مرگ رنگ
پنج مرثيه پيرامون جنگ بيچارگان

مرگ رنگ

نویسنده : محمد ناصر حق خواه

اول / يك شنبه ساعت ١٣:١٥

«دربي؟» داشتم وسايلم را جمع و جور مي‌كردم كه بزنم بيرون؛ صداي اخبار از بيرون اتاق مي‌آمد كه مي‌گفت پرسپوليس و استقلال فردا بازي‌هاي حساس پيش از دربي را برگزار مي‌كنند. پشت چشم‌هايم را نازك كردم و با خودم گفتم: «مگه اين هفته است؟»

كيفم را انداختم روي دوشم و آمدم بيرون.

 

دوم /  دوشنبه ساعت ١٨:٠٠

«به جا نمي آورم!» تلويزيون را روشن كردم؛ بازي پرسپوليس را نشان مي‌داد. هر چه گزارشگر اسم‌ها را سريع‌تر پشت هم مي‌گفت بيشتر مي‌فهميدم كه حتي يك كدام‌شان را نمي‌شناسم. 

ياد چند سال پيش افتادم كه زندگي كردن من و هم سن و سالانم خلاصه شده بود توي آدامس جويدن عابدزاده و سر توپ‌هاي كريمي و راه به راه زخمي شدن خوش غيرتي كه علي بخيه بيشتر برازنده‌اش بود تا علي انصاريان. از آن طرف هم يك اسقلال بود و يك ناصر خان و پسرك جواني كه چشم نواز بازي مي‌كرد و آينده‌دار نشان مي‌داد، اسمش فرهاد بود. اما دیگر خيلي وقت بود كه ازين خبرها نبود. از همان وقتي كه پول آمد و بعضي‌ها كه شيش تايي‌ها از زبان‌شان نمي‌افتاد يك شبه خون‌شان آبي شد؛ يا در اتاق فتح‌الله‌زاده امضا مي‌كردند و دو ساعت بعد با رويانيان عكس مي‌گرفتند.

تلويزيون را خاموش كردم و سرم دوباره رفت توي گوشي .

 

سوم / سه شنبه ساعت ٢١:٣٠

«لطفا بگذاريد ناپاك باشند!» پشت فرمان توي راه خانه بودم. راديو مهماني دعوت كرده بود كه لحنش شبيه هر كسي بود غير از كارشناس فوتبال؛ و دوباره داشت از دلال‌هايي كه فلان تومان از قراردادها را به جيب مي‌زنند و داورهايي كه غش مي‌كنند حرف مي‌زد. اين قدر اين سال‌ها با اين سوژه نخ نما بازي كرده بودند و گفته بودند و گفته بودند كه ورزشگاه‌ها پر شده بود از صندلي خالي و عده‌اي را تبديل كرده بودند به دشمن قسم خورده فوتبال .

انگار فقط فوتبال است كه بودجه‌اش از بيت المال مي‌آيد. وقتي كه مردم هزار هزار مي‌ريزند كف خيابان و عشق مي‌كنند از جام جهاني رفتن يا وقتي جوان‌ها از توي پارك و پاي قليان بلند مي‌شوند و پاي‌شان به ورزشگاه باز مي‌شود، فوتبال كثيف نيست؟!

 

چهارم / چهارشنبه ساعت ٩:٤٥

«جنگ بيچارگان!» روزنامه نوشته بود كه آقاي مدير عامل كه به لطف دوستانش در وزارت خانه سرپرست شده بود، كلا بند و بساط را جمع كرده و از ساختمان باشگاه استقلال رفته و در يكي از اتاق‌هاي وزارت ورزش مديريت از راه دور مي‌كند. 

پرسپوليس بخت برگشته هم چيزي كه ندارد پول است و پول هم كه داشته باشد، كسي نيست كه پول را آن جايي خرج كند كه درست است.

كلا اين چند سال يا دوا به اين دو مريض بدحال نمي‌رسيد يا اگر مي‌رسيد دكتر درست و حسابي بالا سرشان نبود؛ اگر هر دو تا هم بود، رييس بيمارستان مي‌آمد و مي‌زد زير همه چيز و دوا و دكتر و مريض را قلع و قمع مي‌كرد.

