علی بابا و «ریکی» جادویی
وقتی قرار است همه قفل‌ها با انرژی درمانی باز شود

علی بابا و «ریکی» جادویی

نویسنده : مریم نیک‌پور

اساتید متافیزیک آن را تایید می‌کنند، چندین و چند کتاب و مقاله و کارآزمایی بالینی این روزها از انرژی درمانی صحبت می‌کنند، عده‌ای زیر نام آن برای برداشتن کلاه مردم قایم شده‌اند اما نگاه ما به انرژی درمانی چیست؟ چه تاثیری می‌تواند داشته باشد؟

همه این سوال‌ها بهانه شد، تا در یک گروه انرژی درمانی تلگرامی سرکی بکشم و با جمله‌هایی نظیر «با شوهرم دعوا کردم، لطفا ریکی بفرستید»، «فردا میان ترم دارم، هنوز نصف جزوه را هم نخواندم ریکی بفرستید»، «شوهرم به من توجه نمی‌کند، ریکی بدید لطفا»، «تصادف کردم این آقا هم اصلن زیر بار نمی‌رود، ریکی بدید»، روبرو شوم و برق سه فاز از سرم بپرد. هر چند انرژی درمانی مبحثی کاملا علمی است و در پزشکی کاربردهای فروانی دارد اما عدم آشنایی و افراط در هر امری می‌تواند آفت‌هایی را به دنبال داشته باشد.

 

|| مشکلات با همکاران، با ریکی شود آسان!

«تازه آمدم این شرکت، دیروز با همکارم دعوایم شد، یکدم به من گیر می‌دهد، تنش به وجود می‌آورد، دیگر خسته شدم، نمی‌دانم با او چه کار کنم؟ شغلم را دوست دارم لطفا برای کارم ریکی بفرستید» این جملات را فرزانه در گروه می‌نویسد، بیست و سه سال دارد و در یک شرکت حسابداری مشغول به کار شده است. از او می‌پرسم ریکی چه تاثیری بر روابط او و همکارش خواهد داشت؟ نمی‌دانمی تحویلم می‌دهد و می‌گوید:

خب ریکی تاثیر دارد دیگر، بی‌تاثیر که نیست.

+ به نظرت بهتر نیست، با همکارت صحبت کنی و از او بخواهی دست از رفتار نادرستش بردارد؟

 - نه، خیلی بد اخلاق است و خشک، من نمی‌توانم.

+ یعنی ریکی می‌تواند به جای تو برود با همکارت صحبت کند و مشکل‌تان را حل کند؟! 

+ نمیدانم؛ ولی حتما تاثیر دارد.

 

|| انرژی بهتر از پلیس کار آدم را راه می‌اندازد!

ساعت دوازده شب است که الناز در گروه می‌نویسد: «من تصادف کردم، این آقا هم اصلا زیر بار نمی‌رود، حالش هم زیاد متعادل نیست، لطفا ریکی بفرستید» از الناز می‌پرسم مشکلت حل شد آن شب؟

می‌گوید: «نه تا نزدیک صبح کلانتری بودم، آن آقا وضعیت عادی نداشت»

+ حالا چرا زنگ نزدی به پلیس؟

- زنگ زدم اما نیم ساعت طول کشید تا برسند تمام مدت هم با این آقا بحث می‌کردم به هیچ طریقی کوتاه نمی‌آمد.

+ فکر نمی‌کنی صحبت کردن با او و زنگ زدن به پلیس از درخواست ریکی منطقی تر است؟

-ببین؛ برای کاری که مربوط به خودمان نیست، می‌شود درخواست ریکی کرد، ما حق نداریم به آن شخص دستور بدهیم یا چیزی را القا کنیم، باید برای نتیجه خیر آن کار از ریکی کمک بگیریم، آن هم حتما باید بخواهید، که اگر صلاح است این اتفاق بیافتد.

