سرخ پوشان سیاه پوش شدند

سرخ پوشان سیاه پوش شدند

نویسنده : ناصر جوادی

خبر تلخ است، سرد است، سنگین است، غیر قابل باور است. در روزهایی که پاییز تم غم پاشیده بر ذی‌الحجه، روزهایی که هر لحظه به شمار خانواده‌هایی که پارچه‌های سیاه  جای خوشامد گویی‌ها و زیارت قبول‌ها می‌گیرد در سر در خانه‌های‌شان، اضافه می‌شود، ناگهان خبری چونان سونامی همه جا را فرا می‌گیرد. خبر کوتاه است، هادی نوروزی در گذشت. باورت نمی‌شود، دوباره یک شایعه و شوخی زشت دیگر است و انگشت اتهام را می‌گیری به سمت شبکه‌های اجتماعی اما نه این بار انگار حقیقت دارد.

باورت نمی‌شود، گوش شکسته‌ای کخ تا دیروز چنان یوز چمن سبز آزادی را در زیر گام‌های با صلابتش می‌لرزاند اینک دیگر نیست. مهاجمی که مورچه کارگر بود، کاپیتانی که با روزهای اولی که به پرسپولیس آمده بود تفاوت چندانی نداشت. او کاپیتان پر طرفدارترین تیم آسیا بود اما اهل ژست‌های رنگ و وارنگ روی جلد نبود، حتی کاپیتان هم که شد شماره بیست و چهار را عوض نکرد. خیلی‌ها گفتند کاپیتان باید شماره‌ای مناسب و در خور به تن کند اما انگار او می‌خواست بیست و چهار را جاودان کند. می‌خواست شماره مخصوص خود را برای همیشه در قلب هواداران ثبت کند. بیست و چهار رفت کنار هفت و هشت، پیراهنی که اگر صدها نفر هم بر تن‌شان کنند باز هم با پروین و کریمی می‌شناسیم‌شان و حالا شماره بیست و چهارِ هادی برای هرکسی که بخواهد بپوشدش گشاد خواهد بود چرا که هوادار تنها بر تن آپاچی می‌پسندت این شماره را.

افسوس که دیگر در آزادی و بر روی مخمل سبزش نخوهیم دیدت. روزنامه‌ها تیتر خواهند زد کاپیتان پرسپولیس به خاک سپرده شد اما جای کاپیتان سی ساله ما خاک نبود ما به قلب‌های‌مان می‌سپاریمت کاپیتان. پرسپولیس ده نفره شد تا ابد از نبودنت و هوادار باید عادت کند به دیدن آزادی بی ‌هادی.

