گیر بی‌جا / این قسمت: فواید طلاق!

گیر بی‌جا / این قسمت: فواید طلاق!

نویسنده : پیک

طلاق بگیرید. باور کنید ضرر که ندارد هیچ فواید فراوانی هم دارد! این فواید برای آقایان و خانم‌ها جداست ولی خدا را شکر به وفور برای هر دو هست.

مثلا برای خانم‌ها، بعد از طلاق می‌توانند آزادانه فکر کنند، بیاندیشند و تصمیم بگیرند، بدون این‌که کسی باشد مخل اهداف متعالی‌شان بشود! می‌توانند هر هفته خانه خاله سوزی جمع بشوند و فال قهوه بگیرند یا روزی 5 بار به آرایشگاه دوست‌شان بروند تا بالاخره شبیه «جولی» بشوند. می‌توانند با خیال راحت قرص‌های آرام بخش را میل کرده و تا لنگ ظهر بخوابند بی‌آن که نیاز باشد برای موجودی به نام شوهر صبحانه و ناهار درست کنند. این آقایان هم شورش را درآورده‌اند، فکر کرده‌اند نوکر استخدام کرده‌اند، هی بشور بپز بساب باز فردا از سر نو! این که نشد زندگی؛ زن باید آزاد باشد، حداقل روزی 8 وعده پاساژ برود و 5 وعده بازار! حیف نیست وقتی که توی تلگرام می‌تواند با دوستان آشنایش بگذارد و جک بخواند و بخندد و شاد باشد باید برود جوراب‌های بد بوی یک غریبه به اسم همسر را بشوید! تازه اینستاگرام و عکس‌های مهمانی‌ها با دوستان قدیم و جدید و آزادی‌های یواشکی و یهویی و مینیمال و... هم خودش عالمی دارد که نگو.

برای آقایان هم نیاز هست بگویم؟ همین بس که کسی نیست دیگر غر بزند دیشب کجا بودی؟ یا صبح به صبح پول به اندازه یک ماه بگیرد و آخر هیچی هم نخرد. همه کارها را خود مردها انجام می‌دهند و بعد موجودی به نام همسر منت سرش می‌گذارد و دائم سوال پیچش می‌کند. کلا بعد از طلاق به آقایان خیلی خوش می‌گذرد، از روی لبخندشان وقتی دارند به این موضوع فکر می‌کنند می‌شود فهمید.

خب خدا را شکر به این نتیجه رساندم‌تان که طلاق خوب است، حلا شما نیاز به یک دلیل محکم دارید تا قاضی شما را سر ندواند. برای این کار راه‌های زیادی هست ولی جدیدترین و پرفکت‌ترین کاری که سراغ دارم مربوط به زوجی ست که بعد از 15 سال به تازگی تصمیم به «رهایی» گرفته‌اند. خانم که می‌بیند این همه خوشی دارد از دست می‌رود، تصمیم می‌گیرد نقاشی‌ای بکشد و بدهد دست دختر کوچکش و بگوید این مادر بزرگت است! حالا نقاشی چیست؟ یک حیوان به اسم الاغ! یعنی دقیقا زده است به هدف. حتی اگر راسو می‌کشید به این اندازه شوهر را عصبی نمی‌کرد و بعد در دادگاه گفته است که من برای یادگیری بهتر دخترم این را گفته‌ام، شوهرم خیلی بی جنبه است و من نمی‌توانم با او زندگی کنم.

حالا نمی‌دانم جناب قاضی پرسیده است از خانم که چرا برای یادگیری دخترش از «بالا بالا» استفاده نکرده یا نه! البته قاضی پرسیده چرا از طاووس برای یادگیری استفاده نکردید و خانم در جواب گفته‌اند: بخاطر این‌که به درس الاغ رسیده بودیم! ]پناه بر خدا[

آقا هم به طبع آن فوایدی که خدمت‌تان عرض کردم هیچ رقم که کوتاه نیامده هیچ، تازه گفته که همراه با پرداخت مهریه حاضرم فرزندانم را هم به او بدهم تا از زندگی‌ام بیرون برود! و به همین سادگی یک زندگی را بعد از 15 سال می‌شود تبدیل به دو زندگی کرد.

