
ممنون از حضورتون...تازه مطلب زیاد میشد وگرنه که سوتی ها میخواستیم ازتون بنویسیم!:دی..شانس آوردین
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
مرسی از شما که خوندین مطلب رو
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
ممنون از گزارش خوبت... جالب بود ((=
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
ممنون که خوندی فاطمه جانم 😉😊
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
کجاش دقیقا جالب تر بود؟:دی...سپاس که اومدی و خوندی و نظر دادی:)
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
خوشحالم که جالب بوده
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
ممنون بابت زحمات :) گزارش خوبی بود ممنون بسی:)
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
سپاس از حضورتون. موفق باشید :))
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
خوبی از خودتونه..ممنون که خوندین:)
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
ممنون از وقتی که گذاشتید
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
سلام و خدا قوت.خیلی گزارش خوبی بود و تا حدودی خاطره بازی هم شد.واقعا جیم پسر هست؟ .یه نکته ایی که واسه من هم عجیب بوده آشنا نبودن خیلی از روزنامه خونها با جیمه.باید بیشتر از اینها تو بحث معرفی جیم تلاش بشه و نکته ی دیگه اینه که همه ی رسانه ها همیشه به نسبت خودشون ریزش مخاطب رو دارن و مهم اینه که برای جذب مخاطبان جدید باید برنامه داشت.همه خسته نباشید و ممنون:) .
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
درود برشما . درست میفرمایید ما اول فکر میکردیم مثل جمع خودمون در سایت جیمی زیاد پیدا میشه که خلاف تصور اصلا نبود! جنسیت جیم رو هم من ترجیح دادم تعیین نکنم الان که گفتید متوجه شدم جمله رو عوض کردن متاسفانه! من فقط نوشته بودم جیم که از بابا خراسانش یک سر و گردن کوچیکتره ؛))
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
یه چیزی هم که ما فهمیدیم اینه که خیلی ها این روزا اصلا روزنامهنمیخونن.اوناییمکه میخونن جیم نمیحونن.اون دکه دار که خراسان رو میخوند واقعا تعجب آور بود برامون که تو هشت نه سال یه بارم جیمو نخونده بود. واسه معرفی هم موافقم باید تلاش بیشتر بشه.یه زمانی واسه گزارشا مشکل داشتن که همه میشناختن جیم رو و الاندقیقا برعکس شده..از ابراز نظرتون متشکریم
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
من فکر میکردم روزنامه خیلی خونده بشه ولی متوجه شدم خیلی کم بهش توجه میشه خونده میشه که البته دلایل مختلف براش وجود داره،امیدواریم که در آینده شاهد جیم شناخته تر شده ای باشیم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
من نمیدونستم 9 ساله هست/فکر میکردم خیلی کمتر باشه مثلا اندازه عمر سایت
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
بعله دیگه بزرگ شده :))
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
نه دیگه یه شیش سالی اختلاف سنی دارن..تشکر از نظرتون
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٥
٠
٠
نه دیگه بزرگتره متاسفانه،شایدم خوشبختانه
حلما(سرباز ولایت)
حلما(سرباز ولایت)
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
قشنگ معلومه کدوم وانیاس کدوم فازی:))) دیییی
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
خخخ عجب! حس شیشمت گفت؟ :دی
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
باید مسابقه میزاشتیم سر این موضوع :دی
z-dadras
z-dadras
٩٤/٠٩/٢٦
١
٠
جیییییم تولدت مباررررک، مطلب خیلی خوب بود،ممنون:))))
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
خیلی ممنون خانم دادرس عزیز ^_*
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
خوشحالم که خوشتون اومده ،مرسی از وقتی که گذاشتین:)
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
