در حاشیه ی فاجعه ی عربستان

در حاشیه ی فاجعه ی عربستان

نویسنده : arwen

این روزها و بعد از فاجعه‌ی منا چیزهای جالبی از این طرف و اون طرف میشنویم. حرفهایی که بعضی شاید از سر بی فکری و بعضی از سر تندروی گفته و نوشته میشوند. یکی خدا خدا میکند رهبری فتوای جنگ با عربستان را بدهد، آن یکی هم خط گرفته که بگوید عربستان باید اداره حج را به کشورهای دیگر واگذار کند...سومی دولت را میبرد زیر سوال و تلاش می‌کند کارهای دولت را در برابر این ماجرا ندید بگیرد. یک عده از سیاسیون قدیمی هم از الان قلاب هاشان را برداشتند و دارن تند و تند از آب گل آلود به نفع انتخابات دو سال بعد ماهی می‌گیرند. صفحات مجازی و تلگرام هم پر شده از یک سری حرف بیجا بر علیه دولت یا گنده‌گویی و خط و نشان کشیدن برای ایجاد جنگ با عربستان.

دوستان عزیز بیاید منطقی باشیم. اول اینکه آن عزیزان تندرویی که از سر شکم سیری در انتظار جنگ هستند در نظر داشته باشند وقتی جنگ بشود این شما نیستید که می‌روید توی میدان. برادرها و پسرهای مردم هستند که جلوی گلوله میروند. یک عده دیگر بی خانمان می‌شوند. یک عده دیگر توی جنگ معلول می‌شوند. خانم گرامی که این حرف را زدی عزیزم شما احتمالا به همان حد شعار دادن و سنگ انداختن به سفارت عربستان بسنده کنید. اما فقط یک لحظه فکر کن که برادر خودت هم جزو همان چند صد هزار نفری باشد که توی چنین جنگی کشته می‌شوند.

آن عزیزانی هم که منتظرند عربستان اداره حج را بدهد دستشان، در نظر داشته باشند که هر وقت ما اداره حرم امام رضا را به شیعیان دیگر واگذار کردیم میتونیم از کشور دیگری توقع این رو داشته باشیم که اداره کشورش را در یک واقعه به این مهمی به دیگران بدهد. به خصوص با سابقه  اختلافات تاریخی و عقیدتی شدیدی که بین دو کشور هست.

و اما دسته سوم که منتظر بودند از آب گل الود برعلیه دولت آقای روحانی ماهی بگیرند...عزیزان از شما چند تا سوال دارم:

- دیگر روحانی باید چکار می‌کرد؟ آخر تو 2 روز 3 بار کاردار سفارت عربستان را احضار کرد.

- دستور مستقیم پیگیری داد.  وزیرش را فرستاد، معاونش را فرستاد. توقع که ندارید خودش برود جنازه جمع کند؟

دستور همه امکانات و رسیدگی را داد.

همه مملکت که رسیدگی به این موضوع نیست که البته او کار خودش را کرد.

ما در جامعه ی جهانی فقط یک موضوع و مشکل نداریم که همه این وقت ارزشمند صرف این موضوع بشود. که البته توی سخنرانیش در موردش گفت. اینقد تندروهای افراطی حرف از بیکفایتی عربستان و سرلج کردن دارن میزنند که به این فکر نمی‌کنند ما هنوز کارمون گیره دست عربستان و کلی مردم ما هنوز آنجا هستند. این شاخ و شانه کشیدن‌های عجیب و غریبتان باعث شده تهدید بشویم به دفن دست جمعی افراد از دست رفته. بماند که هنوز چند ده هزار زائر داریم در آن کشور....حالا این وسط یک عده هم یادشان افتاده دور بعدی ریاست جمهوری هم هست.

