Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - غیر ممکن‌هایی که با نت‌ورک مارکت ممکن می‌شود www.jeem.ir
غیر ممکن‌هایی که با نت‌ورک مارکت ممکن می‌شود
پشت پرده بازایابی شبکه‌ای و ادعای درآمدهای بی‌حد و مرز چه می‌گذرد؟

غیر ممکن‌هایی که با نت‌ورک مارکت ممکن می‌شود

نویسنده : مریم شیعه زاده

نعیمه سادات زینبی - مریم شیعه‌زاده

همه چیز متفاوت و خاص به نظر می‌رسد. رفت‌و‌آمدهای فراوان و آدم‌هایی که غالبا با عجله از کنار هم می‌گذرند تا فرد مورد نظرشان را پیدا کنند. کلی میز و صندلی‌ با فاصله از هم چیده شده‌اند. صدای همهمه بی‌داد می‌کند. گرم صحبت با زوج جوان است، آن هم درباره یک درآمد عالی. می‌گوید: «در این کار شما دیگر یک کارگر نیستید، بلکه یک رهبر هستید! بیرون از این کار آن اندازه که زحمت میکشید به شما پول نمیدهند؛ ولی این‌جا هر چقدر که بخواهید میتوانید درآمد کسب‌کنید.» و گفت‌و‌گوهایی از این قبیل. حرف‌هایش که تمام میشود به او نزدیک می‌شوم، برای ورود به این کار ابراز علاقه می‌کنم و می‌گویم نشانی او را از دوستم گرفتم. بین‌مان شماره رد‌ و‌ بدل می‌شود و چند روز بعد در یک پارک قرار می‌گذاریم... 

تقریبا اینجوری شروع می‌شود؛ قصه همه آن‌هایی که برای رسیدن به آرزوهای دور و درازشان، قدم به جایی می‌گذارند که قرار‌است مخفی گاه جادویی علا الدین باشد و غول چراغ جادو آن‌ها را یک شبه به درآمدی باورنکردنی برساند. این روزها که بحث بازاریابی شبکه‌ای در میان جوانان و دانشجویان داغ داغ است، فرصتی بود تا سری بزنیم به پشت پرده آن و از صحت درآمدهایی که وعده‌اش را می‌دهند، اطمینان حاصل کنیم.

 

درآمد با صفرهای بی‌شمار

در پارک ملت هم را می‌بینیم. الهه ابتدا سعی میکند حس بلند پروازیام را محک بزند. «چه در آمدی تو را راضی می‌کند؟»، «نقطه ایده‌آل زندگی‌ات کجاست؟»، «چه رویایی داری؟»، «چه ماشینی را دوست داری؟» و... . در مورد قانون جذب صحبت میکند و نظر من را هم در این مورد میپرسد، گویا می‌خواهد قانعام کند که میتوانم هرچه را میخواهم به دست بیاورم. میگوید کارش قانونی است و آدرس چند سایت از جمله پلیس فتا را میدهد تا این موضوع را کامل بررسی کنم. سعی میکند اعتمادم را جلب کند و با ایجاد انگیزههای مالی من را به این کار راغب کند. شرکتی را که برایش کار میکند، معرفی می‌کند و میگوید کار اولش فروش چهره به چهره برای محصولات شرکت است. 24 درصد از سود خردهفروشی هر کسی مال خودش است. ولی تنها کارش این نیست و در واقع این تبلیغ و فروش محصولات قسمت فرعی کسب درآمد است و کار اصلی بسیار فراتر‌است. 

+ پس کار اصلی چیست؟

- باید افرادی را پیدا کنی تا آن‌ها وارد این کار شوند و این روند ادامه پیدا می‌کند تا جایی که افراد زیادی زیر شاخه تو شوند. تو در سود هر کدام از زیر شاخه‌هایت شریک می‌شوی و هر ماه درآمدت از ماه پیش بیشتر خواهدبود.

+ چه میزان می‌توانم درآمد داشته‌باشم؟ 

- هرچقدر که بخواهی می‌توانی جلوی درآمدت صفر بگذاری! 

 

گفت‌و‌گو با سرشاخه جوان نت‌ورک مارکتینگ 

من لیاقت یک میلیارد را دارم!

وقتی لابه‌لای صحبت‌هایش، خودم را برای حضور در جمع‌شان راغب جلوه می‌دهم، با هیجان بیشتری از کسب‌و‌کار پر رونق اش می‌گوید! جوان 21 ساله‌ای که حالا از سر شاخه‌های نت‌ورک و مدیران ارشد است و ادعا می‌کند این روزها در آمدی بیش از 5 میلیون تومان در ماه دارد! هر چند باورش سخت است اما این نکته را هم اضافه می‌کند که تا امروز حدود 2000 زیر شاخه دارد که البته همگی آن‌ها فعال نیستند. از میزان موفقیت در این کار که می‌پرسم، می‌گوید درس و دانشگاه را در بدو ورود به این کار کنار گذاشته‌است و تمام وقت‌اش را به این کار اختصاص داده‌است. 

