چرا خدا در مکه معجزه نکرد؟!

چرا خدا در مکه معجزه نکرد؟!

نویسنده : بهمن بهمنی

|| سکانس اول / چه چیزی سقوط کرد؟

افرادی که هنوز فرق تاور کرین و جرثقیل را نمی‌دانند و از آن گذشته خبرگزاری‌هایی که به سرعت و بدون اندکی تامل این خبر را اشاعه می‌کنند، که مثلاً پایه بتنی را طبق استانداردها سفت نکردند! (1)

دوست عزیز خبرنگار و کارشناس همیشه در صحنه که به سرعت خبرهای تلگرام را شیر می‌کنی و  انگاری داری در لحظه خدمتی بزرگ را به خلق انجام می‌دهی، قدم اول این است که بدانی جرثقیل با تاور کرین فرق دارد توضیح آن مفصل است، به تصاویر زیر دقت کنید؛

تاور کرین

جرثقیل بوم خشک 

 

|| سکانس دوم / چرا سقوط کرد ؟

در گام اول به این نتیجه رسیدیم در مسجدالحرام جرثقیل واژگون شده است و نه تاور کرین حال این‌که چرا جرثقیل واژگون شده است؛

1. جرثقیل محدوده‌ای دارد به نام شعاع عملیاتی: یعنی بار با وزن مشخص در شعاع مشخص را می‌تواند بلند کند !

2. شکست ساختاری: خروج از شعاع عملیاتی به عنوان مثال بدنه‌ای از آن می‌شکند !

3. واژگونی : تا بحال در پارک سوار الاکلنگ شده‌اید؟ پس ناخداگاه شما به قانون لنگر یا ممان پی برده‌اید، یعنی هر چقدر شما فاصله بیشتری از مرکز الاکلنگ داشته باشید، طرف مقابل بیشتر بالا می‌رود و یا هر چقدر به مرکز الاکلنگ نزدیک‌تر شوید، شما بالاتر می‌روید  !

این قانون در جرثقیل‌ها باعث واژگونی می‌شود به همین راحتی! به تصاویر جرثقیل مکه نگاه کنید، می‌بینید که جرثقیل واژگون شده و در کلیپ‌های پخش شده هم کاملاً مشخص است، که جرثقیل در حالی که بار در قلاب خود دارد، وزش باد بار را جابجا کرده و به سرعت جرثقیل واژگون می‌شود و  در کلیپ دیگری مشخص می‌شود علت تلفات زیاد، برخورد مصالح از ارتفاع بر روی حاجیان است .

طی بررسی بالا به این نتیجه رسیدیم که جرثقیل، تاور کرین نیست و به زمین محکم نمی‌شود، جرثقیل یک ماشین متحرک است. و علت سقوط جرثقیل مکه لنگر واژگونی است، و نه شل کردن پیچ ها، چون در مرحله اول اتصالات فلاپ جوشی است و پیچ ندارد و دوم اگر پیچی شل می‌شد، فلاپ از همان محدوده جدا شده و سقوط می‌کرد و واژگونی اتفاق نمی‌افتاد .

 

سکانس سوم / چرا 11 سپتامر؟

این‌که می‌گویند این حادثه عمدی است، اولاً که علت اصلی واژگونی وزش باد و خارج کردن بار از محدوده شعاع عملیاتی است و انسان هیچ نقشی در طوفان ندارد! پس خواهش می‌شود، توهم نمادگرایی و تاریخ گرایی که نوعی تفکر یهودی است را از ذهن‌تان بیرون کنید. بدانید اگر این اتفاق 22 بهمن هم می‌افتاد ، مردمی بودند که بگویند وا مصیبتا ! 22 بهمن این اتفاق افتاد حتماً این بهمن به آن بهمن ربط داشته و یا اتفاق پیچیده‌ای قرار است بیافتد! و یا مثلاً فرض کنید اگر من بجای 14 شهریور 22 بهمن به دنیا می‌آمدم، حتماً فکر می‌کردند این بهمن دیگر همان بهمن شاهنامه است و فلان! پس دوست عزیز ذهن‌تان را نسبت به وقایع شستشو دهید !

