Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - لطفا گول کی‌روش را نخورید! www.jeem.ir
لطفا گول کی‌روش را نخورید!
پیرامون صحبت اخیر کی‌روش که بوی توهین می‌دهد

لطفا گول کی‌روش را نخورید!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

«برد پرگل در فوتبال به زمانی بر می‌گردد که پرتغالی‌ها در بندرعباس حضور داشتند» این جمله پاسخ کارلوس کی‌روش به خبرنگاری بود که از سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خواسته بود که قول برد پرگل مقابل تیم ملی گوام را به ما بدهد. مرد پرتغالی که به تازگی از مرخصی بلند مدت خود به ایران بازگشته در حالی چنین پاسخی داده است که در گروهی که ایران با هند، گوام، عمان و ترکمنستان هم گروه است تنها با یک تساوی مقابل ترکمنستان در جایکاه سوم قرار دارد. جدای از این موضوع که اگر چنین اتفاقی برای یک سرمربی داخلی می‌افتاد، چه واکنش‌های عجیب و غریبی از دوستان اهالی رسانه و ... می‌دیدیم، نباید از چنین ادبیاتی توسط مرد شماره یک نیمکت تیم ملی تعجب کرد.

کیروش از روزی که وارد ایران شده است سعی کرده در مواجه خود با رسانه و مردم یک سیاست را دنبال کند، پایین آوردن سطح انتظارات برای راضی نگه داشتن مردم با هر نتیجه‌ای. کمی با خود اظهار نظرهای کی‌روش قبل از تورنومنت‌های مختلف را مرور کنید و آن را مقابل واکنش مردم بعد از پایان تورنمنت بگذارید. قبل از جام جهانی و جام ملت‌های آسیا کی‌روش بارها با ادبیاتی عجیب و غریب به انتقاد از امکانات تیم ملی پرداخت، امکاناتی که هر چند کسی ادعا ندارد که مناسب یک تیم ملی حرفه‌ای ست ولی این را هم می‌دانیم که امکانات دوران مرد پرتغالی اگر بیشتر از دیگر مربیان تاریخ ایران نباشد، کمتر نیست. از سمت دیگر در طول چندین سال حضور کیروش در ایران و آشنایی با شرایط کشورمان به نظر دلیلی نیست تا گاه و بیگاه با یادآور شدن امکاناتی که همه ما از آن خبر داریم، بخواهد نداشته‌هایمان را برای مردم به رخ بکشد.

و اما حالا یادمان بیاید عکس العمل مردم را بعد از همین دو تورمنت مهم فوتبال کشورمان. بعد از جام جهانی که با تک امتیاز ایران در گروه و چهارم شدن به پایان رسید، مردمی که با صحبت‌های کی‌روش سطح انتظارات خود را پایین آورده بودند حتی ذره‌ای احساس طلبکار بودن نداشتند، احساسی که درست 8 سال قبل در زمان برانکو اتفاق افتاد و مردم به هیچ عنوان از کسب یک امتیاز در جام‌جهانی راضی نبودند. یک سوال: واقعا جام جهانی جز یک نمایش تحسین برانگیز مقابل آرژانتین چه ارمغانی برای ما داشت؟ ما حتی نتوانستیم پس از این جام به تعداد لژیونرهای اروپا خود اضافه کنیم، کاری که بعد از جام جهانی 2006 با حضور کریمی، تیموریان و ... در اروپا اتفاق افتاد.

جام ملت‌های آسیا را در حالی به پایان رساندیم که تیم ملی با چنان استقبال فرودگاهی همراه شد که انگار نه انگار چهار سال دیگر گذشت و ما هنوز در بین 4 تیم برتر آسیا قرار نگرفتیم. انتظاری که برای تحقق آن نیاز نیست بهترین زمین تمرین فوتبال دنیا را داشته باشیم یا چندین دست لباس تمرین. پایان آرزوهای ایرانیان و انتظار دوباره چهار ساله نقطه شروع داستان جدیدی شد به نام تمدید قرارداد مرد پرتغالی. داستانی که برای گفتن از آن باید یادداشت جداگانه‌ای تهیه کرد تا ببینیم مرد پرتغالی که از او هر روز به عنوان گزینه یک نیمکت تیم یاد می‌شود در کجای دنیا می‌تواند با چنین دستمزد و مرخصی‌های طولانی مدتی به فعالیت بپردازد؟