من بین توضیحات متن،همش درگیر سایت بودم :)) تصوره خیلی کمی از جیم کاغذی دارم خخخ، 1 ساعته دارم میگم خدایا روزمره آنلاین که سره جاشه!!!! :) مرسی، مبارک باشه تولد جیم کاغذی به دوسدارانش :دی شخصن تولد جیم دات آی آر رو دوست دارم خخخ ممنون از زحمتی که کشیده بودین در تهیه اش :]
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
بعله قابل درکه :) واسه شما تولد سایت رو جشن می گیریم پس خخخ. مرسی که خوندید، سعی میکنیم جیم رو به شهرهای اطراف مشهد صادر کنیم :دی
باران
باران
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
بچه ها دمتون گرم خسته نباشید. به امید برگشتن جیم به روزهای اوجش :))
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
مرسسسی باران مچکررریم. امیدوارم :)
b_pirani
b_pirani
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
تولدت مبارک
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
مرسی تولد شما هم مبارک ^__^
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
تولد شما هم هم
پیک
پیک
٩٤/٠٩/٢٦
٥
٠
یک حرفی که خوب نبود گفتنش الان شاید,چون کلا انتقاد تلخه ولی چون جیم رو دوست دارم و مثل خیلی ها از ابتدا خواننده اش بودم میگم.توی کامنت ها دقت کنید,اغلب نوشتن به امید رسیدن و یا برگشتن جیم به روزهای اوجش!این یعنی روند صعودی نبوده.یعنی روزهای اوجی داشته که اتفاقا خیلی هم خوب بوده ولی الان در اون اندازه ظاهر نشده.به قول خودتون خیلی ها روزنامه نمیخونن و ان هایی هم که میخونن جیم نمیخونن!چرا باید اینطور باشه؟پس این همه انرژی که دارین میذارین کجا میره؟خستگیش رو تنتون میمونه!من چند وقت پیش یک مطلب درباره همین توی سایت نوشتم ولی فکر نکنم خیلی جدی گرفته شده باشید.علی ایحال این هایی که گفتم همه اش شد انتقاد بدون پیشنهاد.خب راه حل چیست؟الان به جیم یک نگاهی بیندازید,بسیار گرافیکی و زیبا,پر زحمت ولی نسلی رو پیش رو داریم یا بهتره بگم مردمی رو که حوصله خوندن هر متنی رو ندارند.مردمی که متون بالای 100 کلمه رو فقط "لایک میکنند" حتی اگر ما بینش نویسنده به خواننده ها فحشی نثار کرده باشد!شاید همین نظر رو اکثرا نخوانند!تیترها باید جذاب تر از اتفاقات تلگرام و ... باشه.شاید محدودیت اجازه نمیده با حوزه سیاست یا اقتصاد شوخی کنید که اگر خاطرتون باشه طرفدارها همین چیزها رو توی ذهنشون از زمان اوج دارند!کارهای گرافیکی و صفحات افقی رو کم کنید و بیشتر به سیاست گذاری های اشتباه دولت,اتفاقات عجیب غریبی که توی مجلس میفته,رفتارهای چندگانه کشورهای اطراف و دنیا رو به مخاطبتون نشون بدین.اینستاگرام و دابسمش را خودشان بلدند!نظرم طولانی شد ولی امیدوارم به دست سردبیر و مدیر هفته نامه جیم برسد.
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
حرف شما هم درسته بیراه نیست. شاید یک دلیل همین تنبلی باشه، اصلا کسی حوصله خوندن مطالب رو نداره که بفهمه چی به چیه و صرفا روی ظاهر مطلب قضاوت میکنه، اینجاست که هر چقدر هم نویسنده نگارش خوبی داشته باشه باز هم جلب نظر چنین مخاطبی رو در پی نخواهد داشت! دلیل دیگه اینکه الان تو شبکه های اجتماعی مختلف اینقدر مطالب و اخبار مختلف هست که در قالب کوتاه و مثلا جذابی هم ارائه میشه که باعث میشه سطح توقع مخاطب بالا بره، بدون اینکه محدودیت هایی که برای یک نشریه در انتخاب سوژه و پرداختن به موضوعات مختلف وجود داره رو مد نظر قرار بده! درسته که شاید بخشی از مطالب جذاب تر بودن ولی باید به این هم فکر کرد که قبلا هر روز از هزار جور اخبار و رویداد مختلف مطلع نبودیم و وقتی آخر هفته یک مطلب طنز، گزارش، یا هر چیزی رو میخوندیم برامون تازگی داشت، اما الان نویسنده هر سوژه ای هم که انتخاب کنه، تا پایان هفته که به دست مخاطب برسه تازگی و جذابیت اولیه رو شاید نداشته باشه دیگه! و البته با بخش آخر نظرتون در مورد موضوعات پیشنهادی تا قسمتی موافقم. به هر حال بنظرمن هم بخشی از این صحبت ها درسته بشرطی که حقی هم بابت مواردی از این قبیل به جیم داد. امیدوارم روزهای خوبی پیش روی هفته نامه و سایت باشه.
