24 ساعت  دختر نباش!
دخترها در روز دختر از پسر بودن می‌گویند

24 ساعت دختر نباش!

نویسنده : اکرم انتصاری

همیشه برای دانستن مناسبت‌ها لازم نیست به تقویم نگاه کنید، به خصوص وقتی پای یک دختر در میان باشد. اگر سعی دارید در مناسبتی مثل ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر خود را به فراموشی بزنید، با وجود پست‌های متعدد در فضای مجازی و شیرین کاری‌های مجری شبکه تلویزیون و حتی گزارشگر فوتبال رادیو موفق به این کار نمی‌شوید. ما هم این مناسبت را فراموش نکردیم و به بهانه آن یک چالش برای دخترهای سایت جیم ایجاد کردیم. از آن‌ها خواستیم فرض کنند، صبح که از خواب بیدار می‌شوند یک آینه جادویی در برابرشان است. آینه به مدت 24 ساعت آن‌ها را پسر می‌کند! حالا چه کار می‌کنند؟ بهت می‌کنند؟ یا در گوشه‌ای غمباد می‌گیرند و یا برعکس از شدت خوشحالی آینه را به مقدار خیلی زیاد می‌بوسند؟! اگر می‌خواهید پاسخ آن‌ها را بشنوید با ما همراه شوید.

 

محدودیت، محدودیت می‌آورد و دیگر هیچ!

«سعی می‌کردم از خونه بیرون نرم تا این 24 ساعت هرچه سریع‌تر تموم شه. اصن دوست ندارم» این حرف فاطمه نیواست. یک مادر جوان و اولین کسی که زنگ تلفنش برای این مصاحبه به صدا درمی‌آید. او می‌گوید افراد محدودیت را می‌سازند و محدودیت جنس افراد را انتخاب نمی‌کند. او با دخترش تفریحات خوبی مثل شنا، شهربازی، سینما دارد. وقتی از او می‌پرسم اگر روزی مینو از دختر بودنش ناراضی باشد، واکنشت چیست؟ می‌گوید: «فعلا با توجه به سنش ناراضی نیست ولی اگر روزی ناراضی بود حتما از او می‌پرسم چه طور به این نتیجه رسیده و چه مشکلی برای او پیش آمده یا در انجام چه کاری ناتوان بوده که دوست دارد پسر شود.»

 

پرچم دخترا همیشه بالاست!

عاطفه کمیلی نوجوان 16 ساله جیمی هدف بعدی ما برای مصاحبه است. شاید برای‌تان جالب باشد او در این 24 ساعت جادویی فقط می‌خواهد با شلوار کردی زیر باد کولر دراز بکشد! هیچ چیز از این دنیای پسرانه نمی‌خواهد و به شدت از زندگی دخترانه‌اش راضی ست. به نظر او دنیای دخترانه پر از حس‌های خوب فانتزی است که یک پسر هیچ وقت آن را درک نمی‌کند. حس‌هایی شبیه لاک درمانی در مواقع عصبانیت، ترسیدن از سوسک، جا دادن حجمی مثل مو زیر پوششی مثل شال و روسری، پاستیل خور بودن، مامان بودن برای عروسک‌ها، حاضر شدن‌های یک ساعته و ناز کردن برای باباها که از این یکی اصلا نمی‌توان گذشت. از او می‌پرسم برای بچه دار شدن دختر داشتن را ترجیح می‌دهد یا پسر را؟ که با کمی مکث می‌گوید: «این‌که یک روز مادر می‌شوم خیلی شیرین است. دختر را انتخاب می‌کنم تا در دنیای دخترانه‌اش شریک شوم و با او یواشکی داشته باشم». کفه ترازوی مصاحبه با عاطفه به طور قطع به سمت دخترها سنگینی می‌کند و می‌گوید اگر این دنیا بهتر نیست، چرا بعضی پسرها با برداشتن ابرو، آرایش صورت و تغییر دایره واژگان‌شان به عجقم و عجیجم اصرار دارند شبیه دخترها شوند؟

 

این دخترهای محبت پذیر!