 

سکانس چهارم / چرا خدا معجزه نکرد  ؟

معجزه مختص پیامبران است که در دوران جاهلیت برای فهم مردم از طرف خدا اتفاق می‌افتاد و باز هم با این وجود عده‌ای ایمان نمی‌آوردند !

حال ما در زمانی هستیم که 1400 سال از زمان آخرین پیامبر خدا می‌گذرد! پس در نتیجه پیامبری وجود ندارد که خدا به واسطه‌ی آن اعجازی را اعمال کند و دوم این‌که بزرگترین معجزه‌ی خدا قدرت فهم، عقل و شعور مردم است، وقتی ما از درک و شعور و عقل خود به درستی استفاده نکنیم و هر معلولی را زبانم لال به عدم وجودیت خدا ربط  دهیم، پس ما با این تفکر جاهل‌تر از بت پرستان مکه هستیم .

===================

پ.ن :

1. تحلیل های نادرست خبرگزاری ها از جمله فارس

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/858126

* https://www.tabnak.ir/fa/news/531447/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%D8%AC%D8%B1%D8%AB%D9%82%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%DA%A9%D9%87-%D9%85%DA%A9%D8%B1%D9%85%D9%87-%D9%81%D8%A7%D8%B4-%D8%B4%D8%AF

* http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940621000456

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
aassak13
aassak13
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
الان یعنی همه دروغ میگن و شما راست میگی:-\
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
:) ! من واقعیت رو گفتم ! با دلیل ثابت کردم که بهتون دروغ گفتند ، بعضی وقت ها نباید حامل خبر باشیم ، بایستی اول خبر رو ارزیابی کنیم ببینیم صحت داره یا نه ؟ کلیپ مورد نظر تو وبلاگم هست می تونید برین نگاه کنید
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
لینک فیلم سکانس دوم :)!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
:) دوست عزیزی که تایید می کنی ، لطفاً لیبنک فیلم رو هم تایید ، کن :) ! در غیر این صورت برین وبلاگم اونجا هست :)
Snow_Queen
Snow_Queen
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
ما نمیگوییم چرا جرثقیل افتاد!ما میگوییم چرا جرثقیل آنهمه مدت آنجا بود!ما میگوییم اینهمه پولی که در حلق دولت عربستان میریزند ایرانی ها خرج کجایشان میشود پس؟!!! حاجی های که نه یکبار در عمر بلکه یکبار در هر سال میروفتند حج تمتع آیا از همان معجزه ای که میگویید (درک و شعور) برخوردارند؟سازمان حج و زیارت چاره ای اندیشیده بود تاکنون؟!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
در پاسخ به سوال اولتون ، از دیدگاه مهندسی ، هر کجا که ساختی یا تعمیری انجام بشه ، بهش می گن کارگاه ! حالا می خواد این کارگاه مسجدالحرام باشه ، حرم امام رضا مسجد گوهر شاد باشه یا پروژه مشهدمال ، و تو یک کارگاه ساختمونی ماشین آلات که از جمله جرثقیل هست ، امری طبیعی است ، حالا چرا اینا دارن می سازن که دیگه سیاست های کلان کشور خودشون هست درست یا غلط بماند خودشون باید جواب بدن ! در ارتباط با حج ، به نسبت در امد نفتی عربستان ، هزینه سفر به مکه ، ناچیز هست و سوم اینکه چرا بعضی ها سالی یکبار می روند حج ، من اطلاع ندارم :) ! و در آخر ساخت و ساز در هر کشوری به بخش یا معاومت عمران آن کشور مرتبط می شود ! بحث ورود حجاج به سیاست های کشور دیگه دخلی نداره ، مثل این مونه ، یکی از کاربر های جیم بره یه جا خواننده بشه و یک شعر مخالف آرمانهای ایران بخونه ، بعد ما بیایم به آقای نادری بگیم شما به عنوان ادمین سایت جیم مسئول بودی :)!
Snow_Queen
Snow_Queen
