ورود بی‌حجاب‌ها اکیدا ممنوع!

ورود بی‌حجاب‌ها اکیدا ممنوع!

نویسنده : مریم_ن_ر

چند روز پیش که برای درمان دندان دردم به دندانپزشکی مراجعه کردم با صحنه‌ای مواجه شدم که هر چند باعث بگو مگو شد اما خوشحالم که واجب امر به معروفم را انجام دادم.

در حالی که منتظر بودم نوبتم بشود یک خانم نسبتا محترمی با ظاهر بسیار زننده تشریف آوردند داخل مطب و بعد از سوال در مورد دکتر دندانپزشک شروع کرد به بد و بیراه گفتن از نگهبان کلینیک و کلی توهین به مسئولان دولت و حکومت.

ماجرا از این قرار بوده که موقع ورود این خانم به دلیل حجاب بسیار وحشتناک، نگهبان با یک برخورد تند مانع ورود ایشان شده. حالا صحبت  من این‌جاست که شما که با این ظاهر زننده، خلاف شرع و خلاف عرف وارد اجتماع می‌شوی، تمام هنجارها را زیر پا می‌گذاری، باعث جذب نگاه‌های گناه آلود می‌شوی، سلب آسایش جامعه را سبب می‌شوی توقع داری با شما چه برخوردی بشود!؟

جا دارد تشکر ویژه کنم از آن نگهبان وظیفه شناس، به نظرم باید کمی با این ناهنجاری‌ها که روز به روز دارد مدل عوض می‌کند کمی هم شدت عمل نشان داد.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٧/٠٤
٤
٠
سلام... چه جالب چون حجاب نداشته اين همه اتهام 1- خانم نسبتا محترمی2-بسیار زننده 3-حجاب بسیار وحشتناک4-مانع ورود ایشان شده5-خلاف شرع و خلاف عرف وارد اجتماع می‌شوی//// اگر بجاي خدا قضاوت نكنيم 1 همه آدمها محترم هستند و نسبيت ندارند2-چند سال قبل همين مانتو را هم خيليها زننده مي‌ديدند3-از ديد خيليها چادريهاي كه فقط چشم آنها ديده مي‌شود وحشتناكتر هستند4- وجود نگبان در مراكز بهداشتي خود مخالف حقوق عادي انسانها است5-خلاف شرع البته فقط در ايران و عرف كه هر چند وقت تقيير مي كند سند نيست//// كاش مطلبي ميگذاشتيد كه او را نحت تاثير قرار داده ايد نه اينكه زخمي كرديد /// در امر به معروف بندي دارد كه اگر احساس كرديد تاثير دارد واجب است
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٤/٠٧/٠٤
١
٠
خب منم با این متن مخالفم ولی اگه در رد متن به یک گروه دیگه توهین نکنید خیلی بهتره. من و شما به این متن اعتراض داریم خب دلیلی نداره توی دفاعیه مون از اون خانوم حتما به یه عده خانوم چادری بد و بیراه بگیم. :)
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٤/٠٧/٠٤
٠
٠
البته بد و بیراه که نه! بگیم وحشتناک! :/
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
با تشکر از جناب روشناوند بابت اظهار نظرشون . اما برام جالبه که ایشون تک تک کلمات و نکات رو میبره زیز زره بین اما ذره ای کار زشت و غیر اخلاقی و شرعی رو محکوم نمیکنه.! همین اباهی گری بعضی روشنفکرماب ها هست که نسل مارو سریک دوراهی قرار میده. لطف کنید این بند امربه معروف رو آدرس دقیقش رو بدید که ماهم بدونیم. جناب روشناوند ،من از نهج البلاغه یاد گرفتم که در اجرای دستورات دینم عبوس باشم. خواهش میکنم جلوتر از دستورات اسلام حرکت نکنید. باتشکر
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
سلام ... چشم مراجعه به لينك زير وب سايت آيت الله سيستاني
http://www.sistani.org/persian/book/25103/4039/
بند سوم شرایط واجب شدن امر به معروف و نهی از منكر بند دو كه خيلي جالب است //// شرایط واجب شدن امر به معروف و نهی از منكر
مسأله ۲۲۰۲. امر به معروف و نهی از منکر در صورتی واجب می‌شود که شرایط زیر وجود داشته باشد:
1. معروف از واجبات شرعی و منكر از حرام‌های شرعی باشد.
2. کسی که امر به معروف یا نهی از منکر می‌کند، معروف و منكر را - هرچند به طور اجمالی - بشناسد.
3. کسی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کند، احتمال تأثیر در شخص خلافكار بدهد.
4. شخص خلافکار، قصد انجام منکر را داشته باشد یا مشغول به انجام آن باشد.
5. شخص خلافكار در ارتکاب منکر یا ترک واجب، معذور نباشد.
6. امر به معروف و نهی از منکر برای کسی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کند، سختی فوق العاده یا ضرر جانی یا آبرویی یا مالی به مقدار قابل توجّه نداشته باشد.
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠٧/٠٦
٠
٠
از این 6بندی که ایشان ذکر کردنند تنها یک بند اون که میبایست"احتمال" بدیم رو شاید به اون صورت نتونیم اثبات کنیم. اما تو 5بند دیگه کاملا شرایط مشخصه. توی این مسئله امربه معروف خداروشکر همه چیز روشنه. اما اون چیزی که کاملا گنگه اینه که ماتکلیفمون باخودمون روشن نیست.
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٧/٠٤
١
٠
از آقای روشناوند متشکرم.
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
من هم همینطور:))))))))))
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
با متنتون ب طور کامل مخالف بودم:)ممنونم:)
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
ای کاش دلیلش رو هم بگید که چرا مخالفید.
h.naderi
h.naderi
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
خودتون هم نوشتید که نگهبان با اون خانم برخورد تند کردند؛ به نظر شما آیا برخورد تند یک نگهبان باعث نمیشه که طرف مقابلش هم برخورد تند تری انجام بده؟ آیا نگهبان نمی تونست اندکی با ملایمت و زبان نرم این کار رو انجام بده؟ آیا اصلا شرایط نهی از منکر در مورد اون خانوم برقرار بود؟
فائزه
فائزه
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
خب الان با این طرز برخورد اون خانم حجابش خوب شد؟؟...این چه طرز امر به معروف و نهی از منکره :|
Cold
Cold
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
منم موافق هر نوع پوششی نیستم....ولی تورو خدا بیاین به عقاید و نظر همه مردم احترام بذاریم...ول کنین این حرفای تکراری رو که چون ما یک جامعه ایم پس لباس پوشیدن بقیه به ما ربط داره...اصلا ربط نداره...چرا باید به ما ربط داشته باشه که فلان خانوم چی میپوشه؟...الآن 40 ساله که میخواین مردمو به زور با حجاب کنین و دارین میبینین که تا چه حد تاثیر برعکس گذاشته...باور کنین اگه از روز اول تو این مسائل به مردم فشار نمیاوردین یه چیز جا افتاده میشد و خیلی هم از الآن بهتر بود
elnazi
elnazi
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
آره موافقم باهاتون منم همینومیگم،همیشه وقتی ب چیزی زیادی گیرداده شه ناخوآگاه آدم ترغیب میشه ب انجام دادن اون کار..امابعضی پوشش هاواقعن افتضاحه...اونم توجامعه الانمون ک اینقدتجاوز واینحرفازیادشده بهتره ک خانوما یه خورده بیشتر رعایت کنن..بخاطرارامش خودشون حداقل...
پربازدیدتریـــن ها
گذار یک اعتراف بکنم