 

پنجم / پنج شنبه ساعت ٢٣:٠٠

به خودم و دربي و چيزهايي كه اين چند روز توي سرم مي‌چرخيد، فكر مي‌كردم. چند سال بود كه اين‌قدر ذهنم دور و بر فوتبال نمي‌گشت.

شايد يكي مثل آن كارشناس راديو يا آن مدير بيمارستان همين را مي‌خواستند. همين كه دو آتيشه‌هايي مثل من را كم‌كم سرد كنند و از كنار زمين چمن پر دهند. دلم مي‌خواست فردا بروم ورزشگاه و بازي را ببينم اما نمي‌شد، مردم شب‌ها مي‌رفتند و دور استاديوم مي‌خوابيدند! راستي هنوز هم ملت از اين كارها مي‌كنند؟! آخرين دربي‌هايي كه ديدم به زور ٦٠ هزار نفر توي ورزشگاه بودند؛ خيالم راحت شد. فردا همان سر ظهر مي‌روم؛ يك جاي خوب گير مي‌آورم.

نه به عشق آن‌هايي كه اسم‌‌شان را نمي‌دانستم و در تيم محبوبم بازي مي‌كردند، به عشق اعلام حضور به آن‌هايي كه اين‌قدر بازي در آورده بودند تا يك روز بازيكنان تيمم را نشناسم.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٤/٠٨/٠٧
١
٠
_ پسرک آینده داری که چشم نواز بازی میکرد و آینده دار به نظر می آمد " نامش فرهـــآد بود " _ جیگرم رو آتیش زدین :( _ از همان وقتي كه پول آمد و بعضي‌ها كه شيش تايي‌ها از زبان‌شان نمي‌افتاد يك شبه خون‌شان آبي شد _ چقدر بده ببینی کسی که یک عمر مقابلت بوده حالا برا تیم تو بازی میکنه ، انگار یک ، غریبه یک نفوذی توی تیم محبوبته و بلاعکس! " غم انگیر و البته دلنشین بود " تشکر
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٧
١
٠
همون قضيه پول هست. گرچه قديم هم پول بود ولي يه چيز ديگه هم بود ؛ اونم غيرت بود.
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٨
١
٠
در ضمن ممنونم از اينكه با توجه خونديد و نظر داديد :))))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
مطلب خوب رو باید دقیق و با علاقه خوند
mahtab
mahtab
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
واقعا عالی بود ارزش دربی و فوتبال بین مردم خیلی پایین اومده هر چند که سعی میکنن بازم علاقه نشون بدن به هر حال ممنون از مطلب زیباتون مطالبتون تاثیر گذارن
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
لطف داريد. خيلي ممنونم از نظرتون :)))
sarah
sarah
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
بی نظیر بود ممنون از نقد کاملتون حرف دل مردمم همینه
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
ممنونم از نظرتون :))))
s_brz
s_brz
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
چقدر غم داشت اين يادداشت. مرثيه بود واقعا. علاوه بر دليل هايي كه گفتيد و به مديريت ها مربوط ميشد . نميشه گفت خود بازيكن ها هم غيرت و تعصب سابق رو ندارند؟؟؟
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
چرا همينطوره . غيرت چيزيه كه ميشه گفت اقريبا حيزي ازش نمونده يا اگه هست . فقط اداس
saba
saba
٩٤/٠٨/٠٧
١
٠
نحوه ی نوشتنتون از دربی جدید و منصفانه بود متشکرم بخاطر مطالب عالی
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
ممنونم از اين كه خونديد و نظر داديد :)))
naser_j
naser_j
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
چ همه نوستالوژی بازی کردم با این نوسه خوب تون,علی بخیه یادم روزی که سر لجبازی رفت استقلال یه روزنامه تیتر زد بخیه های تعصب باز شد!با این که قبلنا دربی دیدن یه حال دیگه داشت اما هنوزم خوره فوتبالم و همه بازی کنای پرسپولیس و با اسم و چهره میشناسم حتی قدمی پور گلر سومش رو وبازیکنای معمولا سکونشینش مث فاطمی و رحمتی و انصاری این روز ها فیکس,ولی قبول دارم حرف تون رو انقد بلا سر این دو تیم آوردن و با جابجایی های عموما سیاسی بحران وارد این دوتیم کردن که دیگه خیلیا اون شور و شوق چند سال پیش و ندارن,تا یکی دو سال پیش معمولا روز دربی ملت جمع میشدن و دسته جمعی بازی رو خونه یکی میدیدن اما الان خیلی از دوستای فوتبال دوست دو آتیشه خودم فقط دورادور نتایج و دنبال میکنن,کاش مث قدیم فوتبالیستای ما با موتور گازی و پیکان گوجه ای میومدن سر تمرین و مدیرا مون از جنس حسین عبده بودن