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
خب اینطور که شما میگید مرگ حجاج هم به ما ربطی نداره که هیچ! مرگ افراد تو کشورهای دیگه اعم از سوریه و افغانستان و عراق و یمن و فلسطین هم به ما ربطی نداره!چون این افراد تو کشورهای دیگه میمرن!درحالیکه شما میگید اونی که تو عربستان مرده به عربستانی ها ربط نداره حتا!!! پس یا ما بیش از حد دخالت میکنیم یا هم باید پاسخگو باشند!!!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/٠٧
٠
٠
:) نگاه کنید ، من فقط اومدم بخش مهندسی اتفاق رو بررسی کردم ، منظور من اینه که تو هر کارگاه ساختمونی دیگه به این دلایلی که بالا گفتم امکان وقوع این اتفاق بوده !
Snow_Queen
Snow_Queen
٩٤/٠٧/٠٨
٠
٠
منم میگم بهتره حق به جانب اینجوری یک بعدی چیزی رو بررسی نکنید مهندس!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/٠٨
٠
٠
:) اصلا بیاین صلوات بفرستیم ، با کامنت نمیشه نظر هامون رو توجیه کنیم
ـــیام
ـــیام
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
ممنون از توضیحات کامل و تخصصی که دادین :)، من خیلی خبرش رو دنبال نکرده بودم و الان از زبان شما بیشتر خوندمش که چی بوده ، مرسی، به هرحال متاسفانه اون تاریخ بخصوص خیلی ذهن هارو درگیر میکنه :دی
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
:) انشاا... که با مدیریت بهتر شاهد این چنین اتفاق های ناگواری نباشیم .
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
سلام ... در اين حادثه فرقي بين «تاور کرین و جرثقیل» نيست. مهم جان انسانها بوده كه ارتباطي به وسيله ندارد و اما وقتي براي اولين بار ديدم كه جرثقیل هاي اطراف خانه خدا بيش از حد معمول زياد است و شكل آنها با جرثقیل ايراني متفاوت است و يك دكل كوچك در پشت دارد از يكي از اساتيد فن پرسيدم و پاسخ ايشان اين بود كه اين نوع جرثقیل قدرت حمل بار بيشتري را دارد و مشكل بزرگ اين نوع جرثقیل همان شعاع عملياتي است كه در اين گزارش آمده و قابل تغيير نيست. پس من يك نفر از اين گزارش قانع نشدم
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣٠
٠
٠
سلام جناب روشناوند من در بست در خدمت شما هستم ،در ارتباط با شعاع عملیاتی اشاره کردم ، اینکه از جرثقیل های بوم خشک یا بوم تلسکوپی استفاده کنند ،بستگی به نوع کارگاه ساختمانی و مصالحی هست که می خوان حمل کنند ، هدف من از این گزارش این بود ، که این رویداد که سهل انگاری مهندسی و یک حادثه بود همین ، و این موضوعاتی مثل 11 سپتامر و .... این ها الکی هست :) ! زیاد نمی خواستم جزئیات رو بگم که از حوصله خواننده خارج می شد ، باز هم اگر هر جای این اتفاق مبهم هست ، بفرمایید در خدمت شما هستم جناب شریفی :)!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
سلام ... ممنون بهمني عزيز تر از هرچه گلي كه ديده‌ام
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
:) !خیلی چاکریم ، ولی من هنوز فکر می کنم آقای شریفی ما یک نسبت فامیلی دور باهم داریم :) !
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام... به كجا شك داري توي تلگرام بفرست شايد فاميل بوديم
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
من گوشیم یک بار ریست فکتوری شد جناب شریفی شماره هام رو از دست دادم ، یک پیامک بزنید ، شمارتون رو مجدد ذخیره کنم :) !
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٧/٠٥
٠
٠
سلام ... بع روي چشم
f.haghighat
f.haghighat
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