لطفا کمی تفکر کنید!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
رهگذر
رهگذر
٩٤/٠٧/١٢
٠
٠
جمله آخرت رو من به خودت میگم!کمی جلوتر از نوک بینی ات رو هم ببین.
arwen
arwen
٩٤/٠٧/١٢
١
١
دقیقا دارم تلاش میکنم بیشتر از جلوی دماغم رو ببینم دوست عزیز شما رو نمیدونم اما من تو یه محدوده ی نظامی بزرگ شدم. تمام بچگیم تو جنگ بود... جنگ رو یادمه موشک بارون ها رو یادمه کشته ها رو یادمه.حجله ها رو هم یادمه.یادمه بچه های بی پدری که سالها حسرت پدر کشیدن. یادمه مادرهای چشم به راه رو .یادمه جوونهایی که رفتن و نیومدن و یا رفتن و مجروح و زخمی برای ابد زمین گیر شدن. حرف من اینه اون خانم محترم که خودش پشت خطه حق نداره بیاد بگه بریم جنگ. اخرش چی شد؟ ایران به جای گرفتن خسارت از حکومت صدام حالا داره هزینه های بازسازی هم بهشون کمک میکنه. به همون مردمی که روی سر اسیر ایرانی آب جوش میریختن.جنگ خیلی کثیفه دوست عزیز. مسلما دستی که به خاکمون دراز بشه رو قطع میکنیم. اما جنگ بین مسلمین اگر کمی آینده نگر باشیم چیزی نداره جز سود برای دشمن. شاید حکومت عربستان وهابی باشه اما تو همون کشور هستن شیعیان و برادران سنی ما که خیلی هاشون واقعا با ما دشمنی ندارن. حرف من اینه کسی که وسط گود نیست حق نداره بیاد بگه لنگش کن.
h.naderi
h.naderi
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
این جمله دقیقا کجای متن نوشته شده بود؟ آخر متن نوشته شده بود که لطفا کمی تفکر کنید!
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
سلآم؛ بله این تند روی ها تموی نداره؟! ملت ما خودشو تو هر زمینه ای صاحب نظر میدونه ؟! من از این حاشیه ها بی اطلاعم. مهر تایید هم به مطلب شما نمیزنم... از خدا میخوام همونو عاقبت بخیر کنه :) مرسی از شما بابت ابراز عقیدت :) با جنگ مخالفم و وخطاب به کسانی هم که کری میخوانند برای جنگ میگم: از خواب غفلت بیدار شینو متوجه دستهایی که شما رو هدایت میکنه به سمت معرکه باشین؟!دشمنای ما از خداشونو وارد جنگ شیم؟!
h.naderi
h.naderi
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
خانم آرون شرمنده ام که قسمت آخر متن رو برداشتیم. ضمن احترام به کلیت متن در اون از سر ناراحتی اتهام هایی زده شده بود که چون در همگی اش از فعل جمع استفاده کرده بودید غیر از بحث شرعی اش (تهمت) دارای ابعاد حقوقی هم هست. لذا بدین وسیله برای عدم درجش در سایت عذرخواهم
arwen
arwen
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
قصد اتهام نبود اقای نادری .حقایقی بود که دیده میشد. اما حق باشماست نباید از فعل جمع استفاده میکردم. شما محبت کردید
h.naderi
h.naderi
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
جنگ با عربستان بدترین و آخرین راه حل توی این ماجرا بود. خدا رو شکر با تهدید مستقیم رهبری؛ کوتاه آمدند و رویه اشتباهشون رو عوض کردند.
arwen
arwen
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
بله خدا رو شکر جریان به خیر گذشت اما من واقعا هنوز موندم چطور یه عده راحت و آسوده این اواخر راه میرن و میگن جنگ... از نظر من تا راه دومی باشه نباید سراغ جنگ رفت اما یه عده فکر میکنن جنگ کردن فقط به معنی رفتن و شهادت هستش چون تو متن ماجرا نبودن. اگه همین عده بالا سر اپارتمانشون ضد هوایی نصب میشد و چپ و راست
arwen
arwen
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
و چپ و راست از هول موشک بارون توی پناهگاه بودن اینقدر راحت نمیگفتن جنگ... به قول خواهرم مملکت وضعش خرابه داغونه افتضاحه اما دست کم یه چیز رو داریم که باید قدرش رو بدونیم اونم امنیته
admincheh
admincheh
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
تا دیپلماسی هست جنگ چرا ؟! به قول رییس جمهور زبان ما زبان برادری بوده و بعدش هم دیپلماسی و بعدش هم با زبان اقتدار . اما به نظر من باید پیگیری شه ، خیلی مظلومانه کشته شدن این عزیزان :(
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