استاد؛ بده در راه خدا!
پیرامون روش‌ها و متدهای مختلف نوشتن اعتراض به نمرات

استاد؛ بده در راه خدا!

نویسنده : مازیار حکاک

این روزها که فصل امتحانات دانشجویی رو به پایان است کم کم موسوم نگاه کردن به وحشتناک‌ترین دسته گل هر دانشجویی در طول ترم یعنی نگاه کردن به ریز نمرات فرا می‌رسد. موضوعی که به واقع وحشتناک‌تر از دیدن هر فیلم ترسناک حتی در سینما 5 بعدی و حتی صحنه تصادف، اعدام و کلاً احتضار میت است.

دیدن حاصل تلاش و نمرات در این ایام بازار اعتراضات به استاتید را هم بدجور داغ می‌کند. چه بسا نوع اعتراض سرنوشت دانشجویی را تغییر داده و او را مهندس و دکتری کرده که بتواند مملکت را اداره کند! اعتراض به نمرات هم مثل خیلی از مسائل و موضوعات دانشجویی انواع و اقسام و آداب و رسوم مربوط به خود را دارد که شاید تا کنون کمتر به آن پرداخته شده است. در این مطلب سعی داریم انواع اعتراض و شرایط و نوع بیان اعتراض را برای شما خوانندگان جان بیان کنیم که یک وقت کارتان به مشروطی نکشد. به هر حال شما امید مملکت هستید و قرار است دکتر و مهندسی بشوید که مملکت را اداره کنید!

پیش از اعتراض
به طور کلی دانشجویان ترم آخری و «ناپلئون باز»، شوک اول را روی برگه به استاد وارد می‌کنند به گونه‌ای که دل استاد را هنگام تصحیح کردن اوراق با دست باز (که شرط اصلی دانشجویان برای تصحیح اوراق است و تصحیح به گونه‌ای دیگر مشغول الذمه‌ای را برای استاد به همراه دارد!) به رحم آورد و همان قبل از ورود نمرات خام جیگر کباب شده استاد ضمانت نمره پاسی باشد. اما به هر تقدیر اگر شما آن‌قدر حرفه‌ای نبودید یا روی نوشتن اعتراض ندارید به سایت جیم بیاید! چون ما برای شما برنامه ویژه‌ای داریم. شما را جوری با انواع اعتراض آشنا می‌کنیم که اساتید 9.75 شما را به 20 یا حتی بالاتر ارتقا دهند.

اعتراض عاجزانه:
این نوع اعتراض در مورادی است که شخصاً می‌دانید گلاب به روی‌تان چه کار کرده‌‍‌اید. یعنی می‌دانید فقط به ید با کفایت استاد می‌توانید قبول شوید و هیچ راه دیگری برای پاسی ندارید، استفاده از جملاتی نظیر «عاجزانه تقاضامندم...»، « التماس می‌کنم که...» و در موارد بسیار حادتر «دست شما رو می‌بوسم و خاک پای شما را توتیای دیدگانم می‌نمایم...» کاربردی است. البته لحن هم باید به طور کلی لحن «بده در راه خدا» باشد تا موثر واقع شود.

اعتراض معلولانه:
این یکی نظیر همین متکدیان سطح شهر است که دست‌شان را به پای‌شان پیوند زده‌اند یا کله ندارند و صدای نامفهومی هنگام تکدی گری به گوش می‌رسد که معلوم نسیت از کجاست؟! شروط استفاده برای دانشجو همانند بالا یعنی از سر ناچاری است. حتماً باید معلولیت شما توسط استاد رویت شده باشد، مثلاً قبل امتحان یک سر بروید دست‌تان را آتل بگیرید و با دستانی شکسته و قلبی اندوهگین در سر امتحان حاضر شده باشید یا این‌که همراه اعتراض عکس‌هایی از خود با پا و دستی شکسته به ایمیل استاد بفرستید. البته باید بدانید ضریب خطا در این روش بالاست.

اعتراض متاهلانه، بچه دارانه:
این یکی زمانی جواب می‌دهد که استاد شیرینی دامادی یا عروسی شما را خورده باشد یا شما را بچه بغل در حین خرید پوشک رویت کرده باشد. در این گونه مواقع کافی است استاد را به دعوت به مراسم عروسی یا جشن تولد نی‌نی‌تان وعده بدهید. البته می‌بایست از توصیف شرایط بحرانی میدان جنگ یعنی خانه غافل نشوید و تا جایی که می‌توانید برای استاد از قیمت طلا و سکه گرفته تا گرانی پوشک بنالید!