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
مرسي از نظر كاملتون. خيلي خوبه كه هنوز هم اين همه علاقه و شور دارين. با اين همه بلايي كه سر دو تا تيم اومده و اين حجم از بي تعصبي ؛ بودن كسايي كه پيگير هستند خيلي جالبه . ممنونم از نظر دادنتون مجددا :))))
i.forouzan
i.forouzan
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
نچ. دربی هیچ جوره ارزش دیدن نداره
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
فوتبال ارزش دیدن نداره خصوصا لیگ ایرانی
علیرضا
علیرضا
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
لایک مینمایندم!
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
به خاطر اين كه ادم نشون بده هنوز با وجود همه كارايي كه با دو تا تيم كردن ؛ ادم هست كه بره سراغ اين دو تا تيم ارزش داره
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
هر چند بازي هاي افتضاح كسل كننده و بازيكناي بي غيرت ؛ حال و حوصله بازي ديدن رو كم ميكنن
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
بنده هم موافقم. چون اس تق لال سومین باخت پیاپی رو هم میخواد تجربه کنه. هواداران این تیم نبینن دربی رو:))). آقا ایمان ارادتِ بی انتها :)
i.forouzan
i.forouzan
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
آقا صالح دیدم کی داشت میباخت. اخ اخ اخ
هاچ
هاچ
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
پس دربی 75 تو جیم چه خبر بود (خخخ) :دی
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٨/١٠
٠
٠
آقا نیمه ی دوم استقلال معنا کرد تو قوطی بودن رو! البته به دفاع اتوبوس هم معنای تازه ایی بخشیدن آبی پوشا! واقعا آخ آخ آخ اگه رحمتی نبود...
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٨/١٠
٠
٠
پرویز خان روی اکبر ضد فوتبال رو هم سفید کرد. راستی ناصر دقت کردی وقتی بارون شدید شد پرویز از زیر سقف نیمکت تکون نمیخورد! عادل چقدر خنده ش گرفته بود. موندم چرا نمیره یه کلاه گیس ضد آب بخره! خخخخ
i.forouzan
i.forouzan
٩٤/٠٨/١٠
٠
٠
منم دقیقه 96 تیمم مساوی می‌کرد، اینقدر کری می‌خوندم. دیدی چطور با گل مساوی خوشحالی می‌کردن پرسپولیسیا، انگاری رفتن جام باشگاههای جهان
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
آفرین داداش. مطالبت یکی از یکی دیگه بهتر میشه. واقعا ایول داری :) . با تمام وجود آرزوی موفقیات بیشتر دارم واست. در جواب کامنتا یکم کل کل هم بکن جذاب بشه. دیگه مزه ی دربی به همین کری خوندانشه. :)))
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
مخلصم اقا صالح. تو ورزشي نوشتن درس پس ميديم. كل كل نميكنم . چون الكي مثلا من بي طرفم :))))
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٨/١٠
٠
٠
چوب کاری نکن داداش. مخلصم:)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
این رفت و برگشت رو هم که ببریم نماد جعلی و واهی 4 هم از بین میره! چون بارها گفتیم بین اون 4تا بازی یک دربی مساوی شد. میخوایم یه چهار واقعی تقدیم دوستان استقلالی کنیم.
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
با اين كه بازم تاكيد ميكنم بي طرفم ولي واقعا علاقه عجيبي به تحقق اين حرفي كه گفتي دارم :))))))
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
