Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - والا پیامدار محمد (ص) www.jeem.ir
والا پیامدار محمد (ص)
بعد از تماشا فیلم محمد رسول الله چه حسی داشتید؟

والا پیامدار محمد (ص)

نویسنده : علیرضا گرانپایه

اگر می‌خواهید لذت تماشا یک فیلم خوب را از یک نفر بگیرید، کافی ست قبل از رفتن فرد به سالن سینما، با ذوق و شوق، به تعریف و تمجید از فیلم بپردازید. به او بگویید که قرار است یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما دنیا را تماشا کند، که بعد از دیدن هر سکانس آن انگشت بر دهان می‌ماند، که آیا می‌توانید بار دیگر شانس دیدن این فیلم را داشته باشد یا خیر. 

این اتفاق داستان مشترک  افرادی است که بسیاری از آن‌ها کم و بیش اطلاعاتی از سینما دارند و قبل از تماشا فیلم محمد رسول الله با تعاریف و تمجیدهای عجیب و غریب بعضی از دوستان مواجه شده بودند و همین موضوع باعث شد، بعد از تماشا فیلم بر روی پرده سینما، نه انگشت بر دهانشان بیاید و نه دست‌هایش ناخودآگاه به هم برخورد کند و از خوش حالی بر روی پاهای خود بایستند. 

عده‌ای می‌گویند فیلمی که برای آن 62 میلیارد (برای هر سه قسمت فیلم) هزینه شده است، باید فراتر از این حرف‌ها می‌بود، عده‌ای در پاسخ می‌گویند این پول برای سینما ایران جلوه می‌کند  وگرنه سالانه چندین فیلم در هالیوود با این بودجه ساخته می‌شود. 

عده‌ای می‌گویند فیلم از نیمه به بعد دیگر کشش نداشت و خسته کننده شده بود، عده‌ای دیگر در جواب می‌گویند این خستگی به دلیل این است که مخاطب ایرانی به زمان بالا فیلم در سینما عادت ندارد و این‌که ژانر بیوگرافی فیلم این مقتضی را نیز دارد. 

عده‌ای می‌گویند خط داستانی فیلم بسیار ضعیف بوده است و همین موضوع، فیلم را به چند سکانس زیبا که کنار هم چیده شده است تبدیل کرده، عده‌ای دیگر می‌گویند باید سه قسمت فیلم محمد رسول الله را در کنار هم دید و سپس قضاوت کرد، این مدل روایت بهترین کاری بود که مجیدی تا 12 سالگی پیامبر(ص) می‌توانست انجام دهد.

عده‌ای می‌گویند داستان فیلم بیش از حد به یهودی‌ها و حضرت محمد (ص) در دیگر ادیان پرداخته است، عده‌ای دیگر می‌گویند این فیلم بیشتر مصرف خارج از کشور دارد و این فیلم را از نگاه یک یهودی یا مسیحی خارج از ایران تماشا کنید ( البته فرصت دیده شدن این فیلم در دنیا نیز خود جای علامت سوال بزرگی دارد!)

عده‌ای می‌گویند نام مجید مجیدی برای نوشتن فیلمنامه و کاگردانی این اثر بزرگ سینما ایران، کمی کوچک است و همین موضوع باعث اختلاف زیاد بین کیفیت عوامل فنی و مثلا داستان فیلم شده است، عده‌ای دیگر پاسخ می‌دهند که مجیدی بهترین گزینه برای اجرا این پروژه فاخر بود و همچنین هوش او را نیز می‌توانید در انتخاب بازیگر و بازی گرفتن از آن ببینید.

به هر حال محمد رسول الله با تمام حرف و حدیث‌ها اکران شد و قریب به یقین به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما ایران تبدیل خواهد شد، اما سوالی که این‌جا قرار است به آن پاسخ بدهیم این است که حس شما بعد از تماشا فیلم چه بود؟ شما خودتان را در کدام دسته قرار می‌دهید؟ موافق یا مخالف؟

برای شروع من چراغ اول را روشن می‌کنم و حس خودم بعد ازتماشا فیلم می‌گویم: «راستش را بخواهید من دوبار فیلم را تماشا کردم، بار اول با توجه به انتقاد منتقدین از نگاه یک اهل سینما به تماشا نشستم و سعی کردم مو را از ماست بیرون بکشم. بار دوم به پیشنهاد یکی از دوستان به عنوان یک مسلمان و یک عاشق پیامبر مقابل پرده قرار گرفتم و سعی کردم تنها از فیلم لذت ببرم و انصافا که تجربه بار دوم بسیار لذت بخش‌تر بود. البته یک نکته را بگویم که کلا فرق نمی‌کند که با چه دیدگاهی در سالن سینما قرار بگیرید، شک نکنید که بعد از اتمام فیلم فیلمبرداری و موسیقی فیلم را بارها در ذهن‌تان تمجید می‌کنید.»