اینقدر خوب توضیح دادین چرا خدا معجزه نکرد که زبونم لال... اصن هیچی :)). ولی می گن تو زمونه ی ما هم معجزه اتفاق می افته. اصن زمونه ی ما زمونه ی توهمه حالا در این مورد توهم وجود معجزه یا عدم وجود معجزه من نمی دونم!. جیمم باید همین روزا یه صفحه بزاره به نام توهمات ذهن پنچر من یا همچین چیزی... جدا از اون قسمت آخر... یعنی یه متن شبه مهندسی رو سینمایی کردین و خیلی ممنون! بله جدا از اون سکانس آخر مابقی متن بد نبود. موفق باشید. :).
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
می دونید خانم حقیقت ، چون مدرک شما انیمیشن هست ، دیدگاه شما نسبت به محیط اطرافتون فانتزی و ذهن پنچر هست :)، خوب این مرتبط میشه به رشته تحصیلی شما :)!حالا اینکه شما احساس می کنید این متن هیچ ارتباط مهندسی نداره و شبیه فیلم سینمایی هست می تونید سوال کنید تا من بحث رو براتون باز کنم ، چون اگر من به جا 700 کلمه هم 7000 کلمه می نوشتم ،فکر کنم آخرش هم با این زاوینه دیده شما توهم تلقی می شد :) در صورتی که تا مرحله سوم هر خطی از نوشته ها یک واحد درسی هست ( ماشین آلات ، استادیک و ... :) ! ) اگر علاقه مند هستین که منابع رو براتون معرفی کنم؟:)
f.haghighat
f.haghighat
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
نه شما همون سکانس آخرو واسش منابع میارید ممنون می شم در ضمن رشته ی کارشناسی من مهندسی بوده ولی درسی به نام استادیک نداشتیم :). بعد این فانتزی و ذهن پنچرو هم نفهمیدم. با تشکر
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
1. آيه; به معناى علامت و نشانه روشن. آن چه پيامبران(ع) نشان و دليل نبوت مى دانند، آيه شمرده شده است: (وَرَسُولاً إِلَى بَنِى إِسْرَ ءِيلَ أَنِّى قَدْ جِئْتُكُم بِـَايَة مِّن رَّبِّكُمْ أَنِّى أَخْلُقُ لَكُم مِّنَ الطِّينِ كَهَيْـَةِ الطَّيْرِ فَأَنفُخُ فِيهِ فَيَكُونُ طَيْرًا بِإِذْنِ اللَّهِ);[5] و [او را]رسول و فرستاده به سوى بنى اسرائيل [قرار داده كه به آنها مى گويد:] من نشانه اى از طرف پروردگار شما برايتان آورده ام; من از گل چيزى به شكل پرنده مى سازم، سپس در آن مى دمم و به فرمان خدا، پرنده اى مى گردد. اين انتظار، همگانى و منطقى دانسته شده است كه مخاطبان پيامبران(ع) از آنان آيه و معجزه اى براى اثبات ادعاى رسالت الهى طلب مى نموده اند: (قَالَ إِن كُنتَ جِئْتَ بِـَايَة فَأْتِ بِهَآ إِن كُنتَ مِنَ الصَّـدِقِينَ);[6] [فرعون] گفت: اگر نشانه اى آورده اى، نشان بده اگر از راست گويانى! 2. بيّنه: «بين» و «بان» در لغت به معناى ظاهر شدن و انكشاف است; رهنمود و دلالت واضح و روشن; خواه عقلى باشد يا حسى. قرآن مى فرمايد: (قَدْجِئْتُكُم بِبَيِّنَة مِّن رَّبِّكُمْ);[7] من دليل روشنى از پروردگارتان براى شما آورده ام. 3. برهان: ارائه دليل و حجت را گويند: (يَـأَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جَآءَكُم بُرْهَـنٌ مِّن رَّبِّكُمْ وَأَنزَلْنَآ إِلَيْكُمْ نُورًا);[8] اى مردم، دليل روشن از طرف پروردگارتان براى شما آمد و نور آشكارى به سوى شما نازل كرديم. 4. سلطان: «سَلَطَ و تَسَلَّطَ» به معناى نيرو، تمكّن و حجت و دليل است. دليل را بدان جهت سلطان گويند كه افكار و قلوب را چيره مى سازد: (... وَ مَا كَانَ لَنَآ أَن نَّأْتِيَكُم بِسُلْطَـن إِلاَّ بِإِذْنِ اللَّهِ);[9] و ما هرگز نمى توانيم معجزه اى جز به فرمان خدا بياوريم! 5. بصيرت: به مفهوم وضوح و روشنى و ادراك درونى مى باشد: (قَدْ جَآءَكُم بَصَآئِرُ مِن رَّبِّكُمْ ...);[10] دلايل روشن از طرف پروردگارتان براى شما آمد. نشانه هاى الهى پيامبران(ع) به گونه اى بود كه موجب دريافت و آگاهى درونى مردمان مى شد.[11]