+ برای شروع چه باید کرد؟ 

- باید هم بخواهی و هم صد درصد تلاش کنی تا موفق شوی. این‌جا اگر تلاشت نود‌ و‌ نه درصد باشد؛ موفق نمی‌شوی! از هر صد نفر حدود بیست نفر در این کار ماندگار می‌شوند و باقی کنار می‌کشند.

+ سقف در آمدی هم وجود دارد؟ 

- هرچقدر که بخواهی می‌توانی در‌آمد داشته‌باشی. مثلا من درآمد آرمانی‌ام را ماهیانه یک میلیارد تومان می‌دانم! 

+ بلند پروازانه نیست؟ 

- من لیاقت‌اش را دارم و مطمئن باشید می‌توانم. شما هم اگر بخواهید، می‌توانید.

وقتی از درآمد زیر شاخه‌هایش می‌پرسم، پاسخ می‌دهد: «اگر زیرشاخه‌هایم درآمد میلیونی نداشته‌باشند که من نمی‌توانم درآمد خوبی کسب کنم!» احساس می‌کنم به چشم یکی از زیر‌شاخه‌هایش به من نگاه می‌کند و می‌خواهد مرا هم جذب کند. می‌گوید نت‌ورک استعداد خاصی نمی‌خواهد و من بی‌استعداد هم اگر تلاش کنم، در این کار موفق می‌شوم و از هر ترفندی استفاده می‌کند تا قرار بعدی را در شرکت بگذاریم! همه این‌ها در حالی است که بازاریابی شبکه‌ای همچون سایر مشاغل احتیاج به پیش نیازها و مهارت‌های منحصر به فرد دارد. مسئله‌ای که در هیچ‌کدام از جذب‌ها مطرح نمی‌شود و تنها به بعد مالی آن اشاره می‌شود. 

 

درآمد میلیونی من؛ ماهیانه 100 هزار تومان بود! 

این روزها به راحتی می‌توان افرادی را پیدا کرد که بازاریابی شبکه‌ای را تجربه کرده‌اند. افرادی که تعدادشان اندک نیست و دلایل متفاوتی برای دست کشیدن از این کار را دارند. سمیه یکی از همین افراد است که سال گذشته پس از 1 سال و چند ماه تجربه کار در نت‌ورک، کنار کشید و حالا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

+ چرا بازاریابی شبکه‌ای؟ 

- پول دار شدن؛ هیچکس نیست که از پول بدش بیاید و من هم پای صحبت‌های دو نفر از دوستانم به این کار علاقمند شدم. 

+ پس می‌خواستی ره صد ساله را یک شبه طی کنی؟ 

- شما هم اگر جای من بودید، همین کار را می‌کردید! جلساتی که ابتدای کار داخل شرکت برگزار می‌شود و حرف‌هایی که در آن جلسات زده می‌شود، هرکسی را وسوسه می‌کند.

+ نتیجه چه بود؟

- من تمام ویژگی‌های یک بازاریاب خوب را دارم و وقت زیادی برای کار می‌گذاشتم. شرکتی که من در آن کار می‌کردم، تنها یک نوع کالا عرضه می‌کرد و درصد کمی از فروش به ما می‌رسید. فکر می‌کنم به همین دلیل نتیجه دلخواه را نگرفتم. 

+ درآمدت چقدر بود؟ 

- حتی خجالت می‌کشیدم درآمدم را جایی بازگو کنم. درآمد میلیونی من ماهیانه حدود 100 هزار تومان بود!

+ این را به زیر شاخه‌هایت هم می‌گفتی؟

- اصلا! 

+ به خاطر درآمدت کنار کشیدی؟

- بحث درآمد هم بود. نمی‌خواهم بگویم که آدم مذهبی و معتقدی هستم و مرتکب هیچ حرامی نمی‌شوم، اما وقتی فهمیدم مرجع تقلیدم درآمد حاصل از فروش زیر شاخه‌ها را درست نمی‌داند؛ ترجیح‌‌دادم ادامه ندهم. 

+ در ابتدا تحقیق نکردی؟

- فکر می‌کردم چون قانونی است، ایرادی ندارد.

+ افرادی را می‌شناسی که در این کار موفق باشند؟ 

- افرادی که از ابتدای این کار، وارد آن شدند درآمد خوبی دارند اما برای امثال من کار سخت‌تر است و درآمدی نظیر آن‌ها تقریبا دور از دسترس است. 