سحر مشقتی 25 ساله است و می‌گوید اگر 24 ساعت پسر شود با خیال راحت در دریا شنا می‌کند و از تفریحات پسرانه‌ای مثل کمپ زدن در دل جنگل و روی کوه و مسافرت‌های دسته جمعی می‌گوید. از او می‌پرسم با این حساب دخترها محدودیت‌های زیادی دارند؟ سحر می‌گوید به نظر من محدودیت‌ها از جامعه است، خانواده‌ها سعی می‌کنند برای دخترها امنیت بیشتری به وجود بیاورند و گرنه تمام این کارها را می‌شود انجام داد. مسلما انجام دادن این کارها امنیت بیش‌تری می‌خواهد، پس ما محدود نیستیم. وقتی از او می‌پرسم دوست دارد در آینده مادر یک پسر شود یا دختر، می‌خندد و می‌گوید اگر صادقانه بگویم، پسر! دلیلش را می‌پرسم و او می‌گوید یک دختر مسئولیت‌های زیاد و بیش از اندازه‌ای دارد. در خانواده به عنوان دختر مسئولیت‌های زیادی دارد، بعد از آن هم در نقش همسری و مادری وظایف سنگینی دارد و تقریبا ساختار یک زندگی به عهده خانم‌هاست. با این وجود دنیای دخترانه‌اش را دوست دارد و می‌گوید دختر بودن مساوی است با ظرافت خاص دخترانه، مورد محبت و توجه بودن.

 

همه جان و تنم استادیوم، استادیوم!

استادیوم رفتن، این شبه آرزو که هنوز در دست یافتنی شدن یا نشدنش برای خانم‌‌ها دچار تردید هستیم. درست است بعضی آقایان هنوز رنگ استادیوم را ندیدند اما خیلی‌ها ترجیح می‌دهند در این 24 ساعت پسر شدن به استادیوم بروند، جیغ بکشند و با خیال راحت هیجان‌شان را تخلیه کنند و به دنیای دخترانه‌شان برگردند. t.m در جواب این سوال که چرا استادیوم رفتن را دوست دارد، می‌گوید :«شاید چون خیلی هیجان داره. با خیال راحت تیمت را تشویق می‌کنی، بدون داشتن نگرانی برای جیغ زدن و بالا و پایین پریدن‌هایت و فارغ از این که زیر نگاه همسایه‌ها و بقیه شرمنده باشی که دختر و چه به فوتبال!»

نظر شما چیست، دوست دارید از دنیای دخترانه‌تان دل بکنید و یا از دنیای پسرانه‌تان به این دنیا مهاجرت کنید؟ می‌دانید که طبق آخرین تحقیقات دختر مساوی چراغ خانه، نقل و نبات و... قرار گرفته است؟