حالا کی‌روش که نشان داده قدرت مدیریت افکار عمومی را دارد کار را به جایی رسانده است که مردم برای پیروزی مقابل تیم ملی گوام که سابقه دریافت 19 گل از ما را دارد، چشم خود را به تلویزیون بدوزند و بگویند: 19 گل پیشکش، شما فقط ببرید!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
هادی_قنبری
هادی_قنبری
٩٤/٠٦/١٠
٢
٠
مربی حرفه ای همینه دیگه؛ فقط که تو زمین نیست؛ اصلش همین مدریت افکاره که بهش اشاره کردین و کی روش در این زمینه خیلی زیرکه..
sajede_gh
sajede_gh
٩٤/٠٦/١٠
٤
١
بیاید باور کنیم همه کشورها پیشرفت کردند.اون گوامی که الان می بینیم با گوام اون سالها فرق کرده و فقط اسمش همونه. اینکه ما نمی تونیم مثل قبل 19 تا بهشون بزنیم اینه که اونا مثل ما در اون سالها نموندن و پیشرفت کردن.مگر همین امارات نبود که افشین قطبی با تیم دوم ما تونست 3 بر صفر ببرش؟؟؟امسال چی شد؟امارات ژاپن رو که مدعی قهرمانی بود شکست داد و تونست تا نیمه نهایی بالا بره. همه کشورها دارن پیشرفت می کنن و ما درجا میزنیم.سه دوره ست تو جام ملتها مرحله یک چهارم حذف میشیم!!! در ضمن قبول کن ابزار مربی چیزی نیست جز امکانات و بازیکن...یادمون هم باشه دوره های قبل بازیکنایی مثل دایی و مهدوی کیا و کریمی داشتیم که الان بازیکن زیادی در سطحشون نداریم.
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٦/١٠
٢
٠
حیف بیشتر از یک لایک نمیشه به این کامنت داد وگرنه استحقاق هزاران لایک رو داشت منم دقیقا همینو میخواستم بگم
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٦/١٠
٢
٠
عالی گفتی ، حرف منم همینه :)
sajede_gh
sajede_gh
٩٤/٠٦/٢٢
٠
٠
خجالت زده میفرمایید :)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٦/١١
٣
٠
احساسات میهن پرستی و غیرت روی تمام حرفهای یک خارجی در مورد مسائلمون قابل درک هستش و حتی منم همین حس شما رو دارم و قابل درک هست واسمون دغدغه ی شما. از اونجایی که علاقه به تاریخ دارم از اینکه شاه عباس و چند سردار ایرانیه غیور دیگه چه بر سر پرتغالی ها آوردن در اون دوره ی تاریخی رو فاکتور میگیرم. اما در مورد بحث فوتبالی باید عرض کنم در زمان برانکو که به دلیل عدم توانایش در هدایت افکار عمومی اونهمه توقعات بالا رفت چه بر سر فوتبالمون آمد> فراموش کردید اوضاع فدراسیون رو بعد از جام جهانی 2006 و اون جریانات خرد جمعی رو . مدیریت و هدایت افکار عمومی که ایشون دارن واسه من قابل تحسینه اما موافقم گاهی حرفاشون بوی توهین میده. دوران نزدیک به جام جهانی حرفایی زدن که به عنوان یه ایرانی به شدت بهم برخورد و دوست داشتم اخراج بشن.اما... بگذریم. نکته ی دیگه هم اینه گاهی یک سری موجها (که گاهی درسته) ایجاد میشه که همه ی ما همراهشون میشیم. بعد از بازی با آرژانتین یا بعد از بازی با عراق تو جام ملتها اینقدر سرخوش از بازیه خوب و غیرت و اتحاد کم سابقه ی ملی پوشا در سالهای اخیر بودیم که به مخیله مون هم نمیگنجید همچین نکاتی رو مطرح کنیم اگرم مطرح میکردم کلی مخالف پیدا میکرد. اما الان که ایشون با یه مرخصی طولانی لج همه رو در آورد و با یه جمله احساسات ایرانیه ما رو تحت تاثر قرار داد تازه یادمون اومد که زمان برانکو هم 1امتیاز گرفتیم زمان ایشون هم 1امتیاز. تا حدودی با مطلبتون موافقم اما فکر میکنم عادلانه اینه که همون وقت جام جهانی یا جام ملتها ما تحت تاثیر احساساتمون قرار نمیگرفتیم و این حرفارو اون موقع میزدیم. نه الان. شایدم اصلا ایشون به منظور بدی نداشتن و حساسیت های ما هم واسشون قابل درک نبوده و میخواستن بگن دوره ی زیاد گل زدن گذشته که متاسفانه با یه مثال زشت اینو بیان کردن. من مدافعش نیستم اما وقتی یادم میاد شرایط اسفناک گذشته که داخلیا با ناشیانه ترین استراتژی سعی میکردن افکار عموم رو کنترل کنن سبک ایشون رو تحسین میکنم. در زمانی که داخلیا بر مسند قدرت بودن گاهی حرفایی مزدن که به شعورم توهین میشد. بگذریم. مطلب جامع،زیبا و حرفه ایی بود و بازم میگم دغدغه ی قابل درکی رو بیان کردین. موفق باشی علیرضای عزیز :) . به امید روزای بهتر برای فوتبال و ورزشمون که فکر میکنم اولین قدمش روفتم آقای گودرزی باشه :). ممنونم :)
عاطفه مزرعی
عاطفه مزرعی
٩٤/٠٦/١١
١
٠
نظری درباره کیروش ندارم. ولی دوس دارم ازش بپرسم خداااااایی چرا انقد مرخصی میری؟؟؟!! بیشتر از حقش مرخصی میره این آقا دیگه هرچقدم مربی بزرگ و خوب باشه.پوله خوب داره میگیره، به قوانین فوتیال کشورمون و به اسطوره هامون احترام بذاره لااقل.... هرچند این بی نظمی ها تقصیر کیروش جان نیست! تقصیر اون آقاهه همیشه خندانه :)) من دیگه حرفی ندارم:)