f.haghighat
f.haghighat
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
سوالم من اینه که آیا ممکن نیست معجزه ای اتفاق بیفته بوسیله ی اشتباهات انسانی... آیا ممکن نیست پزشکی هنرمندی... مهندسی وسیله ای بشه برای ایجاد معجزه یا بلا.
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
نگاه کنید خانم حقیقت بزارین بیشتر توضیح بدم ، اول اینکه معجزه چی هست و با کرامت چه فرقی داره ؟معجزه و کرامت هر دو عمل خارق العاده است که متکی بر نیروی ماوراء طبیعی است. امّا چند تفاوت دارند: 1. معجزه همراه با تحدّی (مبارزه طلبی) است امّا کرامت اینگونه نیست. از این رو کراماتی که از اولیاء الهی صادر میشود. مثل شفا دادن بیماران توسط امام رضا (ع) همراه با تحدّی نیست. 2. معجزه همراه با ادعای نبوت یا منصبی الهی است امّا کرامات اینگونه نیست و صاحب کرامت ممکن است هیچ گونه ادعائی نداشته باشد. 3. کرامات از اولیاء الهی صادر میشود چه پیامبر یا امام باشند یا نباشند. امّا معجزه از کسی صادر میشود که منصبی الهی (نبوت یا امامت) داشته باشد. تذکر: البته معجزه و کرامت هر دو از امور خارق العاده الهی شمرده میشود که قابل تعلیم و تعلّم نیست و تحت تأثیر نیروی قویتری واقع نمیشود و مخصوص بندگان خاص خداست.128 پس انسان‏هایی که پیامبر یا امام نیستند هم میتوانند اعمال خارق عادت داشته باشند که به آنها کرامت میگوییم. قرآن کریم به دو نمونه از این کرامات اشاره کرده که مورد استدلال متکلمان و مفسران نیز واقع شده است. یکی کرامات حضرت مریم(س) (مریم/ 16 به بعد) و دوم داستان آصف و آوردن تخت بلقیس برای سلیمان (نمل/ 38 - 40).129
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
پس در نتیجه هر انسانی (چه مهندس ، چه پزشک ) می تونه کرامتی داشته باشه ، ولی معجزه نمی تونه بکنه :) ! در خدمت شما هستم ، پاسخگوی مسائل دینی ، مهندسی ، علمی :)!
f.haghighat
f.haghighat
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
از اونجا که احساس می کنم بحث بی فایده ست :). ادامه نمی دم عقیده ی من اینه که هر روز معجزه رخ می ده... وقتی بچه ای از جایی سقوط می کنه و نجات پیدا می کنه یا... حرف من اینه که معجزه یا کرامت یا در این جا بلا هرچی... می تونه بوسیله ی همین اشتباهات انسانی رخ بده یا با تدبیر درستشون رخ نده. نمی دونم چرا زبون شما رو که ته لهجه ی عربی گرفته نمی فهمم! اما حرف من اینه که ممکنه این اتفاق یک اشتباه انسانی باشه اما منشا اش؟ چه بحث بی فایده ایه آقای بهمنی چون هیچ کدوم از ما واحد معجزه شناسی پاس نکردیم :).
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
می دونید خانم حقیقت هر انسانی اراده و تفکر خاص خودش رو داره ، شما به عنوان خانم حقیقت یک دیدگاه دارین ، من به عنوان بهمن یک دیدگاه ، و خدایی نکرده من قصد ندارم نظرم رو به شما تحمیل کنم ولی هدف حرف هامون یکی هست ، صورت مسئله رو به دو روش مختلف طرح کردیم ، من الان منظور حرف شما رو فهمیدم ، دیدگاه شما قابل احترام هست ، من اصلاً قصد جسارتی به این فکر شما رو نداشتم ، هدف من از این نوشته در پاسخ به کسایی بود که تو عکس تلگرام مطلب میان با طرح سوال های بی جواب خدا رو زیر سوال می برن ، اگر نه شاید به قول شما قسمت این بوده که اون آدم ها کنار مسجد الحرام فوت کنند ، در حکمت خدا شکی نیست :) موفق و پیروز باشید ، اگر جسارتی شد حلال بفرمایید.