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
عوخی!من یادمه خاهرم موعرفی کرد جیم کاغذی رو بهم.گف واس جووناس و طنزه همش!یادش بخیر=)) تولدت موبارک جیم کاغذی:) مرسی بابت گزارش^__^
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
اووخی عسیسم خخخ مرسی که خوندی رفیعه ^_*
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
مرسی که وقت گذاشتی و خوندین
n_nikbonyad
n_nikbonyad
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
آخی... من که قدمتم به نه سال قد نمیده ولی خب امیدوارم تا نود سالگی (و حتی بیشتر) خوب و خوش و غیر زرد پیش بره :) به اون عکس محمدبن عبد الرزاق هم کلی خندیدم :))
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٦
٢
٠
ممنون از وقتی که برای خوندن گذاشتید خانم نیک بنیاد عزیز. خوشحالم که به جمع ما جیمی ها پیوستید. خنده هاتم مستدام ^__*
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٨
١
٠
لطف کردین و وقت گذاشتین و خوشحالم که در‌جمع ما هستید...:)
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
به امید جذابیت پیش ار بیش :) مرسی گزارش جالبی بود :))
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
منم روزای خوب آرزو دارم، هم برای جیم و هم تمام جیمی ها. سپاس از لطفتون :)
f_eftekhari
f_eftekhari
٩٤/٠٩/٢٦
٠
٠
مبارک باشه:) وخدا قوت به همه یکسانی که تو این نه سال زحمت کشیدند..
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٨
١
٠
مبارک مخاطبینش هم باشه:) قدم کلیک هاتون رو چشم:)
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠٩/٢٧
١
٠
تولد جیم کاغذی مبارک.جیم کاغذی چیزی بود که منو.با خیلی چیزا کرد هر هفته منتظر میشدم تا پنجشنبه بیاد و برم جیم رو.اجیمبخرم واقعا دوران خوبی بود ولی افسوس که الان دیگه اون جیم رو.نمیشناسم راستیتش خیلی چیز هارو نمیشناسم یه زمان حتی خریدن ماهنامه پچه مشهد هم منو.سر ذوق میاورد چه برسه به جیم ولی. نمبدونم چی شد که الان اگه حتی جیم رو هم نخونم برام مهم نیس شاید دیکه اون کیفیت محتوایی که باید داشت رو نداره شاید بهتر باشه یه بازگشت به تنظیمات کارخونه بزنه تا حالش خوب بشه ولی با همه این ها جیم رو دوس دارم چون کلی خاطره دارم باهاش سندش هم ارشیوی که از سال 87دارم و همین طور 12،نفری که ثبت نام سایت کرد.امیدوارم جیم رو.مثل قبل سرحال ببینم حداقل فقط یه بار به یاد گذشته با همون سبک با همون شکل با همون نویسنده ها:)
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
همین حرف ها و نظرات رو اگه هرهفته حداقل دو سه نفر پیامک بدن به جیم مطمئنا خیلی تاثیرگذار خواهد بود.اینکه انتظارا یک مخاطب از هفته نامه محبوبش چیه..رفرش بله ولی باز گشت به عقب فکر نمیکنم گزینه مناسبی باشه:)..نویسنده های اون زمان، سبک اون زمان، یا حتی شکل اون زمان مال اون زمان بوده. و فکر نمیکنم تو هیچ نشریه ای از ابتدا تا انتها همه ی کادر همونایی باشن که از اول بودن...الان به نظرم بیشتر جیم نیازمنده ایده های نو و جدیده..و حتی شاید افراد جدید:) ...ممنون که خوندین و نظرتون رو گفتین
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
ان شالله روز به روز بهتر بشه :)
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٩/٢٧
٠
٠