محمد ناصر مطلبت نگاه جدید و درستی داشت.چه سازمان تربیت بدنی سابق و چه وزارت ورزش فعلی ثابت کردن که هر دولتی با هر خط و مشی سیاسی که روی کار بیاد مدیران ورزشیش از این 2تیم دل نمیکنن پس آرزوی خصوصی شدن تیمای محبوبمون که به دلمون میمونه پس میشه حداقل آرزو کرد به امید روزی که این تیم ها توسط مدیران لایق مثل (دادکان/عابدینی/محمد حسن انصاری فرد/ کاظم اولیایی/علی فتح لله زاده/ محمد حسین قریب و...) اداره بشه که مدیران لایق،دلسوز و کاربلذ فوتبال هستن.وقتی باشگاه مدیر لایق همراه با ثبات مدیریتی داشته باشه دوباره این 2تیم رونق میگیرن و حرفه ایی کار میکنن که باعث میشه دوباره شور و حال گذشته به ما هوادارای 2آتیشه ی این 2تیم برگرده و شاهد این حجم از بی انگیزگی بین فوتبال دوستا نباشیم. هر وقت حرف از این 2تیم یا دربی میشه آدم سر درد و دلش باز میشه که چرا باید شرایط اینا اینقدر اسفناک باشه که هوادار هم دیگه بی انگیزه بشه. حیف... حیف که در ورزشمون و خصوصا در فوتبال سالهاست کار به کاردان سپرده نشده چون کاردانها (به قول خودشون اهلی یا اصطلاحا از خودشون نبودن) و این نابلد ها هم خانه ی ورزش رو از پای بست ویران کردن... موفق باشی داداش :))))
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
دقيقا همين طوره. سياسي كار كردن تو ورزش خيلي وقته داره ورزش و مخصوصا فوتبال رو اذيت ميكنه. مديران خوب و بودجه درست هم كه در كار نيست متاسفانه.....
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
در ضمن خيليي ممنون كه كامل خوندي و كامل تر نظر دادي . لطف كردي داداش :))))
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
حضور گم شده ی صد هزار آدم گم حضور وحشی رنگ طنین نعره ی مسلول و خنده ی مسموم طنین دغدغه ، جنگ یکی به عربده گفت : درود بر آبی به هر کجا که روی رنگ آسمان آبی ست به طعنه گفت کسی با غرور و بی تابی ولی نبود آبی ، خون هیچ کس هرگز درود بر قرمز فضای ساده و سبز زمین ازادی در انفجار صدای ترقه ها در دود نود دقیقه کدورت نود دقیقه کبود... در آستانه ی در غریب و غمزده طفلی کنار وزنه ی پیر به فکر سنجش وزن هزار نا موزون و پیر مردی گنگ تکیده،تشنه،به دنبال لقمه ای روزی کدام استقلال؟ کدام پیروزی...؟ مرتضی امیری اسفندقه
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
شعر معروف و خاطره انگيز اقاي اميري اسفندقه واقعا مناسبت داشت اينجا. ممنون از شما :))))
f_maveddat
f_maveddat
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
سلآم؛ اوووم انگار از یه جایی یا چیزی حرف میزنید که تا حالا به گوشم نخورده؟! فوتبالِ اینروزایِ ملتِ ما برای خیلی ها دیگه غریبه شده... خدا آخرو عاقبت همه ی ورزشکارای مارو بخیر کنه... مرسی از شما ..نگاشته ی شیکی بود...قلمتان مانا :)
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
سلام. بله واقعا براي خيلي ها فوتبال اين روزها نا اشناست متاسفانه. ممنون از اينكه خونديد و نظر داديد:))))
sajede_gh
sajede_gh
٩٤/٠٨/٠٩
١
٠
اما تعداد تماشاگرهای دیروز تو اون هوای بارونی میگه هنوز امید هست... /من همه حرفهاتون رو قبول دارم اما واسه ماهایی که عشق فوتبالیم هیچ راهی جز ادامه نیست. به شخصه هر اتفاقی توی فوتبال بیفته بازهم هوادارشم. البته که فوتبال اروپا چیز دیگه ست اما از هیجان دربی نمیشه گذشت. /در ضمن شما اگه جای ما دخترا بودید که حتی یه بار هم اجازه نداشتیم ورزش محبوبمون رو از نزدیک ببینیم چی میگفتید؟دیروز برام روز قشنگی بود.جای کاپیتان هادی هم خالی ....:(
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٩
١
٠