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
سلآم؛ داریم دیگه؟! چه میشه کرد؟! جهان وما ومنیه دیگه؟! مرسی از شما بابت گزارش :,)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
:) عاقبت این نردبان افتادین هست :)ممنون
aassak13
aassak13
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
برخی صحبت از خرابکاری می کنند، مخصوصا اینکه جرثقیل متعلق به شرکت پیمانکار «بن لادن» بوده و در سالروز وقوع حادثه ۱۱ سپتامبر در مسجدالحرام سقوط کرد. برخی حتی مدعی‌اند کشتار بعضی از زائران در آن روز تصادفی و سهوی نبوده و احتمال سوءقصد را می‌دهند. http://bpn.io/ytvez
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
نگاه کنید آقای خسروی ، من بحث فنی این ماجرا رو بررسی کردم :) !اگر من رو به عنوان یک مطلع قبول دارین پس بشینید فکر کنید جرفم درست بوده یا اشتباه ، اگر درست بوده که این یک حادثه معمولی بوده دلایلش رو هم ذکر کردم و اگر اشتباه گفتم بگید کجا رو اشتباه گفتم تا اگر نمی دونم از شما چیزی یادبگیرم و یا اگر نکته بوده که جامونه بیشتر توضیح بدم :) !حالا فرض کنید همه بگن مرغ همسایه غازه ! ولی من می گم مرغ همسایه به این دلایل غاز نیست :) !بابا مرغه !
f.haghighat
f.haghighat
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
ببخشید من وقت شریفتونو می گیرم ولی الان اگه به جای تاورکرین جرثقیل می ذاشتن ممکن بود خدا در مکه معجزه بکند؟ یعنی خدا خصومت شخصی داشته با جرثقیل؟ الان مشکل اشتباه انسانی بوده خب یعنی خدا دیگه کاری از دستش بر نمی اومده چون اشتباه انسانی خیلی بدی بوده؟ آیا غیر از به رخ کشیدن واحدای درسی تون قصد دیگه م داشتین... آهان راستی افشاگری :).
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
:) من جواب سوال بالاتون رو دادم خانم حقیقت ! منظور از این نوشته این بود که این یک اتفاق طبیعی بوده ! و ممکن بوده هر جای دیگه بیوفته !علت این اتفاق قصور مهندسی است ! من وقتی دیدم تو تلگرام دارن خدا رو زیر سوال می برند که چرا خدا معجزه نکرد ، اومدم این متن رو نوشتم که آقا این اتفاق ، یک امر طبیعی بوده ! و خدا به آدم عقل داده تا بتونه با دانشش جلوی حوادث رو بگیره ! و لزومی نداشته که خدا بیاد معجزه کنه ! خانم حقیقت ، این رو بدونید من نیازی به این ندارم که با این نوشته واحدهای درسیم رو به رخ کسی بکشم ! چون اگر قرار بود با این چنین نوشته هایی آدم ها بتوانند موفق شوند و ادعای مهندس بودن بکنن ، الان کسی بیکار نبود ! هر کی یک قلم می گرفت دستش و می نوشت ، شکر خدا نیازی به تعریف شما و جلب توجه هیچ کس از این نوشته نیست :)! هدف این بود که آنچه که می دونستم رو بنویسم ، و اینکه شما چنین تفکری دارید ، قضاوتش باشه بین خدا و خودتون :) ! باور بفرمایید من هیچ دشواری با شما ندارم و از انتقاد خوشحال می شوم ، ولی از کنایه زدن خیر :)! مطلب من رو نقد کنید ولی کنایه نزنید :)
دکتر فشارکی - مدرس ماشین آلات عمرانی
دکتر فشارکی - مدرس ماشین آلات عمرانی
٩٦/٠٢/١١
٠
٠
این جرثقیل های لیبهر 11350 در برابر باد بسیار ضعیفند و تعداد بسیار زیادی از آنها به همین علت واژگون شده اند. در مواقعی که باد می آید باید سریعا کار تعطیل و مال بندهای جلو به زمین به قطعات کمکی بتن یا زمین بنحوی بسته شوند. چون اینها مستعد افتادن از پشت هستند. زوار هم عموما بر اثر پرتاب وزنه های تعادل بتنی کشته شدند.
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