 

گفت‌و‌گو با امید فروزیان‌مقدم، کارشناس بازاریابی شبکه‌ای

فضای بازاریابی شبکه‌ای در ایران مسموم است

«شما قبل از ورود به این کار، با تصویر یک مدینه فاضله رو به‌رو هستید و وقتی وارد آن می‌شوید، بازخوردی را که انتظار دارید نمی‌بینید و همین امر باعث سرشکستی و دلسردی شما می‌شود». این‌ها بخشی از صحبت‌های «امید فیروزیان‌مقدم» کارشناس بازاریابی شبکه‌ای است. فیروزیان‌مقدم با گذشت چیزی حدود 10 سال از فعالیت‌اش در حوزه بازاریابی شبکه‌ای، کمی بیشتر در خصوص پدیده «نت‌ورک مارکتینگ» توضیح می‌دهد و فرصت‌ها و تهدید‌های آن، در ایران را بر‌می‌شمارد. 

+ اساس کار بازاریابی شبکه‌ای در ایران به چه صورت است؟ 

- به تعبیر من فضای بازاریابی شبکه‌ای در ایران یک فضای مسموم است. حقوق و مزایای ثابتی برای افراد در نظر گرفته نمی‌شود و وضعیت بیزینس و فروش برندها دچار آشفتگی شده‌است. در واقع بازاریابی به معنای استفاده از پتانسیل افراد برای فروش کالا به صورت حضوری است. بازاریابی شبکه‌ای در ایران برای صاحبان سرمایه یا حکم «شدن» را دارد و یا «نشدن». به این معنا که یا افراد بازاریاب موفق به فروش کالا می‌شوند و یا خیر. اگر این اتفاق افتاد که چه بهتر اما اگر این اتفاق نیفتد انرژی و وقت افراد بسیاری تلف می‌شود و  برای همین است که می‌گویم فضای بازاریابی شبکه‌ای در ایران، فضایی مسموم است. در کشورهای پیشرفته، تحقیقات درباره اوضاع فروش یک کالا و تبلیغات مربوط به آن، پیش از تولید محصول انجام می‌شود و از بسیاری از ضررها جلوگیری می‌کند، از جمله هدر رفتن وقت و نیروی انسانی کارآمد اما در ایران چنین دیدی وجود ندارد. 

+ بسیاری از افراد به واسطه وعده و وعید درباره درآمدهای چند میلیون تومانی وارد این کار می‌شوند، آیا وصول این مبالغ به همین راحتی که می‌گویند، امکان‌پذیر است؟ 

- به هیچ وجه! افرادی که وارد این کار می‌شوند غالبا دارای هوش هیجانی بالایی هستند و افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهند. مثال‌هایی از درآمد‌های بالای 4 میلیون تومان می‌زنند و سعی می‌کنند رسیدن به این درآمدها را عادی جلوه دهند در صورتی که این کار بسیار دشوار است، حتی اگر شرکت ادعای پورسانت عالی داشته باشد. 

+ با این اوصاف باید قید بازاریابی شبکه‌ای را زد؟ 

- نه؛ این‌طور نیست. تهدیدهای این کار بیشتر از فرصت‌های آن است اما افرادی که دارای EQ بالایی هستند می‌توانند در این کار موفق شوند. 

+ افراد زیادی هستند که از هوش هیجانی زیادی برخوردار‌اند اما بعد از مدتی در اصطلاح «آف» می‌شوند و به فعالیت‌شان خاتمه می‌دهند، چرا این اتفاق رخ می‌دهد؟ 

- به اعتقاد من علت اصلی آن سرشکستگی است. شما قبل از ورود به این کار، با تصویر یک مدینه فاضله رو‌به‌رو هستید و وقتی وارد آن می‌شوید، بازخوردی را که انتظار دارید نمی‌بینید و همین امر باعث سرشکستی و دلسردی شما می‌شود. البته این تنها عامل نیست و شما باید بدانید در این کار احتیاج به انرژی زیادی دارید. در بحث بازاریابی شما ممکن است، ده در را بزنید و تنها یک در باز شود، پس باید انرژی و پشت کاری مثال‌زدنی داشته‌باشید. علاوه بر این، عواملی نظیر عدم پرداخت به موقع دستمزد، نداشتن ثبات شغلی و درآمد ثابت، بیمه و از این قبیل هم می‌تواند دخیل باشد. 