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٥/٢٥
٢
٢
من به هیچ عنوان حاضر نیستم پسر بشم...چیز خاصی نمیبینم که محدود شده باشم و با پسر بودن بهش برسم...با جواب نیواجون هم موافقم؛حس خوبی ندارم،بمونم خونه بهتره!سحرجون مادر یه پسر بودن علاوه بر مسئولیتاش نگرانیای خاص خودشو داره که مال دختر کمتره...میشه گفت سختتر هم هست؛یه تجدید نظر بکن:دی...مرسی از گزارشت خانوم انتصاری:دی
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٥
٠
٠
تربیت هر جنسیتی سختی خاص خودش رو داره ولی منم با سحر هم عقیده ام و معتقدم تربیت و تحویل دادن یک دختر خوب به مراتب سخت تر و حیاتی ترِ . نگرانی های خاص خودش رو داره ، ممنون منصوره جان
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
سلام عزیزم ، خدایی تو این دوره و زمونه اینقدر تغییر فرهنگی بزرگ کردن یه دختر که واقعا آدم باشه و به درد جامعه بخوره به مراتب خیلی خیلی سخت تر از پسر بزرگ کردنه ، هرچند که تربیت پسر هم خیلی سخته ولی دخترها رو با اون همه ظرافت و شکنندگی و حساسیت در نظر بگیر. :)
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٥/٢٥
٠
١
عالییییییییییییی منم دوث نداشتم پسر باشم :/
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٥
٠
٠
خوبه که از دنیای دخترانه ات راضی هستی !
یه نفری
یه نفری
٩٤/٠٥/٢٥
٤
٤
نمیخوام بزنم تو ذوق تون اما این حرفایی که تو این مطلب زده شده بود همینایی بود که تو انجمن ( http://jeem.ir/forum.php?id=4345 ) گفتن با توضیح بیشتر . بهتر نبود همون انجمن رو نگه میداشتید امروز منتشر میکردید ؟ خیلی جذابیتشم بیشتر میشد...
S_khandandel
S_khandandel
٩٤/٠٥/٢٥
١
١
برا ما جدیدا که نخونده بودیم خوب بود ... دستشونم درد نکنه*.*
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٥
٠
٣
جرقه ی این گزارش با همین انجمن شکل گرفت و قرار شد از همین جیمی ها ادامه ی سوالات پرسیده بشه که برای بچه ها جذابیت بیشتری داشته باشه :) تو ذوق خوردن نداره نظرتون محترمه :)
هاچ
هاچ
٩٤/٠٥/٢٥
١
١
نیوا اگر محدودیت جنس رو انتخاب نمی کنه( که البته فکر کنم این جمله باید برعکس باشه: جنس افراد محدودیت رو انتخاب نمی کنه. بازم نمیدونم خیلی جمله ی ثقیلیه!) پس شما باید بتونین برین و توی پیست اسکی پدیده ی شاندیز اسکی کنین. اما نمی تونین. چرا؟ چون زنین و اون رو فقط مرد ها و بچه ها می تونن برن. چرا؟ چون زن اگر اسکی کنه خب موجب فحشا میشه. چه علت دیگه ای میشه داشته باشه؟
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٥
٠
٢
میشه منم یه خرده دخالت کنم ؟ ببین من فکر می کنم ایجاد فحشا نمی کنه فقط یه کار غیر عادی تو جامعه ی ما محسوب میشه و همین باعث میشه همه ی سرها بچرخه اون طرفی ..کما این که ما قبل ترا که برفی می بارید تو کوههای اطراف خانمای زیادی رو می دیدم که اومدن به شیوه ی خودشون روی برف اسکی برن :)
هاچ
هاچ
٩٤/٠٥/٢٦
١
١
و باعث و بانی این غیر عادی شدنِ بعضی کارها توی این جامعه، کیه؟ و بعد من و خیلی های دیگه پول نداریم که بریم و توی کوه ها اسکی کنیم. پس ترجیح می دادیم وقتی پدیده پیست اسکی رایگان گذاشته بریم و ازش استفاده کنیم. اما نمی ذارن. حالا تکلیف چیه؟
f_babaei
f_babaei
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
میدونی هاچ یک جا خوندم نوشته بود بچه فقیر رو چه به عاشقی :\ این شد که فهمیدم کلن جامعه داغون تر از این حرفاست.دیګه از محدودیت دختر ګذشته!
f_babaei
f_babaei
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
منظورم از جامعه همون آدم هایی بود که دارن تشکیلش میدن وطرز تفکرشون بود.ګفتم شاید کسی اینو ندونه خخخخ
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
به نظر من عرف این اجازه رو نمی ده همون طور که به یه آقا اجازه نمی ده بعضی کارا رو .
Miss_shqyq