اصلا هم مهم نیست آینده آن دو دختر در جواب دوستان و مشاوران عزیزشان که می‌پرسند چرا پدر و مادرت از هم جدا شدند، بگویند چون مادرم در لفافه به مادربزرگم گفته خر. مهم این است که این دو نو گل خیلی تازه شکفته به عشق و حال مذکور برسند. باشد که دختران آن دو بزرگوار رهروی راه مادر باشند.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
i.forouzan
i.forouzan
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
دست شما درد نکنه که اینقدر مردم رو به طلاق دعوت می‌کنید؛ اجرتون با خدا خخخخخخخخخخ
i.forouzan
i.forouzan
٩٤/٠٨/٠٧
١
٠
پ.ن: من اصلا هم وقت خوندن اون قسمت مربوط به طلاق آقابون لبخند به لبم نیومد :)))
sh_shahalami
sh_shahalami
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
خدا خیرتون بده ذکر کردین وگرنه عواقبش ممکن بود دامن گیر منم بشه :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
آقای فروزان قصد بنده خدا ترور کردن بانوان بود که به حول قوه ی الهی به وقوع پیوست ! خودتون رو ناراحت کنین :)) " جناب نویسنده ، توضیحات لازم انجام شد !! :D "
sh_shahalami
sh_shahalami
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
باور بفرمایید من فقط مشوق به امر "پسندیده" طلاق هستم و بس!وگرنه من رو چه به دعواهای بین جنسیتی و عدم رعایت حقوق زنان در همه جا و ... :)
i.forouzan
i.forouzan
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
:))) خخخخخخخ
s_khorashadi
s_khorashadi
٩٤/٠٨/٠٧
١
٠
خبلی خوب نوشته بودید ...ممنون از شما :)
sh_shahalami
sh_shahalami
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
ممنون لطف دارین :)
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٨/٠٧
١
٠
باز خدا رو شکر واقعیت را بیان فرمودید از طنز تلخ بدم میاد پارادوکس هم حدی داره! مرسی
sh_shahalami
sh_shahalami
٩٤/٠٨/٠٧
٠
٠
ممنون :) فکر کنم تعریف کردین نه؟ :))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
می بینم که حسابی به خانم ها تیکه انداختین و اون وسط یک تلنگر هم به آقایون زدین که الکی مثلا دو طرفه حرف زدین! کسی هم اصن نفهمید ! ولی ما که فهمیدیم ! باشه باشه :D
sh_shahalami
sh_shahalami
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
از نکته بینی شما ممنون ولی آقایون خودشون برای خودشون متصور شدن :)) نمونش آقای فروزان که اصلا لبخند به لب نداشت :)
aynaz_sahrivar
aynaz_sahrivar
٩٤/٠٨/٠٨
١
٠
قسمت اخش جالب تر بود:) منکه قسمت خانوما رو خوندنم بیشترم اعصبانی شدم:/ کلی زندگی یه زن که اینا نیست
sh_shahalami
sh_shahalami
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
مهم طلاق گرفتنه که باید توی جامعه رواج پیدا کنه .... منم تلاشم رو کردم امیدوارم تلاشم در جهت درست ازش استفاده بشه :))) متن رو برعکس بخونید از عصبانیتتون قول میدم کم بشه :)
aynaz_sahrivar
aynaz_sahrivar
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
:) بعله
f_maveddat
f_maveddat
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
سلآم؛ ما به تازگی یه مطلب درمورد زنان طلاق نوشتیم، به نمایندگی از بقیه این تماثیل رو رد میکنم، نه به طور کامل ولی رد میکنم!! شاید چیزی که نوشتین درمورد قشر مرفه صحت داشته باشه این طرفا طلاق اول بدبختیه؟! یه اینکه طنز نوشتین نمیشه ایراد کلی بهش گرفت وگرنه این مواردی که مطرح کردین زیاد جای بحث داره :)) به هر جهت مرسی از شما... موفق باشین :)
sh_shahalami
sh_shahalami
٩٤/٠٨/٠٩
٠
١
آخ آخ آخ ... شما که خودتون از فعالان در عرصه طلاقید دیگه چرا؟!بابا بذارید همین چند تا جوونی هم که با همند طلاق بگیرن برن دنبال زندگیشون!!پژوهشگران دریافتند کهطلاق همواره خوشبختی به همراه داره خانم مودت ؛ مرفه و غیر مرفه نداره.مهم ترویج به این امر مقدسه که بنده در توان هر چه بود گذاشتم :))) البته پاراگراف آخر معنی درست کل متن رو فکر کنم رسوند!کل متن رو "روتیت" شده مطالعه فرمایید :)
sh_shahalami
sh_shahalami
٩٤/٠٨/٠٩
٠
٠
ممنون از لطفتون :)
admincheh
admincheh
٩٤/٠٨/١٠
٠
٠
حالا ما بریم بانوج راه بندازیم مطلب بنویسیم از فصل سرد بعد از طلاق بعد مردم بیان تمام رشته های ما رو پنبه کنن ؟ آیا رواست ؟ مسئولین کجای جیم نشستین خب؟:))))))
sh_shahalami
sh_shahalami
٩٤/٠٨/١٠
٠
٠
نخیر .... بنده اعلام میکنم بعد از طلاق هیچم سرد نیست!با آسودگی خاطر طلاق بگیرین :)) حالا این همه سال کنار هم زندگی کردن که چی؟!عمرشونو سوزوندن ... والا ...بذارین آمار طلاق یکم بره بالا,زشته برای ما که توی همه چی اولیم افت داره!
نانوتک
نانوتک
٩٥/٠٣/٢٠
٠
٠
با نظر نویسنده کاملا موافقم. فقط میگم محبت زیاد باعث میشه خودت احمق جلوه کنی. تصمیم جدی رو هرچی زودتر باید گرفت. من 4 سال تحمل کردم آخرشم بهم گفت بورو به آرزوت برس. درکش برای من خیلی سخته شخصیو دوست داشته باشی و ببینی داری زجرش میدی ولی بازم بخوای زندگی کنی و طلاق نگیری. قصدم توهین نیست ولی لعنت به اون روانشناسی که گفت 3 سال طول میکشه همدیگرو بشناسین بعد مشکلات حل میشه
پیک
پیک
٩٥/٠٦/١٩
٠
٠
البته من نظرم رو با کمی مبالغه و طنز گفتم و خب مسلما از نزدیک بودن این اتفاقات سراسر تلخی وناراحتیه. ایشالا روزهای خوش میاد
پربازدیدتریـــن ها
صندوقچه افکارم