 

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
meshkat
meshkat
٩٤/٠٦/٢٨
١
٠
به تجربه برام ثابت شده وقتی برای فیلمی انقدر تبلیغ میشه، چندان راضی کننده نخواهد بود! ضعف فیلمنامه منو متعجب کرد ولی موافقم که فیلمبرداری و تک سکانسهای فوق العاده ای داشت. به لحاظ حسی، بابت ارادتم به حضرت رسول، بازهم اگر فیلمو ببینم لذت میبرم.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٦/٢٨
٠
٠
سلام ... بايد رفت ديد
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٦/٢٨
٠
٠
از لحاظ کیفیت واقعا بی نظیر بود. جلوه های ویژه کاملا هم سطح با فیلمای برتر هالیوودی بود. موزیک که حرف نداشت واقعا تک بود. فیلنامه هم به نظرم اون چیزی رو که قصد داشت به مخاطب برسونه به خوبی رسوند. انصافا چند جای فیلم ناخود آگاه اشک از چشمم اومد. منتقدا و دلواپسا هم برن همونجایی که روحانی گفت
meshkat
meshkat
٩٤/٠٦/٢٨
٠
٠
آقای سعید! با توجه به شناختی که از روی کامنتهاتون پیدا کردم، شما رو فرد منطقی ای دیدم؛ بنابراین انتظار نداشتم ادبیات رییس جمهور درمورد منتقدان رو از شما بشنوم. صرفا یک صحبت دوستانه است، امیدوارم ناراحت نشین.
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٦/٢٨
٠
٠
باید سه تا خخخ میزاشتم آخرش که یادم رفت.
شاهدخت
شاهدخت
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
خخخخ
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٦/٢٨
٠
٠
http://jamphoto.jamnews.ir/detail/Photo/243202
میرزا
میرزا
٩٤/٠٦/٢٨
٠
٠
بنده هم موفق به دیدار دوبار این فیلم شدم. یک مرتبه سمت راستم همسر نشسته بود و یک مرتبه هم سمت چپم یک دوست. اما به قول خانم مشکات، بابت ارادتی که به حضرت ختمی مرتبت داریم، از تماشای فریم به فریمش لذت بردیم، اما کارگردان این فیلم بضاعتش فقط تا اندازۀ فیلم موفق «رنگ خدا»ست.
فاطيما
فاطيما
٩٤/٠٦/٢٨
٠
٠
به اولين سوالتون جواب ميدم،اينكه چه حسي داشتين؟حس افتخار به اينكه مسلمونم!
f_babaei
f_babaei
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
مخصوصا با دست های رفیعه هنګام فیلم خخخ
z-dadras
z-dadras
٩٤/٠٦/٢٨
٠
٠
هنوزقسمت نشده برم ببینم:((
حنا خانوم
حنا خانوم
٩٤/٠٦/٢٨
٠
٠
من از جشنواره ی فجر دو سال پیش که هنوز این فیلم اکران نشده بود از یکی دو نفر که اهل سینما و نقد فیلم و اینجور چیزا هستن تعریف و تمجید شنیدم (تو رادیو) ، الان واقعا موندم برم ببینم یا نه !
یه آدم
یه آدم
٩٤/٠٦/٢٨
٠
٠
واقعا یک صحنه هاییش مثل زمان تولد حضرت محمد(ص)موی بدنه آدم رو سیخ میکرد:)واقعا عالی بود، فیلمبرداریش و لوکیشناش محشر بود:)یک سری صحناش مثل وقتی که پرنده ها به سپاه حبشه حمله کردن و جایی که دریا خروشان شد اصلا قابل وصف نبود فقط باید رفتو دید^ــ^
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٤/٠٦/٢٩
٠
٠
سلآم؛ منم دیشب بعد مدتها رفتم سینما که این فیلمو ببینم؟! منتهی از شانس قشنگم اکران نشد....عوضش دعوت شدیم به یه جشن بزرگداشت خنک؟! ان شالله که تماشای این فیلم ولذتی که توصیفش کردین نصیب ما هم بشه :,)
sajede_gh
sajede_gh
٩٤/٠٦/٢٩
٠
٠
من یک بار این فیلم رو دیدم وبیشتر حسی بهش نگاه کردم. حال خوبی داشتم بعدش.واینکه منو به فکر برد مخصوصا راجع به آمنه که چه حقی به گردنمون داره. اما به نظرم جلوه های ویژه اش فوق العاده بود.
h.naderi
h.naderi
٩٤/٠٦/٢٩
٠
٠
من از نگاه یک مسلمان عاشق پیامبر فیلم رو دیدم؛ از همین نگاه خط اتصالی بین داستان ها رو ضعیف دیدم. توی همین سن و سال؛ تنها چیزهایی که از تاریخ و روایات در اختیار ما هست برکت و خیر وجودی و همچنین معجزات هست. ولی چیز دیگری که می تونست فیلم رو بسیار قوی کنه؛ دیالوگ ها شخصیت پردازی هایی بود که باید برای عبدالمطلب و ابوطالب صورت می گرفت. من در این فیلم در دو مرد بزرگ رو تنها افرادی شگفت زده دیدم که فقط بلد بودند تعجب کنند. وقتی شما این شخصیت پردازی ضعیف رو با نمونه هایی مثل مالک اشتر در سریال امام علی و حضرت حمزه در سریال خارجی محمد رسول الله مقایسه می کنید؛ ضعف اصلی فیلم براتون مشخص میشه