اعتراض خانوادگی:
این مورد بستگی به روحیات استاد و اطلاعات پایه‌ای شما در طول ترم دارد. مثلاً اگر استاد روح لطیفی دارد شما به جان همسرش، بچه‌اش و یا پدر و ماردش قسم بدهید اما اگر خشن‌تر بود و دائم از خانواده همسرش گلایه می‌کرد بسته به جنسیت برایش اعتراض بنویسد. مثلاً برای استاد خانم بنویسید «خدا الهی خواهر شوهر و مادر شوهر شما را لعنت کند و درجهنم با دیوید بکهام و شمر ذل جوشن محشورشان کند، همین نمره ما ما رابده!» و یا برای استاد مرد بنویسید « الهی زبان مادر زن‌تان را مار بگزد و لال از دنیا برود یاور همین نمره ما استاد کنید، استاد!». البته حواستان باشد به کدام استاد اعتراض می‌نویسید چون عدم توجه به جنسیت استاد نتایج جبران ناپذیری را به همراه دارد!

اعتراض مشروطانه:
در این مدل باید شما واقعاً در آستانه مشروط شدن باشید تا بتوانید یوزر و پس کاربری‌تان را در اعتراض برای استاد بگذارید و با اشک آه به استاد بگويید که مرگ و زندگی شما به همین یک نمره بستگی دارد. استفاده از صحنه‌های درام و کتک والدین بسیار کاربردی و ضروری است.

اعتراض ترم آخرانه:
این نوع اعتراض از ترم 3 به بعد کاربردی است فقط باید آسمان را به زمین و بعدش زیر زمین پیوند بدهید جوری که استاد نفهمد آخرش چي به چی شد. باید بدانید اگر استاد سردرد نشود و بفهمد سرکار است، ممکن است همان نمره‌ای را هم که برای شما منظور کرده بی‌خیال شود.

اعتراض وحشیانه:
این نوع اعتراض هم دو مدل کلی دارد یکی وقتی که شما نسبت به نمره خودتان مطمئن‌اید و ایمان دارید که استاد در حق شما جفا کرده است در این جور مواقع باید به سمت استاد وحشیانه از چپ و راست و با تمام قوا حمله ببرید تا بتوانید حق خود را بگیرید. یکی هم وقتی شما خودتان می‌دانید اهل پاس کردن این درس نیستید و برای  بار ششم و هفتم افتاده‌اید. در این مواقع می‌توانید برای گرفتن نمره به زور و تهدید و کشت و کشتار متوسل شوید البته حواس‌تان باید به حراست دانشگاه هم باشد.

اعتراض شکم سیرانه:
این یکی مال وقتی است که شما درس را پاس کرده‌اید و فقط به دنبال معدل هستید. در این مواقع با استفاده از قاعده سنگ مفت و گنجشک مفت، می‌توانید برای استاد در نهایت ادب و احترام اعتراض بنویسید و به استاد بگويید با سپاس از نمره منظور شده و بذل توجه حضرتعالی به اینجانب، خواهشمندم نمره با ارفاق‌تری منظور فرمايید!

اعتراض دخترانه:
پسرها اصلاً این مورد را نخوانند چون به گروه خونی‌شان نمی‌خورد. این نوع اعتراض مال دخترانی است که کارنامه دانشگاه‌شان با کارنامه اول دبستان‌شان هیچ فرقی نمی‌کند و پر از بیست و صد آفرین و هزار سیصد آفرین است و در مواردی استفاده می‌شود که یک استاد نا به خرد نمره دختر خانم را 19.75 یا 19.5 رد کرده است. در این مواقع نوشتن سلام گریه آلود به استاد کافی است.