+ توصیهتان به افرادی که میخواهند وارد بازاریابی شبکهای شوند، چیست؟ 

اول این‌که شاخصههای یک بازاریاب را داشته باشند تا در میانه راه، نا امید نشوند. دوم ای‌نکه ورود به هر شرکتی، بزرگترین اشتباهی است که افراد انجام میدهند. قبل از ورود تحقیقات همه جانبه‌ای داشته‌باشند و سوم این‌که هدف گذاری کنند. اگر بیبرنامه وارد این کار شوند شکست آن‌ها قطعی است. 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٢٢
١
٠
پوستری ک برای مطلب گذاشتین کااااملا اشتباهه ها چون فقط شرکت های هرمی غیر قانونی طرح های دو دویی و یا باینری داشتند توی نتورک مارکتینگ یا mlm شما میتونی بی نهایت بازار رسان مستقیم داشته باشید. با این عکس که بیشتر ذهن مردم رو خراب میکنید شما
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
مطلب خیلی بود، مخصوصا دو مصاحبه ی انجام شده و گفتگو با کارشناس، خیلی ها واقعا برای اینکار از درس و زندگی میزنن و خیلی ها هم مثل سمیه شکست میخورن و درآمدهای کاذب به خورد مردم میدن تا زیرشاخه جمع کنن، جو مسموم هم که دیگه مشخصه. ممنون عالی بود
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٤/٢٢
١
٠
ببخشین دیگه اگه زیاد شد :)))) مرسی
میرزا
میرزا
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
سلام؛ گزارش کامل و جامعی بود. ممنون از هر دو بزرگوار.
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
سلام نوش جان! :)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٢٢
١
٠
این کار اصلااااا یک شبه پولدار شدن نیست اصلا پول مفت در اوردن نیست هرکس میگه که با ۲ ساعت وقت گذاشتن میتونی پولدار شی با تنبلی میتونی پول در بیاری ازین سیستم دروغ گفته.تو این کار خرید اجباری که برخی میگن وجود نداره خریدو و فروش کار اصلی شماست. اگر که یکماه هیچ خریدی نکنی و از مجموعه ات پورسانت بگیری پول از لحاظ شرعی مشکل داره . تو این کار هرکس به مقدار زمان و زحمتی ک میکشه پول در میاره .
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٤/٢٣
٢
٠
تجربه شو دارین!؟
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٢٤
١
٠
کار میکنم :-)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
الان در پایان این گزارشتون چی فهمیدید؟ این کار خوبه یا بد؟ کلی بگید
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٤/٢٢
١
١
یک گزارش و یک گزارش نویس خوب هیچوقت چیزی به نام نتیجه گیری ندارن :) اما اگر نظر شخصی من رو بخواین کار خوبیه که نیاز به صرف زمان و انرژی داره، هرچند که باید از نظر شرعی دقیق تر مورد بررسی قرار بگیره :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
در ضمن به عنوان یک شغل ثابت و تنها منبع درامد هم نمیشه بش نگاه کرد :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
منم امتحانش کردم...یه مدت بیکاری خیلی کلافم کرده بود...یه چندماهی به پیشنهاد یکی از دوستانم فعالیت کردم.... اما خب اصله اصلش با روحیاتم سازگار نبود...کلا فروشنده خوبی نیستم...صبرو تحملم کمه... اوه اوه کسی هم بهم بگه نه که دیگه تمومه....توی شهر منم که آپ لاینا همه پسرای جووون فقط کارشون کلکل کردنو تیکه انداختن بود....بنابراین نه از جوش راضی بودم نه از صحبتهایی که مطرح میشد....خیلی زود رهاش کردم....
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
ب نظرم کاری ک علاقه زیادی میخاد :) فروشندگی به روحیه هنریت نمیاد :))))))
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
با کارشناستون هم کاملا موافقم اونایی که قصد دارن وارد این کار بشن خوب درموردش تحقیق کنن ...ببینن اصلا شاخصه های یه بازاریاب رو دارن...حتما هدف دار وارد یه مجموعه بشن...که اگه موفق نشن تحمل اون عدم موفقیته و سرشکستگیش سخته یه کم :/