فوتبال ديروز، تماشاگران ديروز، حتي هواي ديروز جذاب بود. ديروز به همه اميد داد. انشاالله كه وضعيت به همين شكل باقي بمونه . انشالله كه زمينه ورود تماشاچي هاي خانوم هم فراهم شه . تا لذت ديدن فوتبال از نزديك رو تجربه كنند . ممنون از نظرتون :)))
Cold
Cold
٩٤/٠٨/٠٩
١
٠
خیلی وقت بود مطلبی نخونده بودم...شاید چند ماه....واقعا خوشحالم که این یادداشتو از دست ندادم....واقعا آتیشم زد :(....حرف نداشت...حرف دل تمام ماهایی بود که یه روز اگه میمردیم یه بازی تیممون رو از دست نمیدادیم...اما حالا 5 دیقه آخر روشن میکنیم ببینیم نتیجه چی شده :( چون نهایتا نتیجه ناراحتت میکنه اما سردرد نمیگیری!...واقعا خسته نباشی
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
خيلي ممنونم از لطف زيادتون. واقعا خوشحال شدم كه لذت برديد از يادداشتم. سعي كردم وصف حال همه دو اتيشه هايي باشه كه اين روزها خسته اند. ممنونم از نظرتون مجددا :)))))
blue_girl
blue_girl
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
سلام واقعا مطلبتون عالی بود به قول یه دوستی میخوان هوادارا رو از این دو تیم به سمت تیم های شهرستانی سوق بدن این رو میشه از صحبت های وزیر ورزش وقتی سپاهان قهرمان لیگ شد فهمید که گفته بود نه قرمز نه ابی تیمای شهرستانی البته قبول دارم که بعضی هاشون عالی کار میکنن اما به هرحال دو تیم استقلال و پرسپولیس باید از همه تیم ها سرتر باشن و صد البته بازی های پرتماشاگرتری داشته باشن به امید بهتر شدن این دو تیم به امید حاکمیت مطلق استقلال و پرسپولیس بر لیگ و به امید قهرمانی سه گانه برای تیم محبوبم استقلال که البته امسال سه گانه مقدور نیست ان شاءالله سال بعد سه گانه رو بگیریم آبیته
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
سلام . خيلي ممنونم از نظرتون و اميدوارم كه ارزوهايي كه بيان كردين براورده بشه و پرسپوليس و استقلال دوباره به دو قطب بزرگ فوتبال ايران تبديل بشن و به قول شما به سه گانه هم برسند :))). مجددا خيلي ممنونم از لطف شما به يادداشتم :)))
هاچ
هاچ
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
من هیچی نفهمیدم! :))
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/١٠
٠
٠
يه بار ديگه با اين پيش زمينه ذهني كه قديم ها فوتبال جذاب و بازيكن ها با غيرت بودند و العان نيستند بخونيد. اون وقت فكر كنم بفهميد :))). خيلي ممنونم از اينكه خونديد و نظر داديد :)))
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
واقعا به نظر من هم دربی دیدن نداره خودتون هم تو مطلب اشاره کردین که یک زمانی تمام هوش و حواسمون به ستاره هایی بودن مثل عابدزاده که یکشبه ره صد ساله رو نرفته بودن اما این روزها اسمهایی رو میشنویم که مثلا پدیده فوتبالن اما به نظر من توهم پدیده بودن دارند... ..واقعا تشکر از مطلبتون
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/١٠
٠
٠
بله دقيقا. اصلا اين روزها پديده به معناي اون چيزي كه خارج از فوتبال ايران هست يا حتي شبيه پديده هاي ده سال پيش فوتبال خودمون هم نداريم . خيلي ممنونم از نظرتون :))))
النازی ام
النازی ام
٩٤/٠٨/١٠
١
٠
ممنون ازمطلبتون...ازحق نگذریم این دربی هیجان داشت حداقلش این بود که گل دقیقه 94و59ثانیه روکه خوردیم یه جیغی کشیدم که دخترخواهرم ازخواب بیدارشد:| راس گفتن که نیمه اول 45 دقیقه،نیمه دوم تاهروقت که پرسپولیس گل بزنه:))))))
m_haghkhah
m_haghkhah
٩٤/٠٨/١٠
٠
٠
البته اگه كسي بازي رو نديده باشه و نديده باشه كه پرسپوليس ٨٠ دقيقه حمله ميكرد. از همين كه بهترين بازيكن زمين رحمتي بود ميتونست بفهمه كه پرسپوليس بايد بازي رو ميبرد :))). ممنون از نظرتون :)))))
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

نحس

٩٧/٠٣/٠٥