h.naderi
h.naderi
٩٤/٠٦/٢٩
٠
٠
اما نقاط قوت فیلم به نظر من جلوه های ویژه بود که خیلی خوب به واقعیت نزدیک شده بود و البته موسیقی عالی فیلم؛ همچنین نخ تسبیح سکانس ها هم تلاش عده ای از یهودیان برای ربودن پیامبر بود هم خوب بود. در مجموع باید بدونیم که این بخش از زندگی پیامبر کشش روایی کمی داره و نباید انتظار زیادی داشته باشیم؛ انشاء الله خداوند به مجید مجیدی عمر طولانی عطا کنه که بتونه قسمت های بعدی رو بسازه
f_babaei
f_babaei
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
یکی دیګه از نقاط قوتش فیلم برداریش بود که من کیف کردم.فیلمبرداریش حرفی واسه ګفتن نمیذاشت. کادر بندی هاشو نګاه میکردم لذت میبردم. .چیدمان هاش تو صحنه عالی بودن
h.naderi
h.naderi
٩٤/٠٦/٢٩
٠
٠
سکانس برتر از نظر من: در یثرب وقتی حضرت آمنه روی چمن ها رسول الله رو بغل کرده و داره در مورد هدف زندگانی یعنی «محبت کردن» به همنوع به کودکش آموزش میده؛ همه چیز اون سکانس با هم جور بود
h.naderi
h.naderi
٩٤/٠٦/٢٩
٠
٠
نقطه قوت تاریخی: نشان دادن قبر حضرت آمنه در بین راه مکه و مدینه؛ اگر دوستان حج مشرف شده باشند؛ قبرستانی در مکه هست به نام قبرستان ابوطالب؛ متأسفانه در اونجا زیارت حضرت آمنه هم خونده میشه که غلطه؛ چون قبر ایشون اونجا نیست /// نقطه ضعف تاریخی: برخورد بحیرا با رسول الله که دیالوگ های اصلی که از روایات به دست ما رسیده رو نمی گه؛ در این برخورد بحیرا بشارت رسالت رو به خود حضرت میده
sajede_gh
sajede_gh
٩٤/٠٦/٢٩
٠
٠
وای چقدر کامل و جامع. آمین برای دعایی که در حق آقای مجیدی فرمودین.ما هم منتظریم.
f.haghighat
f.haghighat
٩٤/٠٦/٢٩
٠
٠
موسیقی... اگه این فیلم موسیقی ش رو نداشت به نظر من هیچی نداشت. البته منصفانه نیست از جلوه های ویژه بگذریم :). مخصوصاً قسمت دریا و اینا. به نظرم می تونست بهتر باشه. انتخاب بازیگر افتضاح بود.
f.haghighat
f.haghighat
٩٤/٠٦/٢٩
٠
٠
البته شخصا بازیگر عبدالمطلب رو دوست دارم و فکر می کنم کاملا حس حمایتگر پدربزرگ پیامبر رو نشون می داد.
مبینا 1382
مبینا 1382
٩٤/٠٦/٢٩
٠
١
همه چیزش خوب بود. بازیگراش خوب بودن. وقتی حضرت محمد (ص) به دنیا اومدن خیلی خوشحال بودم. وقتی خانم امنه از دنیا رفت واقعا می خواستم گریه کنم و جلوه های ویژه هم عالی بود اقا مجید دمت گرم
faith
faith
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
به نظر من به خوبی حق مطلب رو ادا کرده بودن... البته به این هم توجه کنید که این فیلم برای آگاهی مردم در دنیا بود نه یک فیلم صرفا جهت سرگرمی... و هم چنین آقای مجیدی از بهترین های دنیا استفاده کرده بودن و این ینی با تمام وجود روی این پروژه وقت گذاشتن...
f_babaei
f_babaei
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
نشستم تو سینما نه بخاطر تعریف وتمجید دیګران.رفتم تا یک فیلم به کلکسیون دیدن فیلم هام اضافه کنم.اما از دید یک ایرانی نګاه کردم.اینی که من دیدم عالی بود.فیلم برداریش از روی آګاهی بود.مثل اونجایی که فیل ها وارد شدن از پایین فیلم برداری شد.خوب نشون میدادچقدر لشکرشون قدرتمند بوده.اما چطوری نابود شد.قشنګ حس میکردم تو صحنه ام.از نظر روایتی که میګن والا ما تاریخ نخوندیم.همیقدری که از دید عام دیدیم برامون جالب بود.بنظرم همیقدر که تونست تحت تاثیر قرار بده قدرت فیلمو رسوند...
translator
translator
٩٥/٠١/٠٤
٠
٠
من که خیلی خوشم اومد و به همه گفتن برن ببینن. زمانش یکم طولانی بود ولی موضوع چون جذاب بود میشد تحمل کرد . برای یهود هم واقعا همینطور بوده چون توی کتاب تاریخ اسلام که در حوزه هم تدریس میشه همینارو نوشته