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
راتا
راتا
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
خدارحمتشون کنه:(
sh_shahalami
sh_shahalami
٩٤/٠٧/١١
٢
٠
یک ایران سیاه پوش شد. استقلالی هستم ولی به احترام کاپیتان پرسپولیس من هم امروز پرسپولیسیم .....
naser_j
naser_j
٩٤/٠٧/١١
١
٠
این جوانمردی و بزرگ منشی شما و بقیه استقلالی ها رو نشون میده واقعا این جور مسله ها رنگ نمیشناسه همو جوری ک رفتن اسطوره آبی ها روز تلخی برای همه از جمله ما پرسپولیسیا تلخ بود
sh_shahalami
sh_shahalami
٩٤/٠٧/١٢
٠
٠
لطف داری بزرگوار
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
راستش من زیاد فوتبال لیگ رو نمی بینم و ایشون رو کم می شناختم ، اما خبر مرگ اون هم کاپیتانی که برای فوتبال و یک باشگاه و خانواده اش عزیزه ، سخته !
naser_j
naser_j
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
برای هواداری ک به یاد داره یه جوون گمنام اومد تو تیم بزرگ مون و کم کم رشد کرد و به کاپیتانی رسید خیلی سختره واقعا انگار دوستی رو که چند سال باهاش زندگی کردم واز دست دادم ):
elnazi
elnazi
٩٤/٠٧/١١
١
٠
سلام...بااینکه اسقلالیم ولی واقعن ازفوتشون ناراحت شدم...خدارحمتشون کنه...متنتونم خیلی تاثیرگذاش روم...مخصوصااونجایی ک گفتین:روزنامه هاتیتر خواهندزد......خیلی خوب بود..ممنونم:))
naser_j
naser_j
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
مرسی لطف دارید این جور جا هاست ک تبدیل رقابت ب رفاقت باعث قابل تحمل شدن مصیبت ها میشه
elnazi
elnazi
٩٤/٠٧/١٢
٠
٠
بنظرمن رقابت مااستقلال وپرسپولیس سر رنگه فقد!چه منه استقلالی چه شمای پرسپولیسی جفتمون آدمیم،وهمینطور بازیکنای دو تیم...آدم هرچیم روتیمش تعصب داشته باشه...ولی مرگ آدموناراحت میکنه...حالاچه استقلالی باشه چه پرسپولیسی! بلخره یکی از بنده های خدابوده دیگ:)
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
آزادي بي هادي. خدا بيامرزه همه ما رو مخصوصا ايشون رو
z-dadras
z-dadras
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
خیلی سخته:(من اصلا باورم نمیشه که هادی نوروزی دیگه نیس:((دلمون برای گل های قشنگی که می زدی تنگ میشه:(((هادی باتعصب
sajede_gh
sajede_gh
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
خسته ام مثل صبح پنج شنبه/تیترهایی که غم خبر دارد/کاپیتانی که مرگ را بوسید/پرسپولیسی که ده نفر دارد/ . بهتی از جنس تیترهای درشت/شوک صبحی که مردمان خواندند/باورش غیرممکن است اما/کاپیتان رفت ده نفره ماندند
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
خدا رحمتشون کنه...پرسپولیسمونم ده نفره شد:(((((بی کا پیتان شد:(هععی....نخواهیم دیدت درسته(ایکون ماور غلط املایی هستم بنده)ممنون از مطلبتون:)
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
ایشونو اصلا نمیشناختم... خدابیامرزدشون
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
با گریه دارم می نویسم باز باران گرفته شهر و روستا را از نو شبیخون می زند پاییز می گیرد از ما لیدر ما را باران شدیداللحن می بارد سونامیی انگار در راه است گویی که بویی برده از جریان اما «خبر کوتاه و جانکاه» است ای مرگ بد! خوبان کشی تا چند ای زندگی! خودمحوری تا کی؟ اخراج تلخی بود هادی جان! این اشتباه داوری تا کی؟ زود است کفشت را بیاویزی این کار را با ما نکن مشتی! با اینکه بیدارم ولی از صبح هی خواب می بینم که برگشتی یکباره تنها می گذاری مرد گل های غمگین یتیمت را پیش از سفر بنشین و روشن کن تکلیف بازوبند تیمت را با هر گلی یاد تو می افتیم قلب هواداران پر از هادی ست غمگین ترین موجود این دنیا هر جمعه ورزشگاه آزادی ست! رفتن که «پایان کبوتر نیست» در آسمان ها یکه تازی کن دنیا برایت سخت کوچک بود حالا برو با مرگ بازی کن با پرچم سرخت بران در باد پارو بزن تا پیش قایقران امشب نشسته چشم در راهت لبخند استقبال ناصرخان هادی! عزیز قرمز و آبی! اسطوره ای از عمق جان قرمز هرجا که باشی دوستت داریم آقای پاس گل! خداحافظ...
naser_j
naser_j
٩٤/٠٧/١٢
٠
٠
واقعا زیبا بود مرسی از حضور تون اشک میریزم به جای تمام شادی های که میشد با گل هایت به ما هدیه کنی هادی
Anis
Anis
٩٤/٠٧/١٢
٠
٠
کاپیتان بی ادعا و آرومی بود! خدا رحمتش کنه!
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٤/٠٧/١٢
٠
٠
سلآم؛ روزگار همینه دیگه :( خدا همه ی رفتگانو رحمت کنه...هییع :/
n_rohani
n_rohani
٩٤/٠٧/١٢
٠
٠
چه دنیایی یه صبح میاد و میبینیم اسطوره ای دیگه نیست به همه پرسپولیسی های عزیز تسلیت میگم واقعا بدجور شوکه شدم با این که یه استقلالیم به شما هم تسلیت میگم دایی عزیز
پربازدیدتریـــن ها
همه چیز در تو خلاصه می شود

برای من از تو نوشتن ناممکن است

٩٦/١٢/٢٧
سال تان قشنگ

عید من خنده ی توست

٩٦/١٢/٢٩
کاش پشت دستم می زدی

من خیلی زود بزرگ شدم / قسمت دوم

٩٦/١٢/٢٧
کشفی در باب ریاضیات، آدم‌‌ها و ظروف آشپزخانه

استکان‌ها و لیوان‌ها

٩٦/١٢/٢٨
این جوان خیری از این دنیا ندید

ویرایش آخر یک نویسنده

٩٦/١٢/٢٧
همین روزها حوالی بهار

روبان زرد

٩٦/١٢/٢٧
شبیه حرف هایت

سه شنبه ها

٩٦/١٢/٢٦
روزهایی در زندگی

آهای خودم، چطوری؟

٩٦/١٢/٢٩
مناجات آخر سال

خدایا!... مرا تا نبخشیدی سوار هواپیما نکن!

٩٦/١٢/٢٩
داستان کوتاه

نگاه

٩٦/١٢/٢٨
اوج خلاقیت

اندرحکایت نام کاربری

٩٧/٠١/٠٢
این مراسم باشکوه

زانو زدن مقابل قفسه‌ ارتش شامپوها

٩٦/١٢/٢٨
می‌دانی عزیز من؟

جایت همیشه سبز است!

٩٦/١٢/٢٦
برای یک مشت اسکناس

شادگل

٩٦/١٢/٢٦
عید در راه است

نیشتمان عزادار من

٩٦/١٢/٢٩
تغییرات نسبت به سال 90

تهران مدرن‌تر و زیباتر؛ تهرانی‌ها ناامید‌تر و تلخ‌تر

٩٦/١٢/٢٨
شعری سروده خودم

باید کمی روراست بود

٩٧/٠١/٠٢
شادیِ دو دستی نواختن پیانو

عاشقی در دهه سوم زندگی

٩٧/٠١/٠٢
صد و بیست و هشت ساعت لعنتی

من در غیاب تو کلمات سر بریده بسیاری را شفا داده‌ام

٩٧/٠١/٠٢
حکایت از خداحافظی شیرین داشت

من در این لحظه، پرنده ام!

٩٧/٠١/٠٤