به گروه خونيت نمي‌خوره بابا!
ارتباط شخصیت و گروه خونی

به گروه خونيت نمي‌خوره بابا!

نویسنده : s-sahra
در بسیاری از کشورها از جمله ژاپن مردم عقیده دارند که گروه خونی در شخصیت و موفقیت‌های شغلی نقش دارد و حتی هنگام ازدواج نیز به گروه خونی یکدیگر اهمیت می‌دهند.
در کشورهای غربی نیز معتقدند که گروه خونی افراد، شخصیت آن‌ها را متاثر می‌سازد و به این ترتیب تفاوت‌های افراد را تا حدودی به تفاوت‌های گروه خونی آن‌ها ارتباط می‌دهند.
جالب است بدانید که در جنگ جهانی دوم، ژاپن سربازان را طبق گروه خونی آن‌ها در یک گردان دسته بندی می‌کرد. این نظریه، در نهایت برای هر گروه خونی ویژگی‌های خاص آن را تعیین می‌کند.
گروه خونی O
این یک گروه خونی کلی و اصیل است و افرادی که این گروه خونی را دارند در سرتاسر جهان وجود دارند. به همین دلیل نیز اهداکنندگان عمومی هستند، چرا که گروه‌های دیگر از آن مشتق می‌شوند. پس همه می‌توانند دریافت کننده آن باشند.
افرادی که این گروه خونی را دارند از نظر ویژگی‌های روانشناسی و شخصیتی افرادی اجتماعی و سالم بوده، تمایل به خوردن غذاهای گوشتی و میوه‌ها دارند و میل چندانی به گروه غلات ندارند.
چنین افرادی می‌توانند سیاستمدار، وزیر، سرمایه‌گذار یا ورزشکار خوبی باشند.
گروه خونی A
گروه خونی بعدی گروه خونی  Aاست که دومین رتبه را از نظر فراوانی به خود اختصاص می‌دهد.
چنین گروه خونی در افرادی که در آسیا و خاورمیانه زندگی می‌کنند، بیشتر دیده می‌شود. این افراد توانایی بیشتری برای مقابله با بیماری‌های عفونی دارند.
البته در مناطق مدیترانه‌ای نیز به اندازه منطقه هند و اروپایی گستردگی دارند. این افراد بیشتر به غلات و کمتر به گوشت علاقه دارند.
افرادی عموما خوشبین هستند و در کارهای گروهی سازمان دهنده، مطیع و در عین حال نیرومند هستند. انعطاف‌پذیر، تودار و بدون اعمال خشونت هستند و برای کارهای حسابداری، امور اقتصادی و مالی، برنامه‌نویسی، مهندسی کامپیوتر و نویسندگی شایسته هستند، همچنین کتابداران خوبی نیز هستند.
گروه خونی B 
افرادی که گروه خونی B دارند، علاقه‌مند به محصولات لبنی و گوشتی هستند و به طور کلی به محصولات کشاورزی نیز تمایل دارند. در جنوب چین بسیاری از افراد دارای این گروه خونی هستند.
این گونه افراد می‌توانند خود را با شرایط گوناگون وفق دهند. افرادی رک، حساس، دارای پشتکار، ناشکیبا و غیرقابل پیش‌بینی هستند.
رازدار خوبی نیستند و نمی‌توان اسرار خود را به آن‌ها گفت. این افراد شایسته نویسندگی، روزنامه نگاری، هنر و کارهای فکری هستند و می‌توانند مجری یک برنامه تلویزیونی، یک بازیکن گلف و آرایشگر خوبی باشند.
گروه خونی  AB 
چنین افرادی ویژگی‌های مابین گروه های خونی A وB  را دارند و در اروپای شرقی بسیار دیده می‌شوند. به انواع غذاها گرایش دارند.
در بیشتر شرایط و موقعیت‌های پیچیده، صحبت خود را به آرامی می‌گویند. افرادی منطقی، حسابگر و صادق، محافظه کار و روراست هستند.
اگر عصبانی شوند به راحتی کسی را نمی‌بخشند. چنین افرادی برای مدیریت، قضاوت، نمایندگی، کارمندی و کارفرمایی، هر دو مناسب هستند.
بسیاری از آن‌ها نیز ویژگی‌های لازم برای معلم بودن و تدریس را دارند. 
البته مقایسه‌هایی نیز میان گروه‌های خونی گوناگون مطرح می‌شود. افرادی که گروه خونی O دارند علاقه بیشتری به تکروی و مشاغل مدیریتی از خود نشان می‌دهند و خواهان استقلالند، در حالی که افرادی با گروه خونی A تمایل به فعالیت‌های گروهی دارند و از هماهنگی لذت بیشتری می‌برند. به طور کلی گروه‌های خونی گوناگون موجب پرداختن یا مقاومت در برابر کارها شده، گروهی در برابر استرس و فشارهای روحی مقاوم‌تر و برخی حساس‌تر هستند و از آن‌جا که بسیاری از دانشمندان زیست‌شناسی نیز تاثیر گروه خونی بر رفتار و کردار افراد را تایید می‌کنند، این مساله به تازگی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و در بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای صنعتی، برای پست‌های اجرایی و مدیریتی، هنگام استخدام به نقش گروه‌های خونی اهمیت داده مي‌شود و بسیاری از جوانان به ویژه خانم‌ها نیز هنگام انتخاب همسر به گروه خونی طرف مقابل توجه می‌کنند تا از نظر پرداختن به کارهای گروهی، ترجیح دادن مکان‌های شلوغ به تنهایی و جاهای خلوت و تحمل استرس، شخصی را که تناسب بیشتری با ویژگی‌های روحی خودشان دارد انتخاب کنند.
برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
taba_sa
taba_sa
٩١/٠٨/١٧
٠
٠
البته در مورد منو خواهرم صادق نیست!!! چون خواهرم گروه خونی O هست علاقه مند به غلات و من A علاقه مند به گوشت!!!!!!!!
m_sepehri
m_sepehri
٩١/٠٨/٢٤
١
٠
خیلی جالب بود.همش واسم که گروه خونی o دارم صدق می کنه.
m-nik110
m-nik110
٩١/٠٨/٢٥
٠
٠
چه جالب!
ناشناس
ناشناس
٩١/٠٩/٢٧
٠
٠
گروه خونی من B هست هیچ کدوم از ویژگی های فوق رو ندارم !
sasa10
sasa10
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
تو حدودی به من شبیه بود...
s_gonah
s_gonah
٩٢/١٠/٠٨
٠
٠
من نفهمیدم خداییش
پربازدیدتریـــن ها
طنز

