معضل بی‌حجابی در مردان کمتر از زنان نيست

معضل بی‌حجابی در مردان کمتر از زنان نيست

نویسنده : v_mehr

در اين روزها شاهد بسياري از مردان بي‌حجاب هستيم که اگر از اقدامات بي‌شرمانه آن‌ها که خلاف عرف مي‌باشد جلوگيري نشود فرهنگ و سبک زندگي اسلامي در جوانان نابود مي‌شود و بيش از پيش شاهد ترويج فساد در کشور هستيم و به اندازه معضل بي‌حجابي زنان مهم و غير قابل قبول است زيرا اين‌ها پدران آينده هستند و مردي که خلاف جهت مردانگي حرکت مي‌کند نمي‌تواند حافظ ناموس و کشورش در بحران‌هاي آتي کشور باشد.

حجاب از جمله ضروريات دين ماست و گره خوردن واژه حجاب با نام زنان شايد مهمترين عاملي باشد که بر غفلت از پوشش مردان جامعه دامن زده است و هر بار که درباره حجاب و عفاف صحبت به ميان آيد ناخودآگاه جامعه زنان در جايگاه مخاطب قرار مي‌گيرد در شرايطي که بر اساس موازين شرعي و عرفي مردان هم بايد حد و حدودي را درباره پوشش خود رعايت کنند.

کم شدن حساسيت‌ها نسبت به موضوع پوشش در مردان، در سايه نبود برنامه‌ريزي‌هاي دستگاه‌ها براي ساماندهي هر چه بيشتر اوضاع کار را به جايي رسانده که شاهد انواع و اقسام لباس و پوشش‌هايي هستيم که هيچ سنخيتي با سبک زندگي ايراني اسلامي ندارد و از ميزان رعايت حجاب و عفاف از سوي زنان جامعه که خود مثنوي هفتاد من کاغذ است که بگذريم مردان هم در انتخاب نوع پوشش خود مجاز نيستند بر اساس موازين دين اسلام به طور کامل آزاد عمل کنند.

موضوع قانونمند بودن حد و حدود پوشش و در اصطلاح حجاب آقايان مقوله‌اي است که ريشه ديني و روايي دارد يعني شرع مقدس اسلام همانطور که براي جلوگيري از مفسده، زنان جامعه را به داشتن حجاب توصيه کرده و در اين مسير پوشش متعارفي را براي زنان و دختران تعريف کرده است در مقابل براي نيم ديگر جامعه يعني مردان هم توصيه‌هايي براي حفظ نگاه و پوشاندن بدن از نامحرمان ارائه کرده است. 

شوراي عالي انقلاب فرهنگي نيز قانون حجاب و عفاف را به تصويب رسانده و براي 26دستگاه دولتي وظايفي را به تفکيک و با جزئيات تعيين کرده است اما تاکنون آنطور که بايد مورد توجه قرار نگرفته و بر زمين ماندن اين قانون مهم زمينه ساز بروز برخي تخلفات در اين وادي شده است.

اين در حالي است که صدهزار تومان جريمه و ۱۰ نمره منفي در انتظار رانندگان زني است که در زمان رانندگي بي‌حجاب بوده و مسئوليت افراد داخل ماشين نيز با راننده است اما مردان بي حجاب چه؟

در اين روزها شاهد بسياري از مردان بي حجاب هستيم که اگر از اقدامات بي شرمانه آنها که خلاف عرف مي باشد جلوگيري نشود فرهنگ و سبک زندگي اسلامي در جوانان نابود مي شود و بيش از پيش شاهد ترويج فساد در کشور هستيم و به اندازه معضل بي‌حجابي زنان مهم و غير قابل قبول است زيرا اين‌ها پدران آينده هستند و مردي که خلاف جهت مردانگي حرکت مي کند نميتواند حافظ ناموس و کشورش در بحران هاي آتي کشور باشد.