می نوشتیم آن زمانی که نوشتن مد نبود

٩٦/١١/٢٦
پا به ویرانی دلم می‌گذارد

چشم هایش

٩٦/١١/٢٥
شعری سروده خودم

جویای محبت

٩٦/١١/٢٩
دوباره عاشقش...

بی جهت نیست دلش شوق تو در سر دارد

٩٦/١١/٣٠
التماس تفکر

«و» مثل ولنتاین

٩٦/١١/٢٦
تقدس حجاب

محتاج نگاهیم بانو

٩٦/١١/٢٦
بس کنید!

بازی با عشق

٩٦/١١/٢٩
زندگی کوتاه است

سی سالگی

٩٦/١١/٢٥
می خواهم توی لاک خودم باشم

در ستایش گم شدن

٩٦/١٢/٠١
خدایی که در این نزدیکی‌ست

طریق عاشقان

٩٦/١١/٢٨
ترانه ای سروده خودم

چقدر دلگیرم از بهمن

٩٦/١١/٢٩
صدای پای نم نم اش

بارونم

٩٦/١١/٢٨
من غلام قدیس ولنتاینم

ولم تایم، روز عشاق

٩٦/١١/٢٦
شعری سروده خودم

تو قصد کشتنم را کرده ای

٩٦/١١/٢٨
جشن امضای رهش امیرخانی

لطفا در صف بمانید!

٩٦/١٢/٠١
فیلم بین حرفه ای شوید

مختصر نگاهی بر فرم و محتوا

٩٦/١١/٢٨
چرا این کابوس‌های بیداری تمام نمی‌شود؟

این شبیخون بلا باز چه بود

٩٦/١١/٢٩
به‌سوی بهشت

در جمعیت

٩٦/١١/٢٥
زمان می‌گذشت و من همچنان می‌نوشتم

مرا بخوان

٩٦/١١/٣٠
سقوط مستمر رسانه ای و سقوط پرواز تهران -یاسوج

ورشکستگی فضای رسانه ای کشور

٩٦/١١/٣٠