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٢٢
٣
١
خو الان این پوستر مطلب مشگل داره ک . فقط توی شرکت های هرمی غیر قانی جذب مجموعه بصورت باینری و دودویی هست ینی توی این شرکت ها کسی نمیتونه دو نفر بیشتر بگیره ک مبادا نفر پایینی از نفر بالایی جلو بزنه. ولی نتورک مارکتینگ طرح mlm هست و شما میتونید از یک نفر تا صدنفر حذب مجموعه کنی. خو شما با این پوستر که بیشتر ذهن مردم رو راجب نتورک خراب میکنید.
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٢٢
٢
٠
دوست عزیزی ک منفی دادی اگه با حرفم مخالفید بیایید بنویسید و دلیلش رو هم با مدرک معتبر بیان کنید . اگر که حرفم اشتباه بود من کارمو کنار میزارم
sjalal
sjalal
٩٤/٠٤/٢٢
١
٠
تجربه خوبی از این نوع فعالیت ها ندارم.و کاملا مخالفم با بازاریابی شبکه ای
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
مخالف چیه این کار هسدید؟ کجاش مشکل داره؟ چه تجربه ای دارید؟ مطمعنید,که خودتون درست و از روی اصول کار کردید؟
sjalal
sjalal
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
هم منطقی و هم روی اصول.تو دلیل برای موافقت داری بگو.دلایل مخالفتم را در انجمن گفتم
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
دلایلی رو ک گفتی جوابشو دادم دیگه جلال جان
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
تا حالا سمتشون نرفتم ولی خیلی دوس دارم یه روزی از یه خلاقیت ناب تو این زمینه یه شبه پولدار شم!! آرزو بر جوانان عیب نیست!! خداقوت بچه ها :)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
ی شبه پولدار شید؟ حخخخ مگه اینجا کسی یه شبه پولدار میشه؟
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
منم زیاد به این خلاقیته فک می کنم خخخ ایشالا راهشو پیدا میکنیم :دی
hadi_ghanbari
hadi_ghanbari
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
در مورد بیت کوین نیز کسی حرفی ندارد؟/
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
فضای اون با نت ورک خیلی متفاوته :|
غ-مریم
غ-مریم
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
با اینکه با گزارشتون هیچ مشکلی ندارم اما با پوستر شدیدا مشکل دارم به عنوان یه نویسنده جیم منم یک نتورکر شدم اما درکش کردم راستش خیلی اصراری ندارم بع دیگران ثابت کنم درسته یا غلط همینکه خودم با عقل و منطق خودم به درستیش رسیدم برام کافیه بهتره در مقابل صنعت های جدیدی که وارد جامعه میشه بدون آگاهی جبهه نگیریم و درموردش خوب تحقیق کنیم من که این کارو دوست دارم و محصولاتی که میخرم هم کیفیت عالییی داره و مطمئنا تبلیغشون رو هم میکنم البته من اینجا حق ندارم از اون محصولی که خوشم نیومده یا از کارش رازی نبودم تبلیغ کنم چون بنای ما بر صداقته شرکت هم دوست داره به من که براش تبلیغ میکنم بجای اجاره ماهی 30 میلیون بیلبورد و ثانیه ای 5 6 میلیون تبلیغ رسانه ای به من بابت تبلیغم پورسانت بده دمش گرم منم جنس با کیفیتشو تلیغ میکنم کی از جنس با کیفیت بدش میاد خدایی
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
از دیدگاهتون شدید خوشم اومد
Ffxvvb
Ffxvvb
٩٥/٠٨/٢٦
٠
٠
میتونم یه سوال ازتون داشته باشم.....تا حالا فک کردید شرکت بعد از چند سال نیاز به تبلیغات نداره دیگه و میتونه کارش بدونه شما پیش ببره با سود بالاتر؟؟
غ-مریم
غ-مریم
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