ماجراي شلوار پوشيدن جوانان داستان مختص به خود را دارد. ارتفاع فاق شلوارها يا آنقدر کم و کوتاه است که به کمر فرد نمي‌رسد و قادر نيست تمام بدن را پوشش دهد و هنگام نشستن و برخاستن قسمت‌هايي از بدن فرد هويدا مي‌شود و يا اين‌که آنقدر بلند و آويزان به نظر مي‌رسد که انگار هر لحظه احتمال افتادن آن وجود دارد.

اين سبک از لباس پوشيدن که بر گرفته از سبک‌ها و متدهاي آمريکايي است نه تنها تناسبي با سبک زندگي ما ندارد بلکه از آن جهت که حد و اندازه حجاب شرعي مردان را نيز تامين نمي کند نمي تواند نمره قابل قبولي دريافت کند.

هرچقدر که براي رعايت حجاب بانوان تاکيد شده در مقابل نامي از حجاب مردان به ميان نيامده است تا اين موضوعات به موازت هم پيش رود و براي جوانان اين نکته جابيفتد که هم مردان و هم زنان هر دو بايد الزاماتي را در نحوه پوشش و انتخاب لباس مد نظر قرار دهند.

 

    

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
سعید نایب
سعید نایب
٩٤/٠٨/٢٥
٠
٠
مسئله حجاب وحیا تنها مربوط به زن نمیشه .متاسفانه تو جامعه امروز باید بیشتر رو پسرها کارفرهنگی کرد که مشکل ریشه ای حل بشه. اما ناگفته نمونه که حجاب بیشتر واسه خانم ها سفارش شده تا آقایون.دلایلش هم کاملا واضح و مشخصه.
زنان خبر
زنان خبر
٩٤/٠٩/٠١
٠
٠
با سلام لطفا منبع خبر ذکر شود. منبع: زنان خبر
پربازدیدتریـــن ها
خدا هیچکس را شرمنده نکند

من هیچوقت دوست نداشتم عید بیاید

٩٦/١٢/٢٣
شعری سروده خودم

غیر تو راه ندارند به درون خانه دل

٩٦/١٢/٢٣
این ها را می دانستی مامان؟

من خیلی زود بزرگ شدم / قسمت اول

٩٦/١٢/١٩
من آخرین بچه هستم

سین هفت نفره

٩٦/١٢/٢٣
پیش از آنکه مهلتت تمام شود

بدهکاران دوست داشتنی

٩٦/١٢/٢٢
پشت سرش اشک ریختم که برگردد

کاسه آب که نه...

٩٦/١٢/٢٠
شعری سروده خودم

در انتظار سال پیش

٩٦/١٢/١٩
خنده هایش بوی سیب می دهد

مهربانو

٩٦/١٢/٢١
گل همیشه بهار بوستان قلب من

تو نبودی

٩٦/١٢/١٩
یکتا معبودم...

راه نشانم ده

٩٦/١٢/٢١
راهنمای جامع سنگ های قیمتی

انواع عقیق و ویژگی های آن

٩٦/١٢/٢٠
شعری سروده خودم

پرواز حس قشنگی نیست

٩٦/١٢/١٩
به گمانم دچار ویروس شدی

مرض عشق!

٩٦/١٢/٢١
و یک پیش بینی درست

تاریخ جهان و کتاب های من

٩٦/١٢/٢١
غذا فقط غذا نیست

از فینگرفود تا اژدر زاپاتا

٩٦/١٢/٢٠
فال حافظ

ناموسا جایی رسیدی دست ما رو هم بگیر!

٩٦/١٢/٢٤
شعری سروده خودم

دروغ های من

٩٦/١٢/٢٢
نمی توانست حقیقت داشته باشد

به نام سارا / قسمت دوم

٩٦/١٢/٢٣
زندگی چیست؟

و شاید زندگی...

٩٦/١٢/٢٢
عیدی خاص بدهید

یک پیشنهاد عیدانه

٩٦/١٢/٢٤