+ خب چرا از خدا کمک نخواهیم برای نتیجه یک کار؟

- ریکی یکجور انرژی و حس خوب است که تاثیراتی هم دارد، نمی‌شود آن را نادیده گرفت، البته که خدا هم هست اما این ملموس‌تر است.

 

|| ریکی یا مشاور خانواده؟

«شوهرم به من توجه نمی‌کند، روز به روز زندگی ما سردتر می‌شود، برای من و شوهرم ریکی بفرستید لطفا» این پیام را دو روز پیش در گروه نوشت، دیروز صبح دوباره نوشت: «الان دعوای بدی کردیم شوهرم خیلی اذیت می‌کند ریکی برسونید» سحر عضو بیست و هشت ساله این گروه است و به گفته خودش یک سالی می‌شود با همسرش مشکل دارد و حالا دیگر به اینجایش رسیده است. از او می‌پرسم ریکی را برای آرامش خودت می‌خواهی یا بهبود روابطت؟

سریع جواب می‌دهدکه «معلوم است که برای بهبود روابط با همسرم می‌خواهم.»

+ تاثیر هم داشته تا الان؟

- ریکی همیشه تاثیر دارد.

+ پس چرا تمام نشده مشکلاتت؟

- ببین عزیزم معلوم است که تو درک مشخصی از ریکی نداری، ریکی برای هر مشکلی جواب می‌دهد، اگر ریکی نبود من تا حالا هزار بار طلاق گرفته بودم، ریکی مشکلات من را حل می‌کند.

+ فکر نمی‌کنی یک مشاور خانواده مفیدتر باشد؟

- این مشاورها فقط بلدند به آدم بگویند، چه کار بکن چه کار نکن، هیچی هم نمی‌فهمند. یکی از آن‌ها یک بار با تمام وقاحت به ریکی توهین کرد. می‌گفت باید بیخیال ریکی شوم و بروم مشاوره. 

+ حرفش منطقی نبود؟

+معلومه که نه؛ می‌خواست جیب خودش را پر کند. ریکی خیلی مهم است، من حتی بعضی وقت‌ها به غذایم هم ریکی می‌دهم.

 