نامه ای منصفانه به استاد

٩٥/٠٩/١١
شعری سروده خودم

شاید دلیل خلقتت آغوش باشد!

٩٥/٠٩/١٣
شعری سروده خودم

حیف که روی من این جا به تو هم باز نبود

٩٥/٠٩/١١
میانه رو و دانا

امر به معروف و نهی از منکر وظیفه کیست؟

٩٥/٠٩/١٠
یک پارچ آب سرد!

شرط ثبت نام

٩٥/٠٩/٠٩
لطفا شفاف بگویید

مسابقه ی غسل

٩٥/٠٩/١٣
شعری سروده خودم

سکوت پاییزی

٩٥/٠٩/١٤
امان از این همه ناهماهنگی

یک نفر با من هماهنگ شود

٩٥/٠٩/١٣
گیج شده ام

حال این روز

٩٥/٠٩/١٤
بیا همت کن رفیق

با دود و غبار هم مدارا ؟!

٩٥/٠٩/١١
به دنبال آیه های عذاب

سید حسن آقامیری کیست؟

٩٥/٠٩/١٤
شعری سروده خودم

بعد تو

٩٥/٠٩/١٣
داستان کوتاه

به همین سادگی / قسمت دوم

٩٥/٠٩/١٤
لعنت به هرچه یاد تو را زنده می‌کند

تقویم های بی عدد / شعر

٩٥/٠٩/١٠
اگر ریزعلی می بود، شاید داستان طور دیگری رقم می خورد

جای دهقان فداکار خالی بود

٩٥/٠٩/١٠
بعضی ها

ساعت های بی صدا

٩٥/٠٩/١١
گفت: «من به دنیا اومدم پیاده بیام تا حرم آقا»

مشغول می زدم

٩٥/٠٩/١٠
ترانه ای سروده خودم

دل بهونه گیر

٩٥/٠٩/١٥
ترسیده ام انگار

دلم مى خواهد همه چيز را بسوزانم!

٩٥/٠٩/١٣
عمق فاجعه

آرایشگاه

٩٥/٠٩/١٥