Miss_shqyq
٩٤/٠٥/٢٩
١
٠
خیلی چیزا اولش غیرعادیه و باعث میشه همه ی سرها به سمت شون برگرده ولی بعد یه مدت عادی میشه.ولی جامعه ی ما دوست داره زن هاشو محدود کنه که مردهاش عقده ای نشن یا ایمانشون به باد نره...
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٢٥
١
١
جالب بود ... مجددا این روز رو به همه تبریک میگم :)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٥
١
١
ممنون ، عیدتان مبارک ایضا :)
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٥/٢٧
٠
٠
خوب الان حمید چی گفت که منفی خورد؟
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠٥/٢٧
٠
٠
هرکس به اندازه شعورش رفتار میکنه...!!!
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٢٧
٠
٠
دقت نکرده بودم ... نیما چرا من منفی گرفتم .... واقعا چرا؟ .... خدااااااااا ... ( آیکون افتادن روی دوزانو)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
بعضی دوستان به منفی ارادت دارن خب !
tanin
tanin
٩٤/٠٥/٢٥
٠
٣
من از دختر بودنم خیلی راضیم:)تصور اینکه یک پسر باشم برام خیلی وحشتناکه:/خداروشکر که یک دخترم:)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
پسر بودنم وحشتناک نیست ولی این که هرکسی از جنسیتش راضی باشه خیلی خوبه و مسلما نارضایتیش باعث میشه تا آخر عمر حسرت داشته باشه و مدام بگه چون من مثلا دخترم این کارو نمی تونم بکنم.
__Mahdie__Fa__
__Mahdie__Fa__
٩٤/٠٥/٢٥
٠
١
به به عاطفه چه قدر خوب گفته :))) عاطفه بیا بریم شلوار کردی بخریم بپوشیم بشینیم جلو کولر چه کاریه خو خخخ
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
خوش بگذرونید :)
میرزا
میرزا
٩٤/٠٥/٢٦
٤
١
سلام خانم انتصاری؛ بنده هم به نوبۀ خودم این روز رو به همۀ دختران جیمی تبریک عرض می کنم و بابت این ایدۀ جالب قدردان شما هستم و تشکر می کنم.
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
خواهش می کنم:) همون طور که گفتم اصل ایده از انجمن شروع شدو من ادامه دادمش:)
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠٥/٢٧
٠
٠
جالبه...تشکر کردن هم منفی داره...بعضیا به جرز دیوار هم منفی میدن...البته میدونم که جناب میرزا واسش مهم نیست
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٥/٢٦
٢
٣
جالب بود/ما که هز پسر بودنمون راضی نیستیم.
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٦
٣
٠
شما کلا از چی راضی هستید !
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠٥/٢٧
٠
٠
تو جامعه ما چیزی وجود داره که راضی کننده باشه...؟؟؟!!!
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٤/٠٥/٢٦
٠
١
اقا چرا با من مصاحبه نکردی؟!
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
قرعه ی کار به نامت نزدند، برو از روزگار بپرس:دی
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
قرعه کشی هستش؟! روزگار؟!:دی
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠٥/٢٦
١
١
خخخخخخخخخ عاطی!راضیم ازت^______^
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
عاطفه 2-0 جلو می باشد =)
Snow_Queen
Snow_Queen
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
میرفتم تموم اونایی که (پسرایی که) بهم متلک گفتن یا اذیت کردنو یه فصل سیرررررررررررررررررررررر کتک میزدم!!! جدیا!
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
به به ، شما تا الان کجا بودی خانوم؟ خواستی این کارو بکنی بگو بیام گزارش تصویری و تفصیلی بگیرم =)
f_babaei
f_babaei
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
وای خخخخخخخخخ عاطفه یک عالمه به اون آرزوت خندیدم=)) باشلوار کردی بری سوار موتور بشی این که بهتره دیوونه =) کاپشن بادی با دمپایی وشلوار کردی.اینا تنها چیزاییه که واقعا میشه بهش غبطه خورد خخخ