|| کلاه‌هایی که برداشته می‌شود

«بسیاری از بیماری‌ها را می‌توان با انرژی درمانی به همراه طب رایج امروزی درمان کرد» این تعریفی است که دکتر شهریار اسلامی تبار (مدرس دانشگاه و معاون دفتر حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی) از انرژی درمانی ارائه می‌دهد. من هر چه این تعریف را بالا و پایین کردم نتوانستم بفهمم چطور انرژی درمانی می‌تواند جای خالی مهارت‌های رفتاری و اجتماعی را پر کند. علی ایحال امیدوارم مشکل افرادی که طی این گزارش با آن‌ها صحبت کردم با ریکی و انرژی درمانی حل ‌شود(!). پس فعلا نمی‌توانم درباره این طور اعتقاد به انرژی درمانی حکم کلی بدهم و باید بگذارم گذشت زمان همه چیز را مشخص کند.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
kianaz
kianaz
٩٤/٠٥/٢٩
٠
٠
:))
مریم نیک پور
مریم نیک پور
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
وات یور فاز؟یعنی چی این؟
kianaz
kianaz
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
خنده از ته دل - لبخند - تلخند-هر كدوم و خواستي انتخاب كن :) خخخ
نگارا
نگارا
٩٤/٠٥/٢٩
٠
٠
من نشنیده بودم اینو...وااااااا...چه کاریه...
مریم نیک پور
مریم نیک پور
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
مدل جدیده انقدم باکلاسه خخخ
هاچ
هاچ
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
علی بابا و ریکی چیه الان؟
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
منم متن رو خوندم نفهمیدم ریکی چی هست؟ !
مریم نیک پور
مریم نیک پور
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
ریکی یکی از شاخه های انرژی درمانی است مدعی میشوند که انرژی کیهانی کف دست خود جمع میکنند و از کف دست خود به فرد انتقال میدن و تاثیرگذاره
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
من فکر کنم کف دست چاکراه دریافت انرژیه نه انتقالش...چندین چاکراه انرژی توی بدن وجود داره
هاچ
هاچ
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
اما این موضوع که برای همدیگه انرژی مثبت بفرستیم فکر نمی کنم با عقل تعارضی داشته باشه :)
مریم نیک پور
مریم نیک پور
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
بله هاچ جان فرستادن انرژی با عقل تعارضی نداره سپردن کارهایی که با مهارتهای اجتماعی حل میشه به انرژی درمانی با عقل جور در نمیاد مثلن فرض کن شما واسه تعمیر شیر اب اشپزخونتون انرژی بفرستی!
هاچ
هاچ
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
خب آره اینا افراط می کنن :دی شورشو در میارن!
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
(O_o)چه چیزا که آدم نمیشنوه:| حالا این لفظ"ریکی" ینی چی؟!؟!من تاحالا نشنیدم همچین موضوعیو!!!
مریم نیک پور
مریم نیک پور
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
ریکی یکی از شاخه های انرژی درمانیه با تمرکز و انجام اعمالی خاص مدعی میشن که انرژی کیهانی کف دست خودشون جمع میکنند و بعدبه بدن افراد انتقال میدن
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
تچکرات واسه گزارش خوبت خانوم نویسنده:)))ما که کارمون به این چیزا نمیکشه:)))
مریم نیک پور
مریم نیک پور
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
نویسنده چیه باوا به این القاب دنیایی این بالا توجه نکن اشاره مستقیم به اینکه باز منو نبینی بگی شیرینی و اینا!خخخ
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
اتفاقا الآن دقیقا تو لفافه گفتی که القاب دنیاییِ دیگه ای هم داری که نباید بهش توجه بشه و رابطه ی خیلی مستقیمی هم با شیرینی داره!!!!اشاره مستقیم به اینکه شایعات پشت من میسازی که القاب خودتو پشتش پنهان کنی مریم خانوم:دییییی
مریم نیک پور
مریم نیک پور
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
شمام زنگ آخر واستا کارت دارم خخخ
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٣٠
١
٠
در قران امده:در زمان حصرت موسی جادوگری رواج داشته..عصای موسی مشهور است..شاید با خودمون بگیم کو عصا موسوی توی عصر تکنولوژی؟؟کو اژدها سازان؟؟؟کو جادوگران؟؟چون نیستن پس قران دروغ می گوید؟؟؟؟طبق اخرین یافته ها توی اهرام مصر متوجه شدن مغز افراد اون دوران با مغز ها فرق می کرده..نه از لحاظ ساختار بلکه از لحاظ کارکرد اعضای ان...در مغز انها قسمتی بیشتر فعال بوده که در مردم الان ان قسمت وجود دارد ولی غیر فعاله..ایا مرتاض ها هم دروغن؟؟چرا مرتاض ها می تونن رو هوا بنشینند؟؟اینم دروغه؟؟گاهی عقل ما جواب نمیده ولی ایا اون چیز وجود نداره؟؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٣٠