راستی ممنون عروس خانوم گزارشتون خوب بود ولی پیشنهاد میکنم از موفق های این صنعت هم گزارش بگیرین تو هر کاری یه عده موفق میشن یه عده شکت میخورن دلیلش تنهای تنها خودشونن و بس مثلا اگه یه عده تو کنکور شکست میخورن پس منم نباید شرکت کنم چون اونا شکست خوردن پس اونایی که موفق شدن چی تو شرکتی که من کار میکنم داره اقلام مصرفی خانوار وارد میشه و من و خیلی های دیگه کم کم خرید و مایحتاج زندگیمونو از این طریق می خریم هم برامون در آمد داره و هم نیازمون برطرف شده من در این کار افق های روشنی میبینم البته اگه بعضی دلواپسون بزارن فقط بی دلیل و بی آگاهی در مقابلش جبهه نگیرین در مورد هر کاری تحقیق کنید
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
خاهش میشه عزیزم :) منم باهات موافقم :) آقا مسعود، سر شاخه جوونی ک باشون صحبت کردیم نمونه بارز یه ادم موفق توی این کارن. با سن و سال کمی ک دارن خیلی خوب تونستن با تلاش به درامدی برسن ک شاید خیلی ها با سن و سال بیشتر نتونن همچین رقمی کسب کنن. در هرصورت به نظرم اگه پشت کار و استمرار باشه قطعا افراد موفق میشن توی این کار :) شوما هم مبفق باشین :)
غ-مریم
غ-مریم
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
چقدر خوبه ما برای پول در آوردن دست همدیگرو بگیریم و کمک کنیم نه اینه همه رو زیر پامون له کنیم تا به در آمد برسیم قشنگی این کار اینه
غ-مریم
غ-مریم
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
خخخخخخخخخخخ فردا منو اخراج میکنن هعی وای من
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
چرا اخراج کنن؟
maede
maede
٩٤/٠٤/٢٦
٠
٠
با توجه به فضاش فکر میکنم بیشتر واسه آقایون مناسب باشه و دختری که یکم ساده و بی سروزبون باشه اصلااااااا نباید وارد این کار بشه.ضمنا باید کلی هم سمج باشی :) ولی در کل با بازاریابی مخالفم،دوست ندارم :) نعیمه و مریم مرسی از گزارش :))
وحید
وحید
٩٥/٠٢/٠٤
٠
٠
سلام
مجید
مجید
٩٥/٠٢/٣١
٠
٠
خدا ب منم رحم کرد دوستم از مشهد منو کشوند تهران ب بهانه فرم پر کردن واسه استخدامی تو شرکت فولاد خوزستان اما با این شبکه منو آشنا کرد و منم قبول نکردم و برگشتم....
فرزاد
فرزاد
٩٥/٠٦/٠٨
٠
٠
میشه یکم واضح تر حرف بزنید یا بهتر بگم رک باشین در حالت کلی این کار خوبه یا بد ؟چون من تازه میخوام وارد این کار بشم مرسی
مهران پوراقدم
مهران پوراقدم
٩٥/٠٣/١٠
١
٠
بازاریابی شبکه ای توهمی مخرب برای انسانهای ساده که کم هم نیستند. کسیکه وارد این کار میشه با عرضه ست و به ارزوهاش میرسه کسایی که وارد کار نمیشن بی عرضه و تن پرورن! قسمتی از جملاتی که در این کار به کار میره یک سیستم قدرتمند شستشوی مغزی با تلقین کردن به اشخاص که تو ادم باهوش و زرنگی هستی تو اینکار حتما موفق میشی توهمی به نام تو باهوش و ادم موفقی هستی که این شغل رو انتخاب کردی!! تخریب اشخاصی که تو این شغل نیستند یا حاضر به وارد شدن نمیشن دادن اعتماد به سقف کاذب و بیگاری کشیدن از ادم های ساده به روشی قانونی و استفاده از چاله های قانونی! وجود اشخاصی همچون استاد دانشگاه و پزشک باعث باور بیشتر افراد میشه که بسیار هم معدود هستن ولی در نظر داشته باشین تحصیلات دلیل بر شعور هوش و بینش اجتماعی نیست شغلی کاذب که در ان مانند .. تو گل گیر میکنین هرکسی از به اصطلاح پرزنت کردن یا وارد کردن خانواده نزدیکان دوستان خود شروع میکنه یعنی خریدن اعتماد یک نفر مساوی با خریدن اعتماد اطرافیان اون شخص و قالب کردن اجناس سطح پایین و یا هم سطح اجناس موجود در بازار با قیمت خیلی بالاتر.. دروغی به نام تقلبی بودن اجناس بازار و اصل بودن اجناس شرکت مربوطه. پوشیدن کت شلوار و دست گرفتن کیف اداری با جیب خالی توهم درامد چندین میلیونی و بازنشستگی دوساله دروغی به نام شغل نیمه وقت درحالی که تمام وقت شمارا میگیرد و روحو جسمی پر از استرس و تنش به هدیه میدهد همیشه وعده به تلاش بیشتر و یک دله بالاتر برای رسیدن به هدف به شما میدهد هرگز هیچکس پلن درامدی و یا همان درامد ماهانه خود را به اعضای پایینتر نشان نمیدهد مگر اینکه از مهره های اصلی باشد و پرینتی ساختگی نشانتان دهد 96درصد به بالا فریب خورده و در انتظار وعده های فردایی بهتر هستند از مقالات انگیزشی و روانشناسی برای انگیزه دادن به اعضا بسیار استفاده میشود طبق امار ملی هرگز رسیدن به درامدهایی که به ان تاکید میشود امکان پذیر نخواهد بود حتی اگر شرکت گوگل یا اپل باشد افرادی که برای مدت معینی در این شرکت ها یا به اصطلاح کمپانی!