پیوند ما از جنس جنون بود

٩٧/٠١/٢٩
شعری سروده خودم

وقتی به جای خواب غزل می‌ربایدم

٩٧/٠٢/٠١
درباره پایتخت 5

سناریو عجیب

٩٧/٠٢/٠١
زندگی مان را در اختیار دیگران قرار ندهیم

مرو فاش کن رازِ در خانه را

٩٧/٠٢/٠٣
سربازی یا دانشگاه غیرانتفاعی

دو سال جوانی

٩٧/٠٢/٠٣
دل نمانده برایم

برای شما که دلتنگ تان شدم

٩٧/٠٢/٠٢
برای فریاد بدبختی وقت زیاد است بی صدا خوشبخت باشید

یک ماه دیگر از عمر گذشت

٩٧/٠٢/٠٤
رسالت ما در این دنیا

به نبیره ای که شاید هرگز زاده نشود

٩٧/٠٢/٠٢
محصول پیکسار و دیزنی

تفسیر انیمیشن کوتاه loe

٩٧/٠١/٣٠
با کلمات بازی نکنید

کارگر را چه به زندگی؟

٩٧/٠١/٢٩
شعری سروده خودم

من دیوانه

٩٧/٠٢/٠٢
شعری سروده خودم

شاه رویایی

٩٧/٠٢/٠١
بزرگ ترین آرزویم رانندگی بود

مه لقا بانو / قسمت آخر

٩٧/٠٢/٠٥
شاید که فهمیدمت

هر روز باش

٩٧/٠١/٣٠
قسمت اول

کتاب های ممنوعه که پرفروش شدند

٩٧/٠٢/٠٤
دلم یک عاشقانه به سبک فیلم دل‌شکسته می‌خواهد

یک عاشقانه متفاوت

٩٧/٠٢/٠٥
شعری سروده خودم

آشفته‌ی تو با غم و دلتنگی

٩٧/٠٢/٠٤
شعری سروده خودم

من شاعری دیوانه‌ام

٩٧/٠٢/٠٥