١
٠
در روایات مختلف از خواص سنگ ها گفته شده..در عصر حاضر خیلی ها میگن سنگ ماه تولد..ایا دروغه؟؟؟تا حالا حجامت رفتین؟؟؟چرا در روز های خاصی خجامت انجام می دهند؟؟چرا جذر و مد داریم؟؟؟چرا در بعضی ماه ها بعضی اعمال نهی شده و بعضی ها سفارش؟؟اینا هم دروغه؟؟؟تمام عناصر و موجودات و سیارات روی هم تاثیر می گذارند..پس همه انرژی دارند..اینها یک کم از دلایل وجود انرژی درمانیه
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٣٠
١
٠
شده وارد خونتون یا جایی بشین حس کنین جو خونه ناراحته یا بدون اینکه توی خونه رو ببینید حس می کنید خونتون خالیه و کسی نیست...یا حس کنید کسی هست..چطوری نوار قلب میگیرند؟؟؟پالس هایی که قلب تولید می کنه رو به نوار و دیاگرام تبدیل می کنه...عقیق میگن ارامش میاره؟؟عقیق چیه؟؟عقیق از خانواده کوارتزه...یک دونه از خواص کوارتز پالس های منظم الکتریکیشه....پس کوارتز یا عقیق مثل قلب انرژی داره پالس داره..اگر این پالس ها با هم همراه شوند پس حتما تاثیر مثبتی روی بدن ما دارن..پس انرژی درمانی داریم..منکرش نشین
مریم نیک پور
مریم نیک پور
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
اول یک سوال منو جواب بدید آیا شما میانتریتر آخر را خواندید؟ من منکر انرژی درمانی نشدم حتی اشاره کردم به تعریف یک استاد در این زمینه انرژی درمانی امروزه به عنوان یک مکمل در کنار طب مدرن مورد استفاده قرار میگیره و حتی در برخی موارد موجب درمان بیماری و موارد دیگر میشود صحبت من اشاره به افرادی بود که انرژی درمانی را جایگزین مواردی کرده اند که با عقل یکی در نمیاد مثلا شما وقتی با دوستتون دعواتون میشه با دوستتون حرف میزنید و گره هاتون باز میکنید یا میخواهید انرژی درمانی اینکار براتون بکنه؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
میمونه افراد سود جووو...خیلی ها از این حقیقت سو استفاده می کنند..ما با این افراد کار نداریم...ولی انرژی و انرژی درمانی وجود داره
_sm
_sm
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
منم با شما موافقم متاسفانه اونقدر روانشناسی اسلامی تو این شاخه ها ضعیف عمل کرده که عامه مردم فکر میکنن این چیزا رو غربیها کشف کردن و اینا اصلا ربطی به دین نداره در حالی که منابع قوی ازین جور مباحث توی دینمون داریم ,اما تولید علم نداریم متاسفانه
مریم نیک پور
مریم نیک پور
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
هدف این گزارش ووجود داشتن یا نداشتن انرژی درمانی نبود، حتی افراد سودجو هم نبود هدف گزارش نوع برخورد ما و عدم آشنایی مون با یک علم جدید بود من فکر میکنم شما کامل مطلب نخوندید.
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
اینترنت منم یه هفته قطع بوده ، ریکی بفرستید لطفا :))) عالی بود گزارش مریم جان ، با چه کسایی شدیم هموطن :/
مریم نیک پور
مریم نیک پور
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
بی زمت اول شماره کارتو بگیر تا ببینیم برات چیکا میتونیم بکنیم خخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
یک مقداری با تیتر مشکل دارم! البته تو عمقش که میرم متوجه میشم، ولی بازم پیچیده است!! :دی
مریم نیک پور
مریم نیک پور
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
زنگ آخر سه شنبه یادت نره ها خخخ
آریان
آریان
٩٤/٠٥/٣٠
٠
٠
سلام من خودم چندماهه که متوجه انرژیی در کفه دستام شدم و دارم انرژی درمانی میکنم فعلا در مرحله تجربه و آزمایش هستم ولی میخوام اطلاعات و آموزشهای بیشری ببینم خیلی دوست دارم عضو یک گروه انرژی درمانی بشم و تبادل نظرات بکنم ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٦/٠١
٠
٠
سی دی های آموزشی و کتاب های هرمقطع متفاوته :| گرفتن دکتراش هم چیزی حدود 4 سال طول میکشه :)) تیرماه امسال یک چمدون داشت بین دو تا از دوستان مُترم رد و بدل میشد که وقتی ازشون پرسیدم، فمیدم همین کتاب ها و این چیزاس :| :\ به طرز وَشتناکی داره زیاد میشه ... یادمه دو سال پیش زمانیکه برای گزارش انرژی درمانی رفتم اصن وضع به این خرابی نبود خخخ دایره بسی گسترده ای دارن ...
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٦/٠١
٠
٠
تچکر یادم رف! خخخ موضوع خوبی بود مرسی :)
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