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
در عین آرزویی که می کنید شخصیت بنده خداها رو خرد می کنید، نکنید عاقبت یکی نصیبتون می شه بدتر ازینا:دی
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
منم دوست ندارم پسر باشم ولي خب ب تجربش مي ارزه, تو اون 24 ساعت تيشرت و شلوارك و كفش ورزشي و كلاه اسپرت سفيد ميپوشيدم و ميرفتم دور پارك ملت ميدويدم,بعدم سوار موتور كيپس ميشدم و ميرفتم تو شهر كلي ويراژ ميدادم و حال ميكردم و بعدم ك ديه شب ميشه با دوستام قرار ميذاشتم ميرفتيم ي پيتزا ميخورديم و تا اخر شب با اونا خوش بودم =))
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٦
١
٠
دخترای جامعه ی ما حداقل یک دوم این کارا رو به صورت غلیظ و رقیق دارن انجام می دن فی الحال -___-
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
خوب شد من این رو ندیدم :))))) اکرم من اگه پسر بودم وای وای :)))) اینا چه پسرای خوبی بودن :)) خیلی ایده جالبی بود :)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
مهسا خیلی دوست دارم بدونم چی کار می کردی؟ یعنی روی خبیث داری رو نمی کنی ؟:))
Niva
Niva
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
منم این روز قشنگ رو به همه ی دختر های جیمی تبریک میگم و امیدوارم که یه روزی رو هم به پسرها اختصاص بدن چون طفلکی هستن :دی.. ممنون اکرم جان موفق باشی :)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
از اون جایی که خیلی طفلکی ان یه نصف روز پیشنهاد می کنم به نامشون سند بخوره =) ممنون از همکاریت:)
par!sa
par!sa
٩٤/٠٥/٢٦
١
٠
24 ساعت کمه! :دی تو 24 ساعت نمتونم ب کارام برسم ! :| نمیرزه اصن
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
مثلا می خوای اشتباهی بری استخر باز ؟:دی
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٥/٢٦
٠
١
پاییز چرا با من مصاحبه نکردی ؟ :/ :| در کل بخوام حساب کنم از دختر بودنم راضی ام و با هیچ چیز عوضش نمیکنم :)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
گفتیم جایگاه فعالترین بودنت تو قلب جناب همسر متزلزل میشه :دی
n_dahji
n_dahji
٩٤/٠٥/٢٦
٣
٠
منم این روز که چه عرض کنم شب رو به همه ی دخملای خوب تبریک میگم ولی من از دختر بودنم راضی نیستم /آرزوی این که وقتی دلم گرفت بلند شم پیاده روی کنم تو خیابونا تا آروم شم/ارزوی یه بار تنهایی مسافرت رفتن اونم تا حرم امام رضا ع به دلم مونده/ارزوی این که وقتی عصبانی ام بزنم از خونه بیرون و ارزوی این که وقتی کلاس رو استادمون از ساعت 2تا4 تغییر میده به 6تا8 و نمی دونم اون وقت شب چه طوری خودمو سالم به خونه برسونم یا مزاحم برادرام نشم یا اصلا از خیر کلاس نگذرم به دلم مونده/ارزوی این که تنهایی برم سر مزار بابام و باهاش درد کنم به دلم مونده از بس حسابی خلوته با شب تو خیابون رفتن فرقی نداره/ارزوی این که یه بار ریسک کنم در مورد زندگیم یا در مورد کار ساده ای به دلم مونده/ ارزوی این که .......................هنوز بگم از ارزوهام؟ از کاش گفتنام؟ کاش پسر بودم ,به هر حال حکمت خدا بوده که دختر شدم اینارو شما نذارید به حساب ناشکری چون خدا خودش میدونه ناشکری نیست و یک درد ساده است همین. دخترای گل واقعیت زندگی مو گفتم شما به دل نگیرید و خدایا شکرت و بازم روزمون مبارک.
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
درسته دختر بودن این اجازه رو به شما نمی ده چون روحیه ی یک دختر بسیار طریف تر و نحیف تر ازینه که ساعت 12 شب بدون ترس و واهمه ای بره بیرون و با خطر مواجه نشه . امیدوارم این قدر زندگیت روی روال بشه که با چیزای خوب دیگه جبران کنی و با همسرت بیای مشهد اولین سفرو :)
SE7EN
SE7EN
٩٤/٠٥/٢٧
٠
٠