تحت شستشوی مغزی قرار گرفتن با خواندن هرگونه مطالب اینچنینی ممکن است خود را توجیح کند و همچنان به توهم پولدار شدن خود ادامه دهد در تحصیلات اُفت شدید خواهید کرد در شغل فعلی دلسرد میشوید اعتبارتان را بین اطرافیان ازدست خواهید داد چه انهایی که وارد کردید چه کسانی که نتوانسته اید قانع کنید بعد از شکست به طرز شدیدی اعتماد به نفس خود را و حتی اعتماد به تصمیمات اینده تان را ازدست خواهید داد به دلیل تعاریفی که سابقاً از این شغل برای اطرافیان کرده اید حتی بعد از بیرون امدن به راحتی نمیتوانید اعتراف به اشتباه شکست و تبلیغ منفی علیه شرکت کنید افراد مانده در شرکت شمارا در هرکجا تخریب و بی عرضه خواهند خواند از جمع دوستو اشنا ممکن است طرد شوید اکثریت بالاسری های این شرکت ها همان اشخاص شرکت های هرمی سابق هستند هرگز به راحتی اجازه نخواهند داد تا منصرف شوید چراکه برای هرمرحله برخورد های روانشناسانه اماده است در صورت انصراف راه اسانی در پیش ندارید چراکه نه روی اظهار پشیمانی به زیرمجموعه های خود را دارید و نه توان توجیح بالا سری هارا! جامعه ای که در ان حتی 100هزار از فارق التحصیلان پزشکی بیکار هستند بهترین مجموعه برای اینچنین سو استفاده ها هستند پرورندان دروغ های مثل به ثروت رسیدن اشخاص معروفی همچون بیل گیتس و مایکل سی هال در بازاریابی شبکه ای و تلفیق کردن جملات قصار انها با این شغل! شما باهوشتر از بقیه هستید برای همین در این شغل ماندگار هستین و فریب مطالبی همانند این مقاله،صحبت دیگران،و،..را نمیخورید چون بقیه بی عرضه ترسو هستند و شما باهوش و با پشتکار. به یاد داشته باشید شستشوی مغزی در حدی قدرتمند است که هر سال هزاران نفر به همین شیوه عملیات انتحاری انجام میدهند! 11سپتامبر به یاد ماندنی ترین مثال است. همیشه به شما گفته میشود شرکت شما بهترین و صادق ترین قانونی ترین و بهترین در این شغل است. کمی تأمل جایز خواهد بود شما بازیچه شده اید و گماشته به بازیچه کردن دیگران هستید. هرچقدر افراد بیشتری را وارد کنید احساس کاذب بهتری خواهید کرد نویسنده؛روانشناس مهران پوراقدم
حامد
حامد
٩٥/٠٨/٠٧
٠
٠
سلام دوستان بنده مدتي در اين شركتها مشغول بكار بودم. با افرادي اشنا شدم كه بعضياشون خوب بودن بعضياشونم ... فقط يكسري نكات رو ميگم اونايي كه تصميم دارن برن بايد اينارو بدونن... من توي شركت س.غ كار ميكردم طبق خريدي كه زدم جنسا رو دو ماه بعد !!!!!!واسم فرستادن بعدش وقتي كارتن رو باز كردم همه جنسا خورد و خاكشير بود شايد بگم نصف محصولات قابليت فروش رو نداشتن وقتي ب ليدر گفتم گفت كه زياد خودتو با اين چيزا درگير نكن و بفكر هدفت باش در صورتي كه حقم پايمال شده بود... بعد نصف محصولاتي كه سفارش داده بودم اصلا نيومدن يعني بعدشم كه تماس گرفتيم با شركت و تيكت زديم و فلان و فلان هي ميگفتن پولشو ميريزيم به حسابتون كه هنوز كه هنوزه و ٧ ماه ازين داستان ميگذره هيچكس پولي به ما نداده... تيكت زدم باز واسه چيزي حقم بود التماس كردم اما بازم ندادن يعني پولمو بعبارتي خوردن... جالبه بمدت يكماه هر روز با خود شركت تماس تلفني ميگرفتم هيچكي جواب نميداد... به معرفم گفتم ، گفت ليدرها دارن روش كار ميكنن فكرشو بكن من اگه با پاي پياده ميرفتم تهران پول رو ميگرفتم و برميگشتم شهرمون كمتر از هفت ماه طول ميكشيد.. بعبارتي ليدرها عين خيالشون نبود از همه اينا بگذريم ميرسيم به قسمت جالب ماجرا: من تصميم گرفتم كه به كميته نظارت تماس برقرار كنم پس يك ايميل با تمامي مدارك فرستادم و جالب بود كه اصلا جواب ايميلو ندادن بعد از چند هفته با كميته نظارت تماس هم گرفتم تلفن رو جواب ندادن ... فكرشو بكن ميگفتن دولت از بازاريابا حمايت ميكنه حتي تلفنشونم جواب نميده... اينم بكنارپول مارو كشيد بالا س.