اخی^_^جیمی تولدت مبارک:) من که خودم یکی از طرفدارای پرو پا قرص جیم کاغذی بودم و هستم راستش من قبلن اصلا نمیدونستم جیم سایت هم داره :)ولی خوب بابام 5شنبه ها که جیمو میورد من و خواهرم سرش دعوا میکردیک که کی اول بخونه=))ولی نمیدونم چرا قبلنا کمیک خیلی بیتر بود:)جییمی جونم تولدت مبارک:)ممنون به خاطر گزارشتون:)
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
ممنون به خاطر ابراز نظرت:)..خب به نظرت چجور بود کمیک که بهتر بود که الان اونطوری نیس؟:)
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
ممنون از ابراز احساساست عزیز دل ^_*
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٤/٠٩/٢٧
٠
٠
جيم..:)...يكي از دوست داشتني ترين هايي كه هر پنجشنبه با ذوق ميخوندمش...حالا نه ساله شده!...تولدش مبارك باشه..حالا ديه بايد ضرب و تقسيم رو خوب ياد بگيره و خوب خوب پيشرفت كنه..:)...مرسي از گزارش..:)
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
با همراهی مخاطبینش و بقیه دوستان انشا الله که خوب خوب پیشرفت میکنه:)..تشکر از حضورت دخملی:)
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
بعله یادش میدیم ^_* مرسی فاطمه جون که خوندی
z_khandandel
z_khandandel
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
سلام دخترهای گلم، خسته نباشید کلی از خوندنش لذت بردم...:))) باعث افتخارین با همین فرمون برین جلو...
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
سلااااااااااااااااااااااااامممم...چقد ذوق کردم کامنتتون رو دیدم:) مممنوووون:) ان شاالله با راهنمایی های شما دست فرمونمون بهتر بشه:))...راستی ما هنوز منتظر اون کیکایی که گفتین هستیما:دی
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
درود های بی کران بر شما ^_^ درس پس میدیم استاد جان ؛) چقددده خوشال شدم که خوندید. لطف دارید. برقرار باشید ^____^ آیکن ذوق مرگ ؛)
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٩
٠
٠
دیدن کامنت شما اینجا من رو خیلی رو ذوق مرگ کرد ممنونم که وقت گذاشتید و اینکه درس پس میدیم :)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
عمرماست که داره می گذره، واقعا نه ساااااااااااااال !ممنون بابت گشت و گذار جیمی
Vania
Vania
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
هوممم تند و تندم می گذره! ممنون که خوندی حبیبی:)
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
اوهوم بدون اینکه سرعتش احساس بشه. سپاس از حضورت عزیز ارغوانی ^_*
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٩
٠
٠
هووووم ناراحت کنندست بعضی اوقات،تشکرهای ارغوانی من رو پذیرا باش
e_yousefi
e_yousefi
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
گزارش بسیار خوب و واقع‌بینانه‌ای بود. ممنون از زحمتتون.انشاالله به زودی زود جیم به جایگاهی که لیاقتش را دارد برسد.
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٩/٢٨
٠
٠
ان شالله، ما هم امیدواریم با کمک شما. ؛) خیلی خیلی لطف کردید وقت گذاشتید و خوندید خانم یوسفی عزیزم پاینده باشید ^_^
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٩/٢٩
٠
٠
ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و خوندیدو تشکر از کمک ها و حمایت هاتون:)خوب باشید
پربازدیدتریـــن ها