در پایان همانند این آگاهی‌های ماورایی و شعار زده صدا و سیما فراموش نکنیم که این اعتراض‌‌ها مایه انبساط خاطر اساتید را فراهم می‌کند و اگر هم کارگر نیفتد یک لبخند استاد به اندازه دنیا ارزشمند است.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٢
٢
٢
تو دانشگاه ما هیچ کدوم کاربرد ندارن!استاد تو دانشگاه ما هیچ نقشی نداره اصلا!
٩١/١١/٠٢
٠
٢
وااااا چه دانشگاهی میری مگه؟دانشگاه ما که فقط استاد همه کارست حتی مطمئن باشی 20 استاد 0 بده نمیتونی کاری کنی!!به برگه هیچکس جز استاد کاری نداره!!
نگارا
نگارا
٩١/١١/٠٢
١
١
این چرا نمیشناسه ممنو!!من بودم بالایی!
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٢
٠
٠
راستش دانشگاه ما تمام بار درسا رو دوش خودمونه استاد 6نمره میانترم دسته شه! فقط!پی ان یو سیتی دیگه!
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٠٢
١
٠
احتمالا دانشگاه هاروارد نمیری:|؟! چون اونجام میگن همین جوریه :)
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٢
١
٠
چی بگم؟از هاروارد کم نمیاره:دی
امیررضا
امیررضا
٩١/١١/٠٢
٤
٠
خیلی باحال بود مخصوصا این جمله ی آخرش: ((در پایان همانند این آگاهی‌های ماورایی و شعار زده صدا و سیما فراموش نکنیم که این اعتراض‌‌ها مایه انبساط خاطر اساتید را فراهم می‌کند و اگر هم کارگر نیفتد یک لبخند استاد به اندازه دنیا ارزشمند است.))
نگارا
نگارا
٩١/١١/٠٢
١
١
من که چه نمره بگیرم چه نگیرم اعتراض میکنم!!
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١١/٠٣
٢
١
شما دچار بیمار کمبود اعتراض پنداری هستید! برید دکتر 4 تا آمپول بده خوب میشین!
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠٢
١
٠
دانشگاه ما که بعضی از استادا کلا از رو هوا نمره میدادن کافی بود یه کم پاچه خواری کنی..... ووویییییییی یه پسره ای بود تو کلاسمون اییییییییش کلا تو پاچه استاد بود..... همیشه هم صندلی اول رو به روی استاد می شست بعد از کلاسم کلی سوال داشت از استاد...... بعضی از استادام که همه برگه ها رو تصحیح می کردن میرفتی اعتراض برگه اتو میذاشت جلوت که ببین چه کار کردی.... بعضیام که تا نمره میومد رو سایت 1ساعت بعد تایید نهایی می شد ینی عملا اعتراض بی اعتراض..... ولی درکل دوران خوبی بود....
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١١/٠٣
٠
١
والا تو دانشگاه ما فقط دخترا نخ لای دندونشون گیر می‌کنه.. دانشگاه شما تو ایران...
mhv1994
mhv1994
٩١/١١/٠٢
٠
٠
والا اقای حکاک من دیدم اینجوری نمیشه سه چهار تاشو با هم قاطی کردم که دیگه استاد با من همزاد پنداری کنه بعضا پا به پای من گریه هم کرده / جالب اینجاست استاد امروز بین این همه دانشجور زارت اومد پیش من و با لبخندی ملیح گفت تمام این چند جلسه رو جبران میکنم و منتظرم برگت بیاد زیر دستم ! خداییش به این استاد میشه اعتراض کرد
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١١/٠٣
٠
٠
با توجه به آنچه ما از شما دیدیم و خودتون نوشتید اون استاد بیچاره حق داره...
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/٠٢
٠
٠
یکی از استادای ما اول افتاده هارو میزنه بعد اعتراض به ان ها 9.5 داده بقیه نمره هارو مستقیم نهایی میکنه مکافاتی داریم با اینا
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/٠٢
٠
٠
جای ما متن نمیتونی بنویسی تازه یکی از استادا هست کافیه به نمره ایی که داده اعتراض کنی کمتر میکنه نمرتو خراب
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٠٢
٠
٠
آخ گفتی... گفتی... این استاد ما که هرچی گفتیم1 نمره 1 نمره بده در راه هر کس دوست داری نداد که نداد... امان از استادای امروزی...
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١١/٠٣
٠
١
بله ما هم 2 بار از سر همین 1 نمره ندادن ها طعم شیرینی مشروطی رو چشیده‌ایم.
mah-tkh
mah-tkh
٩١/١١/٠٢
٠
٠
آره واقعا شاید استفاده کردم! یه امتحان خیلی سخت امروز داشتم!
imanhkt
imanhkt
٩١/١١/٠٢
٠
٠
نه من تو کار اعتراض نیستم ... بیشتر با تماس تلفنی و اس ام اس و اینجور چیزا واحدهام رو پاس میکنم ... !
نسیم
نسیم
٩١/١٢/١٤
٠
٠
بابا پارتی! خوشا به حال ای...!
زهره
زهره
٩١/١١/٠٢
٢
٠
هی دست روی دلم نزار که خونه . توی دانشگاه ما استاد ها به ظاهر و تیپ دانشجو نمره میدن . اینو از وقتی فهمیدم که استادمون به نامردی به کسانی نمره داده که تا چند وقت پیش به دانشجو گفته بود حذفی ولی حالا... حالا هم نمی دونم بابت نمره ای که به من داده اعتراض کنم یانه ؟ بچه های دیگه که می گفتن اگه اعتراض کنی نمره تو کم میکنه . حالا چکار کنم .؟