ابتدا عرض کنم که دختر بودن و پسر بودن یه جبر جنسیتی است ولی این که چطور بتونیم ازین نعمت الهی استفاده کنیم بحثه و کارایی استفادش میشه شکرانه نعمت... ولی حالا اینجا ابتکار خرج دادند واسه 24 ساعت پسر بودن یا حالا برعکسشم میشه (دختر بودن)... به نظر بنده یه کم دوستان به این موضوع توجه کنن که برفرض اگر خدا 24 ساعت به شما میگفت پسر باشین چیکار میکردین....جواب من اینه که باید حداکثر استفاده از این فرصت یا نعمت رو بجا بیارین نه این که بگین راضی نیستم (این میشه کفران نعمت و نه شکر نعمت) و همینطور برعکسشم هست واسه پسرا...فرقی نداره...چه دختر چه پسر.....این روز رو هم به همه خانوم ها تبریک میگم... و حرف آخر...دختر و پسر بودن مهم نیس مهم انسان بودنه...
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
امام صادق (ع) می فرمایند:پسران نعمت و دختران حسنه اند و خداوند ار نعمت ها می پرسد و به حسنه ها پاداش می دهد:) امیدوارم هرکسی در هر جایگاهی که هست با هر جنسیتی به اولین اصل انسان بودن توجه کنه :)
ye_pesar
ye_pesar
٩٤/٠٥/٢٧
١
٠
دوستان بین خودمون بمونه ؛ مورد داشتیم تو این بیس چار ساعت دفترچه اعزام به خدمت پر کردن الانم تو مرز سراوان بدون کمترین امکانات لازم برای زندگی یک جاندار مشغول به خدمت مقدس سربازی هستن ، فقط خدا کنه کرم ضد آفتاب برده باشن
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
کلید برگشت شون کار نکرده حتما =)
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠٥/٢٧
٢
٠
من اگه بخوام نیکی های دنیای پسرونه رو شماره کنم که در شماره نگنجد ولی یکی از اساسی ترین نیکی های این دنیا این است که "بیشتر اوقات" با تفکر و منطق و به دور از احساسات خام و زودگذر تصمیم گیری میکنیم...تصمیم گیری مقوله ای است که اگر با احساسات آمیخته شود در اگثر مواقع خسارات جبران ناپذیری به بار می آورد
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
جنس زن با همین روحیات و احساسات آمیخته شده و به همین دلیل می فرمایند المراه ریحانه.. این احساس و عاطفه در کنار منطق و قدرت یک مرد کامل میشه و گرنه نظام آفرینش از همون اول متلاشی می شد !
ye_pesar
ye_pesar
٩٤/٠٥/٢٧
٠
٠
بخدا هر جنسیتی شرایط خاص خودشو داره ، مثلا اینجا حرف استادیوم شد ؛ والا بخدا من بشخصه به عنوان یه پسر حسرت می خورم وقتی می بینم تو عروسی ها چقدر خانم ها جنب جوش دارن و بهشون خوش می گذره بعد ما مردا باید سیبیل به سیبیل کنار هم بشینیم هر از چند گاهی هم از می پرسیم خوب دیگه چه خبر ممد آقا / در ثانی ما تو مشهد که فقط یه تیم پدیده داریم اونم پدیده ای یه واسه خودش بری ورزشگاه برگردی کارت به روانپزشک می کشه
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
بله البته خانما کلا برای هر مراسمی یک ماه ازینور یک ماه ازونور جنب و جوش دارن . ازین بابت آقایون خیلی طفلکی ان . درمورد استادیوم هم فکر می کنم فضای استادیومای کشورمون هنوز برای آقایون هم نامساعده چه برسه به خانم ها
Miss_shqyq
Miss_shqyq
٩٤/٠٥/٢٩
٠
٠
منم اصلا دوست ندارم پسر باشم و بیشتر دلم میخواست که بتونم به عنوان یه دختر یه سری کارها رو انجام بدم...مثل موتور سواری کردن و اسکی رفتن و جیغ و داد کردن و بلند خندیدن...ولی این کارا واسه یه دختر چه حیف که مذمومه. ولی دنیای دخترا هم خیلی ویژگی ها داره مثل تیپ های رنگی و متنوع و احساسات و خیال پردازی های رویایی تر و قشنگ تر و چیزهایی که بقیه اشاره کردن.
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
بقیه رو هم خوندم خیلی عالی جواب دادن :))) شلوار کردی :))) مرسی اکرم جان از زحمتی که کشیدی و خیلی عالی بود :)
elham_habashi
elham_habashi
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
منم از دختر بودنم خیلی راضی هستم ولی خیلی دوس دارم توی ربی ها شرکت کنم و با تمام وجود " استقلال <3 " رو تشویق کنم ^_^
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