غ و رفت كسي كه ميره توي اينكار حمايتي نميشه و اگرم حقشو خوردن هيچ جايي وجود نداره كه شكايت كنيد تا پولتونو پس بگيرين از سر بي اطلاعيم نميگم چون سرم اومده زمانيم كه ميخواستم از كار بيرون بيام بزور ميگفتن بيا صحبت كنيم و فلان و فلان يبارم توي همين صحبتا مجبورم كردن مشاوره بذارم فكرشو بكن من ميگفتم نميخام كار كنم ميگفتن مشاوره بذار :)))) همه نتوركرا برايان تريسي رو ميشناسن احتمالا ... ايشون توي كتاب getting rich with your own way يجا در باره نتورك توي امريكا ميگه كه شما وقتي سفارش ميدي محصولات ٢٤ تا ٧٢ ساعت بعد از سفارش ميرسه دستتون درصورتي كه توي ايران اين فرايند ممكنه حداقل يكماه زمان ببره اخه نا سلامتي قراره برج ايفل رو حمل كنند تازه بايد خدا خدا كني محصولاتت بدون كم و كسر و سالم برسن دستت از طرفي ميگن قانون باز پس گيري و اينا ولي من ترسيدم اگه همين محصولاتيو كه از دستشون در اومده برگردونم پول همينارم بهم ندن... :| اين كه شما نتورك كنيد يا نكنيد هيچ سودي بحال من نداره فقط وظيفم دونستم تجربياتمو در اختيارتون بذارم... اگر دوست دارين توي دام اين شركتها بيوفتين راه كاملا باااااز بازه
جعفر سرباز فراري
جعفر سرباز فراري
٩٥/٠٩/١٣
٠
٠
سلام دو روز پيش يكي از فاميلامون خعلي وقت بود نديده بودمش زنگ زد گفت جعفر ميخوام خوشبختت كنم فردا ساعت ٣ دور ميدون آزادي باش بريم جايي منم گفتم اوكي .امروز رفتم منو برد تو يه ساختمون به اسم ساختمون رشد تو مسير انقلاب بود رفتيم داخل طبقه بالا كلي دختر و پسر بودن ميلوليدن تو هم ديگه گفتم تو قرار بود منو خوشبخت كني اين چيه گفت بشين رو صندلي الان ميگم گفتم بگو گفت من نميگم الان كارشناس مياد بهت ميگه تا خوشبخت بشي يه پسر اومد درب داغون دس كردم تو جيبم يه چي بهش بدم بره يهو نشست گفت چي ميخواي گفتم خوشبختي گفت با چقدر خوشبخت ميشي گفتم حقوق وزارت كاري ام كه باشه كفايت ميكنه يكم نگام كرد انگار بهش برخورده بود گارد گرفت گفت تو اشرف مخلوقاتي اينه سقف آرزوهات؟؟منم ديدم ضايس اينجوري گفتم البته در ماه چن ساعت اضافه كاريم ميخوام كه بيشتر بگيرم يه نگا كرد به فاميلمون بعد رو كاغذ يه سري شكل كشيد با خط بهم وصل ميكرد تا پاييين برگه آچار كه ديگه جا نبود توضيح ميداد آخرم گفت حقوقت ميشه ماهي ٤٠ ميليون تومن گفتم بيمه ام ميكنين؟؟يهو جلو ملت داد زد گمشو بابا توام پا شد رفت منم زدم بيرون امروز به همون فاميلمون زنگ زدم گفتم چي شد ميخوان نيرو؟گفت نه فهميدن سرباز فراري هستي نميخوان،قسمت نشد خوشبخت بشيم آها راستي اسم شركتم بيز بود...
علی
علی
٩٥/١٠/٠٣
٠
٠
شما چقدر پرتید دیگه کجای کارید اینکار صنف و اتحادیه شد رشته تحصیلی ام شد کلی ام تو برنامه های مختلف در موردش صحبت کردن شما هنوز فرق هرمی ها گلد کوئست و نمیدونید تو مجله های مختلف روز و شب داره صحبت میشه داره پول میده منتها چشم ندارید ببینید
Shahab
Shahab
٩٥/١٢/١٤
٠
٠
نتوورك رَاه يك شبه پولدار شدن نيس ولي راهي برأي پولدار شدن هست
یک نفر
یک نفر
٩٥/١٢/١٨
٠
٠
اگر دوست داری وقت + انرژی + پولتو هدر بدی میتونی بری تو شرکت های نتورک اگر میخوایی بری پول در بیاری و کار کنی برو دنبال یک کار نون و ابدار اگر کسی بهت پیشنهاد داد بیایی تو اینکار کشتن اون شخص نه تنها مستحب بلکه واجب هم هست چون اون شخص بسیار ساده بی عقل بی منطق هست بنابراین میتونی بکشیش