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١١/٠٣
٠
٠
متد خاصی برا این نوع اساتید وجود نداره... چند تا عکس فتو شاپ کنین براش بفرستین شاید مفید باشه...
m-nik110
m-nik110
٩١/١١/٠٢
٢
٠
الان اون دانشگاهه بگید ما چه گلی به سر بگیریم که هرچی میگیم میگن نهایی همینه اااا فک کنید چه دردیه درست نوشتم بهم بیست و پنج صدم از یک و نیم نداده میگم چرا بهم نمره نداید میگه فرمولتو اثبات نکردی این فرمول توی کتاب نیست یا چرا فلان چیز ذهنی حساب کردی!!چرا ننوشتی!!ابن مشکل برای هممون پیش امده نه فقط من اونروز دبیر هندسمون از سه نمره یک سوال به یکی از بچه ها نیم داده بود چون علامت زاویه نگذاشه!! تازه با کلی ژست میگن!!فک کردید نهایی با حوصله برگه هاتونه برسی میکنند هر گلی هست همین الان به سر بگیرید به جای خرداد!! میگم به نظرتون کی نهایی اختراع کرده؟!قصد جانشو کردیم!!
اسمانه
اسمانه
٩١/١١/٠٢
١
٠
راستش امروز من یک اعتراض دخترانه داشتم ...کلاس نمیذارم ولی خنده ام گرفت وقتی این متنو خوندم ویاد خودم افتادم...استاده اخر بهم گفت تو که سر کلاسیت خوبه نگران نباش... این یعنی چی الان...
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١١/٠٣
٠
٠
خدا شفا عنایت بفرماید ان شاء ا... احتمالاً شما از اون دسته ای هستید که کتاب را شصت دور می کنید و در وهله آخر هم جوشنده اش را می خورید...
اسمانه
اسمانه
٩١/١١/٠٣
٠
٠
شما همچنان به دعا ادامه بدید که شاید نتیجه بده...
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٠٢
٠
٠
خداییش این دیگه خیلی نامردیه ! رفتم نمره ام رو نگا کنم اون جور که خودم حساب کردم 17 به بالا میشدم... تو سایت که رفتم همین الان زده 12.5!!!:| خداییش به این استاد چی باید گفت میان ترم شدم 18 بعد پایان ترم که در همین حد دادم رو نمیدونم چطوری حساب کرده که شدم 12.5 خدا میدونه !! استاد نمره خودمو بهم بده... ،نمره اضافی دادنت پیش کش !
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١١/٠٣
٠
١
برو و اعتراض وحشیانه داشته باش....
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٠٤
٠
٠
اا ترو خدا نگاه کن دیشب ساعت 12نصف شب نمرات رو زده ساعت 10 صبح برداشته نهایی کرده نمرات رو بهم داده 13 !!!!!!!!!!!!!!!!! ای .......................! فردا میرم دانشگاه خراب شدمون این چه وضعیه دیگه امیدمون به همین درس بود!!!!!!!!!!
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/٠٣
١
٠
دانشجو ینی همین !!!!!!!
baranak
baranak
٩١/١١/٠٣
١
٠
بسی رنج باید کشید در این عرصه /نمره دادن الکی نیست.دانشجو.... بسه.
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١١/٠٣
٠
٠
خواهش می کنم داش... چش مایی...
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١١/٠٣
٠
٠
نمره گرفتن الکی نیست! نمره دادن که ساده است...
٩١/١١/٠٣
٠
٠
فتبارک الله احسن الخالقین ...
اسمانه
اسمانه
٩١/١١/٠٣
٠
٠
چرامیزنی ناشناس ...ای جیم اسمانه نشناس...
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١١/٠٣
٠
٠
سخته!
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٠٤
٠
٠
چی سخته گرفتن نمره یا دادنش ! یکم راهنمایی من بابا !:)
mr.majdator
mr.majdator
٩١/١١/٠٤
٠
٠
اگه امتحانی رو خراب کردیم باید بلافاصله به استاد رجوع کرده و برای سوالات اعتراض کنیم و اگه کارساز نبود میتونیم دست به ناله هم بزنیم.
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١١/٠٦
١
٠
من همش میترسم اگ اعتراض کنم همین نمره ام هم ازم بگیرن!
نسیم
نسیم
٩١/١٢/١٤
٠
٠
من که یک بار واسه یک درسی 15 گرفته بودم اعتراض کردم 13 دادن گفتم شاید اشتباه شده دوباره اعتراض کردم 11 دادن! دیگه جرات نکردم اعتراض کنم چون اگر همینطوری پیش می رفت فکر کنم 9 می دادن!
nikta
nikta
٩٢/٠٣/٠٣
٠
٠
نمره ی واقعیت بودن اینا یا الکی کم کردن.
امیر حسین
امیر حسین
٩٤/١٠/٢٧
٠
١
من نمیدونم چرا درس ریاضی 1 رو افتادم... برای استاد چهار صفحه جواب نوشتم نمره ام شده8 ولی سه نفر از دخترای تو ای کلاس ورقه سفید دادن وقبول شدن حالا تو این شرایطی استاد میگه من به همه یک اندازه ارفاق کردم ایا این درست است؟ ایا این ظلم در حق بنده نیس؟ حق الناس نداره؟؟؟
پربازدیدتریـــن ها